PDA

View Full Version : Calibre



PittsburghBG
09-11-2011, 13:43
Ne uspevam da konvertujem PDF knjigu sa ovim programom.Tj konvertujem je,ali nema texta nigde. Ima prve slike, ali texta nema... Jel mozda fora jer se radi o knjizi na cirilici?

lydiasr
09-11-2011, 13:45
Ne, verovatno je ispod teksta slika pa on vidi samo sliku. I meni se to jednom desilo i nisam nasla resenje za takve knjige, osim da ih citam u PDF-u

PittsburghBG
09-11-2011, 13:49
Postoji samo pocetna slika, kao slika autora... I ispod je text, tako barem izgleda u PDF-u. Kad ovde to odradim na pocetku je samo slika i nema nigde texta, listao sam 100 strtanica :) ... Probacu sa nekom drugom knjigom, ako ne sljka problem je u meni...

Konvertovao sam i drugu knjigu i onda je uspela, ali sam 99,9 % siguran da je fora u cirilici... Jer ovde nece da mi izbaci Č, Š i takva slova nego su progutana... Jel postoji resenje za ovo?

lydiasr
09-11-2011, 14:01
Meni je bez problema konvertovala knjigu na cirilici. Pokusaj iz PDF-a da izbacis sliku autora.

A to sa slovima zavisi od toga kako je PDF, odnosno knjiga uradjena. Ako je fototipsko izdanje onda nece da prepoznaje slova.

PittsburghBG
09-11-2011, 14:02
Probacu, al ne znam sto onda ovde ne konvertuje nasa slova... Nego ih guta... A t prilicno smara kad hoces da citas... Sad vidim da tek svako deseto nase slovo konvertuje... Bice ovo duga igra...

Snasao sam se sa knjigama, tj bilo je do knjige... Zanima me, jel mogu nekako da podvlacim neke stvari u knjigama i u kom programu na iPadu? Mora li biti PDF ili moze i EPUB format?

Ne piši novi post već koristi opciju EDIT