PDA

View Full Version : SRPSKA tastatura u OS 3.0!



ReCkA
08-06-2009, 22:45
Ne znam da li ste već videli, ali na Apple sajtu je već postavljeno sve o novom iPhone-u.
Razgledajući okolo, naišao sam na sledeće...

SRPSKA tastatura će ZVANIČNO biti dostupna u novom iPhone OS-u. Ko zna, možda ćemo uskoro moći da vidimo i ćirilicu... ;)

http://i39.tinypic.com/jpy2dt.jpg

kocka90
08-06-2009, 22:47
a jel si video ima predictive text za Hrvatski ;D reci kucas hleb i on ti ispravi na kruh, ili kucas sundjer ispravi ti spuzva ;D ;D

Satyr
08-06-2009, 22:48
realno cirilica bi bila sjajna, ali to nam nije mnogo potrebno za sada

Lucas
10-06-2009, 20:55
uf kad bi izbacili predictive text za srpski :D :D

samo mora telenor prvo da pomeri svoju debelu guzicu i uzme iphone :D (telenor posto sam na njemu a ne menja mi se :D :P)

kocka90
10-06-2009, 21:03
ni kad bi stigao iPhone kod nas ne verujem da bi ubacili predictive text jer i sad nema PT za sve drzave koje prodaju iPhone, cak Grcka nije imala ni svoju tastaturu do 3.0 verzije, a pisati grcki latinicom je smesno i samo mladi razumeju, kod njih su svi telefoni na grckom ... ;D

P.S. to sto pise gore Serbian moguce da je zbog CG jer se tamo prodaje a "crnogorski" je srpski jezik... ;D

acdodic
10-06-2009, 21:12
Док неизађе ћирилица користићемо Руску тастатуру ;D

kocka90
10-06-2009, 21:16
a ko da nam treba cirilica kad kod nas posaljes SMS na cirilici , stigne nekom samo kvadratici...
Pametni Rusi na telefonima imaju ruske tastature, ruski jezik, Grci takodje grcki jezik, a mi koristimo anglosrpski, latinicu bez čćšđž... :-\

acdodic
10-06-2009, 21:24
a ko da nam treba cirilica kad kod nas posaljes SMS na cirilici , stigne nekom samo kvadratici...
Pametni Rusi na telefonima imaju ruske tastature, ruski jezik, Grci takodje grcki jezik, a mi koristimo anglosrpski, latinicu bez čćšđž... :-\



Па нека купе нормалне телефоне (иПхоне) па им неће излазити квадратићи ;D

carlito
10-06-2009, 23:08
a ko da nam treba cirilica kad kod nas posaljes SMS na cirilici , stigne nekom samo kvadratici...
Pametni Rusi na telefonima imaju ruske tastature, ruski jezik, Grci takodje grcki jezik, a mi koristimo anglosrpski, latinicu bez čćšđž... :-\

Jel znate za foru da nasi operateri slova čćšđž smatraju za specijalne karaktere i nisu duzine jedan karakter kao ostali nego se kodiraju sa vise karaktera pa nam se moze desiti da jedna poruka od 165 karaktera bude naplacena kao 2 ili 3 poruke ;D
A to nigde nisu naveli, jer Boze moj, to treba mi da podrazumevamo ;D

Lazar
10-06-2009, 23:11
nije bas tako da nigde nisu naveli...na nokiji 7610 i 6110 koje sam imao kad kucas neka nasa slova tog tipa lepo ti se za jedno slovo oduzmu gore jedno 10 20 30 karaktera sve zavisi...

rokiza
11-06-2009, 01:12
Koji ce vam cirilica? Pogotovu za SMS, ne oduzimaju mesta, vec cim koristis neko slovo iz cirilice poruka jedna sadrzi 60 znaka od 160, znaci 3x puta manje skoro... I kad napises jednu normalnu poruku umesto jedne, on posalje 3... Pa vi vidite... Ja sam imao na Nokii E70 T9 na srpskom, mnogo jaka stvar, jedino sto sam uvek morao da izbegavam nasa slova...

carlito
11-06-2009, 08:57
nije bas tako da nigde nisu naveli...na nokiji 7610 i 6110 koje sam imao kad kucas neka nasa slova tog tipa lepo ti se za jedno slovo oduzmu gore jedno 10 20 30 karaktera sve zavisi...


To odradi sam telefon. Na starim telefonima nema toga, tako da ne mozes da vidis a oni nista ne govore...
But who cares ;)

Brdja
03-09-2009, 14:45
да ли неко зна зашто на српској (латиничној) тастатури (3.0.1) не постоји слово ђ? постоји ли неко решење за то? ја, за сада, када треба да откуцам ђ укључим хрватску тастатуру ;)