PDA

View Full Version : konvertovanje video formata preko itunes-a



cosic82
01-11-2011, 12:45
pozdrav svima.
Pokusavam vec neko vreme da prebacim na iphone jedan veoma bitan video snimak koji nije u formatu standardnom za iphone. koji god konvertor da koristim uvek na kraju itunes kaze da nemoze da ga prebaci jer ne odgovara format...tako da sam odlucio da ga konvertujem direktno u itunes preko advanced ->create iphone version. kako da ubacim taj video u itunes?!??!
znam da je pitanje malo *****sko :-) ali nikako ne uspevam da provalim!!!

unapred hvala!!!

brzi82
01-11-2011, 13:49
Koristi - Videora iPhone converter ja koristim taj i sve ide kako treba

cosic82
01-11-2011, 16:33
a, kako ubacujes video u itunes? ja probam da ga prevucem iz nekog drugog foldera ali nece da se pojavi u itunes-u!

igne
01-11-2011, 21:11
Kliknes na File/Add to Library i pojavice ti se u Videos kada steknes iUredjaj na USB :)

cosic82
01-11-2011, 23:11
...ili samnom nesto nije u redu ili sa kompjuterom!
ja nigde ne uspevam da vidim da pise "Videos" u itunes-u!!!
gde to pise?!??!

cosic82
01-11-2011, 23:23
....izvinjavam se so postavljam debilska pitanja ali stvarno mi je bitno to da resim.

Srecko
02-11-2011, 08:17
Pa prvo kliknes na tvoj iPhone u levoj koloni, i na vrhu ces videti music,video,photos,itd itd...

cosic82
02-11-2011, 12:51
ili sam ja lud ili nesto nije u redu sa itunes!!
kod mene kada otvorim itunes pise na vrhu redom ovako "summary, info, apps, music, movies tv shows, photos.
nema nigde da pise VIDEOS!!!
koristim itunes 10.
zasto nema da pise nigde VIDEOS?!

hvala!

iMorris
02-11-2011, 13:56
KLIKNES NA SVOJ TELEFON, kao sto ti je rekao covek (pre toga naravno prikacis mob na usb) i onda ces imati info, photos, videos...

cosic82
02-11-2011, 14:05
razumem ja sve to. ali, kada ja kliknem na telefon nema nigde da pise VIDEOS a ima sve ostalo, to jest:
music,video,photos,itd itd...
znaci PROBLEM JE STO, KADA NAKACIM IPHONE I KLIKNEM NA NJEGA U ITUNES-U NE POJAVLJUJE SE DA PISE NIGDE "VIDEOS"!
znam da je cudno, ako ne i nemoguce, ali tako je!

hvala!

brzi82
02-11-2011, 14:32
Ovako sad... ako ti nigde ne pise - Movies idi u iTunes na -edit - Preferences i vidi gore u sources jel ti je stiklirano - Movies ? Ako nije onda ga stikliraj i nakon toga - OK.
Ne pise videos nego " Movies " i to se nalazi ispod Music odma gore na levoj strani iTunsa... Znaci najprije convertujes neki video uz pomoc Videora iPhone converter koji je free program za PC nakon toga kad konvertujes taj video stavis ga u neki folder gde ti zelis da ti budu sve filmove koje stavjas u telefonu,nakon toga ides u itunes i kliknes na - Movies pa gore u cosku - File pa - Add file to library i nadjes gde si stavio taj video i izaberes ga i onda ce ti biti u itunes,nakon toga ukljucis telefon i stisnes na njega i ides gore u Movies i stikliras taj isti film t.j. video koji si stavio i na kraju samo Sync.
I to ti je to nista komplikovano,ajde sad probaj pa kazi sta si uradio
P.S. Ako ti nije jasno kako da koristis/konvertujes videos sa Videora samo u YouTube upisi Videora iphone converter i sve ce ti biti jasno lepo je objasneto

cosic82
02-11-2011, 14:54
ajd da probam....pa ti javim

cosic82
02-11-2011, 15:05
ma, jok.
konvertovao sam i na kraju konvertovanja kaze da ne moze da ga doda u itunes library, a kada pokusam da ga dodam sam kao sto si mi ti objasnio onda kao nista ne prijavi ali ga i ne doda u library!!!
ne mogu da verujem sta mi se desava!
jel imas predstavu sta bi moglo da bude to?!??!
nasao sam objasnjenje koje bi mozda bilo prikladno na adresi http://support.apple.com/kb/ts1967 pokusao sam da pratim to uputstvo ali tamo gde kaze "Locate the file named iTunes Library YYYY-MM-DD where YYYY-MM-DD is the date you upgraded iTunes (Year-Month-Day).", tu ne uspevam da nadjem taj file!!!
ovo je nemoguce, ne mogu da verujem sta mi se desava!
ajd vidi ako nesto mozes pa javi!

hvala!!!

brzi82
02-11-2011, 17:54
Neznam sta da ti kazem to se radi tako ko sto sam ti rekao e sad ili ti nesto ne radis kako treba ili neznam sta je...

cosic82
02-11-2011, 19:44
...sve radim kao sto treba ali nece
Hvala u svakom slucaju!
a, ako neko ima predstavu sta bi moglo da bude neka se javi!

brzi82
03-11-2011, 12:42
A da probas stavi app VLC Player u telefon on cite razne formate videa

cosic82
03-11-2011, 14:51
ne mogu da verujem! nece da ga instalira! ubaci ga u itunes-u medju aplikacije ali kada pritisnem da ga sinhronizuje onda ga ne prebaci!
imam iPhone 3G a u opisu aplikacije na sajtu pise da treba iPhone 4. da nije zbog toga?!

chunga
03-11-2011, 14:59
Skini onda Buzz player na istu foru je.


Sent from my iPhone 3GS White using Tapatalk

cosic82
03-11-2011, 15:20
e Buzz sam uspeo da instaliram. ali nemam wi-fi da prebacim file. kako se prebaca?! jel ima negde neko uputstvo da ne davim mnogo?

hvala!!!

brzi82
03-11-2011, 15:27
Pa ja nemam taj Buzz player ali verovatno funkcionise isto kao i VLC player pa probaj ovako... Ukljuci telefon u itunes i klikni na telefon i nakon toga gore u apps i ispod aplikacije pise sharing apps ili tako nesto i trebalo bi da bude i taj Buzz tamo,kliknes na njega i desno u cosku imas dugme add kliknes na njega i najdi gde ti je taj klip koji hoces da stavis u tel i izaberi ga i nakon toga Sync i buce ti u Buzz playeru u telefonu,taj princip je sa VLC nadam se da je isto i sa Buzz jer je sharing aplikacija

chunga
03-11-2011, 15:28
Pa nakacis svoj iPhone na komp i preko iTunes ides gde su ti apps gde prebacujes na svoj iPhone kad stikliras sta hoces a sta ne i onda samo malo skroluj dole u toj kartici i videces ikonu za Buzz player i preko njega ubacujes video.


Sent from my iPhone 3GS White using Tapatalk

cosic82
03-11-2011, 15:36
to je taj rad!!!!! :-))))
konacno sam uspeo!
to jest nisam ja nista uspeo nego vi, a ponaosob brzi 82!!!
ne znam kako da se zahvalim.
ovo mi je bilo vazno bas zbog posla, ne iz zajebancije!

ja sam u italiji inace sam iz smedereva i tamo imam proizvodnju namestaja, pa ako vam nesto nekada bude trebalo CALL.
e-mail: [email protected]

hvala jos jednom!!!

brzi82
03-11-2011, 15:47
Ma nema problem zato sluzi forum da se pomazemo ;)

cosic82
03-11-2011, 15:49
cudno je to da srbin hoce nekome da pomogne da ga ne poznaje i da jos od toga nema nista! :-)))))

cosic82
03-11-2011, 15:50
ja nemam mnogo takvih iskustava...

chunga
03-11-2011, 15:50
Nismo svi mi isti. ;)


Sent from my iPhone 3GS White using Tapatalk

brzi82
03-11-2011, 16:03
Ja sam Makedonac :D

cosic82
03-11-2011, 16:38
znas za onu foru sta su makedonci? :-)
...srbi sa govarnata manata. :-)))
cilj nije uvreda, nemoj pogresno da me shvatis!