PDA

View Full Version : Apple Releases iTunes 8.2, !!!!Jailbreakers beware!!!!



♠ ♣ ♦ ♥
02-06-2009, 07:12
Apple released iTunes 8.2 early this afternoon, an update to its music jukebox software and online store interface for the Mac and Windows. It's available for download through the Software Update system preference.

http://i694.photobucket.com/albums/vv304/stealthjbravo/download_hero20090311.jpg

Apple notes that iTunes 8.2 now supports iPhones and iPod touches equipped with the iPhone 3.0 software update. Other accessibility improvements and bug fixes have also been made.

Jailbreakers beware: Apple also improved security in iTunes 8.2. According to a notice, Apple has improved bounds checking in 8.2 to prevent a stack buffer overflow problem that could lead to unexpected app termination or arbitrary code execution.


from MuscleNerd:


Today's iTunes 8.2 update changes the way your computer talks to the device. This affects things like QuickPwn and PwnageTool when they try to identify what's connected. Also, ssh over usb breaks due to same reasons. Fixes are in the works but for now avoid 8.2(These are probably *not* anti-jailbreak maneuvers, just Apple changing protocols that normally only Apple cares about.) To fully uninstall iTunes 8.2 on Mac, close all iTunes and do this from Terminal.app. Do NOT mistype it https://twerbose.com/t8791

from Chronic dev:


iTunes 8.2 Update == Bad. It will check the hash of newer firmware images, call the mothership when restoring to beta firmwares, have updated MobileDevice so programs like QuickPwn and anything else that uses MD will get messed up, make sure your device has the correct security epoch, chipid, security domain, production mode, board id, bb chip id, etc. They can all be patched, but for now, hold back from updating.

If you install iTunes 8.2, QuickPwn and PwnageTool will not be able to talk to your phone correctly. You can always jailbreak with iTunes 8.1 or iTunes 8.2 prerelease for beta 4.

iPhoneSA
02-06-2009, 09:01
Samo me zanima sta sad ovo u praksi znaci...nece ljudi moci sync iPhones koji su jailbreak (SIMFREE) ili nece ljudi koji imaju iPhone koji je jailbreak i yellowsnow-an...nije mi bas skroz jasno...sta se desava sa SIMFREE iPhone-ima koji su samo jailbreak...a sta s ovim drugima koji imaju yellowsnow...jel neko sa iSrbije probao...da podjele iskustva sa nama....

Pozzz

Lazar
02-06-2009, 11:54
ja sam odlucio da ostanem na 8.1 koji mi radi ok :)

TrtaMrta
02-06-2009, 12:00
Za iTunes postoji gomila alternativnih resenja tako da se ja ne nerviram oko toga :)

Vald
09-06-2009, 01:41
koristim osX i imam sad itunes 8.2 i syncovao sam malo pre muziku... :T
nesto propustam?

zexx0r
09-06-2009, 01:57
gledaj. 8.2. predstavlja problem ako hotjesh da radish preko quickpwn-a - opet da ga jailbreakujesh.
tako da ukoliko ti ne treba jailbreak opet, nemash frke :)

arula
13-06-2009, 00:43
deluje da moze, al ajd da proverim... ko zna sta se stiviju mota po glavi, cudo je to od deteta...
ako je iphone na jednom kompu radio sa itunes-om 8.2 dal moze na drugom na kojem je 8.1 da se jailbrake-uje. ustvari dal komunikacija sa novim itunes-om ima trajne posledice po iphone ili ne?

zexx0r
13-06-2009, 01:34
preformulishi pitanje.
nerazumno mi je skroz.

Rakic90
13-06-2009, 05:59
deluje da moze, al ajd da proverim... ko zna sta se stiviju mota po glavi, cudo je to od deteta...
ako je iphone na jednom kompu radio sa itunes-om 8.2 dal moze na drugom na kojem je 8.1 da se jailbrake-uje. ustvari dal komunikacija sa novim itunes-om ima trajne posledice po iphone ili ne?


Logicno bi bilo da moze 100%. Proveri za svaki slucaj...

arula
13-06-2009, 10:01
uf... ajd da probam preformulisati...

dana x ja instaliram itunes 8.2 na komp. i neko vreme koristim ga takvog u radu sa iphone3G (non simfree - jb+ys os2.2).
i jednog dana u buducnosti dodjem u situaciju da moram restore-ovati tel. a iz nekog razloga (itunes 8.2, os3.0...) jos nije sredjen taj problem sa itunes komunikacijom.

pitanje glasi dal cu tada moci pwn-ovati iphone recimo kod vas na vasem itunes 8.1 (kojeg ste tako ljubomorno i pametno cuvali :))

ps.. razlog za ovo nije vec nadalekopoznata potrosacka nestrpljivost, vec me poslednji mobileme windows sync tera na itunes 8.2

zexx0r
13-06-2009, 11:18
tako bre :D da te ceo svet razume :)

sa iTunes verzija 8.1 tjesh MOTJI da pwnujesh telefon. downgrade sa iTunes 8.2 na 8.1 NIJE PROBLEM i OSTVARLJIV je.
imash na internetu milion uputstva kako da to uradish :)

iTunes nije frka, samo pazi da ne updatujesh baseband - tada je praaaavi problem :)

Ripper
13-06-2009, 14:43
Posle svega ovoga...držim se ja 8.1...apple update nek iskače kolko hoće... :))

arula
13-06-2009, 15:02
tako bre :D da te ceo svet razume :)

sa iTunes verzija 8.1 tjesh MOTJI da pwnujesh telefon. downgrade sa iTunes 8.2 na 8.1 NIJE PROBLEM i OSTVARLJIV je.
imash na internetu milion uputstva kako da to uradish :)

iTunes nije frka, samo pazi da ne updatujesh baseband - tada je praaaavi problem :)


tnx. ne brigaj za baseband... dok ne iskoci os3.0 ys nista od toga... ;)