PDA

View Full Version : Viber ne radi



Crobex
27-10-2011, 18:31
Dakle,kada idem u viber odaberem kontakt i stisnem pozivanje no javlja mi poruku da kontakt kojeg zovem nema viber no fora je u tom da ga frend ima
Ista je stvar sa porukama,jednostavno se pojavi da kontakt nema viber i ponudi mi regularno slanje poruke preko GSM-a
Probao sam kod nekoliko ljudi i uvjek isti problem,jel može biti problem taj sto frend ima na androidu viber,ili možda to sto nema istu verziju?
Hvala

Shke
27-10-2011, 18:33
Verzija moze da bude problem, pogotovo ako je Android u pitanju, meni se isto to desilo dok nisam apdejtovao Viber na iPhone...

Crobex
27-10-2011, 18:37
Ali i ja i on imamo najnoviju verziju,prije 5 min sam obrisao i nanovo instalirao viber ali i dalje javlja da ga kontakt nema:no:
također on ima najnoviju verziju

Jel može netko ko ima iPhone upisat svoj broj na PM samo da mu pošaljem testnu poruku da vidimo jel problem android il nešto drugo

mirzab
27-10-2011, 22:43
a da li imas njegov broj memorisan sa +38...?

Crobex
28-10-2011, 01:09
nemam sa 38...,sta to treba tako biti?

njegov i svi ostali brojevi su mi memorirani sa 091,098 i 095,ali evo dosao sam doma i cim sam upalio viber odma mi je omogucio slanje poruka i poziva,cak i prema njemu,samo nekuzim zasto svako malo javlja da se nemoze poslat poruka,nekakav error

inace,na faksu sam isprobao ga zvat,mozda to ima veze sto od fakulteta eduroam wifi mreza nedaje pozive,ali opet,on i na faksu uspjeva slat i razgovarat,stvarno nekuzim

jos imam 1 pitanje:dali viber stalno mora biti upaljen u pozadini da bi dobiovao info o novim porukama/pozivima,ili ga mogu iskljucit iz pozadine?

Sandi
28-10-2011, 01:35
Probaj da upises brojeve sa prefiksom(+38...)a ako podesis notifikacije za viber onda ce ti raditi i ako ga ugasis iz multitaskinga.

komaracc
28-10-2011, 09:59
Obavezno +38... format.

Crobex
28-10-2011, 22:44
Evo prije par sati sam pokusao upisati 385...i broj telefona ali javlja se ista poruka,s time da je danas,kad sam skinuo najnoviji update za viber,pocelo javljati neku novu poruku tipa:"viber couldnt connect to server,do you wana call regular"
ugl. u knjiznici i na fakultetu jednostavno javlja te 2 greske prilikom poziva i nemoguce je nekoga nazvati,s time da sam probao danas na faksu na kolegovom mobitelu koji ima android nazvati na svoj iphone i zacudo mogao sam primiti i odgovoriti na njegove pozive,ali kada ja zovem njega ili bilo kog drugog jednostavno nece i nece:confused:

Mips
18-01-2012, 21:27
pozz!!
Da ne otvaram novu temu imao bi jedno pitanje zapravo je to problem.
znaci iphone 3gs 16gb fw 4.3.3 modem 05.11.07
eh problem je u viberu radi o mi je do malo prije sve ok poruke pozivi sve super bez problema, al od jednom se nesto desilo sta neznam uglavnom znaci otkljucao sam tel usao u viber da posaljem poruku pokazuje mi onaj dio da se prijavim na viber kao da sam novi korisnik.
pokusavam se prijaviti kucam broj sve ok i pritisnem continue da ide dalje nakon sekundu dvije mi izbacuje da nisam prijavljen na internet.
wi fi mi radi super sve je ok sto se tice neta znaci radi probao sam safari probao app store sve ok neta ima al na viberu mi stalno izbacuje tu gresku.
brisao viber pali o gasi tel resetovao tel nista ne pomaze.

ima li ko kakvu ideju sta bi moglo bit???

mccf
18-01-2012, 23:10
Evo ja provjerih svoj viber(kontam da oni nisu sta mjenjali), ali mi uredno sve uredno radi...

talenat
27-01-2012, 14:56
Izasao novi viber 2.1.4