PDA

View Full Version : Izludjuje me Itunes!!



Website!
13-06-2009, 02:17
prosto je neverovatno koliko puta me je Itunes doveo do ludila. to mi se do sada nije desavalo ni sa jednim programom od kako se koristim racunarom.
elem, imam Iphone 3G, sa unisim karticom, Itunes verziju 8.1, i jedan od najvecih problema mi je sto mi vecinu mp3-jeva Itunes prijavljuje kao neku (samo njemu znanu) gresku, i nece da ih ubaci u "iPod" odeljak. na zalost on je dosta tih mp3-jeva ipak ubacio u telefon i oni se sada nalaze u onoj narandzastoj "Other" sekciji, koja sada ima 950Mb. bas sam malopre pokusao da ubacim jedan album i posmatrao sam kako se "Other" sekcija povecava, dok mi Itunes prijavljuje neku gresku i kaze da ne moze da ubaci ovaj album u telefon.
da li se nekom drugom ovde nesto slicno desava? kako da sada pronadjem te fajlove u telefonu i obrisem ih iz "Other" sekcije. bespotrebno sam izgubio 1Gb!
molim za pomoc... :-\

Rakic90
13-06-2009, 07:02
Pa ako ne mozes drugacije, jedino restore-om. A jel si ti siguran da su ti fajlovi mp3? Cudno mi je sto tako kazes, meni jeste da je u pocetku iTunes bio tezak za koriscenje, sada mislim da je nesto najlogicnije i najjednostavnije sa cime sam se u zivotu sreo, naravno od aplikacija. :)

Website!
13-06-2009, 12:55
Pa siguran sam da nemam toliko instaliranih aplikacija, da bi mi to zauzelo 1Gb. U jednom trenutku sam pokusao da prebacim vise albuma odjednom, on ih je copirao u telefon, ali se oni nikad nisu pojavili u "Ipod" sekciju. A tada mi se i povecala "Other" sekcija.
A sto se restora tice, ne znam da li bih smeo to da uradim jer mi je phone jailbreakovan.
Da li bih morao sve ponovo da instaliram i ponovo ga "olupavam"?
A da, nisam napomenuo da koristim Winxows XP.
Ako jos neko ima neku ideju ili se susreo sa ovim problemom... Pomagajte! ;)
Hvala.

carterado
13-06-2009, 13:44
Hmm cudno nisam imao taj problem. Imam standardno iTunes 8.1, Win XP, iPhone 2G i od slobodnih 7GB imam 6GB muzike. Sve mi normalno syncuje.

A da obrises to sve iz iTunesa i uradis Sync da ti sve obrise iz iPhonea i onda opet napravis novu playlistu u iTunesu pa ponovo uradi Sync.

Ako imas 2G iPhone, slobodno uradi Restore. Imas tutorijale na forumu, a ako imas 3G iPhone, onda moras malo pripaziti :)

Rakic90
13-06-2009, 15:11
Sad se setih... Ja imam other 700mb. A taj "other" sta bi mogao da bude? Sta mislis? :) Instalirane applikacije iz Cydia-e... :P

Website!
14-06-2009, 01:04
A da obrises to sve iz iTunesa i uradis Sync da ti sve obrise iz iPhonea i onda opet napravis novu playlistu u iTunesu pa ponovo uradi Sync.


probao sam to. samo mi je obrisao sve mp3-jeve iz "Ipoda", a "Other" se nije promenio. a kako sam se samo namucio da sve te albume ubacim u telefon.... konvertovao sve ponovo... pa tagovao... (jedini nacin da ih telefon prepozna), i on mi sve obrise!
mrzim Itunes!

carterado
14-06-2009, 01:58
Ne znam sta moras da konvertujes, a to Other ce sigurno nestati kada uradis Restore.

Website!
14-06-2009, 12:52
Pa pošto mi Itunes ne prima 90% mp3-jeva koje skinem s neta, ja sam počeo da ih sam konvertujem ponovo pomoću nekog audio konvertera. I jedino u ovom slučaju uspevam da prebacim albume u telefon. Stvarno niko od vas nema ovaj problem?! Telefon prima šta god mu ubacite?
A restore ne bih radio jer mi je to preveliko cimanje (imam 3G), a ništa mi ne garantuje da mi Itunes neće ponovo bacati mp3jeve u "Other". :-/

bend3R
16-06-2009, 20:21
Pa meni je telefon dosad primio neke shabanske pesme sa sajtova tipa besplatnamuzika.info :) a iPod mi nikad nije kenjao sa tim konvertovanjem samo sam prevlachio... nikakav problem ista varijanta sa album cover-ima...

Website!
16-06-2009, 20:37
resio sam problem!!! ;D

evo gde sam nasao resenje:

http://rajmittal.blogspot.com/2009/04/attempting-to-copy-disk-iphone-failed.html

izgleda da je Itunes bio sk***n.
videcemo da li ce da potraje...

hvala svima i pozdrav.