PDA

View Full Version : Usage of GPRS not possible anymore...



rush
21-10-2011, 22:49
Djeca cackala telefon, i sada svako par minuta zavibrira i pokaze poruku:

Usage of GPRS not possible anymore. Please recharge your account.

Sve sto sam pokusao ili proguglao nije upalilo, ni na ovom sajtu nisam pronasao slican problem. Inace, radi se o 3Gs sa 3.1.3 (7E18), model MC131J, modem 05.12.01.

Ako neko ima kakvu ideju, jedva cekam, ovo bas nervira...

Sandi
21-10-2011, 22:56
Nemas kredita a neka aplikacija ili nesto pokusava da ode na internet. Setting/general/network/cellular data stavi na off

rush
22-10-2011, 07:16
Tako sam i ja mislio odmah, pa otisao ugasio cellular data, cak ugasio i 3G opciju, nista, opet se pali ovo upozorenje o GPRS-u svako 30 sekundi....ima li ko jos kakvu, ja polako vec kontempliram upgrade na iOS 4.0

Srecko
22-10-2011, 08:26
A Da probas hard reset? Home+Power Button 10ak sec...

rush
22-10-2011, 08:33
Ne pomaze hard reset, kao ni reseting network settings....jbem ti ovo...

rush
22-10-2011, 16:29
Ok, probao sam sve sto mi je padalo na pamet, ne ide, svako 10 sekundi mi telefon zavibrira sa ovom porukom, pa sam odlucio da ga dignem na preko iOS 4.0 ili vise.

Ako sam u pravu, a ne posjecujem ovakve sajtove neko vrijeme (telefon radio, nisam imao potrebe), trebam da:

1) odlucio sam se da ga dignem na 4.3.3, koliko citam ovaj FW radi dobro, a ne mora biti tethered boot. Znaci, treba mi da napravim custom ipsw fajl ili da skinem sa neta neki. Onda uradim shift+restore na taj custom ipsw, prethodno sredim host file da zavaram verifikaciju sa apple-ovim serverima.
2) poslije toga idem na JB preko ultrasnow-a, tacno?
3) aktivacija kartice je li potrebna? Telefon je Japanac, sa SoftBank mreze i originalna kartica mi nije dostupna. Je li radi onaj trik sa phonebook karticom od ranije? Ili neki software fazon sada pali?

Slobodno dopunite ili korigujte bilo sta sto sam napisao, hvala unaprijed!

Sandi
22-10-2011, 16:45
Custom pravis sa snowbreeze a jb ces imati vec u custom ipsw tako da nije potrebno raditi ponovo. Ultrasnow instaliras iz cydia i on sluzi za unlock. I pre nego sto krenes restore pokreni tiny umbrella i u njoj klikni na start tss server pa tek onda shift+restore i usmeris na custom koji si napravio.

rush
22-10-2011, 20:40
Hvala Sandi, sad sam dosao kuci na mek, pa cu veceras da se pozaabavim ovim. A sta je sa aktiviranjem? Hoce li biti potrebno?

CJay
22-10-2011, 21:27
Ako radis preko Snowbreeze-a imas opciju da ga Haktiviras, a za ako radis preko redsn0w-a onda ne. Bar meni nije poslo za rukom dok sam pravio custom. Inace Snowbreeze je samo za win, tako da...

rush
23-10-2011, 11:04
CJay i Sandi, hvala puno spasitelji ste pravi!

Sinoc dokasna, poslije nekoliko error poruka, pokusaja, podigao i otklucao telefon, aktiviran preko snobreeza, sve super. Sad je na 4.3.3. sa BB 05.12.01, ali...

...ista poruka iskace ponovo :brickwall::brickwall::brickwall:

Ugasio sam celular data, nikada ga nisam ni palio, pa sad sumnjam da je uzrok ili cydia ili m:tel (mreza). Sve aplikacije sam pobrisao kroz apgrejd, pa one nisu definitivno....nemam pojma...

Nista, trazim dalje sta je...

grouchy
25-01-2012, 00:35
Znam da je tema stara prilicno ali me interesuje jesi li ikada rjesio ovaj problem, ubi me telefon sa notifikacijama da nemam vise na racunu i da treba da dopunim kako bi trosio i dalje uzaludno kes. I ja sam na m:tel mrezi pa mi je to sumnjivo, posebno nakon ovog clanka kog sam negde na internetovima iskopao.

http://www.guardian.co.uk/money/2011/jun/18/data-roaming-mobile-abroad

Javni ako imas sta korisno.


--------------------------------------------------------------------------
Problem rjesen pozivom operatera da iskljuci EDGE za moj broj. Bice da imaju isti bug kao O2 jer kad se prebacim na bilo koju drugu mrezu sve radi uredno.