PDA

View Full Version : Baterija traje par sati



dfrimmel
22-11-2011, 12:14
Pozz,

najlakse mi je otici i zamjeniti bateriju, medjutim mislim da nije do baterije. Firmware 4.2.1, sim free nisam ga otkljucavao, Location iskljucen, Push Notifications su ukljucene, na Spotlightu su odcekirane sve stavke, osvjetljenje je auto. Uglavnom kako god, recimo koristim wi-fi i samo sto sam ga ukljucio baterija sleti za 3-4%, pokrenem neku igru, igram se 10ak minuta ode 10-ak %. Nemam instaliran winterboard, uradio sam restore prije par dana. Probao sam obrisati iPhone Delivery i sve ostalo iz Cydie sto ne koristim medjutim i dalje isto. Ima li neko ideju sta bi moglo biti ili sta trebam instalirati, obrisati, sta vec uraditi samo da mi se ovi % baterije ne smanjuju ovom brzinom.

Hvala.

adarko
22-11-2011, 12:18
Prvo instaliraj BatteryInfo Lite sa Cydie i proveri kapacitet baterije. Tako ces utvrditi da li je baterija problem. Nakon toga predji na istrazivanje soft problema.

NikolaSRB
22-11-2011, 15:29
Jel aktiviran originalnom karticom? Mozda da uradis SAM aktivaciju,imas na google uputstvo

dfrimmel
23-11-2011, 08:51
@NikolaSRB
Ne kontam, kakvu aktivaciju ako je SIM Free, nije aktiviran orginalnom karticom.

@adarko
Probao sam instalirati BatteryInfo Lite i instalira se ali ne mogu pokrenuti.

Sinoc sam uradio restore, nisam uradio JB, instalirao par aplikacija sa Store-a i koliko mogu da vidim za sada je OK, obavio par poziva, poslao par sms-ova, pokrenuo par aplikacija i jos uvijek stoji baterija na 100%. Sinoc prije nego sto sam uradio restore posaljem sms ode 2% baterije, sad se to ne desava. Ostaviti cu ovako do popodne, pa uraditi JB da vidim sta ce biti. Prosli put sam radio JB sa redsnow ne mogu da se sjetim koja verzija (cini mi se 0.9.6b5) jedino sto sam ostavio ukljuceno battery percentage.

dechak
23-11-2011, 14:28
Opste je poznato da 4.2.1 jede bateriju, ne toliko kao kod tebe ali jede. Ukoliko ti problem nije do kapaciteta baterije, skini se na 4.1 ili 3.1.3 pa onda testiraj. Moje misljenje je problem u software-u


Dobro jutro zvezdooooo,jao sto si lep....

DinoBg
23-11-2011, 14:31
Mislim da si nesto pobrkao opste ne poznato da 3.x jede bateriju u odnosu na 4.x makar iz mog iskustva... Imas uputstvo na forumu za custom 4.1 probaj s njim..

NikolaSRB
23-11-2011, 15:18
Ja imam 4.2.1, baterija nikad bolja. Nisam citao da je sim free, moja greska

dfrimmel
23-11-2011, 16:03
nisam pametan, evo koristim mob cijeli dan, 95% baterije, telefoniram, saljem poruke kao i inace, pokretao par nekih free igara sto sam skinuo sa app store-a i sve super, probat cu ga kasnije jb pa da vidim sta ce biti. Mislim bez JB da mogu da stavim sim i u fiksni telefon. S cim bi mi najbolje bilo da radim JB 4.2.1?

Sandi
23-11-2011, 16:20
Greenpoison samo skini, pokreni i isprati korake.

dfrimmel
23-11-2011, 19:22
Hvala za preporuku ali GP sam probao i sada a i nekad davno i ne prepoznaje 3G u DFU modu zasto,kako ne znam ali niti jednom do sada nisam mogao odraditi JB sa GP iz ovog razloga.

Sandi
23-11-2011, 21:09
Onda uradi sa redsnow. Ne znam tacnu oznaku za onaj koji radi 4.2.1 ali izguglaj i skini. A gp sam predlozio jer njemu nije potreban ipsw prilikom jb za razliku od redsnow. Probaj i sa 0.9.9b8 mozda podrzava 4.2.1 ali ne mogu da tvrdim.

hamza
02-12-2011, 13:19
Softwer definitivno samo na 4.1 idi i bit ce sve OK desavalo mi se isto ..jeo mi bat..sada i po 3 dana drzi naravno bez igranja i slusanja muzike ..znaci TOP D:

krajisnik
14-12-2011, 13:57
isti problem, nece da mi pokrene BatteryInfo na fonu

technobuba
14-12-2011, 14:32
Ne radi ti binfo na 4.1 ja mislim na 4.2.1 da radi... Ma problem su vam push notifikacije... 100 % radi sve ok ako aktivirate sa SAM-om.. Ima u sekciji tutoriali sve o tome... Ja sam ih gomilu sredio na taj nacin...

dfrimmel
03-01-2012, 16:17
Ja i dalje ne kontam zar trebam sa SAM-om aktivirati fon koji je SIM free, fabricki otkljucan ili sta vec, a uredno se aktivira sa bilo kojom karticom. binfo ne radi na 4.2.1 probao sam kao sto sam gore napisao i ne pokrece se na ovoj verziji iOS-a. Ja sam fino uradio restore, nisam instalirao Winterboard i pola stvari sa Cydie, koje mi generalno nisu niti trebale i sada je OK koliko to moze biti 3G sa 4.2.1 iOS-om samo primjetio sam drasticnu razliku bez winterboarda na fonu znatno stabilnije radi. Sada je situacija zadovoljavajuca, a toliko sam bio ocajan da sam i whitedoor htio probati.

technobuba
03-01-2012, 16:19
Location, Edge, 3G gasi... To vuce bateriju onako :) sad sta znam dalje... Push mail i ostalo...