PDA

View Full Version : iPhone 4s usa unlocked and contract-free



GMT II
17-11-2011, 15:49
Zelim da kupim iPhone 4s (do sada nisam imao iPhone), pa imam nekoliko pitanja.
1. Posto planiram da kupim telefon (unlocked and contract-free) u Americi u Miami-u zanima me da li mogu da ga aktiviram sa nasom Telenor karticom i da li mogu da radim update-ove sa tom karticom bez bojazni da ce se mozda nekad zakljucati (pitam jer sam citao ovde da se to kao desavalo nekima i da se to ne desava samo truly sim free telefonima iz Engleske, Francuske i Kanade)?

2. Da li je neko ostvario garanciju na iPhone koji je kupljen u Americi i da li je morao da salje tamo ili priznaju garaniciju i ovde u Evropi?

3. Sta vi mislite sta uzeti od zastite?
Mislio sam da uzmem foliju Clear Coat za ledja i za ekran

http://www.clear-coat.com/apple-iphone-4s-screen-protector-case-skin-cover-shield.html
Zanima me da li mi je bas potreban onda i bumper (da li ce se bez njega grebati onaj aluminijumski ram)
I ako neko ima Twelve South BookBook case neka mi kaze kakvo ima iskustvo sa tom futrolom

4. Posto ga kupujem u Americi i punjac je za njihovo trziste da li da kupujem Apple World Travel Adapter Kit ili mu apsolutno nista ne smeta ni da ga koristim preko adaptera?

To bi bilo to za sad :)
Hvala unapred svima na ljubaznim odgovorima

Takkyy
17-11-2011, 16:47
Aj ja ukratko da odgovorim:

1. Simfree je UVEK simfree, znaci ne moze se nikako zakljucati, batali te price da se nekome zakljucao (uostalom, bilo je diskusija vec o tome :D ). Mozes ga aktivirati telenor karticom, nece se zakljucati.

2. Koliko ja znam, apple proizvodi imaju WW (world wide) garanciju, mislim da se to odnosi i na americku robu (neka me neko ispravi ako nisam u pravu). Garanciju ti priznaju svuda u evropi, kod nas je mozes ostvariti u iStyle-u npr, ali moras imati dokaz o kupovini.

3. Sto se zastite tice, ja licno nisam fan folija, mada sam cuo da je Zagg vrhunska zastita. Za bumper ne znam da ti kazem, dobijam ga za desetak dana pa cu onda moci nesto vise da podelim sa ostalima... A book book... Previse para za "obicnu zastitu". Imam takav za mac, on me je odusevio, mada... Nikada ne bih dao 6+ hiljada za futrolicu.

4. Za punjac mozes uzeti samo onaj nastavak, mislim da ima u iSrbija shopu. Ne treba ti travel adapter kit.

Pozdrav :D

Mala ispravka za broj 2. : posto je telefon u pitanju, mislim da Srbija ne dolazi u obzir po pitanju ostvarivanja garancije, posto zvanicno nemamo iPhone. Znaci, Nemacka ili Svica ti ne gine :D

GMT II
17-11-2011, 19:52
Hvala na odgovorima (ne mogu nikako da nadjem gde je thanks button)
Voleo bih da mi jos neko da odgovore na pitanja

edyman
17-11-2011, 20:10
evo da ti i ja odgovrim! ja sam svoj iPhone 4 kupio u USA (New York), telefon je simfree, radio sam update na iOS5.0 i jos uvek radi :D znaci simfree je simfree zauvek :)
za garancuji imas WW tj. world wide, naravno u apple storu ili ovlasceni servis! jos ga nisam izkoristio i nadam se da mi nece trebati :)
za zastitu koristim Speck case, extra je! a na ekranu imam anti-glare foliju!
za punjac imam onaj dodatak, kupljen u radnji za 100din, i normalno ga punim nema nikakve bagove!

GMT II
17-11-2011, 20:27
Hvala na odgovorima.
Ako neko ima neka iskustva sa iskoriscavanjem garancije neka se javi :)
I naravno ako neko ima neku preporuku za dobru zastitu telefona

Takkyy
17-11-2011, 22:08
Ja mogu da ti prenesem iskustva moga dede koji je telefon 4x vracao zbog "falicnog" dugmeta. Rec je o apple store-u u Cirihu. Nikakvih problema mu nisu pravili, na licu mesta je dobio drugi. Naravno, garancija se ne povecava :)

E da, slozio bi se sa edymanom, speck case je odlican

GMT II
17-11-2011, 22:44
Mislio sam na neko iskustvo ostvarenja garancije u Evropi, a da je telefon kupljen u Americi...
Posto sad gledam po netu i jedni pricaju da telefoni kupljeni u Americi ne mogu da se servisiraju u Evropi, a drugi pricaju da mogu...
E sad kome verovati :)