PDA

View Full Version : Punjenje problem?



Shiki
07-12-2011, 14:46
Ukljucim tel na punjac (original, evropski), tel se ne puni. Restartujem ga, puni se...

Ukljucim ga na laptop/desk - puni se, uvek...

Dakle, problem je shto svaki put pred punjenje na punjacu moram da ga restartujem. Mislio sam da je SW problem pa sam digao i na 5.0.1 ali je i dalje prisutan problem...

cikaaca
07-12-2011, 15:08
probaj drugi punjac,pa ako isti simptomi,onda je do hw-a

Shiki
07-12-2011, 23:06
Probao... Ista stvar, ali mi nije jasno da posle klasicnog paljenja/gashenja radi, i isto tako na USB? Da je hw, ne bi se punio uopšte zar ne?

kurbla
08-12-2011, 00:09
jel si radio set as a new one?mislim da je ipak sw problem...:)

Shiki
09-12-2011, 00:53
Radio kad sam ga uzeo novog, nakon toga ne. Treba?


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

Sandi
09-12-2011, 00:57
Pa ako imas problem od samog pocetka pnda je sve jedno da li je set as new ili ne. Ali za svaki slucaj probaj tako da uradis restore i vidi da li ce problem nestati.

Shiki
09-12-2011, 11:40
Prva dva tri puta sam ga punio na USB-u jer nisam bio kuci, pa ne znam kako bi se ponasao na punjacu. Kad sam prvi put probao na punjac radio je, drugi treci put nije...

Probacu, samo da izbekapujem sve...


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

dechak
09-12-2011, 12:22
Promeni i USB port, ja imam isti problem na poslu sa racunarom. Kuci puni normalno.

Shiki
09-12-2011, 13:51
Problem mi je punjac, na kompovima/laptopovima mi radi normalno.

Sad bas probah i bratov punjac i nece, kao ni kod devojke... Dakle morace neki restore


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

kovacevic031
09-12-2011, 16:28
Dakle, ti si jednom napravio set as new... drug puta si radio update na 5.0.1, a ne restore.

Sad napravi RESTORE na 5.0.1, i onda set as new.

Shiki
21-01-2012, 10:38
Update:

Sad ne radi uopste, tj komp nece da ga prepozna, a na punjacu radi tako sto moram da ga iskljucim i tako iskljucenog da ga nakacim na punjac, onda se sam ukljuci i puni. Drugacija me ne konstatuje.

Sad imam jako veliki problem jer ne mogu ni na komp da ga nakacim, dakle nista ne mogu ni sa ni na njega da prebacim.

Kantastrofa :/


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

kovacevic031
21-01-2012, 10:42
Ubaci ga u recovery mode i spoji na iTunes i odradi restore.

Fisherman
24-01-2012, 07:15
pretpostavljam da imas PC laptop?
Za uredjaje koje prikacis na PC jako je vazno na kojem USB portu su instalirani. Trebalo bi da ubacis telefon na onaj USB port na kojem si ga prvi put nakacio na iTunes.
MOzda nisam u pravu, ali za neke uredjaje, meni je ovo bio problem (recimo Serato Scratch uredjaji). Na Mac-ovima ne postoji ovaj problem

Shiki
24-01-2012, 22:24
Imam iMac 27"...
Dok je bio na PrC-u jos kako je i radio, sad nikako.

Nego, frka mi da ga ubacim u recovery, sta ako ne bude hteo komp ni onda da ga prepozna? Onda sam u problemu...


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

AppleFan
25-01-2012, 14:12
Koristimo isti iMac pa bi ti preporucio da uradis mali RESET racunara pre nego sto probas ponovo da konektujes iPhone.
Sam reset se radi vrlo jednostavno.... Ugasi racunar, izvuci strujni kabl i drzi dugme za paljenje jedno 20ak sekundi. Posle toga vratis strujni kabl naravno, ukljucis i proveris da li je proradilo. Ako nije, javi pa cemo da probamo druge opcije.

Shiki
27-01-2012, 10:04
Koristimo isti iMac pa bi ti preporucio da uradis mali RESET racunara pre nego sto probas ponovo da konektujes iPhone.
Sam reset se radi vrlo jednostavno.... Ugasi racunar, izvuci strujni kabl i drzi dugme za paljenje jedno 20ak sekundi. Posle toga vratis strujni kabl naravno, ukljucis i proveris da li je proradilo. Ako nije, javi pa cemo da probamo druge opcije.

Nije pomoglo.

Sutra ce, sva je prilika da ide na reklamaciju u Nemacku.


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

AppleFan
27-01-2012, 10:21
Probaj sledece, nadam se da razumes engleski! Nadam se da sam te dobro razumeo da na PC-ju radi a na Mac-u nece:


Disconnect your device from your Mac.
In the Finder, locate iTunes in the Applications folder and drag it to the Trash.
Move the iTunes icon to the Trash.
Choose Go > Go to Folder.
Enter/System/Library/Extensionsand click Go.
Locate the fileAppleMobileDevice.kextand drag it to the Trash.
Choose Go > Go to Folder.
Enter/Library/Receipts/and click Go.
Locate the fileAppleMobileDeviceSupport.pkgand drag it to the Trash. If prompted, authenticate with the administrator password.
Note: This file may not be present in Mac OS X v10.6 Snow Leopard; skip to the next step if this is the case.
Restart the computer.
Choose Finder > Empty Trash and restart the computer.
Download and install the current version of iTunes (http://www.apple.com/itunes/).
Connect your device to the Mac again and open iTunes

Shiki
29-01-2012, 16:09
Probaj sledece, nadam se da razumes engleski! Nadam se da sam te dobro razumeo da na PC-ju radi a na Mac-u nece:


Disconnect your device from your Mac.
In the Finder, locate iTunes in the Applications folder and drag it to the Trash.
Move the iTunes icon to the Trash.
Choose Go > Go to Folder.
Enter/System/Library/Extensionsand click Go.
Locate the fileAppleMobileDevice.kextand drag it to the Trash.
Choose Go > Go to Folder.
Enter/Library/Receipts/and click Go.
Locate the fileAppleMobileDeviceSupport.pkgand drag it to the Trash. If prompted, authenticate with the administrator password.
Note: This file may not be present in Mac OS X v10.6 Snow Leopard; skip to the next step if this is the case.
Restart the computer.
Choose Finder > Empty Trash and restart the computer.
Download and install the current version of iTunes (http://www.apple.com/itunes/).
Connect your device to the Mac again and open iTunes


Hvala na uputstvu, ali je juče telefon otišao put Nemačke ... Na neku nenormalnu foru, burazer ga je tamo upalio, stavio na punjač, na komp, sve radi najnormalnije. Uopšte mi nije jasno u čemu je trik, probao sam 5 punjača, utičnica, kompova...
U svakom slučaju, sutra ga nosi na reklamaciju pa se nadam da tamo neće raditi ko ni meni da ne ispadnem budala a i 7 dana ću biti bez telefona, pa bar da imam neku korist od toga...

AppleFan
30-01-2012, 14:02
Super. kada je vec u Nemackoj... Ne bi bilo lose da kupis sebi APPLE CARE produzenu garanciju. Cena je negde oko 60ak evra ali dobijas dodatne 2 godine garancije.
APPLE CARE je moguce kupiti za iPhone samo ako nije stariji od 12 meseci. Pozdrav...

DSA
30-01-2012, 14:28
Kako ide ovo sa apple care, može li se kupiti naknadno ONLINE? Moj tel je isto kupljen u apple store u Cirihu, mogu li sad naknadno online kupiti apple care?

AppleFan
30-01-2012, 14:35
Moze naravno samo ako telefon nije stariji od GODINU DANA odnosno 12 meseci! APPLE CARE produzena garancija se kupuje samo u prvih 12 meseci starosti telefona.
Adresa za kupovinu:
http://store.apple.com/ch-de/product/MC265F/A

DSA
30-01-2012, 14:55
Ma telefon je tek kupljen i aktiviran prije 15 dana..ok, jos malo dodatno pojasnjenje: jel ovo 1+1 ukupno 2 ili 1+2 ukupno 3 godine garancije? Nije mi bas jasno kad gledam ovu stranicu
Edit: Moze li se platiti paypal-om?

AppleFan
30-01-2012, 15:01
Za iPhone je 1+ jos jedna godina ukupno 2...

DSA
30-01-2012, 16:01
Sad si me malo doveo u razmišljanje, 3 godine je super..e sad, da li vrijedi za dodatnu godinu dati još 80 CHF, hm...razmisliću, ne znam..šta reče za paypal?

AppleFan
30-01-2012, 16:40
Moja greska je bila u prvom postu. Dobija se samo dve godine... Odnosno na postojecih 12 meseci dobijas jos 12... :-)
Pa iskreno da ti kazem radije bi da budem siguran... U toku 24 meseca ne moras da razmisljas o bateriji, o kvarovima bilo kojeg tipa... Jednostavno miran si. Zar to ne vredi 79chf!?
Za placanje putem interneta idu VISA, MASTER CARD... Uglavnom klasika!

Shiki
31-01-2012, 21:13
Čisto sumnjam da će se zadržati kod mene toliko dugo tako da neću uzeti to sigurno :)

AppleFan
31-01-2012, 21:24
Ja sam samo hteo da pruzim savet! Ali kada pogledas realno... Uskoro mozemo da ocekujemo i novi iPhone tako da verovatno se i ne isplati! :-D