PDA

View Full Version : 3gs i ios 5



Boki1986
04-12-2011, 18:25
Drugari,

Ne pitajte kako i zasto,uglavnom apdejtovao sam iphone preko ajtjunsa 5.0.1.
Naravno,nisam mogao da aktiviram telefon (searching ili no servise se pojavljivalo)
Nasao sam preko youtube neki klip gde je lik korak po korak objasnio kako se resiti ovog problema ,preko tog (red snowa win 0.9.9b4 i iphone 2,1_5.0_9A334_Restore) i to je zaista uspelo,ali i dalje telefon ne mogu da aktiviram ,sada je problem only compatible sim card from a supported carrier may be used to activate your iphone blah bla blah

Jel bi mogao neko da mi objasni sta sam ja ustvari uradio i sta bi trebalo da uradim?
Da li sam ja jailbreakovao telefon ili ne,da li trebam da ga unlock ili ne,da li da ga nosim u servis,dali za ovo ima resenja ili trebam da cekam?

Hvala

Chuckie
04-12-2011, 18:46
Zaključao si telefon jednom za sva vremena. Eventualno iPad bb pomaže.

CJay
04-12-2011, 19:02
mozes preko sn0wbreeze da napravis custom FW i pri pravljenju biras opciju hactivate...tako ces dobiti aktiviran telefon, ali i dalje neces moci da nadjes mrezu, posto, ako si radio update direktno preko iTunesa na 5.0.1, podigao si mu BB i ne mozes nikako da ga otkljucas, osim, kao sto Chuckie rece, da mu podignes BB na iPadov...i to isto mozes preko sn0wbreeze-a...

Boki1986
04-12-2011, 21:43
taj BB ako je to baseband (nov sam pa slabo baratam terminima) sam preko nekog programa tiny umbrella nasao da je 06.15.00.... sta to znaci?

Chuckie
04-12-2011, 22:25
To znači da ti je već neko prije tebe ubacio iPad baseband 6.15 i sjebo GPS na telefonu.

dado
04-12-2011, 22:28
A dobro, vjerovatno je stavljen jer je to bio jedini način da se otključa. Ko zna možda se i taj problem sa baseband-om riješi.

dechak
04-12-2011, 22:29
http://www.isrbija.net/showthread.php/13416-Custom-4.1-iOS-unlock

I (http://www.isrbija.net/showthread.php/13416-Custom-4.1-iOS-unlock)os 5 je thetered (palis iphone preko racunara), odradi ovaj gore tut i imaces ios 4,1 sa unthetered JB

I tel ce raditi najnormalnije, ako je to bilo tvoje pitanje?

Boki1986
05-12-2011, 02:28
da,da to je bilo pitanje.... evo upravo skidam sve sto si rekao,pokusacu odmah da odradim sve ovo pa javljam...
hvala puno na odgovorima...

kakav si ti kralj !

Vratio si mi telefon u zivot !

E samo da kazem operacija je uspela iz drugog pokusaja...ne znam da li bi se to desilo svima ali ovo je moje iskustvo...
Prvi put je sve proslo ok do itunesa ali on nije zavrsio jer mi je izasla greska 1601 ...nasao sam da bi u tom slucaju bilo najbolje reinstalirate i pobrisati sve sto je vezano za itunes u kompu jer valjda povezuje,sta ti ja znam...
reinstalirao sam opet i onda je sve islo savrseno.
Da mi je neko rekao da cu se ovoliko radovati zbog telefona,ne bih mu verovao :D
Samo bih pitao sada,jel smem da se ulogujem na svoj stari account i ubacim to sto mi je tamo bilo ili da pravim novi?

Ne znam kako da ti zahvalim,na pivo vodim kad god hoces !

dechak
05-12-2011, 07:53
Mozes da koristis svoj stari itunes acc. Za pivo se dogovorimo :)