PDA

View Full Version : Da li je pametno naruciti online iphone 4s



Coa032
03-11-2011, 11:39
Interesuje me da li je pametnije da narucim preko apple store-a nov simfree iphone 4s ili da placam 250e vise ovde u srbiji?I da li je neko narucivao direktno iz apple store-a na kucnu adresu?kako to ide,i da li uopste moze da se naruci za srbiju? Hvala

3gs
03-11-2011, 11:52
ja mislim da ti ispadne skuplje nego da ga kupis ovde :) heh

jaoooo samo da imam vise para pa da zapocnem biznis sa iphoneovima...
dobro se ogradjuju prodavci! od jednog sigurno imaju 50eura ako ne i 100e
proda 10 komada cistak 500 eura lepe pare
prodavci ce reci ,,ali treba da se prenese''
prenosi se mnogo ozbiljnije stvari od iphonea pa onda nista...

Peregrin
03-11-2011, 12:01
@Coa032

Mislim da je bolje da telefon kupiš ovde kod nas, samo ćeš dati više para ako ga kupiš sa Apple stora.
Zamisli samo kako će te odrati za carinu i PDV kad vide račun od oko700 € prikačen uz telefon.

shusha
03-11-2011, 12:03
Ne mozes da narucis direktno iz Apple store-a da ti stigne ovde na kucnu adresu, jer ne salju van granica zamlje iz koje narucujes!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Shke
03-11-2011, 12:05
Nece ga odrati za carinu, vec ce carinik da se ponovi sa najnovijim telefonom :)

Takkyy
03-11-2011, 14:20
@ 3gs
Kakvih 100 eura? Npr, 4s u Apple store u Cirihu kosta cca 520 eura (649 fr), a ovde se prodaje za 800. Pricam za model od 16gb. Znaci, deru!

iMorris
03-11-2011, 15:59
Ovde kostaju 720€...
530 + nekih 30% = 690€
A pritom treba da razmisljas da li ce sticii da cimas nekog da ti posalje... Bolje da ti taj neko posalje busom ;)

3gs
03-11-2011, 19:04
lepo oderu ovde :) zato ja u Srbiju ne kupujem.....

kazu to je kao rizicno... ali rizik preneses 10 iphonea eto iljadarke evra u plusu oduzmes 200 eura za kartu i nesto da hasnes....
ma debelo zaradjuju.... zato sacekajte sa kupovinom iphonea 4s cekajte da 20ak preprodavaca se pojavi onda pecate najnizu cenu
i ja bih drao da imam mogucnosti ;)

kurbla
03-11-2011, 19:25
a jel si razmisljao o tome da je mozda kojim slucajem nestasica,kao sto se skoro svake godine pojavljivala?

Da li si razmisljao o tome da ti sam prevalis taj put,da stanes u red i da cekas i da kad dodjes na red dobijes saopstenje da nema vise?

Da li si razmisljao o tome da treba u startu da imas pozamasnu sumu novca,par hiljada evra?

...:)

igne
03-11-2011, 19:26
Zar cemo opet o derokozcima? :facepalm:

iMorris
03-11-2011, 19:48
I da u principu mozes da uzemes samo dva komada ;)

3gs
03-11-2011, 20:38
2 komada.... a oni sa slikama sto prave piramidu od iphone_a ;)
ma dajte te fore ;) za malu decu
jel a to sve sto si naveo opravdava 100 eura po jednom uredjaju.... *(naveo sam da imam kes od par hiljada eura isto bi radio)
ili vise od 100 eura.... ma sve u svemu kako god okrenete ono je pozadi ipak cete uzeti od preprodavaca :-/ jer niko nece ici za jedan iuredjaj u drugu zemlju......
deru li deru al sta ces.......


sve u svemu jeftinije je tamo da ti neko kupi i da posalje...
to se upakuje lepo i posalje...
meni je tako poslao od druga cale.... i prosao sam jeftinije pre par meseci za nov tamo nego sto bih ovde kupio polovan sada...

kurbla
03-11-2011, 20:41
Nemam nameru sa tobom da se raspravljam,jer očigledno ne znaš kako sve to izgleda i kako se sve to radi :)

U slučaju da nekad uradiš tako nešto,promenićeš mišljenje odma i cenićeš svoj trud debelo :)

Coa032
03-11-2011, 20:52
kako da mi posalje?cime?

igne
03-11-2011, 20:54
meni je tako poslao od druga cale....



Dovoljno si rekao ;) Uostalom, imas 19 godina tako da se nadam da ces se lepo iskolovati, imati svetlu buducnost pred sobom i da neces morati da se bavis ovakvim poslom ;)

3gs
03-11-2011, 21:13
heh nema lepseg posla od toga sa iuredjajima :)
kao i u svakom poslu moras se potruditi da bih imao nesto...
ali se sa iuredjajima debelo isplati trud ;) ne bi iznova i iznova isti prodavali iuredjaje toliko o tome ;)
steta za one koji nemaju nikakvu vezu sa inostranstvom pa ne mogu da priuste sebi nesto dosta jeftinije....

coa032 stiglo mi kod druga na kucnu adresu a ja sam otisao platio mu i uzeo iphone
javim ti kada mi se javi na tel ceo dan ga zovem (zbg faxa) :)
njemu je stigao ipad 2 a meni iphone 4 u kompletu heh

bahier
03-11-2011, 21:14
Kome je mnogo nemoj da kupuje od njih...
Nego, svi bi da im poklonis, jer se njima fura iPhone.

Ljudi rizikuju svoju ustedjevinu, i o tome morate misliti, i mi bi da zaradimo kada bi imali m***a da krenemo na takav korak.

Ja podrzavam nase preprodavce!

@3gs
Mnogo bre hejtujes.;)

3gs
03-11-2011, 21:21
nije m..a nego treba imati pocetni evro da bi krenuo s'tim :)
ne hejtujem samo kazem svoje misljenje... da je cena poprilicna ovde.... aaaa pojavice se i ovde iphone samo polako >:D

Coa032
03-11-2011, 22:08
@3gs. A sta si mislio da mi javis? :)

zlatkokrunic
03-11-2011, 22:17
Ljudi samo zelim da vam kazem da nije to uopste lako raditi,,.

Imas milion problema kada tako nabavljas iphone i onda ih ovde prodajes....

Nije uopste lako prodati telefon od 700e....pa znate li vi koliko malo ljudi ima tu mogucnost da ih kupi....

@3gs kreni da radis sa sitnim stvarcicama, evo na primer nabavljaj gevey kartice, folije futrole,,,,pa onda polako krenes sa 3G iphoneom i sve tako do 4s....siguran sam da ces promijeniti svoje misljemje o tome kako se olako zaradjuju pare na iUredjajima....

3gs
03-11-2011, 22:21
kako da mi posalje?cime?

ovo si pitao... javicu ti na pm kako se salje i to

iMorris
03-11-2011, 23:26
Sta je tebi tu skupo. 630 kosta u Italiji npr a kod nas 730. :crash:

iSpirit
04-11-2011, 11:55
Nije skupo da imas soma evrica platu i normalan zivot,ali ovde mozes da das za fon 730 jura,samo ako si budzovan i to ohoho...ne racunam lozace koji 'leba nece da jedu da bi uzeli iPhone...debili...to mi stvarno nije jasno...ajd nek mi neko objasni,a da nije debil u mozgu,da da te pare za mobilni telefon.

Shke
04-11-2011, 11:57
Postoji taj mentalitet kod nas i u drugim stvarima, tipa moram na more, makar nemao sta da jedem 6 meseci i bio u dugovima godinu dana...
Davanje silnih para na iPhone, a nemati za par pica u kaficu je takodje sumanuto, ali ima takvih primera previse...

3gs
04-11-2011, 12:02
preprodavci 10000000000% ne kupuju u italiji... tako da :wave:
poredis mi nesto gde je najskuplje....


pazi tu gde je skuplje je zarada 100 eura ne racunajuci na prevaljen pun carinu itd itd...

iMorris
04-11-2011, 12:11
U bilo kom drugom privatnom poslu su zarade slicne. Oko 20%, isto kao kod ovih telefona...

Jeste previse para...
Takav smo narod. Kupicu dobat auto i mece da ga vozim jer nemam pare za gorivo. Tuga...

no1livz4ever
04-11-2011, 12:17
Nije skupo da imas soma evrica platu i normalan zivot,ali ovde mozes da das za fon 730 jura,samo ako si budzovan i to ohoho...ne racunam lozace koji 'leba nece da jedu da bi uzeli iPhone...debili...to mi stvarno nije jasno...ajd nek mi neko objasni,a da nije debil u mozgu,da da te pare za mobilni telefon.
Soma evra nije dobra plata. To je nažalost nedostižan san za većinu ...

SPW Spartan
04-11-2011, 12:36
Nije skupo da imas soma evrica platu i normalan zivot,ali ovde mozes da das za fon 730 jura,samo ako si budzovan i to ohoho...ne racunam lozace koji 'leba nece da jedu da bi uzeli iPhone...debili...to mi stvarno nije jasno...ajd nek mi neko objasni,a da nije debil u mozgu,da da te pare za mobilni telefon.

Samo par uporednih cena :

HTC Sensation XE - 611 eura


Sony Ericsson Xperia ARC S - 547 eura


Samsung Galaxy S II - 670 eura

iPhone 4S - 700 eura

Uporedite cena-kvalitet

HTC,SONY,SAMSUNG = izrada plastika 0, podrska 0, updatovi 0, brzo opada cena

dok kod iPhone je malo drugacija prica = izdrada ,podrska, updateovi, drzi cenu

Naravno svako kupuje sta moze da priusti sebi.

iPhone je iPhone :cool:

Svi ostali su samo lose kopije :wave:

iSpirit
04-11-2011, 12:54
SPW Spartan (http://www.isrbija.net/member.php/13468-SPW-Spartan)
Ne znam sta te navelo da citiras moj text,kao drugo za tvoju info galaxy s2 je 350 evra nov u oglasima,kao drugo,ti pojma nemas o androidu,kao trece ja sam se vratio na apple zbog tri sitnice koje su mi manje vise smetale na galaxy s tacka.

SPW Spartan
04-11-2011, 14:13
SPW Spartan (http://www.isrbija.net/member.php/13468-SPW-Spartan)
Ne znam sta te navelo da citiras moj text,kao drugo za tvoju info galaxy s2 je 350 evra nov u oglasima,kao drugo,ti pojma nemas o androidu,kao trece ja sam se vratio na apple zbog tri sitnice koje su mi manje vise smetale na galaxy s tacka.

Malo smo se udaljili od teme :cool:

Eto moram ponovo da citiram :)

Cene koje sam ja naveo u tekstu su sa mobilnisvet. com

Kao sto vidis i sam, na navedenom sajtu su cene novih takodje!

npr. galaxy s2 je 670 eura a ti si nasao za 350 eura

A sto se tice sitnica , drago mi je da si se vratio na IOS. Welcome back to the Apple world :cool:

P.S Moram da te razocaram u tvoju tvrdnju oko Androida . Imam u okruzenju meni dragih ljudi koji imaju Android telefone i to novije generacije ;) Sve sam video i probao ;)

3gs
04-11-2011, 14:48
na mobilnom svetu uopste ne update_uju cene...
a jer moze jedna tema da ne bude o KRSEVIMA i Plastikanerima ? Samo u jednoj temi da se ne pominje g..no od sistema?

tema je o iphoneu ;) Da li je pametno naruciti online iphone 4s

Takkyy
04-11-2011, 15:41
OK, ja mozda i nisam u situaciji da moram nekog da molim da mi dotican telefon donese,ali... Sto je mnogo mnogo je! Daj brate, pa 520 eura (bez tax free, znaci dodje jos manje), a ovde se prodaju minimum 200 eura vise? Ajde da prodajes 1, pa i da razumem, ali za 10+ telefona po 200 eura, pa to je bezobrazno...

3gs
04-11-2011, 15:44
pa 200 eura ti prenociste + karta plus hrana do tamo i nazad :)
kako ti mislis da oni zarade ako ne prodaju 50 iphonea i da imaju cisto 200 eura?

hehe za 10 iphone_a zarada 2000 eura oduzmi 1000 neka je to prenociste i sve sto iznese pa ti gledaj da za 1 dan napravis 1000 eura pa to nemaju najveci bogatasi u srbiji :)

kurbla
04-11-2011, 15:54
sednite u kola i idite u nabavku! :)

Evo ja ću vam odma naći kupce za 650e.

no1livz4ever
04-11-2011, 15:57
Bespredmetna je rasprava. Dok roba sa nekom cenom ima kupce, ona se i prodaje. Da nema ko da kupi taj telefon, ne bi cene bile tolike. Da imamo legalno uvezen telefon, takodje. Prema tome, ako hocete da imate uredjaj koji je izbacen 14.10. u ovoj vukojebini od zemlje, to ce da kosta. Da nismo to sto jesmo, bilo bi i kod nas za 630-650e. I to je sve.

nenad87
04-11-2011, 15:59
Iako smo samo tako mimo teme ja cu malo da se nadovezem, istina je da su sada kod nas iPhone-ovi skuplji negu u zemljama u kojima se oficijalno prodaje, ali pogledajte malo raspitajte se i videcete da u svakoj zemlji u kojoj se i dalje neprodaje oficijalno ili prodaja nije pocela cene su dosta slicne nasim po oglasima i forumima.
Ali postoji i druga stvar koju moram da naglasim, a to je da je iphone 4 od maja prosle godine(mozda i pre ali tada sam ja poceo da pratim cene) nov bio jeftiniji u Srbiji nego da odem isti taj da kupim u apple storu, a od nekih premium resselera je bio jeftiniji samo tako. Tako da sve ima svoje.

no1livz4ever
04-11-2011, 16:05
Da se vratimo na temu. Mislim da je NEMOGUCE proci ok, ako ides sve legalno - carina i sl sranja. Ako imas nekog u De, Fr, Uk i sl, da ti poruci tel i da mu stigne na njegovu adresu, a zatim da ti to posalje preko "маjstora sto vozi Lastu", onda mozes da prodjes malo jeftinije. Ali onda nema vracanja poreza. Znaci 630e, plus 10e majstoru, i nerviranje. Ili 700 jura oma u Srrbiji (otprilike)

rasha91
04-11-2011, 20:16
licno iskustvo sa vracanjem poreza, vracli smo se sa staze grobnik a drugar kupio u sloveniji dve nove moto gume, u sloveniji prijavio i ostvario povracaj pdv-a bili u hrvatskoj tih par dana i na ulazu u srbiju pita carinik sta imamo da prijavimo mi kazemo nista, on pita gde su vam dve gume, mi mu pokazemo punu prikolicu starih potrosenih guma, a on pita ne te nego one dve nove, i sta drugo nego mu pokaze i lepo plati carinu i pdv, \ sto mu dodje da su se carinski terminali malo ispovezivali, toliko o tax free povracaju i svercu u srbiju..

talenat
04-11-2011, 22:14
Raso vi ste se isalili zesce ;)
Gde je vama srpski carinik mogao dokazati da te gume nisu ostale u hr, takodjer nije mogao znati ni da su te gume vise nove i da ih vec niste vozili. Terminali Slo i Eu uopste nisu povezani jedino dojave carinika a to je retko.

savicstefan
05-11-2011, 17:22
Могу наши препродавци да буџе цене у почетку (1000+ евра) док татини синови не покупују првих неколико тура а после пада цена јер понестају овце за шишање. Ево на пример сада је код наших препродаваца 4s 16gb око 640 што је колико толико коректна цена мада је и ту зарада минимум 100 евра, али макар није као што видим по неким огласима 700+ evra што је реално превише. Сада ће ме вероватно напасти :) хахахах. Шалим се, част свакоме, поштујем свачији рад. Није лако ни доносити телефоне из иностранства али реално ко још није купио 4S треба још мало да сачека да падну набуџене цене. Поздрав свима

Coa032
05-11-2011, 18:58
kakav si kompleks:no: a ci si ti sin komsijin?

antun
05-11-2011, 18:59
Evo ja sam danas kupio 4s u Apple prodavnici u Parizu i to na sledeci nacin:kad dodjes i pitas jel imaju na lageru oni te pitaju da li preko operatera ili sim-free,naravno sim-free,e onda prvo mora da se rezervise on-line posle 21:00 za sledeci dan,sto sam sinoc i uradio i danas sam opet cekao u redu jedno sat vremene bez obzira sto je zakazano preuzimanje 10-10:15,cisto da zna ko krece ovde u kupovinu ili salje nekog..toliko o tome koliko je jednostavni kupiti...

savicstefan
05-11-2011, 19:13
Sto brate kompleksas? U mom prethodnom postu sam rekao samo da je telefon tek nedavno izasao, preprodavci koriste mogucnost velike zarade i da je sada pala cena na nekih 640 evra sto je normalno za iproizvod. Prosecnoj osobi nije problem da seceka mesec dana i da kupi fon po eto npr. 640 nego da puca 1200 koliko su bile cene kod preprodavaca kada se tel tek pojavio. Cisto zdravorazumsko razmisljanje.

Sandi
05-11-2011, 19:25
Al ste vi dosadni sa tom pricom pa to je strasno... Spamujete temu u kojoj je pitanje da li pametno poruciti tel online a ne ko sta treba da radi. Svi koji imate problem sa ljudima koji mogu i hoce da izdvoje 1000 ili 2000€ za telefon komentare o istima kao i o prodavcima ostavite za sebe. To da li je neko lud, budala ili mu se jednostavno moze nije vas problem. Vi kojima cene ne odgovaraju nemojte da kupite i cekajte dok vam cene ne budu po volji(ja sam jedan o ovih) a ostavite ljude na miru da zive svoj zivot i potrose svoje pare kako im se trose.

NikolaSRB
05-11-2011, 19:29
Vecito na forumu se izlazi iz teme. Ne znam da li je ego ili sta vec,ali svako treba da kaze da ili ne, mozda jos nesto pride i kraj

Ja ne bih narucivao online.

iMorris
05-11-2011, 19:48
Realno, ima ljudi koji misle da smo mi budale zato sto dajemo za telefon 400+ e :)

Ja cu sebi najverovatnije poruciti online. Da nebih razmisljao da li ce biti u radnji ili ne. Jedino sto je isporuka za 1-2 nedelje...