PDA

View Full Version : Otkljucavanje iphone 3G



Aldin93
30-10-2011, 00:54
Poz htjeo bi pitati kako se otkljucava iphone 3g...
Trenutni imam custon FW 1.3.1 (Preko Snowzreaze)
modem firmware 06.15.00
pokusavao sam sa ultrasnow 1.2.3 ali nece odem u Cydia kad ono crvenom bojom Ultrasnov

Molim vas ako zna neko kako i sa kojim FW mogu da otkljucam mrezu i sa kojim programima da se sluzim..pozz

Hvala unaprijed..

darkozlopi
30-10-2011, 20:00
isprati lepo ovo uputstvo i uzivaj ;)


http://www.isrbija.net/showthread.php/13427-iPhone-3G-Custom-4.1-iOS-unlock

mitjaict
05-12-2011, 21:52
Da ne pokrecem novu temu...imao sam verziju 4.2.1 i ne znam sta me teralo da downgrade-ujem na 3.1.3...i naravno zakljucam telefon. Pokusao sam da jailbreak-ujem sa snowbreeze-om ali nece da pokrene restore, kada odem na restore, izaberem fajl pise "Prepring for restore..." i tako stoji par minuta i izbaci gresku...16xx..
Sta da radim? Mislim da mi je BB 06.15 koliko se secam, a sada ne mogu da vidim zato sto mi stoji "Emergency only" kad ubacim karticu, sta raditi? :)

dado
05-12-2011, 22:08
Najbolje ti je da i ti ispratis ovaj tutorijal iz prethodnog posta za 4.1, jer ne vidim razlog zasto bi ostao na tom fw, a i ovaj 4.1 radi extra.

mitjaict
05-12-2011, 22:17
Ok...hvala na savetu :)
P.S. Downgrade-ovao sam zato sto me je nerviralo sto je malo usporeno radio...ali je radio :P

Problem je sto meni nece da pokrene restore nijedne verzije...udjem u DFU mod i kada kliknem na restore odaberem fajl, non stop pise "preparing for restore..." i izbaci neku gresku, jednom 1604, jednom 1601...probao sam i preko iREB-a da udjem u dfu ali isto se desi :S I ostane zaglavljen u recovery modu pa moram sa RecBoot-om da izadjem iz njega i vratim se na pocetni ekran (gde je zakljucan telefon i imam samo sos pozive) ? :S

Instalirao sam ovaj custom, ali nemam ovde u blizini wireless nigde, pa me interesuje je l postoji nacin da se to odradi offline? Tj da skinem ultrasnow na komp pa da ga prebacim nekako na iphone?

Mozete da brisete ove odgovore, nasao sam resenje...Postoji paket "unlock without WIFI.zip" sa kojim se bez WIFI konekcije otkljucava iphone, tj instalira ultrasnow1.2.deb i jos neki fajl.

lioton
06-12-2011, 20:28
uradio sam jb sa custom 4.1 i u cydi instalirao ultrasn0w da bi ga otkljucao ali kada se ajfon restartovao NERADI odnosno pokazuje no sim
jel moze pomoc