PDA

View Full Version : Evo zasto ce Apple-ovi Tv biti senzacionalni!



Boletinho
29-10-2011, 14:22
New York Times objavio je zašto bi Appleov televizor trebao biti revolucionaran – njime ćemo u potpunosti upravljati glasom

Pitanje koje treba postaviti oko Appleovog televizora nije hoće li ga napraviti, već kada će ga Apple predstaviti, objavili su u New York Timesu pozivajući se neimenovane izvore povezane s ovom kompanijom.

'To je siguran proizvod', rekao je jedan djelatnik Applea novinaru NY Timesa, a prema istim informacijama Jobs je počeo raditi na televizoru još prije četiri godine, nakon predstavljanja Apple TV-a – set top boxa koji na TV-u prikazuje sadržaj s iTunesa.

U biografiji Stevea Jobsa koja se nedavno pojavila na tržištu, Jobs je Isaacsonu spomenuo televizor i rekao kako će imati 'najjednostavnije korisničko sučelje koje možete zamisliti' i to bi sučelje moglo revolucionalizirati i u potpunosti promijeniti način na koji koristimo televizore, a ključna komponenta tog sučelja bit će Siri – Appleova aplikacija za upravljanje glasom.

Dakle, zaboravite daljinske upravljače – u budućnosti ćemo s našim televizorom razgovarati i, umjesto da tipkamo po upravljaču, govoriti mu što želimo gledati. Opcije ovakvog načina upravljanja su brojne – npr. možemo mu reći da potraži neku nogometnu utakmicu koja je trenutno na programu, da prebaci na komediju, da nam pusti aktualne vijesti i slično.

Upravljanjem glasom omogućit će nam iznimno jednostavno snimanje sadržaja – potrebno je samo reći: 'snimi novu epizodu Family Guyja' i sve ostalo je na televizoru tj. softveru – sam će pronaći program i vrijeme kada se ta epizoda emitira i snimiti je.*Kada je poželimo pogledati nećemo morati tražiti po brojnim opcijama unutar sučelja kako bi pronašli snimljeni sadržaj, nego ćemo samo reći: 'reproduciraj snimljenu epizodu Family Guyja' i ona će se odmah pokrenuti – jednostavnije od toga zaista ne može.

Ako Apple zaista predstavi televizor kojim ćemo upravljati glasom, ponovno ćemo moći zaključiti da je Jobs bio ispred svog vremena. Naime, način na koji danas koristimo televizore i kako ćemo ih koristiti u budućnosti sve se više mijenja te već sada možemo kupiti pametne televizore koji imaju podršku Internet i pristup brojnim aplikacijama, a njihov broj s godinama bit će sve veći.

Navigacija takvim televizorima prilično je nezgodna, u što su se najbolje uvjerili u Googleu sa svojim Google TV-om. S obzirom da nema smisla da TV ekrani budu osjetljivi na dodir jer su predaleko od nas, odabiranje aplikacija, ulazak u menije te pretraživanje mora se vršiti putem daljinskih upravljača, što zna biti kompliciran proces, a veliki problem je pretraživanje sadržaja – taj je problem 'riješen' tako da su daljinskim upravljačima dodane tipkovnice što ih čini još većima i nezgodnim za upravljanje.

Zato se upravljanje glasom čini idealnim načinom za upravljanjem televizorom – riješit će problem pretraživanja sve većeg broja programa koji su nam dostupni, olakšat će snimanje i reprodukciju snimljenog sadržaja, pokretanje aplikacija i slično.

Također, njihov bi TV trebao biti povezan i s ostalim Appleovim uređajima i uslugama pa, tko ne želi glasom, može mijenjati programe putem iPhonea, iPada i iPoda Touch, a putem iClouda direktno iz oblaka moći će reproducirati filmove, serije, glazbu ili prikazivati fotografije.

U New York Timesu kažu da proizvodnja 42 inčnog Appleovog televizora još nije počela – problem su navodno previsoke cijene ekrana, ali ga na tržištu možemo očekivati krajem 2012. ili početkom 2013. godine. *


Stvarno i 2metra pod zemljom,najveci vizionar i inovator,nas dragi Stiv Jobs,cuda pravi.

Byakuya
29-10-2011, 15:22
kada vec uzimas vest od nekoga i radis samo copy/paste navedi izvor...ovako se to moze jedino nazvati kradjom...

miodrage
29-10-2011, 18:45
Lici na Back to the Future II televiziju (Okay, I want channels ...diktira brojeve... and the Weather Channel). Jedva cekam!

Boletinho
29-10-2011, 19:17
kada vec uzimas vest od nekoga i radis samo copy/paste navedi izvor...ovako se to moze jedino nazvati kradjom...

Ja drug,uz duzno postovanje prema tebi,iako si mladji 7 godina od mene,a'l je ocigledno,da ti imas nesto protiv mene.Svaki drugi post mi brises,sad me ovdije,kulturno napadas,kao da sam ja hajvan,da ne znam da treba navesti,izvor,s kojega sam uzeo vijest.Ja sam pokusao napisati preuzeto sa dnevnik.hr,medjutim,problem je bio te prirode,sto je post bio predug,pa mi to nije stalo,a da sam napisao drugi post ispod,ti bi mene napao,sto pises post ispod posta.Ocigledno je drug da me ti iz nekog razloga,ono bas ne podnosis,i ne samo ti,nego jos nekolicina momaka,jer ja nisam lud,da ne primjetim da me neko bas ono ignorise,i samo trazi dlaku u jajetu,da me ovako proziva,a o brisanju postova,da i ne govorim.Ima 2 mjeseca,meni stoji 370 postova,meni to ne bi smetalo,da samo ja nekad malo zalutam u off,nego da bi otisao u off,moram s nekim da polemisem,dok taj ne gubi postove.Pogledaj svaki moj,kao sto ti kazes copy-paste(ukradeni) post,ispod svakog pise izvor s kojeg je preuzet,osim ovoga,vec sam rekao zbog cega ga nije bilo,nisam imao mjesta.Ogranicili ste duzinu postova,kao da vam papir trosimo,to do sad nisam vidio ni na jednom sajtu.Ako je iko kulturan,ja sam,svaki moj post pocinje"drugovi moji dragi,koliko god da vas ima,sta mi radite?,kako je kod vas.Da vas pitam samo nesto kratko,ako netko moze pomoci"..........eto bas tako pocinju skoro svi moji postovi,i u zadnje vrijeme,nitko,osim 2-3 momka,mi nije htjeo pomoci,nego su me neki i ismijavali.Po tome sam zakljucio,da me vecina ne podnosi,a'l ono organski,a nemam pojma sto?Mozda bi trebao biti programer,pa da me bar postujete,kao sto ja vas,ne znam,koliko god da se trudim,da skontam.Stariji sam od tebe,poprilicno,zanemari svoju znacku,pa ti zato ovo ovako govorim,i sam znas da kad me vidis,dan ti se pokvari,ali zasto,zasto.Molim vas,ne moj te mi sad puniti glavu da sam ja nesto umislio,nisam,dovoljno sam pametan i iskusan,da primjetim,ko me ne podnosi.Moj svaki post isto tako zavrsava"unaprijed hvala,i veliki pozzzz za sve moje drugove,najboljeg sajta na balkanu",imas pa vidi,a sad vidim da na tom portalu ima grupa ljudi,koja moze pisati sta hoce,nece biti ovako javno prozvana,i uglavnom,drze se zajedno.Nema problema,ja cu samo za kraj zamoliti,ako mogu dobiti neki kontakt gazde,ovog sajta,da ga zamolim ja licno da mi obrise avaunt,i da mu iznesem razloge za to,jer vidim da sam suvisan ovdije,gdje sam toliko finih i dobrih trenutaka dozivio,dosta toga naucio,ali,bolje se povuci,nego da sam crna ovca u bijelom stadu.I samo za kraj drug,mene prozivas da samo copy paste ove nove vijesti,a to sto svi copy kad izadje neki novi alat,JB,i sta sve jos,samo sto oni stave link,ili se mozda varam,mozda bas oni prave te alate i JB-ove,pa oni nemaju potrebe da copy paste.Ja samo to odradim u cilju,da se raja informisu,jer je vezano za Apple,ne znajuci da su oni po cijeli dan surfali netom,i to procitali.Dosta toga bi ja jos mogao reci,ali neka ovo bude to.I jos samo,dok mi ne date neki kontakt gazde portala,ako je ikako moguce,da me sad ne prozivate,i kudite,sto sam ovo napisao,molim vas,eto nek to bude moja posljednja molba.Hvala lijepo,i velikiozzzzzz za sve clanove ovog sajta,pa i tebi kolega,naravno.

Ripper
29-10-2011, 19:17
Deluje jako lepo..samo još da se pojavi i da čujemo cenu ;)

Goxy86
29-10-2011, 19:36
Off:
@Boletinho, ti si skroz dobar lik (bez zajebancije), jednostavno nemoj bas sve sto se desava ovde primati licno i k srcu... Ne verujem da iko ovde ima nesto licno protiv tebe... bude po neki nesporazum, ali nema teorija zavere... ;)

flomaster
29-10-2011, 20:57
Jes,ko sto rece @Goxy ti si skroz kul lik,barem meni ;) (NO HOMO) Ne bi trebao da sve primas k' srcu! Samo se opusti i disi duboko,lakse resice se stvari koje idu svojim tokom! Samo se opusti,j***s tenziju i tvoj svet ce dobiti drugaciju dimenziju! Chill bro!

djoni1980
29-10-2011, 21:15
Boletinho care, ne daj se, samo nastavi ovako :)

LDV20
29-10-2011, 21:44
Ovo ce verovatno biti predstavljeno u Januaru 2013 na Macworldu.

Bice zanimljivo.

Ledenica
29-10-2011, 21:56
Boletinho, samo ti nastavi sa ovako lepim vestima. Pozdrav
:yes:

nenad87
29-10-2011, 22:32
Boletinho care, ne daj se.

Byakuya
29-10-2011, 22:37
Taj osecaj koji ti imas je nesto sto sam moras da resis posto sam ja totalno indiferentan prema tebi.
Niko te nije napao vec sam ti samo napisao da linkujes mesto sa koga si preuzeo sadrzaj. To radim ja a i svaki drugi clan oog foruma.

To sto ti broj postova stoji na koliko vec stoji jeste zato sto ti uglavnom pises u iCaskanju i iKafani a u tom delu foruma se postovi ne racunaju.

Sto se tice off-ovanja van tog dela trudimo se forum da drzimo urednim tako da brisemo takve postove, kako tvoje tako i od nekog drugog. Radi se o pravilma foruma ne o nekakvom ataku na tebe.

iMorris
29-10-2011, 23:18
Mislim da je red da se nacin gledanje televizije promeni :)

Goxy86
30-10-2011, 00:31
Realno, to je jedina grana tehnologije koja je odavno zrela za promene i red je da apple tu umesa svoje prste... :)

talenat
30-10-2011, 00:36
Nemoj raditi Quote posta iznad tvog.
docekali i oni svojih pet minuta, tako i treba ;)

iMorris
30-10-2011, 00:51
Cena ce biti kao i do sada. Da ne bude preskupo i svi ce ga kupiti :)

woya90
30-10-2011, 00:57
ja cu prvi da ga okacim na zid :P

dakysrb
30-10-2011, 01:28
Da, ali da bi ovo uspelo siri moa da bude poliglota :) zamisli mog caleta ili babu kako pricaju egleski :))

Goxy86
30-10-2011, 01:34
Cisto sumnjam da razmisljaju o nama i nama slicnima... :) Naprave podrsku za par svetskih jezika i za njih puna saka (love)... :)
Vec vidim cenu od 2-3 somica... :)

woya90
30-10-2011, 01:39
da mi smo nebitni skroz... kao i srpski jezik u svetu ...

dakysrb
30-10-2011, 01:42
gresite ... hrvati imaju app store a mislim da ce siri morati da progovor sve jezike podrzanih zemalja... pa cemo se valjda i mi uklopiti dok ne dobijemo svoj appstore ... ako to ikada i bude... zaboravio sam da napomenem da taj tv mora biti non stop na netu, tako da ce cd-ovi polako izumreti, kao i video klubovi a procvat ce osetiti youtube i slicno sajtovi ;)

p.s. kako li ce tek tada izgledati svadje sa sestrok oko izbora kanala pa siri ima da poludi, strujno kolo ima da rikne odmah...


poslato sa pametnog telefona

iMorris
30-10-2011, 02:04
Video klubovi su odavno izumrali :)

Goxy86
30-10-2011, 02:07
A i cd-ovi takodje... :)

Satyr
30-10-2011, 02:49
nekako imam osećaj da bi takav TV bi totalni promašaj (ako se misli na TV sa velikim ekranom), ali ako se misli na Appke TV (ovu malu kutijicu), onda može da bude pravi naslednik tradicionalnog istoimenog uređaja :)

pimpek
30-10-2011, 05:15
svidja mi se iDea da ukljucimo i tv u cloud...ali sam jos pod dojmom posta kolege bolethina... druze samo ti, slobodno copy-paste, a ako ima mjesta stavi i izvor...pozzzzzzzzzz

bekilence
21-11-2011, 01:20
7290 7291

pojavile su se neke fotkice na netu, uopste ne deluje lose :)

LDV20
21-11-2011, 10:06
Jao sad kad krenu i koncepti za ovo da pljuste na sve strane...
Lepo ovo izgleda

Babakaj
21-11-2011, 14:30
e preterase ga vala... Televizor - televizor!

1024
21-11-2011, 19:41
7290 7291

pojavile su se neke fotkice na netu, uopste ne deluje lose :)
OK, detalj za padanje u nesvest: poslednja ikonica na prvoj slici kaze "multitouch screen". (insert ROFL here)
Ljudi koji prave ove "koncepte" nemaju nikakvu inspiraciju, samo copypaste-uju stagod vide na Apple sajtu, nezavisno od proizvoda.

Batalite vi pricu o televizoru, to je neki novinar imao "momenat pesnickog nadahnuca" pa napisao neki random clanak, i mi sad zbog toga treba ovde da mlatimo praznu slamu i gledamo bezvezne "umetnicke isto-kao-Apple-samo-nema-veze-s-mozgom koncepte". :smackbum:

task016
21-11-2011, 22:44
To nije televizor . (tacka)
to je samo iPad x 10 sa tv aplikacijom.
xD. ovo za siri mi se svidja mocno je, al'tv sa touchom nije tv nego tablet. zamislite tv 40 incha i igranje touchscreen igrica na njemu (kako bi videli ceo ekran?) :brickwall:

bekilence
21-11-2011, 23:31
Skoro na svakom televizoru do sad imaju dugmad power, volume, prog., mute.... mozda ce samo za te opcije biti multitouch screen.
Niko nije rekao da ce to tako i biti, kao i sve do sad to su samo nagadjanja, "izvori"...
U svakom slucaju po meni ovo deluje kao najrealniji dizajn iTV-a, e sad sta ce sve oni tu napakovati...

task016
21-11-2011, 23:46
zamislite pich to zoom na tv-u xD

bekilence
22-11-2011, 00:15
heh, a`l nogama :)

Atomski mrav
22-11-2011, 11:14
Skoro na svakom televizoru do sad imaju dugmad power, volume, prog., mute....

koliko znam touch dugmici postoje na mngoim samsung led i philips led modelim, tako da nije nista revolucionarno

ipod_touch
23-11-2011, 17:05
I ne samo na led vec i na plasma tv konkretno na samsung fimu mislim..

Mad_MUzzY
25-11-2011, 16:07
Najveci LOL ce biti ako i ovaj ekran bude glossy :D

Babakaj
26-11-2011, 03:15
Pa ne valja apple samo glosi ekrane :)