PDA

View Full Version : Saveti oko kupovine iPhone 4s USA?



WD-40
20-10-2011, 11:48
Posto sad u USA ima da se kupi 4s simfree i jeftiniji je nego na evropskom trzistu zanima me da li je neko imao iskustva sa slanjem iz USA u Srbiju, npr. DHL-om. Pa me interesuje koliko bi kostalo da se posalje i da li se placa carina i porez i naravno da li uopste moze da se posalje?

petar 2011
20-10-2011, 12:57
slao sam moj ip4 u Cirih DHL-om na zamenu, kostalo me oko 100 e iz Bgd-a, takodje sam platio 90 ranaka na ime carine rodjacima koji su primili paket, sve u svemu skupo ali sam ispizdeo ybog neispravnog telefona. Uzgred, da li simfree tel kupljen u USA moze da se reklamira u evropskom App store-u u slucaju neispravnosti.

iMorris
20-10-2011, 13:11
Ako saljes dhl-om onda se nikako ne isplati...

komaracc
20-10-2011, 13:16
Sad ce vrijeme praznika, pa ce i dosta ljudi iz SAD-a doputovati kod nas. Nadji nekog da ga stavi u dzep i prenese.

WD-40
20-10-2011, 13:51
Pa da, kapirao sam da je skupo, ali reko aj da proverim i pitam ko je imao iskustava sa tim slanjem. Imam tamo ko bi mi kupio ali nece dolaziti skoro pa sam mislio da mi posalje. A jel zna neko kako bi jos moglo da se salje (osim DHL-a)? Jer je tamo jeftiniji sigurno 100e nego u evropi, ako slanje ispadne 150e opet je bolje nego uzeti ga ovde za 850e.

boko
20-10-2011, 14:42
slao sam moj ip4 u Cirih DHL-om na zamenu, kostalo me oko 100 e iz Bgd-a, takodje sam platio 90 ranaka na ime carine rodjacima koji su primili paket, sve u svemu skupo ali sam ispizdeo ybog neispravnog telefona. Uzgred, da li simfree tel kupljen u USA moze da se reklamira u evropskom App store-u u slucaju neispravnosti.

odes na autobusku stanicu i platis vozacu recimo 20eu i jos 20eu za povratak,mnoooogo jeftinije dodje ;)

Goxy86
20-10-2011, 16:54
Uzgred, da li simfree tel kupljen u USA moze da se reklamira u evropskom App store-u u slucaju neispravnosti.

Ne moze da se reklamira u evropi, mora nazad da se salje u USA...

mikee
20-10-2011, 17:29
najbolje da ti tvoj rodjak iz amerike posalje po nekom poznaniku koji dolazi ovamo za praznike,tako su meni doneli moj ipad2,naravno besplqtno,tako da je to najisplativije...

dmostaarc
20-10-2011, 19:05
Mislim ipak da je za sada najjeftinije u Kanadi da se kupi, ako gresim nek me neko ispravi.
Isto je otkljucan ali je kanadski dolar slabiji od americkog.
U americi od novembra krece prodaja otkljucanih Iphone 4S.
Ovo za garanciju treba proveriti koliko ja znam apple garancija je na svetskom nivou odnosno nevezano za kontinent na kom je proizvod kupljen.
Zna li neko moze li se iz USA povratiti porez (kod nas uzeti pare ili mora u USA) kao sto moze iz EU ???

edyman
20-10-2011, 19:51
meni sestra pre 3 nedelje donela i4 iz USA i rekla je da garancija važi ovde u Evropi!

Goxy86
20-10-2011, 20:42
Ja sam nesto umislio da ne moze, ali ako je neko imao drugacije iskustvo, onda super, my bad...

iMorris
20-10-2011, 21:32
U bilo kojoj Apple retail store!

.stefan
21-10-2011, 00:39
par informacija...

1.iz US se ne moze vratiti porez
2. u kanadi jeste najisplativije uzeti ga,kosta 650 CAN$ ali cena na apple.ca je bez poreza,znaci na to uracunate i porez u zavisnosti od regije u kojoj planirate da uzimate...porez se nadam se moze vratiti...kada budem to probao postavicu ovde utiske...i proceduru...
3. nikako se ne isplati da vam neko salje bilo kojom sluzbom,bilo da je to dhl ili bilo koja druga sluzba jer ce taj uredjaj ici ovde na carinjenje i naplatice vam i porez 99,99% tako da je varijanta "dzep" uz mogucnost da povratite porez iz kanade najbolja ili ako je u evropi varijanta "vozac"...:D

davor
21-10-2011, 08:46
@stefan
Mozes li da mi pojasnis povracaj poreza
Npr ako bi ga uzeo u NL

dzenopoljac
21-10-2011, 08:59
Generalno, povraćaj poreza ovako funkcioniše: telefon treba da kupi lice koje ne živi u zemlji gde je apple store u kojem uzima proizvod. Kada se kupi, traži se obrazac tax free (refund ili kako već). Na izlasku iz zemlje ti carinici overe taj papir (obavezan je i fiskalni račun), ti ga prošvercuješ u svoju zemlju i kasnije povratiš porez preko neke banke (nekad se vraća porez i na samom izlasku iz zemlje, a nekad se mora ići u neku drugu zemlju). To je prinicip funkcionisanja, ali prvo mora da se proveri da li u konkretnoj zemlji uopšte funkcioniše povraćaj poreza i ako funkcioniše, da li se odnosi i na apple proizvode...

tamburash
21-10-2011, 18:33
Prije mjesec i pol sam se vratio iz kanade. tamo sam kupio laptop pa sam upoznat sa povratom poreza. kod njih je taksa oko 14%, ali se ne dobije cijeli povrat. mora se na carini prijaviti povrat sa racunom i ispunjenim obrascem. nakon dolaska u svoju zemlju mora se njima vracati obrazac ispunjen od zemlje u koju se ulazi. tek nakon toga oni salju cek sa iznosom povrata poreza. meni se nije dalo s time zafrkavati jer bi imao 20 - 30 dolara povrata.

.stefan
21-10-2011, 19:10
koliko sam se ja raspitao i citao po netu i nekim kanadskim drzavnim sajtovima,proces funkcionise ovako...

za sve sto se kupi trebaju se sacuvati originalni racuni i da bi se ti racuni kvalifikovali za tax refund treba da imas tzv proof of export sto bi narodski receno bio carinski pecat koji dobijas na carini na aerodromu za koji je potrebno da pokazes to sto si kupio i da se sve to poklapa sa racunom...
Nakon toga mislim da mozes i kod njih da trazis ovaj obrazac:

http://www.service-brokers.com/forms/gst176-06e.pdf

k (http://www.service-brokers.com/forms/gst176-06e.pdf)ada se vratis kod nas popunis sve lepo,zaheftas racune za njega i posaljes sve to na navedenu adrresu,cekas 4-6 nedelja i valjda je proces gotov

fury
22-10-2011, 05:41
Posto sad u USA ima da se kupi 4s simfree i jeftiniji je nego na evropskom trzistu zanima me da li je neko imao iskustva sa slanjem iz USA u Srbiju, npr. DHL-om. Pa me interesuje koliko bi kostalo da se posalje i da li se placa carina i porez i naravno da li uopste moze da se posalje?

ko ti rece da ima sim free iphona 4s u usa nema nigde po radnjama tek u novembru od 650dol,mislim ima da se kupe sim free na privatnim oglasima iz kanade su al kostaju oko 900-1000dol

Byakuya
22-10-2011, 11:42
U nekim apple shop-ovima je moguce u USA uzeti simfree iphone 4s...bilo je i tome diskutovano...

crni
22-10-2011, 18:01
Imam pitanje, je li u ovih 629eura u apple store, francuskoj, njemačkoj uračunat PDV?

gidra85
23-10-2011, 00:52
Isto pitanje i za engleski Apple shop?

Joka
23-10-2011, 19:32
U bilo kojoj Apple retail store!

Da li ovo znaci da IP 4 kupljen u USA moze negde u Srbiji ili uopste u EU da se reklamira? Da li je neko uopste uspeo da reklamira telefon kupljen u USA u EU? Znaci konkretno iskustvo.

kriket
24-10-2011, 21:55
Isto je otkljucan ali je kanadski dolar slabiji od americkog.
Kanadski dolar je isti kao američki, nekad malo jači nekad malo slabiji, ali suštinski su iste vrednosti.
Po današnjem kursu kanadski dolar vredi 72 dinara, a US$=73 din. Sutra može biti obratno.

Byakuya
25-10-2011, 03:11
naglasavamo da je ovo tema sa savetovanje oko kupovine 4s ne mesto za preprodaju i oglasavanje. Korisnici koji budu nastavili sa time ce biti sankcionisani.

kylle
25-10-2011, 19:45
Byakuya ne znam zasto je obrisan moj post, jednostavno diskutujemo o temi koja je otvorena, a i o tome sam bas hteo sa tobom, jer si ti gore napisao da je pocela prodaja otkljucanog 4s u radnjama u Americi, juce sam zvao apple i nisu jos poceli, osobe koje rade tamo nadam se da znaju sigurno bolje od nas, druga proverena informacija je da su par osoba u Americi proverili u nekoliko razlicitis apple store-a i nigde jos tako nesto ne postoji.

Ako pisu saveti, ja sam od tebe trazio savet da mi kazes gde je pocela prodaja, jer mi je vazno i tu smo da pomognemo jedni drugima, o ceni sto diskutujemo, to je samo zato sto neki korisnici ne znaju da u Americi postoje taxe, ne znam sta je tu lose i molio bih da ne brisete vise postove jer smatram da je moj komentar u skladu sa temom bez informacija koje nisu bile u vezi sa istom..

Byakuya
25-10-2011, 20:19
Tvoj post je slucajno obrisan...posto je dosta njih krenulo sa reklamiranjem....elem najbolje bi ti bilo da ortak ode do apple shopa i pita...posto je i na samom sajtu gde je objavljena informacija napisali da "postoji u odredjenim apple shopovima" nisu rekli nista precizno...

kylle
25-10-2011, 20:26
Nekoliko drugara su bili i pitali, rekli su im da tamo nije pocela prodaja, zato sam i trazio savet od tebe, da saznam bas u kojim radnjama je pocela prodaja, a ne bih voleo da se ponovo brise post bez razloga, samo to.. Kad bude pocela zvanicno po sopovima, imacu proverenu informaciju i napisacu.

Inace ja na sajtu nigde nisam nasao da pise da se u nekim radnjama prodaje, a procitao sam sve moguce..

Goxy86
25-10-2011, 20:57
Ma nema jos uvek, saznacemo svi kad krene prodaja jer ce to biti vazna vest...

vuk
26-10-2011, 00:36
Mene interesuje da li postoji appstore u Boston, mislim da ver postoji i da li se zna cena koje je tamo ako je izasao u prodaju naravno me interesuje simfree posto mi je sestra tamo i hoce da mi ga kupi i ima po kome da mi posalje u novembru ili ako moze neki link, unapred hvala.

kylle
26-10-2011, 01:15
Ovde mozes da proveris da li ima i gde radnja u svakoj drzavi i gradu..
http://reserve.apple.com/WebObjects/ProductReservation.woa/wa/reserveProduct?lang=en&country=US&prelaunch=MC918LL_A
(http://reserve.apple.com/WebObjects/ProductReservation.woa/wa/reserveProduct?lang=en&country=US&prelaunch=MC918LL_A)
A mozes i ovde..
http://www.apple.com/retail/storelist/

Sto se tice cene 649$ ce biti plus taxe naravno koje zavise od drzave do drzave, ja mislim da je tamo oko 5% sto mu dodje jos nekih 30$, ali tek od pocetka novembra kao sto pise na sajtu.

Skoro sve sto si pitao vec je gore pisano, tako da samo malo procitaj pre nego sto postavis pitanje.

fanste
28-10-2011, 16:24
Trebali su da stave brojač dana na sajt, s obzirom koliko je nekima to bitna vest. Nadam se da će izaći početkom Novembra jer će se i poslednji "vozači" apple tehnike vratiti za Srbiju! :)

Južni
07-11-2011, 18:27
par informacija...

1.iz US se ne moze vratiti porez
2. u kanadi jeste najisplativije uzeti ga,kosta 650 CAN$ ali cena na apple.ca je bez poreza,znaci na to uracunate i porez u zavisnosti od regije u kojoj planirate da uzimate...porez se nadam se moze vratiti...kada budem to probao postavicu ovde utiske...i proceduru...
3. nikako se ne isplati da vam neko salje bilo kojom sluzbom,bilo da je to dhl ili bilo koja druga sluzba jer ce taj uredjaj ici ovde na carinjenje i naplatice vam i porez 99,99% tako da je varijanta "dzep" uz mogucnost da povratite porez iz kanade najbolja ili ako je u evropi varijanta "vozac"...:D

Da li su sim free u kanadi i koliko je porez koji nije uključen (grubo) ? Hvala

max_serbia
07-11-2011, 20:43
inace, ja bio u San Francisku, uso u Apple store, pitao jel mogu da uzmem bez kontrakta telefon, kaze mozes, ali dobijes "Locked" ..

Ja reko kako sta, on kaze pa kupis za 650$ telefon, ali je zakljucan, kolko sam ga skapirao, ne mozes da ga koristis sa svim karticama ...
Eto to je ovako, iz prve ruke ...

Južni
08-11-2011, 09:30
Nemoj raditi quote posta iznad tvog...

Ok, tako je u Usa, mene zanima da li su u Kanadi sim free i koliko košta sa porezom 16GB..

Byakuya
09-11-2011, 11:09
Idi na sajt kanadskog apple pa ces videti...i inace nije tacno to sto si rekao da je tako u USA...od juna ove godine poceli su i sa prodajom SIMFREE telefona...prodaja zakljucanih je nekada bila...

Fisherman
10-11-2011, 16:38
u kanadi su simfree u apple store-u.