PDA

View Full Version : Puklo Staklo na 3G, cena novog?



PeraDetlic
31-10-2011, 17:49
Ispao mi je telefon sinoc sa manje od metar visine na beton. Pao je bas na ekran, ali touch i dalje radi perfektno ispod, kao i sve ostale funkcije.

Zvao sam ove sa www.iphone-srbija.com da pitam za cenu. Kazu posto touch radi, i treba da se promeni samo staklo, to je 6000.

Pa me zanima jel ovo realna cena? Jel neko imao nedavno isti problem, i koliko je platio, i gde?

Evo sad upravo dok pisem ovu poruku, dobio sam povratni poziv od ovih www.iclinic.rs (http://www.iclinic.rs) posto se prethodno niko nije javljao na telefon. Na moje veliko iznenadjenje, momak posle kratkog razmisljanja kaze cenu, 15 evra.

E sad, posto sam ja iz Novog Sada, a ovi drugi su isto iz Novog Sada, zanima me jel neko radio neke popravke kod njih? S druge strane, malo su mi sumnjivi. Cena je premala u odnosu na ove prve, imaju samo mobilni telefon na sajtu (na koji se nisu javljali prva dva puta) a pritom znam da su ovi prvi provereni.

Sta mi je ciniti?

illusion
31-10-2011, 17:54
moj prijateljski savet ti je da odneses u isrbija servis

Dirkdzentli
31-10-2011, 18:42
Kupio sam komplet staklo za 3gs za 2000 rsd (nije Apple original, ali radi savrseno), i decko iz servisa u komsiluku mi zamenio za 300 rsd :)

U sustini, nema pravila, ipak je odluka na tebi...

3gs
31-10-2011, 18:49
ima da se kupi za 1000 dinara :Pm

PeraDetlic
31-10-2011, 19:27
Kupio sam komplet staklo za 3gs za 2000 rsd (nije Apple original, ali radi savrseno), i decko iz servisa u komsiluku mi zamenio za 300 rsd :)

U sustini, nema pravila, ipak je odluka na tebi...

To verovatno objasnjava ogromnu razliku u ceni izmedju ovih prvih sto sam zvao, i ovih drugih. Ovi prvi verovatno stavljaju original staklo, a ovi drugi ne.
Ima li tu neke vidljive razlike u staklu, i generalno uopste kakva je razlika od nekog levog stakla i originala?

A isto pitanje imam i za ovu nazad plastiku. Koliko kosta nova? Ima li original? Koja je razlika izmedju kopije i originala?

Hvala.

Srecko
31-10-2011, 19:39
Original plastika, tacnije maska se tesko nalazi ORIGINAL, znaci dosta njih kaze da je original ali nije zapravo,vec je neka ok kopija koja fino traje, tako da cena je od prilike oko 20e...

3gs
31-10-2011, 19:43
ma daj druze staklo ko staklo kupi ovo od 10e i sta tegabri

ja sam menjao sam sebi BEZ ikakvog iskustva i uspeo iz prve

nema nikakve razlike!

PeraDetlic
31-10-2011, 19:59
ma daj druze staklo ko staklo kupi ovo od 10e i sta tegabri

ja sam menjao sam sebi BEZ ikakvog iskustva i uspeo iz prve

nema nikakve razlike!

Sto ti kazes, staklo ko staklo, u pravu si, ali sto onda tolika razlika u ceni? Svaka tebi cast, al ja ne smem sam da menjam. Ako kazes da ima staklo i za 10e, a ovaj oce da mi menja za 15e, onda najbolje da nosim kod njega jer bi to znacilo da on uzima nesto malo za ruke.

3gs
31-10-2011, 20:01
odnesi kod njega.... ma to je glupost.... kako hoces..... mada mislim da nema potrebe da bacas novac za to ,,Original'' a original je samo ako skines sa novog iphonea jer apple ne prodaje delove koliko ja znam

miladjo
17-03-2012, 18:30
Gde ima ekran za 1000 din

kakosuper
17-03-2012, 21:39
Slobodno idi kod tog za 15e posto stvarno je 60e za staklo preeevise. Mom drugu je covek za 20e zamenio ekran, digitizer to jest ceo prednji deo jer ga je indijanac polupao tako da ono tih 15e je negde realna cena i skroz korektna. :)