PDA

View Full Version : Gasi se ponekad kada je zakljucan



Corleone
27-11-2011, 19:05
Na IPhone 2G vise puta mi se desilo sledece: telefon radi najnormalnije, nego ponekad kada ga zakljucam telefon nece da reaguje tj nece da se podigne iz sleep moda, onda ga upalim na HOME+POWER i telefon opet radi najnormalnije. To se nikad ne desava kada je telefon na punjacu pa sam mislio da nije problem u bateriji medjutim ne verujem jer meni ovako baterija drzi 2-3. Ovako ne zakucava nikad kada je otkljucan i kada bilo sta radim drugo na njemu. Da li je neko imao slican problem, ili ima ideju u cemu bi mogao da bude problem?

3gs
29-11-2011, 02:16
probaj da mu odradis restore ako to ne pomogne onda lepo u servis
prvo ovde pretrazi forum sta ti sve treba za restore
software 3.1.3
nesto za jaillbrake
i jos jedan alat za unlock
davno nisam u vodama za 2g pa malo potrazi po forumu

moze da se desi da je soft kvar a u gorem slucaju da je hardwerski kvar tjst ploca

Corleone
18-01-2012, 17:21
Da li jos neko ima ideju sta bi moglo da bude? Sad sam mozda malo bolje opisao problem.

mirzab
18-01-2012, 18:20
Godine:)
Ako se nakon restore bude ponovo desavalo, onda je hardware, pad napona ili temperature to uzrokuje.

Corleone
18-01-2012, 19:37
Pa dobro nije jos za bacanje :D Zao bi mi bilo da ga prodam a nema ni jednu jedinu ogrebotinu na sebi ko god ga i dan danas vidi misli da sam kupio nov tel. :) A najveci mi je problem sto ovi iz IPhone Srbija servisa nece da ga pogledaju zato sto ne popravljaju vise 2G. Mada sam provalio da sad dok je ovako hladno skoro nikad mi se ne desava to, da li ima neke veze ili nema nemam pojma.

mirzab
19-01-2012, 15:57
To bi bilo kao ono sto zovu hladan lem, promjena temperature i vlaznosti utice na taj labavi kontakt. Tu je rjesenje "reblowing" odnosno grijanje da bi se kontakti spojili. Ali stvar nije bezazlena, mnogi se nikad i ne probude nakon toga.

Corleone
19-01-2012, 16:09
Ja sam instalirao neku Insomniu tako da sam kao "resio" problem, mada sad kazem ti kad je ovako hladno radi mi i bez nje. Video sam i po forumima dosta njih se zali na ovaj problem a niko nije napisao kako ga je resio. Verovatno su ga stigle godine, tako da cu izgleda teska srca do leta morati da promenim telefon.