PDA

View Full Version : iPad 2 i majke ? :)



Exileus
23-11-2011, 19:40
Jedno jednostavno pitanje,

Da li mozda neko od vas ima iPad 2, i da je vas roditelj koristi, konkretno majka ? :)


Razmishljam da joj mozda uzmem u skorije vreme, posto je naravno duduk za tehnologiju ko i vecina roditelja, zanima me da li mozda zna neko primer kako se stariji ljudi snalaze sa ipad-om ? :)

Na onim reklamama appleovim naravno ima matoraca, ali ne veruje ja u to nista.


Hteo sam ipad 1 da uzmem od drugara da joj dam da pogleda ali to bi bilo na dan, ne bi bilo nekih vidljivih rezultata njenog snalazenja na njemu.


Voleo bih da koristi za web, za slike i za chasopise one zhenske jelte. I to sve da drzi u krilu dok pije kafu, mislim da bi joj bila idila.

jelenac
23-11-2011, 20:03
Pa ako koristi internet i inace onda i nije lose da razmisljas o tome.


Tapatalk

Exileus
23-11-2011, 20:05
Pa ume malo, tipa cita mail-ove i odgovara, ume da malo surfuje, i gleda slike

Bas zato gledam da joj jos nekako pojednostavim pa umesto laptopa pazarim ovo, da se ne svadja sa caletom stalno oko jednog kompa lol :D

jelenac
23-11-2011, 20:07
Znaci sve zavisi koliki je ljubitelj svega toga. Ja se uopste ne bih bunila da mi sin kupi Ipad2- lol


Tapatalk

Exileus
23-11-2011, 20:12
Ni ja da meni uzme neko tako :D

djoni1980
23-11-2011, 20:49
Moji matorci su generalno imali veoma pozitivno mišljenje o Ipadu, tetka je bila oduševljena, itd
Keva koja nema pojma o računarima je naučila da koristi youtube aplikaciju bez problema :) matori ponekad pogleda neki sajt u Safariju, itd.

Exileus
23-11-2011, 21:23
Kako im reshavate za prebacivanje slika i sve to ?

Kontam da ce mi to biti najveci problem ako im budem uzimao, posto stalno neke slike hoce da gledaju itd, jedva sam ih na kompu naucio, jos sada da ih ucim da sync-uju sa itunes-a... :/

neciteci
23-11-2011, 22:21
Moja majka koristi sestrin iPhon da bi gledala neke serije na Youtube!!!

ipod_touch
24-11-2011, 16:00
Moja majka se nikako ne snalazi sa touch screen-om .. Ona samo fura Nokia iskljucivo sa tastaturom i da nije na slide... :D
A na ipad se nije snasla... Stalno je prejako pretiskala ekran ... I nzm ni ja .. jednostavno je odustala od toga..xD

Srecko
24-11-2011, 16:29
A sta fali matori da joj ti uzmes laptop?
Ja sam tako moju ucutkao,nasao solidan laptop za male pare,uzeo joj telenor internet i cao djaci,gleda ona neke casopise itd itd... I za radove joj sluzi.

Exileus
24-11-2011, 19:47
Laptop je generalno opcija, ali mi ipad izgleda mnogo prakticnije i za iste pare (iz usa donesen) bi joj mozda bolje legao ipad nego laptop. Mada apple proizvodi su bas i pravljeni ono da budu user friendly do te mere da i stariji ljudi mogu da ga koriste..

Lako je na kraju krajeva uzeti laptop, ovo je izazov :D

topalov
28-11-2011, 23:07
Cim se ipad poveze pali se itunes i radi sync, za slike namestis neki folder recimo na desktopu i kazes da pre povezivanja prebace fotografije u taj folder, kod mene tako radi :)

Exileus
28-11-2011, 23:36
Pa da, to je jedna od mogucnosti isto, mudro zboris :)


Sve stavim na automatski i da leti.


Znaci koliko sam skontao uopste ovako kad sam nekog pitao, pola je varijanta da im se matorci odlicno snalaze a pola da se ne snalaze nikako, tako da jos dobro moram da razmislim u vezi sa ovime :)

Daniel C
29-11-2011, 00:30
Pa slike prebacujete preko my comp. iliti ono open folder to view files, kada spojite tel sa kompom.


Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

KARABAYA
29-11-2011, 18:08
ma bolje ti je ipad nego laptop... sve dok ce da koristi za surf, mail... ipad je prava stvar... ja sam caleta naucio i sad ne mogu da dodjem na red od njega da uzmem ipad...:D

Srecko
29-11-2011, 20:48
A moram da pitam, sto bas iPad 2? Sto ne 1? xD valjda ti keva ne pravi razliku izmedju 1 i 2...? Tj u brzini i te munje? x)

ipod_touch
29-11-2011, 21:38
Ma mozda ce skype da koristi .. :D

Srecko
29-11-2011, 21:52
E pa vidis o tome nisam razmisljao... Moguce moguce x)

Exileus
06-12-2011, 19:45
Jes izmedju ostalog i skype mora naravno, da moze da se gleda sa drugim sinom iz inostranstva :)

Mesija
06-12-2011, 21:25
Uzmi iPad moja keva se odma snasla, a nidje veze je sa tehnologijom.

Sto se tice fotki pa imas sada sync preko wifi pa ne moraju uopste da uce da syncuju vec ce to uvek automatski da se odradi kad se metne na punjac.