PDA

View Full Version : problem sa azuriranjem na 5.0.1 (iPad 2)



vck
13-11-2011, 10:34
Imam ipad 2 (4.3.5). Prvo krenuh da ga JB-ujem, shvatih da ne moze, a onda sam odlucio da sve placam. Registrovao sam nalog u susednoj :) zemlji, placam aplikacije i sve je ok.

Problem je nastao kad sam pokusao da ga azuriram na 5.0.1. Pocinje backup, radi neko vreme i onda izbaci "ïpad could not be restored. an uknown error occured (3194)". Ne znam zasto uopste pokusava restore? da li neko ima resenje?

Da napomenem da u iTunes-u egzistira i US nalog, koji je jedini i postojao kad sam nabavio iPad. Koristi se za JB telefon. Ideja je da i telefon i ipad budu legalni koliko za 5 dana, kad pocistim sve aplikacije. Postoji sansa da iPad ima neku free aplikaciju sa tog, US naloga (neke sam skidao na oba naloga, pa brisao predjasnje, nemam ni pojam cija je verzija sad u iTunes-u). Da li mozda to moze da pravi problem?

NIje mi do kraja jasna manipulacija razlicitim aplikacijama i uredjajima kroz isti iTunes, pa mozda tu radim nesto lose...

U svakom slucaju, unapred hvala!

dzenopoljac
13-11-2011, 10:50
Greška 3194 je vezana za hosts fajl. Ako si ga menjao da bi radio neki restore za iphone, treba da obrišeš poslednju liniju koja sadrži gs.apple.com... Onda treba da prođe čist update na 5.0.1.

vck
13-11-2011, 13:15
HVALA!!

bilo je bas kako si rekao, menjao sam hosts file ranije i potpuno zaboravio na to

Hvala jos jednom, mnogo vremena si mi ustedeo!

pobra
26-11-2011, 23:46
Molio bih pomoc za izmenu host fajla, imam isti problem kod azuriranja.

dado
27-11-2011, 00:41
Evo imaš ovde:
J2L8U8p5_TI