PDA

View Full Version : Gevey SIM problem



RCKF
10-11-2011, 21:52
Imam problem sa otkljucavanjem IP4, sw 4.3.5, bb 4.10.01

Dobio sam ga sa Gevey karticom, imam iseceni sim sa vipa (vec je radio u iphonu). Gurnem karticu u telefon sa gevey i dobijem poruku "no sim", nikako ne mogu da dobijem onaj pocetni ekran kada moram da pritisnem ok da bih zapoceo proceduru. Secnuo sam dodatno karticu kao sto pise u tutorialu na IP Srbija, sve lepo legne na svoje mesto ali nista...help :confused:

3gs
10-11-2011, 21:57
probaj drugu karticu
probaj par puta airplane on off par puta dok ne krene ona jedna crtica
pa onda radis ono 112....

oce da se zablesavi gevey meni se zablesavi i odma kada ubacim on mi kaze invalid sim :crash:

RCKF
10-11-2011, 22:09
A uradio sam to jedno n puta, secnuo sam karticu skoro 1mm do cipa i vise ne moze i opet isto. Nemam nijednu drugu koju bih sad secnuo pa da probam. Samo javlja NO SIM i aj zdravo

Edit:

Da li bi pomoglo neko syncovanje sa iTunes itd...?

darkozlopi
11-11-2011, 11:13
Imao sam isti problemna 4-ci. dva gevey-a sam promenio, i samo mi radio na telenoru a mts ni da cuje, i isto mi se desavalo kao tebi, sa trecom je proradio normalno. Koji gevey koristis? A syncovanje sa Itunes-om nema nikakve veze sa tim.

RCKF
11-11-2011, 16:04
Nikako nije htelo da proradi ni sa telenor karticom, ali sam u medjuvremenu nabavio Gevey pro i proradilo je iz prve. Mozda nije imperativ da se koristi ova kartica ali je jedino tako proradilo na VIP mrezi

Nesa85
11-11-2011, 16:44
Ludi imam sledeci prob. Imam gevey blue supreme(nije original) na mts mrezi, iphone 4, 4.3.5 sa bb 4.10.01 i sve radi normalno, cak i kad ugasim ili restartujem telefon on nadje signal sam, nekad cak bez i da izbaci onu pocetnu gevey poruku sa accept.. Ali kad idem ka gradu ima jedno brdo i tu mi redovno izgubi signal na 5 sec i posle ne moze da ga pronadje ponovo, nego mi stoji No Signal! Probao i manuelno da nadjem carrier-a i nece, izbacuje mi ...No signal reception..try to find another network provider... Tek kad ugasim tel i ponovim postupak 112 onda radi normalno... E da li je to normalno sa gevey ili bi sam trebao da pronadje signal?

darkozlopi
11-11-2011, 16:57
Ja mislim da bi trebao sam da nadje signal. stikliraj u carrier "automatic" i vidi hoce li onda sam da pronadje mrezu.

Nesa85
13-11-2011, 14:03
Probao sam i to, i cim izgubi signal nece da ga vrati ma nema sanse! Nego pali, gasi pa 112... i tako svaki put, postaje iritirajuce. Mozda cu cak i zameniti taj gevey blue supreme za neki drugi koj ce nadam se raditi bolje.