PDA

View Full Version : Pomoc zbog kupovine telefona



iNNew
15-11-2011, 00:18
Zdravo svima, treba mi pomoc, sutra idem da pogledam telefon i mozda uzmem, pa molim da mi pomognete, a ne samo kritikujete, govorite za SEARCH koji nista ne izbacuje sto nadjem i slicno, jedino me ovo vadi pa obrisite sutra.

Naime,

Nasao sam telefon da uzmem, iPhone 4 16gb. Radi uz Gevey, ima 4.2.1 softver. Recite mi ja njega ne mogu da updateujem na 4.3.3 i zasto? A ako ubacim 4.3.5, posle svakog gasenja, moracu da ga otkljucavam uz pomoc kompa, ili gresim? I posle ide tek 5.0 FW, a njega nije jos najbolje ubaciti, bar ne jos uvek ? Sta mislite o 4.2.1 ? Da li je i on sasvim ok ? Meni na 3Gs-u, po prelasku na 4.3.3, osetno manja potrosnja baterije i bolji rad telefona.

Po SN koji je ukucan na Apple support and coverage kaze da Ima garanciju do oktobra sled godine, da li cu ja moci nekad da upotrebim, za NE DAJ BOZE, tu garanciju bez racuna, ili to nema veze, u bilo kojoj Apple store mogu da odnesem ?

I sta uopste mislite o ovome, uopste o radu preko gevey, ima bb mislim 4.10.01 ili slicno. Aktiviran pre mesecak dana. Hvala unapred

DinoBg
15-11-2011, 00:32
Ako nema shsh sacuvan za 4.3.3 ne mozes da updateujes a ne mozes ni na 4.3.5 vec samo na 5.0.1... I da moraces da ga palis preko kompa svaki put kad se ugasi... Garancija bez racuna vazi samo za simfree telefone tako da ni od toga nista, mislim da sam ti ukratko odgovorio na sve sto te zanimalo... I mislim da je 4.2.1 ok ali on je ok i na 3gs-u tako da mislim da ti je bolje da sacuvas jos malo za simfree..

Sandi
15-11-2011, 03:02
Nesto se tu ne slaze bas najbolje i to ti nisam napisao u poruci jer sam tek sada primetio. 4.2.1 je bio aktuelan firmware do polovine marta ove godine tako da taj telefon mora biti stariji od 8 meseci. Verovatno je dokupljena garancija ili je iz neke zemlje gde po zakonu mora da ima 2 godine garancije... Uglavnom nije star mesec dana kako ti mislis...

mob
15-11-2011, 17:19
Ako ti nesto znaci moje iskustvo, imam tel kao sto si opisao, jedino BB 3.10.01... Posto je uradjen JB, kad sam nakacio tinnyumbrell-u, vidio sam da ima sacuvan shsh za 4.3.5. Nisam cackao oko toga, jer mi ovako radi perfektno, tako da ne bih nista mjenjao. Tako da se moze desiti da se i tu nadje nesto od sacuvanog...
Mogu ti reci da radi sve od aplikacija, cak i najnoviji iGo Primo iako za njega pise da je za 4.3.x i vise... Moj ti je savjet da ako se odlucis za uzimanje, provjeris pored svega ostalog(mikrofon,zvucnik,wi-fi,gps,kamera,blic...) posebno obratis paznju na bateriju! Obzirom da je gevey, kazu da pojacano trosi bateriju...ako imas priliku cackati po tom tel, na brzinu skini batteryinfo lite sa cidya-e (ukratko-obrati paznju na realni procenat i procenat baterije koju pokazuje telefon, gledaj i broj punjenja-npr. na mom je razlika u procentu koji pokazuje tel i realna snaga baterije oko 6,10% uz 72 punjenja). Malo detaljnije pogledaj temu 'koliko realno traje baterija', tu se informisi o svemu vezanom za bateriju i batteryinfo. Po mom misljenju, ocuvaniji gevey, sa dobrom baterijom ce biti jos aktuelan, jer sa sacuvanim BB, moci ce se valjda dici i na 5.0.1. ... Mada, ja ostajem pri ovome sve dok to malo ne zazivi, dok se ne pokrpe ti bug-ovi, i naravno do untheatred jb-a.
Nadam se da ce ti bar neka informacija od mene pomoci i posluziti... I sretno ako odlucis!;)

iNNew
15-11-2011, 22:02
Odustao sam ljudi od gevey-a i danas uzeh SIMFREE. JBG jesam se nategao na silu i dodao nekih 60 eura, ali sam uzeo proverenu stvar. BAr mislim :)
Proziveden je 34 nedelje ove godine, akiviran tacno pre 2 meseca, opet bolje :)
ALi sad me drugo buni, ovaj nije nikad radio JB, i nema sacuvanih SHSH, na njemu je sad 5.0 FW. JA bih ubacio cydiu i install0us zbog aplikacija, ali jos uvek nema unthetred JB, ako ne gresim ? TO znaci sada da cekam da izadjem, i da koristim telefon ovako ? MOgu da skidam preko kompa programe i ubacujem preko iTunesa normalno, jel tako ?

I jos jedno, da li mogu da imam 2 telefona na itunes-u ? Dok ne sredim ovu cetvorku, kacicu i 3gs-a jos uvek. ali bih da imam i dalje sacuvano sve za 3gs a ujedno da ubacujem stvari u cetvorku. Jel samo napravim novu Itunes library, i po paljenju skledeci put, samo izaberem koju cu? NIsam to probao, ali sam procitao negde.

@mob hvala, cuo sam te sitnice sad od tebe, isprobacu i na ovom, hvala.

I hvala ostalima ...

@DinoBG - kazi mi kako moze da ima neki telefon SHSH za npr 4.3.3, ako mu je trenutni FW 4.2.1 i nije nikad bio na vecem FW? Valjda moze da se sacuvaju SHSH samo za one FW na kojima je taj telefon bio ? Jesam lajik, ali se ucim :)

Srecko
15-11-2011, 22:32
Prvo, cestitam na novom iLJubimcu, drugo, ne gresis, nema jos uvek unth. JB za iOS 5, e sada mozes ubaciti threded JB ali kada god ugasis mob moraces da ga pokreces pomocu kompa... E Sada koliko ti je to prakticno ne znam.
Mozes imati 2 bez problema, ja isto imam i 3gs i i4 o oba kacim i sto imam u jednom to imam i u drugom...

iNNew
15-11-2011, 22:43
Hvala :D
Znaci isto radis sa novom Listom, valjda se drzi SHIFT i upali i Tunes i dobijes nov lirycs, stavis ime i ubacujes sta hoces, ili ?

mob
15-11-2011, 23:00
Sto se tice SHSH za 4.3.3 a da je na telefonu 4.2.1. , telefon uopste ne mora nikad biti na 4.3.3 da bi imao te shsh. Kako? Jednostavno, ako je prethodni vlasnik u vrijeme dok je bio aktuelan 4.3.3 pokupio i sacuvao taj shsh, pa nikad ga i ne koristio, taj shsh ostaje uvijek... To znaci, skidaj odmah shsh za 5.0.1 (trenutni aktuelni), pa cekaj untheatred JB;) A za 5.0 je vec kasno!

http://www.isrbija.net/showthread.php?t=25247