PDA

View Full Version : iPhone 4S - iOS5.0 i problemi koje bi trebalo da isprave...



byMaX
08-11-2011, 17:52
Ovde je spisak poznatih problema koje ima iPhone 4S u kombinaciji sa inicijalnom verzijom softvera - iOS 5.0. Svi problemi su softverske prirode, ali verujem da za neke neće izaći fix najpre zato što ih Apple i neće smatrati problemima...


- battery drain issue (meni se telefon potpuno čudno ponaša - jedan ciklus mu baterija traje kao kod četvorke, usage 5.5 do 6 sati, stalno na 3G-u, sve uključeno, osim bluetooth-a, ekran na 100%, uz napomenu da je standby vreme maksimalno dan i po, što je opet 20-30% slabije nego kod iP4, ali samo ako posmatramo standby). Onda sledećih par ciklusa, baterija mi traje jedan radni dan, a uveče kada ga skinem sa punjača (i to čak i kad isključim data protok i location services), nivo do 7:30 ujutru padne sa 100 na 70 i kusur %!!! Apple je naveo da bi trebalo da reši ovaj problem i to se očekuje u 5.0.1 fix-u

- problem sa lokalizacijom i phone number formatom (ovo je iOS5 problem, ali za iP4 postoji fix za one koji rade JB). Ipak, za one koji ne mogu da ga urade ili to ne žele da rade, problem ostaje, a nije bio prisutan na iOS 4.x.x

- nestabilnost u radu nekih aplikacija, koji je vezan za sam iOS... mnogi developeri se žale da su, najpre zbog Safarija, neki od API-ja koji su pisani od nule ili su potpuno novi, prilično nestabilni. Ipak, da se ne bi ugrozila stabilnost OS-a, API se samo restartuje, obara aplikaciju, pa deluje da je sama aplikacija traljavo urađena, što u dobrom broju situacija i nije slučaj. Dobar primer su Dropbox i Vimeo. Apple-ove aplikacije imaju poseban tretman od strane API-ja pa i u ovakvim problematičnim situacijama često ne izvlače "deblji kraj" (waiting time to respond je duže, aplikacija ide prvo u suspend, pa onda u fail safe, pa tek onda crashuje, ako baš mora).

Slobodno dodajte druge stvari na listu, ovo su samo neke koje sam primetio...

no1livz4ever
08-11-2011, 19:26
Jesi probao mozda da uradis restore, pa set as new?

byMaX
08-11-2011, 21:58
Čemu onda iCloud i bekapovanje i sva ostala s..nja??? Mislim, dosta mi je više toga. Platio sam svaki iPhone pun q para i neću da idem na setup as new ako je normalno ponuđena opcija da vratim backup! I da ti odgovorim na pitanje - da, jesam, kada sam kupio iP4S uradio sam setup as new... ali to neću sada ponavljati nakon nekoliko nedelja upotrebe, u to sam siguran!

ipujdo
09-11-2011, 09:47
restore pa set as new je isto kao da prodas telefon i kupis drugi novi u cilju peglanja bug-ova, da bi se ponovo vratio na fabricko stanje telefona koje je bagovito
Treba sacekati update 5.x.x pa testirati bateriju/procese i ostale stvari, videti da li ce biti JB-a
pa tek onda se odluciti za kupovinu 4S
To sto oni izdaju reporte kako je prodato 4 miliona IP4s nije reper, nego cista prevara i-usera jer su to uopravo ljudi koji su se nadali IP5 i prodali cetvorke koje su bile extra stabilne na 4.3.3

no1livz4ever
09-11-2011, 09:52
Mozda je tako, ali ako Apple izbaci 12.10. iOS5, a 14.10. krene sa prodajom iPhone-a, nemojte mi reci da je u svih zilion primeraka u ta dva dana ubacio softver, koji je do 12.10. zvanicno bio u GM fazi.
I naravno da je rani OS pomalo bagovit, to je i očekivano. Biće i 4s stabilni za mesec-dva, kada izadje neki 5.1... npr. Meni je stara 4-ka radia kao sat i na 4.2.1, ali nije baš bilo bez problema na 4.0. Tako da će se sve to ispeglati za koji mesec.

ipujdo
09-11-2011, 10:38
Da... Kupiti Ip4s za 500-600€ pa cekati mesec dana da se ispegla updatom bugovi
to je isti princip kao i cuvati Steve Jobsa na aparatima da bi promovisali 8Mpx kameru i Siri na IP4 i izbacili na brzinu stari telefon i nazvali ga IP4s
pa su ga skinuli s aparata kada su videli preorder, i posle se hvale s 4M prodatih primeraka

Nadam se da im je ostavio u amanet IP5, koji nece upropastiti s android osobinama s kojima su vec poceli....

no1livz4ever
09-11-2011, 10:44
Ja stvarno ne vidim poentu u ovom tipu rasprave. To što je na tržištu, to je gotova stvar. Svi bismo mi želeli da su oni izbacili 4s još 2007. Ali tako se ne zarađuje novac, a poslovni planovi su 100% bili jasno usmereni u nekoliko, možda ne baš 4 gen, uređaja unapred. Ako neko misli da nema smisla kupovati 4s, neka ga ne kupuje. Ako neko misli da ima, daće pare. Nečiji signature na forumu je "Opinions are like assholes. Everybody has one". I to je sve. To je isto kao što se na zapadu kupi auto, plaća 3g, kad istekne garancija, ti ga vratiš, uzmeš na operativni lizing novi i stalno voziš nov auto. Zašto? Pa prvo jer to MOŽEŠ da priuštiš. I drugo, uvek imaš NOV auto. Princip je sličan, i kome se ne sviđa, ne mora da učestvuje.

boko
09-11-2011, 11:56
Mozda je tako, ali ako Apple izbaci 12.10. iOS5, a 14.10. krene sa prodajom iPhone-a, nemojte mi reci da je u svih zilion primeraka u ta dva dana ubacio softver, koji je do 12.10. zvanicno bio u GM fazi.
I naravno da je rani OS pomalo bagovit, to je i očekivano. Biće i 4s stabilni za mesec-dva, kada izadje neki 5.1... npr. Meni je stara 4-ka radia kao sat i na 4.2.1, ali nije baš bilo bez problema na 4.0. Tako da će se sve to ispeglati za koji mesec.

nekako mi se ovo cini kao realno,i moje iskustvo sa i4 na 421 je identicno.


sto se tice baterije na 4s,cini mi se da je jedan od glavnig krivaca backup na icloud.
meni se desilo da u nekih 10-ak dana jako povecao potrosnju interneta,kako bi sprecio da probijem 600mb koje imam u paketu,ugasio sam cellular data i gle cuda baterija traje kao i na i4,ako ne i vise ;)
neko ce reci koji ce mi ovako jak i skup tel kada moram da gasim net.slazem se,ali ipak mislim da se u setapovanju moze nesto drugacije podesiti(upravo ovih dana testiram)

kurbla
09-11-2011, 12:45
osnovni krivac loše baterije na i4s je 3g signal.Čim isključite kompletan protok,baterija drži isto kao i na i4,kao i kad se nalazite u delu gde vaš operater ima samo edge :)

Sandi
09-11-2011, 16:11
To znaci da ja necu imati problem jer ovde gde sam ja ni u centru nema 3g na mts mrezi:D

no1livz4ever
09-11-2011, 16:15
Nisam siguran, zato sto tel non-stop pokusava da nadje UMTS signal. Ranije si mogao da iskljucis to, i onda ostane na GPRS ili EDGE. A sada, na 4s, ukoliko se pojavi cell sa 3g signalom tel ce pokusati da predje, cak i ako je slab signal, troseci batt. Najbolje je da vam bude 100% 3g signal, i to stabilan.

Sandi
09-11-2011, 22:47
Imam samo jedan komentar na tvoj post: Jel to znaci da treba da se preselim ispod repetitora?:D

Isto tako mislim da nisi u pravu sto se tice konstantne pretrage za 3g mrezom jer je na 4s novi inteligentni sistem antena i ne verujem da su napravili tako nesto jer ni jedna zemlja na planeti nema svugde pun 3g signal.

boko
09-11-2011, 23:10
danas citav dan sa ugasenim cellular data,trenutno stoji na 68%,za nijansu slabije koriscen nego inace,ali kazem za nijansu.
sa ovakvim postavkama i dobrim koriscenjem mislim da bez problema izdrzava dva dana.
pokusacu da ostavim upaljen protok a da pogasim sva moguca updejtovanja..

Byakuya
23-11-2011, 01:57
Sandi Singapur je ceo pod wifi...gde god da si...nema mnogo mesta na kojima mozes da budes do duse:)

mikee
23-11-2011, 08:49
isto problemi sa baterijom,jedan dan traje duze,drugi dan krace.isto koriscenje isto sve...
takodje cesto mi se desava grejanje baterije i to nekada u radu,a jutros vidim i u toku punjenja...
takodje sam primetio jos nesto.ponekad settings hoce da izbaguje i ugasi se sam od sebe,idjem drugi put i vec sve radi kao sat...da li je neko imao iskustva sa ovim?
toliko od mene,sa svim ostalim stvarima sam prezadovoljan.pozz

byMaX
24-11-2011, 12:36
Naravno, desi se da pukne Settings, ali ne tako često, desilo se par puta. Definitivno ima bagova u iOS5, verujem da će ih ispeglati vremenom. I nisu preterano iritantni, jer sve i dalje NEUPOREDIVO bolje radi od bilo kog androida...

Nego, ja da vas obavestim... posle onog restore-a od pre dve nedelje, sve je radilo perfektno, a sada je opet izjednačio usage time i standby time. NE vidim zbog čega se to desilo, no, više neću da se zamaram. Definitivno nije do mene, jer mi je sistem čist da čistiji ne može biti. Rešiće to valjda u 5.0.2. ili 5.1...

mikee
24-11-2011, 13:17
kakav crni android...njega ne uzimam kao parametar...i meni ios pegla perfektno samo uocavam neke sitne nedostatke,a znam da ce apple to da ispegla...

byMaX
04-12-2011, 01:01
I dalje mi se telefon drainuje za jedan dan... i dalje je jednak broj standby i usage sati... neverovatno! Uradio sam već 2x full restore... i jedno 10 saveta sa neta, od tone ljudi koji imaju isti problem... prvi put sam rešio na nekoliko dana, a drugi put je odmah krenuo da zeza... stvarno, ako je nekome potreban 5.1 što pre, to sam ja!

vladastosic
04-12-2011, 01:10
Jel si radio hard reset? To moze da bude uzrok tvog problema.

Goxy86
04-12-2011, 01:43
Covek je radio sve sto je mogao, mislis da se hard reset-a nije setio?

vladastosic
04-12-2011, 01:47
Hard reset je uzrok problema, ne resenje, citaj malo pazljivije.

byMaX
04-12-2011, 12:53
Nisam radio hard reset - koristio sam ga, u početku nekoliko nedelja, sve je radilo savršeno. Nakon nekog vremena (da, u međuvremenu sam kupio dosta aplikacija, ali sve su to poznate aplikacije, ništa vezano za zamenu sistemskih fajlova, nikakve dodatne plejere, brauzere, lockscreen dodatke i slično - samo obične apps i igre) počelo je da zeza kao što sam već opisivao u ovom topicu. Tokom kasnijih pokušaja jesam uradio hard reset, ali ni to nije pomoglo. Ne vidim kako bi hard reset mogao da zezne bilo šta, jel si to negde pročitao ili ti je samo palo na pamet?

Sandi
12-12-2011, 01:48
Evo usage na 4s sa 5.0 i za sad mi deluje obecavajuce. :) Inace sve ukljuceno, push, notif, location, 3g, wifi...http://img.tapatalk.com/b2de88a4-4f41-1f7e.jpg

gsmhackerns021
02-02-2012, 20:57
Problem sa Iphone 4S 64 gb nov uzeo ,,,, cesto pojavljivanje no Service na Telenor mrezi . Svaki dan po nekoliko puta gubi mrezu , uradio restore , jailbreak da probam iskljuciti 3G , ma sve moguce varijante 3puta uzimao novu Sim Karticu micro u Telenoru i opet radi 3 do 4h pa no service samo restart pomaze ,,,,, i tako popizdeo tacnije odlepio i posle 3nedelje uzmem Mts karticu da probam i sad sve radi ko sat cak mi broj prikazuje my phone .DA li neko imao takva iskustva zasto sa telenor nece da radi 4S kako treba i njihovim Micro Sim???:yes: A sad najgore MTs sam uzeo obicnu pripejd na Telenor sam Postpejd godinama....>:D

djoni1980
02-02-2012, 22:45
Nemam pojma, ja sam isto na Telesmoru, u NS i imam njihovu mikro sim. Za sada šljaka kao zmaj, ali sad bar znam šta da uradim ako se i meni javi isti problem - da pređem na 064 :D
jel postoji mogućnost da si udaljen od Telesmorovog predajnika ili tako nešto?

gasmias
14-02-2012, 21:10
To sa gubljenjem signala je problem koji se javlja kod velikog broja operatora u svetu, takodje zavisi od broja do broja, za sada koliko sam video niko nije dokazao o cemu se radi..kod mene je baterija za sada ok:9238