PDA

View Full Version : automatski update software-a



jovus
23-10-2011, 18:06
Imam jedno pitanje, nadam se da je ovo pravo mesto.

Ako po prvi put konektujem ipad2 na racunar(posto trazi da bude aktiviran preko iTunes-a), da li ce mi iTunes automatski updateovati software na ipad2-u? Konkretno, ako je na njemu 4.3.3 koji je jailbrakeabilan, da li cu ga aktivacijom preko itunes-a automatski updateovati na iOS 5? Ako hocu, kako to da sprecim?

Hvala

Goxy86
23-10-2011, 18:23
Jedna stvar sto pitas mi nije jasna: ako je na ipad2 4.3.3 uradjen jb, to znaci da je vec aktiviran zato sto se jb radi preko safarija...
Inace kad prvi put aktiviras uredjaj nece ti automatski uraditi update, pitace te da li hoces update i ti kazes necu... :) Cak i da slucajno kliknes yes nece ga istog momenta update-ovati, vec ce krenuti prvo da download-uje firmware sto znaci da imas dovoljno vremena da skines uredjaj sa kabla...
Da te ne bi svaki put pitao za update, u itunes idi na edit/preferences/devices i stikliraj prevent iphone/ipad/ipod from syncing automatically...

jovus
23-10-2011, 18:36
hvala na extra brzom odgovoru :)
Mislio sam ako je kad ga izvadim iz kutije na njemu 4.3.3 koji ima mogucnost za jb, pa sam se uplasio da mi ga automatski ne updateuje :)
Hvala jos jednom :)

Goxy86
23-10-2011, 18:39
Aha, to si mislio... Bez brige, samo aktiviras, uradis jb i uzivas... :)