PDA

View Full Version : usage standby isti



dakysrb
30-11-2011, 09:31
Mislimda je postojala tema ali nisam obracao paznju, pokusao sam da je nadjem i nisam uspeo, pa sam resio da otvorim novu.

osnovni podaci:
iphone 4 simfree
ios 5.0.0

problem: usage i standby mi pokazuje isto (usage=standby), odnosno kao da ga non stop koristim...

push, notifikacije su mi upaljene...

zna li neko u cemu je kvaka i kako da resim ovo, od skira mi se pojavilo. Hvala unapred ;)


by Siri

Srecko
30-11-2011, 09:57
Uh, matori, vec je jedan od Administratora/Moderatora imao isti taj problem... Ne znam tacno ko... Cini mi se Max... tako nesto...
Uglavnom, on je odradio restore i uspelo je da mu se pomere te dve stvari, poenta je da kada ga zakljucas nesto mu ne daje da upadne u stand by...
Ali kasnije je rekao da ponovo mu se izjednacilo i da je zakljucio da je do software-a... Tako da, ne znam koliko sam ti pomogao nadam se da je ok pomoc :)

cabarakandi
30-11-2011, 10:02
imao isti problem pocni polako jedno po jedno da gasis ,prvo wi-fi pa vidi (ja sam uradio reset network settings i uspeo) !ako ne uspe onda znas sta ti je ciniti restore!

byMaX
30-11-2011, 10:07
Da, ja imao taj problem... rešio ga i opet mi se vratio. 5.0.1 - 4S. Nebitno da li ti je uključen WiFi, 3G ili notifikacije. Jednostavno, problem je do softvera. Probao sam bar jedno pet stvari koje sam našao po netu:

da resetujem network settings, da uradim remove iCloud naloga i vratim ga, da izbrišem mail accounte i vratim ih, da isključim notifikacije za pojedine aplikacije... ništa

uvek sam punio od početka do kraja, ne vredi. Pravila nema, čak i ako ga rešiš na kratko, restore-om, sasvim sigurno će ti se vratiti taj problem posle nekog vremena.

dakysrb
30-11-2011, 11:17
glupost i nervira me jako... nesto mora da mu neda da ode u standby to je i meni jasno, sta kazu ovi iz appla jesi im slao mail ?


by Siri

Fisherman
30-11-2011, 12:05
imam isti problem na iPhone 4 sa gevey sim. Do sada nisam obracao paznju, i ne smeta mi mnogo, ali jednostavno nisam siguran koliko realno traje baterija.

byMaX
30-11-2011, 13:54
glupost i nervira me jako... nesto mora da mu neda da ode u standby to je i meni jasno, sta kazu ovi iz appla jesi im slao mail ?


by Siri

Steve više nije živ, tako da kapiram da mi niko neće odgovoriti na mejl. Ma šta da im pišem, problem postoji, googlaj, verovatno im je tona ljudi već pisala. Rade na tome...

miodrage
30-11-2011, 14:28
Ja sam ovo imao jednom na 4.2.1, reseno najprostijim hard resetom telefona, i vise se nikad nije javilo.

iLudak
30-11-2011, 23:37
daky , rekoh ti ja brate samo odradi jedan hard reset isprazni bat do kraja pa ga napuni , trebalo bi da resi problem ;)

NikolaSRB
30-11-2011, 23:52
Ebo sam se sa tim posteno. Sve sam zivo pokusavao, na kraju praktikujem da izbrisem multitasking pre standby i povremeno resetujem phone. Takodje nemam ni mail app u pozadini, probaj da izbrises naloge za mail i uradih reset pa ih vratis. Ja vise nemam problema sa tim

dakysrb
01-12-2011, 15:30
sve sam zivo probao, ajde jos taj mail u pozadini da skinem pa da resetujem, iludak 2 reseta radio nista!!!


by Siri

NikolaSRB
01-12-2011, 19:14
Meni se ti desilo danas opet kad sam skinuo sa punjaca. Mislim da ima veze sa mail app,uradio sam reset,sad je ok

dakysrb
02-12-2011, 00:53
Meni ni reset nije pomogao idem sad backup na icloud pa cu RESTORE pa javljam :S

Fisherman
02-12-2011, 11:53
ni meni nije pomogao hard reset (fw 4.2.1, gevey na 03.10.01). Ali ni ne smeta mi. Nemam zivaca da se zajebavam sa tim.

NikolaSRB
02-12-2011, 13:22
Nece ti ni restore pomoci. Kod
Mene je bio iskljucen puah za mail ali je ostao za svaki nalog da ga prosledi, pa san stavio rucno. Za sada nema problema. Takodje hard reset ne pomaze,imam osecaj da mi baterija posle manje drzi.

Sandi
02-12-2011, 23:40
Ja sam danas na zeninom telefonu
,koji ima taj problem od prvog dana, samo upalio cellular data i on je od tog trenutka poceo da razdvaja standby i usage. Do tog trenutka je bilo recimo 15 sati na oba meraca a kasnije kad sam ga uzeo i slucajno pogledao imam sta da vidim, usage i dalje 15 sati a standby 19... Definitivno je bag neki zestok jer mu hard reset uopste nije pomagao u vezi toga a cak sam i restore radio. iPhone 4 5.0.1 bez jb-a je u pitanju. Neverovatno se desilo i jos cu testirati pa vam preneti. Inace do sad nije koristila cell data jer nije imala paket sa mb.

dakysrb
02-12-2011, 23:55
meni je cell upaljen nista nije pomoglo do sada, ni restore, hard reset, push, fatch... sve sam probao ;(


by Siri

Sandi
03-12-2011, 00:10
Znam... Samo sam izneo svoje iskustvo. Dva meseca se tel koristi sa iskljucenim cell data i konstantno ima ovaj problem a danas samo posle paljenja njega nastavio na ono vreme i odvojio standby napokon. A sinoc sam na punjacu probao hard reset i nije mu pomoglo. Videcu kako ce se sad ponasati.

NikolaSRB
03-12-2011, 01:50
Jednostavno hard reset ne pomaze. Me do sada je u 95% slucajeva bilo sve ok,u ostalih 5% sam se nervirao. Sve sto sam napisao gore je dalo efekta.

dakysrb
05-12-2011, 12:24
jednostavno resenje joss nisam nasao, updejtovao sam na verziju 5.0.1 dosta manje tj. vidno manje trosi bateriju ali problem resio nisam. 40% manja potrosnja baterije sa 5.0.1


by Siri

byMaX
06-12-2011, 22:48
Meni je i dalje zona sumraka. Sad se battery life preko noći popravio, drži normalno dva dana, sve uključeno kao što uvek i držim. Standby i usage su i dalje isti...

NikolaSRB
07-12-2011, 22:09
Kod mene defibitivno mail App. Skoro treba posle svake provere mail putem edge da resetujem tel.

vuk
08-12-2011, 00:01
Meni se to isto desilo par puta ali uvek kad tel dopunjujem npr 2 puta u toku dana, prvi pit sam sredio tako sto sam uradio neki update sto sam imao na cydiji a drugi put jednostavno samo ugasio pa upalio tel i ispraznio ga skoro do kraja i ostavio celu noc na punjacu inace imam iphone 4 simfree 4.3.3

dakysrb
08-12-2011, 11:53
izgleda da push (fatch) pravi problem i zato telefon ne moze da izadje iz usage... mislin nije on non stop u usage-u ali bar jedan mali min proces uvek radi. kada se pogasi mail koji je u poZadini i drugi slicni programi problem se resi.


by Siri

NikolaSRB
08-12-2011, 12:17
izgleda da push (fatch) pravi problem i zato telefon ne moze da izadje iz usage... mislin nije on non stop u usage-u ali bar jedan mali min proces uvek radi. kada se pogasi mail koji je u poZadini i drugi slicni programi problem se resi.


by Siri

Upravo tako, I facebook app moze praviti problem.

byMaX
08-12-2011, 12:29
meni je fetch uvek bio isključen... push sigurno pravi problem, ali nije li to poenta iOS-a 5.0?

dakysrb
08-12-2011, 15:34
da ali kada otvoris novu mogucnost koja pre nije bila predvidjena neku slucajno zatvoris, nije to sad neki problem ali je sad prosti benoguce utcrditi koliko se tel zaista koristi.


by Siri

onoo
25-12-2011, 18:59
Nekad je znao Dropbox da pravi slicne probleme

byMaX
26-12-2011, 08:06
Ja sam uradio full restore na 5.0.1, sada kad je izašao novi build. Ne da se popravila autonomija (2 dana, ista kao i na iP4 sa 5.0), nego mi i vreme meri tačno :)