PDA

View Full Version : Reminders and siri ios5



mikee
16-11-2011, 09:10
Pozdrav imam problem sa gospodjom siri,naime kada joj kazem da mi postavi reminder ona to uradi bez problema,medjutim kada joj trazim da mi za taj dan kaze sta sve imam od obaveza ona to ne zna,odnosno uvek mi kaze kako za taj dan nema nista zakazano...zna li neko kako ovo da se resi?

Nesha
16-11-2011, 12:37
Evo sad sam proverio, napravio novi bez problema, i posle toga rekao "Show me my reminders", na sta je odgovorila "You have 7 reminders, i prikazala mi ih u listi". Na koji nacin si je ti pitao?


Evo primera ako hoces samo za danas:
"Create reminder that i need to check out forum iSrbija today at 5 PM".
Nakon sto ga sacuva pitas je ovako:
"Show me my reminders for today"

mikee
16-11-2011, 12:58
hvala,na ovaj nacin mi pokaze remajndere,ali ukoliko je pitam what i'm doong today ona odgovara da nemam nista u kalendaru za danas...

Nesha
16-11-2011, 13:45
pa da, treba da razlikujes calendar i reminder. I Siri ih razlikuje.

Kada kazes show me my meetings for today ili what I am doing today, to je za nju asocijacija za Calendar. A za reminders joj moras naglasiti da se radi o reminders app :)


Mogu reci da je ovo sa reminders i calendar najkorisniji deo Siri-ja za mene. Jer me mrzi da ulazim i podesavam kalendar i kucam ovo ono, ovako samo njoj naredim :D

Pored toga najvise koristim i 'set timer for 1 hour and 50 min' recimo, ili 'wake me up tomorrow at 9 AM'.
Ili 'what is the temperature outside', pa je onda pitam 'is it cold out there ', mada mozes i odmah da je pitas jel hladno napolju :)

Silence
16-11-2011, 16:23
isto i ja.. ja je ubih sa remindersima ;) to, kalendar i timer...

mikee
16-11-2011, 16:34
isto i ja,steta sto smo ograniceni sa koriscenjem siri,dobra je stvarcia...

Silence
16-11-2011, 16:41
fali sto ne moze lokaciju da koristi u srbiji... i to mnogo fali...

Nesha
16-11-2011, 17:28
Po meni dobar nacin da to sa lokacijama proradi bi bio kao sa google maps, a to znaci da Apple dozvoli korisnicima da unose restorane i ostale objekte od znacaja pa onda nakon sto oni odrade review da puste to public. Tako je google odradio sa mapama i sada svako moze da crta google mape svog sela :)

Ali cenim da se to nece desiti :D

Silence
20-11-2011, 12:47
Jel vam radi siri? Kod mene juce i danas ne.. Mozda je do servera...

mikee
20-11-2011, 12:53
upravo probano,radi kao sat

Silence
20-11-2011, 12:55
disableovao sam siri pa mozda zabagovalo nesto :)