PDA

View Full Version : Push Certificate problem!



sheba
23-10-2011, 20:58
Da li postoji mogucnost da kod hackived telefonda mogu da se dobiju setrtifikati?
Nekada je push doctor to radio bez problema al posto sad nema sertifikata a i mislim da ih vise nece ni biti :(
E sad probao sam na par nacina da dobijem serifikate preko SAM-a i upustva sto su dali na cmdshft blogu al neuspesno:confused:
Da sam znao da cu imati ovakav problem uradio bih backup svih sertifikata pre update :brickwall:


U pitanju je 3gs 4.2.1 bb 6.15

cocodix
23-10-2011, 21:17
http://www.isrbija.net/showthread.php/16027-TUTORIAL-Aktiviranje-telefona-bez-originalne-kartice-pomoću-SAM-(i-rešenje-za-push) (http://www.isrbija.net/showthread.php/16027-TUTORIAL-Aktiviranje-telefona-bez-originalne-kartice-pomo%C4%87u-SAM-%28i-re%C5%A1enje-za-push%29)

ovde imaš upustvo za SAM, radi provjereno

kada radiš postupak sa SAM-om trebaš biti na wifi ili gprs-u.

sheba
24-10-2011, 00:41
Uspeo sam da dobijem push cerifikat preko SSH i PuTTY metode ali push notifikacije i dalje nece da prorade dok mi je youtube proradio kako treba..
Probao sam sa ovim turtorialom preko SAM-a ali ni da prodje pored sertifikata ili mozda moram da promenim host file za koji sam se setio kada sam digao ruke od SAM-a..
E sad da li je problem sa sertifikatom ne znam..

Rakic90
24-10-2011, 02:44
Batice, da ti kazem ja nesto. :) Jel si uradio to preko ssh, tj. uzeo sertifikate od nekog drugog iOS uredjaja? Ako si to uradio, super, sve je ok, ali ti i dalje ne radi push?

Onda probaj da kada udjes u settings>wifi, klikni na plavu strelicu skroz desno wifi mreze na koju si konektovan, pa onda skroluj na dole i nadji DNS. Tu ukucaj 8.8.8.8 (to je neki Google-ov DNS) i proradice ti push 99%. ;)

sheba
24-10-2011, 07:20
Uspeo sam da nateram push notifikacije! :vb_happy:
E sad nisam siguran preko cega je tacno proradilo posto se vec nesecam jer celu noc nisam spavao:D

Pre nego sto mi covek rece da promenim DNS u wifi podesavanjima,uradio sam dva restora. Sa prvog restora sam uspeo da izvucem sertifikate koji nisu radili al ipak sam ih sacuvao(backup-ovao),da bih nakon toga uradio drugi restore i ponovo izvukao sertifikate koji i dalje nisu radili,e onda sam promenuo DNS posle cega sam probao da vidim da li rade neke push notifikacije ali neuspesno ...
E sad posto ova metoda kojom sam radio zahteva dva ios uredjaja a ja sam imao samo samo jedan u ovom slucaju samo moj iphone,dosao sam na ideju da zamenim sertifikate iz prvog restora one koje sam backup-ovao sa sertifikatima koje sam dobio tokom drugog restora i USPELO je! Push notifikacije su proradile.

Testirao sam na Facebook App koji je radio odlicno i pored toga sam instalirao Push Checker koji proverava da li na telefonu push notifikacije rade ili ne i takodje ti pokazuje da li imate unikatne sertifikate koji su potrebni sa dobar rad.

Sa ovog (http://www.cmdshft.ipwn.me/blog/?p=787) sajta sam uzeo delimicna uputstva i pomalo improvizovao ;)


U svakom slucaju HVALA :) :wave:

Rakic90
24-10-2011, 12:49
Da, upravo je to i najbolji/jedini tutorijal za "poklanjanje" sertifikata.