PDA

View Full Version : Problem sa wirelessom



ivanboy2000
06-12-2011, 16:16
Ćao, imam jedan čudan problem sa povezivanjem iPhone-a na moj kućni wireless. Imam kući Pirelli ruter sa wifi-jem koji sam dobio od Telekoma, na kome radi wireless i internet savršeno i povezuje se sasvim normalno sa laptopovima, ipod-om, drugim telefonima itd...
E sad problem se javlja kada ja hoću da povežem moj iPhone 4 (5.0.1) sa ruterom, naime dešava se da odmah pošto se uspostavi veza sa ruterom, meni puca internet i više neće da radi ni na telefonu, ni na kompu niti bilo gde, pa moram da resetujem modem da bi sve opet proradilo. Jel imao neko sličan problem i ima li rešenja?

Hvala i pozdrav

illusion
06-12-2011, 16:17
telekom je poznat po losim ruterima,trazi da ti zamene...

ivanboy2000
06-12-2011, 16:31
Da, mogu da im tražim zamenu, al nisam siguran baš da je problem do rutera, uostalom sa 3GS-om ili iPod-om se sasvim normalno povezuje i radi net, biće da ga iPhone 4 nekako buni, samo ne znam zašto... :confused:

Aleksabg
06-12-2011, 16:45
Udji u ruter sa administratorskim pravima , a to postizes kada ti otvori prozor za log in kucas ,
User : admin
Pass : ztonpk
Dobices mnogo vise opcija za setovanje , pa mozda resis problem .


Sent from my iPhone using Tapatalk

mikee
06-12-2011, 17:33
Ja imam slican problem...meni je na ruter povezan ipad i iphone.Sa ipad-om je sve kako treba ali kada pokusam sa nekim da razgovaram preko face time-a(sa iphoneom) desi mi se ono o cemu si ti gore pisao.Isto zabaguje net i moram da resetujem ruter.Znaci na ipadu sve radi i face time i sve,ali na iphoneu zeza.Pisao sam o tome ovde ali niko nije znao resenje.Negde sam uspeo da nadjem da su problem neka podesavanja u ruteru ali nisam uspeo da nadjem koja.Konsultovao sam brata iz nemacke koji je imao isti problem i niemu su njegovi serviseri za internet izmenili neka podesavanja i sve je kako treba.Sto je najgore on ne zna da mi objasni sta su to izmenili,ali definitivni problem je ruter.Ja cu. najverovatnije uzeti drugi.

ivanboy2000
06-12-2011, 19:52
Ok, hvala, videcu onda da i ja uzmem drugi ruter.

mikee
06-12-2011, 20:22
I ja cu ubrzo da zamenim pa javljam kako radi..

miodrage
06-12-2011, 20:45
Alo ljudi, pa to je najskuplja, da ne kazem i najgluplja investicija... Ocito da je samo do par podesavanja.
Ajde da vidimo ko ima koji ruter? Da li Internet na telefonu uopste ne radi, pa sve zabaguje, ili samo prilikom FT? Mozda samo treba neki port vise da se otvori, ili da se podesi DHCP....
Evo nekoliko saveta:
Pretpostavka je da ruter preko koga dobijate net je na opsegu 192.168.1.1 (192.168.0.1). Ukoliko on ima svoj wireless, onda samo stavite u njemu DHCP server 192.168.1.100-199
Ukoliko imate 2 uredjaja, modem ili kablovski modem, vas ruter NE SME da bude na istom opsegu jer ce da se konfliktuju adrese. Ja recimo imam SBB cable net, on je na 192.168.1.1, moj TP Link sam stavio na 192.168.2.1, a DHCP 192.168.2.100-199.
E sad, za vise pomoci, stvarno bih morao na licu mesta da vidim podesavanja da bih mogao vise da pomognem....

mikee
06-12-2011, 20:58
ok u pravi si,medjutim zvao sam ljude koji su mi postavili to sve(provajdera) isao licno kod vlasnika posto ga licno poznajem i relao mi je da ne zna sta moze da bude to u podesavanjima jer mi je navodno sve kako treba.Ja nisam neki strucnjak za te parametre itd tako da nisam uspeo da nadjem drugacije resenje...

miodrage
06-12-2011, 23:20
Pa jedino da skines teamviewer, pa da ti uletim preko toga u komp i vidim podesavanje rutera, drugo stvarno ne znam sta da ti kazem....