PDA

View Full Version : Problem sa 3gs-om nece da otvori poruke



kakosuper
08-11-2011, 11:54
Ovako, danas dok sam se vracao iz grada reko aj da restartujem preko sbsettings-a..
Radio je odlicno bez ikakvog kocenja.

I aj ukljucuje se i primetio sam da se malo duze ukljucuje nego obicno.

I ukljucio se i aj da udjem u poruke kad ono samo krene da ocitava onako belo i izbaci iz poruka, znaci nece da udje.
I tako u krug. Sve ostalo radi i otvara sem sbsettingsa koji kada prevucem prst gore otvara ga nenormalno dugo jedno 4-5 sekundi
a ranije istog trenutka. I dok je ukljucen sbsettigns sve je usporeno....

Dal neko ima ideju sta bi moglo da bude?

Sta mogu da uradim a da ga ne zakljucam posto nisam bas vican oko restarta i tako tih stvari.

Dal mogu da drzim home i lock dugme i koliko, i dal ce to zakljucati telefon?

Srecko
08-11-2011, 12:15
Nece zakljucati telefon, odradi hard reset, drzis home i lock dugme jedno 10ak sec, znaci dok se sam ne iskljuci i ne pojavi jabuka...

kakosuper
08-11-2011, 12:21
Odradih hard reset i isti problem.. :(
Problem je taj sto sada ne otvara ni phone niti ipod.. :S

Internet radi, aplikacije rade sem tog sbsettingsa sto je skroz usporen...

Sta mislite o tome da uninstaliram sbsettings pa da vidim dal radi pa da ga ponovo instaliram ako je i tako da probam?

Sada sam probao da ga povezem sa ifunBox-om i ne vidi ga... :S
Samo stoji conecting to device i to je to.. :S

E do ja*a, ni aplikacije ne rade... :(

Stvarno nemam pojma sta da radim... Imam sacuvane shsh od 4.0 pa na dalje..

Dal moze neki link sa tutorijalom postupno sta treba da skinem i da odradim update software-a, valjda ce to srediti stvar..

P.S.

Jako je bitno da ne dignem bb na 6.15 jer mi je na 5.13 i radi mi gps...

chunga
08-11-2011, 12:49
Imas ovde milon tutorijala i do sad x puta objasnjavano kako da se odradi restore na bilo koji fw. Samo malo pretrazi forum, idi kucaj gore u search. Ali ako te mrzi da trazis... Idi u sekciju 3GS tehnike i tu imas detaljno upustvo kako da ubacis custom fw 4.1 od @Byakuya. Samo ga prati i nema sta da zeznes. Takodje imas i upustvo za iOS5 u sekciji 3GS pitanja i problemi od @Adze.


Sent from my iPhone 3GS White using Tapatalk

kakosuper
08-11-2011, 16:36
Odradio sam od Byakuya tutorial i sada sve radi! :)
Najvise sam se plasio da mi ne digne bb jer ne znam sta bi bez navigacije i sve je proslo dobro, sada imam 4.1 i ne znam zasto ali u svakom trenutku imam slobodno bar 140 mega rama
dok sam ranije imao oko 100-110 a i sada sam sve isto instlairao iz cydie :)
Jes da mi se sve aplikacije obrisale ali sta me briga mob mi radiiiii eeeexxxtra.. I brzi je jedno 3 puta nego na 4.0.1 :)