PDA

View Full Version : PROBLEM posle tethred JB na iOS 5



iNNew
17-11-2011, 08:34
Kolege uzeo sam iPhone 4, koriscen 2 meseca. 16gb, SIMFREE. Imao na njemu iOS 5 i nije imao JB. Hteo sam da uradim restore ali sam saznao da ne mogu da uradim restore na 5.0 , vec ce apple uraditi update automacki na 5.0.1 sto ja necu jer ko zna kad ce izaci untethred JB kad jos uvek nije izasao za 5.0.1.

Posto sam uradio JB poreko redsn0w-a, sve se lepo zavrsi, upali se fon, cydia je bila bela kako i treba, zatim odem u EXTRAS/JUST BOOT i posto se to zavrsilo, upali se tel i sve lepo radi. Odem u cydiu isntaliram appsync pa formatfix ( ne znam ni koji sam K to ubacivao kad mi ne treba ali aj sad) i zatrazi mi reboot. Posle reboot-a SAMO stoji jabucica i tel se ne pali !!! Odradim ja opet JB i opet isto.


Sta se desilo, sta da radim? Imam sacuvane SHSH za 4.3.5. JA bih hteo da ostanem na 5.0, ali to sad necu moci zar ne, jer ne mogu da uradim restore na 5.0 ? Huuuuuj

I kad sam radio SHSH, pisalo je poreg FW je pisalo ''GM'', sta to znaci gm ? I sad kad sam otisao da skinem officijalni FW, ima neki 5.0 / 9A334 i neki 5.0 CDMA / 9A334, sta je sad to CDMA i koji da skinem ?

3gs
17-11-2011, 09:21
svaki put ce ti zabosti na jabuku jer moras da ga palis preko racunara preko ibooty ili preko red snow....

jb kada se odradi svaki put kada ga ugasis moras ubaciti iphone u dfu mod
pa onda moras just boot

tethered ti je u prevodu pali preko racunara

iNNew
17-11-2011, 09:32
Pa znam da mora da se pali preko racunara, ali nisam znao da ce uvek da zabode na jabuci. PA sad cu opet da probam da upalim preko justboot ali jutros sam probao i nije htelo, jer sam pomislio da je to u pitanju ... I uradio sam ponovo JB i posle toga JUST BOOT i nije upalio ...

JAO NE mogu da verujem ! Upalio se sad. A sinoc sam to prvo uradio posle gasenja telefona i opet stajao na JABUCI. Hvala ti

MOze LOCK

chunga
17-11-2011, 09:39
Ne trebas da sad svaki put radis JB, uradio si ga jednom i to je dovoljno. Ali sad ces trebati samo svaki put da ga palis preko kompjutera kada ti se ugasi ili restartuje uz pomoc iBooty ili redsnow-a. Instaliraj iz Cydia-e semi tethered pa ces moci kada ti se tako nesto desi da koristis telefon samo za poruke, pozive i eventualno net.


Sent from my iPhone 3GS White using Tapatalk

iNNew
20-11-2011, 12:06
Na kom repo-u se nalazi taj semi? Ne mogu da nadjem nigde. Dal lose ukucavam, semi tethered si rekao?

dado
20-11-2011, 12:20
Evo pogledaj ovde, pisalo se o tome :http://www.isrbija.net/showthread.php/24480-Ios-5-semi-tetherd!?highlight=Semi

(http://www.isrbija.net/showthread.php/24480-Ios-5-semi-tetherd!?highlight=Semi)

.stefan
20-11-2011, 14:03
Nemoj da instaliras semi tethered...zna da napravi probleme...a i ukoliko ne ides na put i nemas rizik da ti se telefon ugasi,nemas ni potrebe to da radis...nakon boota uz semi tethered nece ti raditi mail,safari i sve krekovane aplikacije tako da ti boot preko kompa me gine...

iNNew
20-11-2011, 15:30
A reci mi da li ako slucajno dodje do restarta telefona, a ja imam instaliran semi tethered, tel ce se upaliti i moci cu da telefoniram i pisem poruke, a posle kada ga boot-ujem preko kompa, bice sve ok? Meni je to samo i bitno. Eto jutros kad sam ustao(kod devojke,van kuce i racunara), telefon mi je bio ugasen, zasto ne znam. I bio mi je preko potreban za poziv koji nisam mogao da obavim. Zato bi mi to bilo dobro. A kakve probleme pravi taj dodatak?

Hertzog
01-12-2011, 18:45
Imam sledeci problem: Telefon normalno radio na iOS5 i danas samo pocrni ekran i nije davao nikakve znakove, ali kada nazovem svoj broj zvoni, ali na iPhoneu se nista ne desava... Poksam hard reset i on se upali, ali krene samo da se pali i glasi, odradim boot ali on svaki put zakuca na kraju i samo stoji ananas? Ima li neko ideju sta bih mogao uraditi?

dejan9
01-12-2011, 21:24
To se dogadja i na 4.3.3. Identican problem. Cak se vreme reboot-a produzilo za dvadesetak sekundi od tada.

Hertzog
02-12-2011, 12:39
Jedino sto mi je poslo za rukom je da ga vratim na 4.3.3. A sada me mrzi ponovo da se zezam i da ga dizem na 5.0. Svakako za 20ak dana dobijam 4s, pa sa ovim necu imati posla... Bar dok ne izadje normalan JB za 5.0