PDA

View Full Version : update na ios5 error



kopmania
23-10-2011, 18:40
Pozdrav, kupio sam i phone 4, želim da uradim upgrade na ios5, medjutim izadje mi ovo u iTunes-u
The iPhone software update server could not be contacted.
Make sure your network settings are correct and your network connection is active. or try again later.
Upaljen mi je i wifi, imam karticu unutra sa mrežom, na kompu imam internet. U čemu je problem o kakvoj network konekciji kaže da nije aktivna ?
hvala

NikolaSRB
23-10-2011, 18:47
Pa proveri da li ti je internet aktivan na racunaru, pre toga izmeni host file na windowsu. Imas uputstvo kako se to radi, generalno zelis da ti itunes "razgovara" sa cydia a ne sa apple. Jedino tako mozes ne oficijalni ios5 staviti. Bar koliko ja znam, neka me ispravi neko upuceniji.

Goxy86
23-10-2011, 18:57
Apsolutno netacno. Ako je tel simfree i hoce update na poslednji aktuelni firmware, nema nikakvog razloga da se edituje host file, vec se uradi klasican update/restore iz itunesa... Ako treba downgrade da uradi onda ce editovati host file, editovace host ako hoce upgrade ali ne na aktuelni firmware( pod uslovom da ima shsh)... Takodje za svaki custom firmware, koji se odnosi na non-simfree, takodje se edituje host file...

@kompania, ne znam sta da ti kazem, proveri te konekcije da li su ti stvarno dobre...

NikolaSRB
23-10-2011, 18:58
neka me ispravi neko upuceniji

Kao sto sam napomenuo u prvom postu.

kopmania
23-10-2011, 19:08
Telefon je simfree, a jel može neki približniji uputi, o kojim konekcijama se radi šta treba da proverim, pošto sam nov u apple stvarima :)

Babakaj
23-10-2011, 19:15
si ti utako fon gajtanom na komp ili to na fonu ides na update soft??

kopmania
23-10-2011, 19:32
Utako naravno, preko iTunes-a na kompu idem na update..

Babakaj
23-10-2011, 19:34
xxxxxxxxxxxxxxxxx

Goxy86
23-10-2011, 19:42
Babakaj brate nije do toga, decko ima simfree i hoce clean update da uradi... Zasto da dodaje poslednji red u host?

DinoBg
23-10-2011, 19:46
Ma proveri net na kompu, restartuj komp pa probaj, restartuj modem ako to ne upali nesto je do apple-ovog servera sacekaj malo...

dado
23-10-2011, 19:49
Nemojte da zbunjujete covjeka. Goxy je upravu... Kada se radi update na poslednji ios ne treba se editovati hosts file, samo kada se radi restore na verziju koja nije aktuelna.

NikolaSRB
23-10-2011, 19:49
Proveri firewall,antivirus, mozda ti nesto blokira od toga.

Babakaj
23-10-2011, 19:54
A oke, zeznuo sam se. Mislio sam da je to server na koji se kaci za update. Izvinjavam se :)

kopmania
23-10-2011, 20:06
Uspeo sam ! :)
hvala u svakom slučaju :)

Edit: ipak imam jedan problem. Sada mi wifi ne radi, nikako nece da ucita nijedan wifi kojeg izaberem. Da li da uradim opet restore ili nesto drugo ima. Mada kada sam malopre radio restore pri podizanju i biranju kojekakvih setovanja kada je doslo da izabeeem koji wifi cu da koristim i tu nije htelo da ga loada i da ga stiklira