PDA

View Full Version : Prowl za Growl



Nesha
21-11-2011, 01:52
Nadam se da svi Mac OS X korisnici znaju a neki i koriste Growl sistem notifikacija.

Upravo sam slucajno na netu pronasao nesto sto se zove Prowl, i rekoh da vidim o cemu se radi, i shvatim da je to bas ono sto mi treba.

http://www.prowlapp.com/

Radi se o sistemu notifikacija za iOS uredjaje, koje se prosledjuju sa vaseg Mac-a, tacnije iz Growl-a.
Primer: Koristite skype ili adium, i udaljite se od racunara, noseci sa sobom iPhone ili iPad. Neko vam napise nesto na desktopu, a growl i prowl vam odmah posalju push notifikaciju, i vi znate da vam je neko pisao. Ima fina podesavanja, kao na primer da salje push notifikacije kada je na mac-u ugasen monitor i slicno.

Sastoji se iz 2 dela, dodatka za growl i iOS aplikacije koju imate da skinete znate vec gde piratsku ili kupite za 3$. A potrebna je i reg na sajtu (free).

Bar 2 mesta gde cu ga koristiti mi odmah padaju na pamet, ICQ koji nema mogucnost logovanja sa vise mesta od jednom, pa tako ne mogu da vidim notifikacije na iOS, i Skype koji me nervira na iOS sto mu brzo istice sesija.