PDA

View Full Version : iPad 2-nece da se puni/konektuje na pc



jovus
25-11-2011, 17:48
Imam ipad 2 nekih mesec dana i do sada nisam imao probleme.
Medjutim sad sam hteo da ga stavim da se puni i nece. Ne pokazuje nista. Probao sam da ga prikacim na pc, ni tu se nista ne javlja.
Da li je moguce da je problem sa kablom? Ili se nesto zeznuo konektor?

Nije mi nigde ispadao, niti bilo sta.
Dakle, prakticno nov ipad2, na 4.3.3, uradjen jb.

Neka pomoc?
Hvala

jovus
25-11-2011, 17:55
nemam sh, a i ne znam kako bih uradio restore kada ga pc ne detektuje.

jovus
25-11-2011, 18:01
mislim da cu prvo da probam drugi kabel, posto nemam para za legalnosti...

komsa
25-11-2011, 18:17
probaj,nema to nikakve veze sa JB.....mozda si instalirao nesto u poslednje vreme od cega je poludeo......probaj hard reset

jovus
25-11-2011, 18:23
Kako se radi hard reset? sad vidim da ima valjda u Novom Sadu kabel za iphone za 600 dinara. Pretpostavljam da je nije original, al valjda ce raditi za ipad?

komsa
25-11-2011, 18:28
oba dugmeta drzi desetak sekundi dok se ne ugasi i posle ga upali normalno...........ako poznajes nekog ko ima pozajmi kabel i probaj :)

jovus
25-11-2011, 18:52
Resheno. Radi kada se pri konektoru podigne kabel ka gore(ako se podbochi nechim). Pretpostavljam da je do slabljenja kontakta doshlo poshto sam nashao tragove machijih zuba na kablu, tako da cu ga za prvu pomoc puniti tako pod uglom, a kad nadjem neki oridjinale kabel(ako neko ima iskustva da li ima veze da li je original or not nek mi javi, posto bih zaista zeleo da odrzim trajanje baterije na ipadu koja nenormalno dugo drzi) onda cu uzeti.

Machak ce dobiti batina kad ga sledeci put vidim oko punjacha.
Hvala svima na pomoci.

macemoje
29-01-2012, 13:50
Komsa druze, imam i ja problem, dobio sam Ipad iz Nemacke, koriscen al nov, radio je kad je dosao ovamo, medjutim kad ga upalim prikazuje mi USB kabal da ga konektujem na iTunes, medjutim komp ga uopste ne prepoznaje, a dalje ga ne pali uopste. Inace kad povezem na punjac radi, probao sam i drugi kabal za usb, jel moze neka pomoc? Posto ne poznajem mnogo sve te stvari, cini mi se da je konstantno u recovery mod-u. Hvala puno

jovus
29-01-2012, 15:34
probaj da ga ubacish i DFU mod (http://www.youtube.com/watch?v=x6FSHAp6fvk) i onda konektujesh na pc. moracesh posle da uradish restore, ali bar ce raditi.

macemoje
29-01-2012, 16:26
Pokusao sam i to, nista se ne desava, mislim crn je displej al ne prikazuje ga opet na iTuns-u, niti imam ikonu restore

jovus
29-01-2012, 16:29
itunes ga ne prepoznaje? da li ti se chuje onaj zvuk kao kada ubacish flash u usb?

macemoje
29-01-2012, 16:34
Ne, ne cuje se, jedino se cuje kad ga stavim na punjac...i puni se

jovus
29-01-2012, 16:35
moguce da su se pokarabasili drajveri na pc-u. Probaj drugi rachunar ili reinstal iTunesa.

macemoje
29-01-2012, 16:36
Probao i lap topu, medjutim nece ni tamo, e sad dal ima neke veze verzija iTuns-a 10..nesto? Al me cudi da komp ne prepozna njegov hard ili ne moze bez ituns-a? Al probacu i to u svako slucaju, jel ima jos nesto sto bi trebao da znam? :)

jovus
29-01-2012, 16:45
ja sam imao taj usb problem, pa sam otisao na drugi racunar, tamo stavio itunes(frisko instaliran) 10.5.2 i ubacio u DFU mod i oma ga je prepoznao i krenuo restore.
Trebalo bi i bez itunesa da ti otvori u exploreru kao kada prikacis foto aparat ili nesto slichno sto ima flash memoriju.

macemoje
29-01-2012, 16:57
Pa bas zato i pitam, bratov tel (iPhone) otvara, probacu na jos nekom racunaru, pa ako ne vracam se ovde. Hvala

macemoje
29-01-2012, 19:44
E sad, posto je brat bio koji ga je zadnji koristio, dobio sam informaciju sta je uradio, hteo je da obrise sve, pa je uradio u setingsu reset(mozda jos neko brisanje, ne bi mecudilo)...od tada stoji ovako kao sto sam vec pisao...ima li ko resenje?

Sandi
29-01-2012, 19:49
Moraces restore da uradis... Posto je najverovatnije bio uradjen jailbreak na uredjaju on nije smeo da uradi reset all settings. Jel ti imas dvojku ili keca?

macemoje
29-01-2012, 21:36
Mislim da je u pitanju 2(e sad mislim da je dvojka i 64gb, posto sam je dobio na poklon a nisam stigao ni da izvucem podatke, sad vec imam problem da ne mogu da proverim koji je), medjutim, kako to da uradim kad ga navodno kop ne prepoznaje? Jedina stvar, kad je ugasen i ja ga prikljucim na usb, on se kao automacki pali i dolazi do stanja gde pokazuje kabal sa usb-om i Ituns-om

Sandi
29-01-2012, 21:55
Ako ima kamere onda je dvojka a ako nema onda je kec i onda skini ireb sa ih8sn0w.com i ubaci ga u DFU mode sa njim i odradi restore iz itunes. Ako je dvojka skini tiny umbrella program i vidi sta ce ti on pokazati.

macemoje
29-01-2012, 22:18
Mislis prednju kameru? Ima :D E sad jel ima neka skripta da skinem pa da njoj pratim to instaliranje ili? A radice iako mi trenutno komp ne prepoznaje? Hvala ti puno

Sandi
29-01-2012, 22:23
Samo nadji na netu kako ubacis uredjaj u DFU mode i zatim, kad ga itunes prepozna, klikni update ili restore sta ti vec ponudi.

macemoje
29-01-2012, 22:46
Hmm, jesam vec ubacio u DFU mod, medjutim ni tada ga iTuns ne prepoznaje...

Sandi
29-01-2012, 22:55
Jesi menjao usb portove, probao da reinstaliras itunes, probao na drugom racunaru...?

macemoje
29-01-2012, 22:59
Jesam, zato me i muka hvata ;) jedino da pokusam jos negde na XP-u, inace na win7 nece nikako...jel ima uopste neka mogucnost?

Sandi
29-01-2012, 23:17
Ne bih te plasio ali tesko da ima jos neka opcija ako ga itunes ne vidi nigde... Velika je verovatnoca da je neki hardware-ski kvar... Mada opet ako je tako zaglavio nakon reset iz settings-a ne bi trebalo to da mu se dogadja... Umesto XP mozda bi mogao da nadjes macintosh negde pa probas...

macemoje
29-01-2012, 23:19
Pa i to, mada se meni cini da je konstantno u DFU modu, ali cini, kao da ne mogu da ga vratim

Sandi
29-01-2012, 23:20
Zar nisi napisao u nekom od postova da ima na ekranu ikonu itunes i kabl? Sta je na ekranu?

macemoje
29-01-2012, 23:36
Upravo to, jeste to na ekranu
Da se ispravim, sad sam iscitao opet sve, moja greska :)

Sandi
30-01-2012, 00:15
Ako je to na ekranu onda nije dfu... Kad je dfu onda je ekran crn kao da je ugasen ali ga itunes prepoznaje kao u recovery mode-u.

Zakaci ga na komp i pokreni itunes.

Drzi 3 sekunde power taster.

Bez pustanja power stisni i home i drzi tako zajedno 10 sekundi.

Zatim pusti power i drzi samo home dok ga itunes ne prepozna ili dok ne cujes onaj zvuk na windows kao kad ubides fles u usb.

Brabus
30-01-2012, 00:47
Ipad nece puniti ni na jednom windowsu, samo na macu se puni. E sad odakle on tebi u recovery to nisam shvatio, jel sam usao u to ili kako je doslo do toga da je on to izbacio na displej. Odradi hard reset i ostavi ga na punjac nek puni duze malo pa onda da vidimo sta se dogadja.

Sandi
30-01-2012, 00:52
Dok mu to stoji na ekranu znaci da ima baterije i nije mu vazno punjenje vec da odradi restore. A ako je upao u recovery onda mu hard reset nece pomoci. A to mu je na ekranu zato sto je verovatno imao jb a neko je uradio reset iz settings.

Brabus
30-01-2012, 00:55
Onda bi trebala da bude samo jabuka ali bilo kako bilo treba uraditi restore iz dfu moda sa iole napunjenom baterijom jer windows ne puni ipad

PittsburghBG
30-01-2012, 09:32
Instaliraj najnoviji iTunes, mozda ce t pomoci. Meni iTunes nije prepoznavao iPad 2 i nisam jedini u svetu kome se to desavalo. Instaliranjem najnovijeg iTunesa sam resio problem. Ljudi su takodje resavali taj rpoblem iskljucivanjem Firewall na kompu. Probja, nista te ne kosta...

macemoje
30-01-2012, 10:34
Hvala vam drugari sto se cimate za mene :) pokusacu sve ovo pa vam javljam veceras, inace kad je na adapteru za punjenje on radi, tako da za to nema brige, da a kako mi je zapo u to da mu je na displeju iTuns, rece vam Sandi, odradjen je reset, e verovatno je od toga sve krenulo...(inace kad je iPad ugasen i prikacim ga na usb kompa, on se sam pokrece i dolazi opet do istog na displeju, znaci ne palim ga ja, nego on sam se pokrece). Hvala vam opet! :D

Probao sam opet ono Sandi, al nece, jbm mu misa, vec pizdim, moram na posao pa posle podne pokusavam ostalo... :)

miodrage
30-01-2012, 11:25
@macemoje: ajde ti lepo kad dodjes kuci, zvekni to cudo na punjac (osim ako si ga drzao dobar deo noci), bitno je da je baterija napunjena >60%. Pa da pokusamo da ga nekako zveknemo u recovery ili DFU. Najbolje da ga nakacis na komp upaljenog. E onda kad je nakacen na kabl, ugasis. I onda pratis uputstvo za bacanje u DFU. Ako to ne pomogne, ima mozda mogucnost za recovery.
Mozes da me kontaktiras na skype: miodrage, pa da vidimo sta moze da bude.