PDA

View Full Version : Podesavanje kalendara



iCvele
07-06-2009, 14:29
Ljudi, oci izgubih, vec dva dana buljim malo u forume, malo u iPhone, i nikako da nadjem odgovor na moje pitanje.

Kako da podesim kalendar da mi prvi dan bude ponedeljak a ne nedelja???

Ne znam koliko je bitna informacija, ali imam 3g fw 2.2 mada je valjda kalendar svuda isti, valjda.
Mnogo me iritira da ni je prvi dan nedelja, ali ako ne moze da se podesi, i nedelja je super ;D ;D ;D

zixY
07-06-2009, 14:44
Sad sam bas pogledao, ali nema te opcije. Mada ja sam naviko da je Nedelja, jer tako je i na Windows-u i na Linux-u.... Nikad nisam imao potrebe da menjam to. Mozda ima neki program iz Cydie, pa ako neko zna neka ti kaze. Mada nisam video da nekome smeta to :D

zuxon
08-06-2009, 00:53
/private/var/mobile/Library/Preferences/com.apple.AppSupport.plist
U ovom fajlu promeni vrednosti obe stavke na cs, rebootuj, i to je to.

Jos nesto, ako si na windows-u, trebace ti neki program za editovanje plist fajlova, googlaj malo i naci ces sigurno neki takav program.

BaneK
08-06-2009, 00:57
Za editovanje plist fajlova koristi Total Commander!

zexx0r
08-06-2009, 03:21
e jes..

u google shibni: plist editor for windows

freeware je i program je bash za to pravljen :)

iMinja
01-07-2009, 16:05
/private/var/mobile/Library/Preferences/com.apple.AppSupport.plist
U ovom fajlu promeni vrednosti obe stavke na cs, rebootuj, i to je to.

Jos nesto, ako si na windows-u, trebace ti neki program za editovanje plist fajlova, googlaj malo i naci ces sigurno neki takav program.

Moze malo vise o tome, nije fora da kazes da izmenim, kada ne znam sta da dopisem, moze primer kako treba da izgleda?

zuxon
01-07-2009, 16:27
Ovako, ako imate 3.0, onda samo izaberete serbian region.

Ukoliko ste ostali na 2.2(.1) onda u navedenom fajlu treba da stoji:



<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<!DOCTYPE plist PUBLIC "-//Apple//DTD PLIST 1.0//EN" "http://www.apple.com/DTDs/PropertyList-1.0.dtd">
<plist version="1.0">
<dict>
<key>CPActiveCountryCode</key>
<string>cs</string>
<key>CPNetworkCountryCode</key>
<string>cs</string>
</dict>
</plist>