PDA

View Full Version : Iphone 4 roaming



drzox
13-12-2011, 17:05
Kupio sam iphone 4 os 4.2.1 i otkljucao ga sa gevey ultra , medjutim mogu da odaberem samo svoju maticnu mrezu jer kad ga prebacim narucno biranje mreze on ih nadje sve 3 ali kad izaberem neku koja nije moja maticna pise no services pa pretpostavljam da kad odem van Mostara da cu imati neupotrebljiv telefon. Da li je to samo slucaj dok je moja mreza dostupna ili nesto nije uredu ili je to kod svih iphona otkljucanih gevey karticom? Unaprijed hvala

mob
13-12-2011, 17:13
Imam tel ip4, 4.2.1 gevey... Uredno mi radi kada odem npr u Srbiju, sam nalazi mrezu, i bez ikakvog problema radi! Sad bas pokusah da sam odaberem eronet- i pise mi no service! Tako da, vjerovatno kad u izboru imas i maticnu mrezu kartice, nece da prebaci na ostale... Ne bi trebalo da imas problema preko granice;)

xyz
13-12-2011, 18:41
neces imati nikakvih problema samo gledaj da isklucis data roaming kad si vani jer ce ti uzeti sve pare!!!

drzox
22-12-2011, 22:07
Danas sam kod jednog projatelja probao i4 4.1 bb 02.10 i gevey i kod njega moze da se izanere bilo koji operater dok kod druge dvojice kod koje sam probao nije moglo. Doduse kod ovoga sto moZe iphone nije bio jb , a za ovu drugu dvojicu nisam siguran. Ima li jos neko da ima slican problem?

Ivan83
28-02-2012, 10:57
Jel probao mozda neko na primer nasu karticu sa gevey da koristi u inostranstvu na primer Nemacka,Francuska,Austrija mislim da bude u roamingu u tim zemljama?


iPhone 4 32GB

iPhoneSA
28-02-2012, 11:32
Kod tebe nije proble ni do iPhone-a niti do geveya, jednostavno se radi o tome da imas ili nemas aktivan tzv. nacionalni roaming. Sto znaci da ne mozes preci na drugu mrezu u istoj zemlji ukoliko to nemas aktivno. Taj zakon je donesen prije 2-3 godine i tako ti je kako ti je. Nazoves svog operatera i kazes mu da zelis opciju nacionalnog roaminga i onda imas mogucnost biranja bilo koje mreze u maticnoj zemlji. Tako da pitanje nije na strani tebe nego na strani operatera. Hoces li moci koristiti iPhone van zemlje: HOCES i to normalno jer ce ti te zabrane nestati kada udjes u roaming. Eto probaj sta sam ti rekao i vidjet ces da radi. Inace radim za jednog od operatera pa zato i znam ove stvari te ako ti nesto jos treba salji PM.

Pozzz.

iPhoneSA
28-02-2012, 11:33
neces imati nikakvih problema samo gledaj da isklucis data roaming kad si vani jer ce ti uzeti sve pare!!!

Jedan ima aktivan nacionalni roaming drugi nema i to je kvaka:):) eto toliko od mene....

Ivan83
28-02-2012, 11:55
Ja imam aktivan roaming na Mts i isao sam u inostranstvo i sve radi bez problema ali tada nisam nosio Iphone sa gevey e sad treba da idem opet u inostranstvo fakticki icu iz zemlje u zemlju i hocu da ponesem Iphone mene zanima kako ce se gevey ponasati da li ce hteti da uhvati strane mreze


iPhone 4 32GB

iPhoneSA
28-02-2012, 13:35
Ne radi se o aktiviranju međunarodnog roaminga to je po defaultu aktivno....al hajd nebitno, meni radilo sve sa geveyom i u inostranstvu iako sada imam SIMFree pa ne sekiram se puno...uostalom probaj nacionalni roaming (ukoliko je to moguce u Srbiji ili gdje si vec) i probaj, ako uhvati "tuđu" mrežu miran si i sa međunarodnim roamingom sigurno osim ako mts nema potpisan ugovor sa tim i tim operaterom onda traži s kim ima.

Sad sam se sjetio, kod mene kolegica sa mastera ima gevey u iPhone-u (u Srbiji je Telenor), a u HR joj normalno radi mob. Eto jos jedna info iz prve ruke.

Pozdrav....

Ivan83
28-02-2012, 14:44
Ok hvala to mi je bilo bitno da znam da je neko probao u inostranstvu


iPhone 4 32GB

kakosuper
28-02-2012, 15:22
Ja sam moj 3gs ganjao u austriji, makedoniji, grckoj, svedskoj i tako :) radio je svuda. Nisam nista cackao to oko rominga a svuda je imao mreze :)