PDA

View Full Version : zeza JB



piksifort
25-10-2011, 22:50
Pokusavam da odradim JB na 3g 16gb, fw4.1(8b117), bb 5.14.02 prema Byakuya tutorijalu ali me nesto drnda ... kad ga ubacim u DFU mod preko rednow-a i pokrenem i tunes, izaberem cfw (onaj bez multitaskinga) kaze mi da je neodgovarajuci fajl. Probao sam nekoliko puta isto se desava, kada sam probao samo preko redsnow-a da stikliram instal cydia, wallpaper i battery ... pocne nesto da radi onda izbaci Waiting reboot i tako stoji i ne mrda. Onda moram hard reset. Probao sam i preko snowbreeze-a pocne da radi i onda izbaci da radi nesto sa iREB i tu zakuca. Sta da mu radim?

dado
25-10-2011, 23:18
Da nisi slučajno skinuo custom fw za 3Gs?

mmilos82
25-10-2011, 23:41
ako uradis restore sa custom fw, za jb moras da koristis official fw...

piksifort
25-10-2011, 23:41
sad cu da proverim ali od pocetka mi je otvoren tab sa ttutorijalom za 3g odakle sam kopirao linkove

edit. ma ja otvorim u redsnow official fw ... i onda on sve odradi i odem u itunes i izaberem cfw i on kaze neodgovarajuc fajl. A ako ne radim preko cfw vec samo redsnow onda zakuca ...

edit2. nije mi jasno kako su sticky teme sa istim naslovim razlicite tj. imaju razlicite postove (jedna u sekciji tutorijali, a druga u 3gtehnike) ... sad cu opet da skinem fajlove pa da probam mozda je neki bag

piksifort
25-10-2011, 23:58
inace u iTunes mi izbaci could not be restored because firmware is not compatible (sad kad sam opet skinuo ofw i cfw)

mmilos82
26-10-2011, 00:03
uradi sledece... da bi zadrzao bb skini custom fw koji je postavio Byakuya u tutorijalu, uradis restore preko Itunes sa tim fw... onda skines redsn0w i uradis jb sa oficialnim fw... tako bi trebalo da radi, koliko se ja secam tako sam ja uradio update na 4.1

piksifort
26-10-2011, 00:28
Da nisi slučajno skinuo custom fw za 3Gs?
o boze ... nisam uzeo cfw od 3gs nego je sam telefon 3gs ... rekao mi drugar da je 3g ja nisam ni cackao po opcijama ... vidim sad voice control , kompas,video mode itd. Ni on ne zna koji tel ima :-D
hvala svima ! :-)

Sandi
26-10-2011, 01:59
Ako je taj telefon radio sa baseband-om 5.14 kako si napisao onda je simfree. Sto ce reci da ti ne treba custom jer ne moras da cuvas baseband.

piksifort
26-10-2011, 02:07
heheeh strasno kako mene tako ne u#aki ... drugar dobio na poklon "3g" iz amerike pa mi doneo da otkljucam

edit. jb sa limerain , podigao bb na ipad 6.15.00 i unlock sa ultrasn0w i gotovo.
moze lock