PDA

View Full Version : Izasao iTunes 10.5.2



Boletinho
13-12-2011, 16:11
Evo upravo mi nudi da install novi iTunes 10.5.2. Mora da ubrzo izlazi i novi fw:)


http://www.apple.com/itunes/download/

P.S. Izvinjavam se ako je ovo stara vijest,a'l meni je ponudio update tek maloprije:)

jelenac
13-12-2011, 16:34
Nadamo se da ce uskoro izbaciti i update za iOS 5.1 - predvidjalo se nesto za danas, ali cisto sumljam

topmaster
13-12-2011, 18:29
Tesko da ce danas posto je juče izašla beta 2 za developere FW 5.1

miodrage
13-12-2011, 22:07
Jel ovaj 10.5.2 JB safe? Da ne skidam bezveze :D

dado
13-12-2011, 22:56
Instaliraj slobodno, ovim update-om je riješeno samo par malih bug-ova.

jelenac
13-12-2011, 23:22
A jel jos neko ima problem sa synhom Itunes-Iphone preko wi-fi-a? Meni nece da radi

illusion
14-12-2011, 01:14
ni meni ne radi ili ja neznam kako treba...

Byakuya
14-12-2011, 01:28
potrebno je da i racunar i iphone budu na istoj wifi mrezi...i da oba uredjaja budu povezana preko wifi...sto je skroz glupo al ajde...

iLaki
14-12-2011, 04:07
taj wifi synce moze da se radi samo ako su laptop i iphone povezani na isti wireless znaci en treba iphone da se provezuje na kabal da bi se uradio synce?
na racunar ovo ne moze da se koristi?:)

jelenac
14-12-2011, 07:23
Pa meni su lap-top i tel povezani na isti wi-fi, pa opet ne mogu nista da odradim

bokica
14-12-2011, 09:02
Meni radi super. Bitno je da se u itunes stiklira opcija da se dozvoli sync preko wifi-ja. To uradite kad vam je phone prikacen direkno na usb.
Posle stavite iphone na punjac, itunes ukljucen, sve na isti wifi. Itunes ce da pronadje telefon i da krene sync ili ga vi sa tel pokrenite iz settingsa. Samo strpljivo.

votdfak
14-12-2011, 12:26
Koja suludarija da telefon mora da bude zakacen na punjac... craaaaaaazy :D

fanste
14-12-2011, 12:32
Ovaj wifi sync je super stvar :) Vredi li kupiti neki lep dock koji nije originalni pa ga staviti u dnevnu da se puni i onda ti telefon sam odradi wifi sync na kompu?
I jos nesto.. treba li wifi na telefonu da bude upaljen da je bas aktivan, msm treba li da bude otkljucan telefon? I jel iTunes mora da se upali, ili se sam podigne kao sa kablom?

votdfak
14-12-2011, 12:37
Sa iOS 5.0 dobili smo mogucnost da telefon/tablet u potpunosti bude nezavisna sprava. Upotreba kompjutera vise nije nuzna. Sve stvari lagano selimo u cloud. Tako da uopste ne vidim svrhu wifi sync-a sa iTunes-om. Inkrementalni update iOS-a, iTunes Match, instalacija aplikacija, backup u iCloud.

Byakuya
14-12-2011, 12:43
I dalje si vezan za itunes obrni okreni...muzika koju imamo,iphoto,melodije(ako nisi kupovao kao i muzika) i slicne stvari...sve u neku ruku zahteva racunar i dalje ali da smo nezavisniji jesmo...

cikajwoa
14-12-2011, 12:48
^^Kada ga vec pominjete (Icloud) Sta se sve bekapuje ? Ako izaberem sve u opcijama Iclouda i idem dole na beckup bekapuje se samo ono sto iam ponudjeno? A mene zanima, da li je moguce preko iclouda uraditi bekup celog uredjaja,tako da ako prodam tel i uzmem recimo 4s, samo povucem nazad podatke sa iclouda i imam isti tel? Pod isti mislim, i instalirane sve aplikacije legale i placene sa app, kao i sva podesavanja tel?Ako ne ,preko cega?

Byakuya
14-12-2011, 12:54
Sva podesavanja se podrazumevaju i sva muzika,filmovi,aplikacije blablabla koje si kupio, njihovi save-ovi,kontakti,iwork dokumenta...

cikajwoa
14-12-2011, 13:02
Hvala druze na brzom odogovoru, i veliko hvala na svim tvojim postovima, meni kao pocetniku su mnogo pomogli. Lepo je videti da ovakvi ljudi postoje . Ziv bio :)

Znaci uradim backup svega na icloude i kada kupim novi tel sync ga sa njim i imacu potpuno isti tel ? Naravno pricamo o tel koji nije jb i koji ima besplatne ili kupljene app sa app stora

votdfak
14-12-2011, 13:18
iTunes Match, za 25$ godisnje svu muziku ubacis u cloud. Sve sto si ikad kupio je vec gore i ceka te da downloadujes. Slike, toliko servisa postoji gde ti je sve to dostupno online, bez upotrebe itunesa. Melodije mozes da kupujes, a ako imas JB skidas direktno na telefon.

Byakuya
14-12-2011, 13:20
Sve isto...potrajace malo dok on skine sve aplikacije koje si imao...ali to je u sustini to...kada predjes na novi tel on te pita restore from icloud i ti izaberes to i pustis ga da radi...

Nema na cemu...samo kada se zahvaljujes imas sa leve strane dugme Thanks tako drzimo forum urednijim. Pozdrav


dodatak:

votdfak ako imas telefon bez jb i sve kupujes naravno da je nezavistan uredjaj...medjutim tako nesto znace da ceni par procenata ljudi, mi ostali cemo ipak koristiti racunar s vremena na vreme.

cikajwoa
14-12-2011, 13:21
da ,ali zar ne bi bilo mnogo lakse kada je objedinjno u jedan servis, tj icloud..
I jos nesto,find my phone,lepo radi sve ok,ali mi masi lokaciju par stotina metara..ima neko isti slucaj?

Mesija
14-12-2011, 15:55
potrebno je da i racunar i iphone budu na istoj wifi mrezi...i da oba uredjaja budu povezana preko wifi...sto je skroz glupo al ajde...

Zasto mislis da je skroz glupo? Tj na sta konkretno mislis?

Byakuya
14-12-2011, 16:03
Pa npr imam stoni racunar da bi mi ovo radilo bilo bi potrebno da imam wifi karticu...to sto imam komp povezan preko lana na router i to sto je sve jedna mreza ne znaci nista...
Hack wifisync koji je bio preko Cydia nije imao taj problem...

80y4n
14-12-2011, 16:11
Nije bas tako, jer moj desktop kompjuter je na istoj wifi mrezi, nemam wifi karticu i radi mi wifi sync, ali daleko od savrsenstva. Nadje telefon uvijek, ali sync nekada odradi, a nekada iphone jednostavno u pola sinhronizacije nestane. Razlog zbog kojeg se to dogadja je nepoznat, i ljudi savjetuju otvaranje portova, gasenje ruter firewalla i slicno, i ja sam to sve pokusavao, medjutim opet imam ta nasumicna ispadanja iz mreze.

Byakuya
14-12-2011, 16:46
Moracu to malo detaljnije da pogledam kada dodjem kuci...korisno je imati u svakom slicaju. Mada ne lici na apple da napravi nesto sto malo radi malo ne...

80y4n
14-12-2011, 16:51
Hmm da, ali u ovom slucaju postoji mnogo postova od ljudi koji imaju slican problem kao i ja. Znaci upalim itunes i za nekih 30 sekundi vidim ajfon u njemu, i ako radim transfer purchases u 90 posto slucajeva ce iphone da nestane, dok muziku prebacuje bez problema preko wifi.

Aleksabg
14-12-2011, 18:36
Sve te probleme sam imao dok sam koristio WIN 7 , sad ga vidi sad ga ne vidi , puca u pola sync-a , i sam skine kvacicu sa sync over wi-fi kao da je duh bio u njemu . . . a od kad sam na MAC-u sve radi ko svajcarac kad god udjem u itunes iphone je vec tu i nikad ga nije izgubio (do sad) , sync radi ko da je na USB-u jedino sto je lepo u celoj situciji je da kad god su na istoj wi-fi mrezi , a ti stavis fon na punjenje on automatski odradi backup iPhone-a , tako da to sto neko rece mora da bude na struji da bi odradio sync nije tacno mora da bude na struji da bi odradio automatski backup . . . sync radi kad ja to zelim :)

zuboje
14-12-2011, 19:23
Jedno pitanje zasto koristite WiFi sync uopste? Realno koliko ti vremena treba da prebacis podatke preko WiFi-ja koliko preko USB-a? I jos najnejasnije pitanje, prelazenje na cloud, zasto? OK je ako radis backup samo nekih dokumenata i recimo imenika, ali aplikacija, muzike, slika itd. nikako. Koliko vam treba npr da uradite restore samo app za navigaciju koja je recimo preko 1GB? Ili ako imate par GB muzike, filmova...

Byakuya
14-12-2011, 19:35
Stvar komfora. Sto se tice icloud necu nista komentarisati, malo se bolje informisi o istom i o njegovim prednostima.

zuboje
14-12-2011, 19:48
ne kazem ja da iCloud nema prednosti, naravno da ima, ali dok se WiFi u Srbiji (a i u svetu) ne standardizuje na N standard, totalno bespotrebno, 3G necu ni da pominjem 4G/LTE jos manje jer nije ni razvijen do kraja... Imace smisla u buducnosti ali iskreno sada ne vidim neku prakticnu svrhu

votdfak
14-12-2011, 23:55
N wifi okruzenje mozes da napravis u svom domu... ok, wifi sync radi bez punjaca, ali kreni da sinhronizujes gigabajte podataka preko wirelessa...to traje i traje...

Aleksabg
15-12-2011, 01:37
Ako ti je memorija popunjena sa svih 32Gb mogu zamisliti , ali ako to odradjujes redovno sumnjam da traje dugo . . . ja imam malo vise od 6GB na telefonu i svaki dan nesto menjam i radim sync preko wifi i ne traje duze od minut ili dva . . . pusti ga prvi put da odradi svoje pa nek traje koliko traje , a nakon toga odradjuj sync svaki dan pa ces videti koliko je brz ili stvarno mislis da svaki put prebaci 6GB preko wifi-a , ne nego samo prebaci promene . . . a i punim ga svaki dan sto znaci svaki dan backup i to traje tacno 65 sec(upravo merio) i gotovo

Mesija
15-12-2011, 02:17
Pa npr imam stoni racunar da bi mi ovo radilo bilo bi potrebno da imam wifi karticu...to sto imam komp povezan preko lana na router i to sto je sve jedna mreza ne znaci nista...
Hack wifisync koji je bio preko Cydia nije imao taj problem...

Bas sam zato i pitao zato sto radi. Komp ne pravi razliku izmedju toga jesi li zicano ili bezicno povezan, poenta je da ste na istoj mrezi. Meni radi savrseno a vezan sam kablom za wifi ruter.

jelenac
15-12-2011, 07:58
Meni i dalje ne radi synh preko wi-fi-a

Aleksabg
15-12-2011, 08:15
A jesi stiklirala sync over wifi u itunes-u dok ti je fon na usb-u?


Sent from my iPhone using Tapatalk

jelenac
15-12-2011, 08:25
Pa naravno da jesam:(

Aleksabg
15-12-2011, 08:35
Ma znam da jesi , ali zna sam da od stiklira tu stavku zato proveri dali je stiklirana , jel ako je itunes trazio iphone i nije ga nasao ili je u pola sync-a pukla veza itunes od stiklira tu stavku .


Sent from my iPhone using Tapatalk

jelenac
15-12-2011, 08:38
Evo proverila i sve je i dalje stiklirano

Aleksabg
15-12-2011, 08:42
A jel krene uopste u sync pa pukne ili ne daje znake zivota ? A jesi pokusala da pokrenes sync sa iphona ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

jelenac
15-12-2011, 08:44
Uopste ne vidi telefon i sa telefona ne moze

Aleksabg
15-12-2011, 08:50
Sorry , za dalju asistenciju bi morao da pristupim ruteru :(


Sent from my iPhone using Tapatalk

jelenac
15-12-2011, 08:52
ok, hvala u svakom slucaju, mada cu odustati od svega toga--nije mi bas toliko neophodno

Aleksabg
15-12-2011, 08:55
Kako hoces , ali kao sto ovde vec neko rece . . . Komforno je :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

votdfak
15-12-2011, 14:20
Punis cime? Ako su to sitnice, onda ok, ako su to npr. filmovi, serije, onda je fail. Da se razumemo, super je wifi sync, sto manje zica to bolje.

80y4n
15-12-2011, 16:01
Nije u pitanju samo komfor. Ja izbjegavam kacenje i punjenje preko usb konektora, zato sto je punjenje mnogo sporije od uticnice i baterija se mnogo brze prazni, kao sto izbjegavam punjenje na mreznom kablu koji ima vise prikljucenih potrosaca, a battinfo pokazuje uvijek manji trenutni maksimalni kapacitet, kada koristim usb.