PDA

View Full Version : IOS 5sad ,



Merlini
19-10-2011, 20:39
Pozdrav

Posedujem Iphone 4 (32 GB) , kupljen u Americi + aktiviran je bez SMS u Apple radnji da ne bi morao ovde da trazim itd. Imao sam IOS 4.3.5 i receno mi je da ima smetnji ako se uradi jailbreak na njemu ,zato sam odustao od hakerisanja na mobu , sad cu sve legalno da ga koristim. (telefon je star 2 nedelje)

E sad , update sam na IOS 5 danas , i sad mi trazi aktivaciju sa karticom. Kao receno u Americi sam u Apple radnji ga aktivirao bez nje , i sad ne znam sta da radim -,- . Nemam mini karticu (pokusao sam staru karticu isecem , telefon je ne registruje a dobro pasuje u njega (manje - vise)) Ne zelim da skidam neke hack / crack programe , ne zelim da nista nelegalno radim jer imao sam lose iskustvo sa tim na 3g. Jel ima nacin bez smaranja sa novom aktivacijom jer je vec bio aktiviran u Apple store. Ako ne kupicu SIm mini :

Kupio bi telenor karticu sa intrnet paketom nekim solidnim , nadam se da imaju mini SIM kartice da se kupe tamo, jer malo je preterana cena da se za 2000 isece bukvalno jeftina plastika. Tako jel znate nesto vise , i jel ce ta kartica resi taj problem.

CJay
19-10-2011, 20:42
Vidi po serijskom broju odakle ti je telefon, tacnije sa koje je mreze. Ako je bas iz USA onda bi trebalo da je sa AT&T. U tom slucaju ti treba kartica tog operatera. Ubacis nju u telefon, nakacis na iTunes i aktiviras.

dado
19-10-2011, 20:42
Ako neces da radis jb onda ti treba AT&T kartica za aktivaciju.

3gs
19-10-2011, 20:42
da li je telefon sim free?

jaillbrake nije nelegalan nemoj dezinformisati ljude :)

ako ti telefon nije sim free moraces podleci hakerisanju hardwera tojest dodavati gevey chip da bi ti radio na nase mreze :)

kako god okrenes ono ti pozadi :)


edit dzabe aktivacija ako tel nije sim free hehehe

msm ako ti je potrebna nasa mreza

secenje kartice ti je dzabe idi u neki servis meni besplatno uradili u novom sadu :)
sta ces ima nekima kojima nije bitan novac :)

Merlini
19-10-2011, 20:45
Hmm , aktivacija je bila bez kartice tako je malo cudno da ima neki operater ? Oo

Edit : Da , mob je sim free aktiviran . I sad trazi karticu zbog update Oo

edyman
19-10-2011, 20:52
pa ako ti je simfree onda ubaci samo karticu koju si koristio i gotovo je :)

Merlini
19-10-2011, 20:53
Problem je sto nisam koristio karticu ^^

edyman
19-10-2011, 20:58
ahaa :) e onda sutra odeš do telenora i uzmes microsim karticu i onda aktiviras telefon :)

Merlini
19-10-2011, 21:01
Ok hvala , mada me zanima zasto nisam custom cut karticu da iskoristim , pasovala je fino ali i dalje ne radi. Btw jekl se spoecijalno naplacuje mini kartica i samo da proverim - simfree znaci da je aktivirana bila bez sim kartice (tj ono sto sam rekao da je mob aktiviran bez sima u apple store )

I jail break na IOS5 - da li moze ancini neku stetu itd

3gs
19-10-2011, 21:04
u telenoru neznam al mts su teska k.....a

i nece da daju microsim karticu osim ako ne predjem na post paid... ja kazem cao zdravo odoh da secem vase kartice :)

u telenoru mislim da daju uz neku malu nadoknadu


jaillbrake za ios5 samo postoji tethraed tako da jos ne bih ti to preporucio
jer je to drndanje kada se ugasi moras ga paliti preko racunara

edyman
19-10-2011, 21:07
cekaj, jel si ti kupio sim free ili ne? simfree zanci da radi na sve mreze tj. fabricki otkljucan, ako nije simfree onda je zakljucan na jednu mrezu!

Merlini
19-10-2011, 21:14
Kupio sam u New York Apple storei doplatio vise za ono unlock , activate . To bi trebalo da je simfree ako doplaceno xd Tj kad je kupljen , odmah ej radio ebz kartice ^^

Ako ne , ima vala da ne kupim ni mac pro 12icu sto sam nameravao ,ako nemogu da mobilni da naprave kako treba , nemogu ni komp , makar imao 12 jezgra -.-

xyz
19-10-2011, 22:04
kako bez kartice radio?! da nije version?onda n e moze nikkako raditi ovde

miodrage
19-10-2011, 22:10
Ako je radio bez kartice to je onda Verizon CDMA telefon, a to ovde netje da radi ni pod tackom razno. I nemoj ni da ides da trazis da kupujes kartice, nemas ni gde da je turis u telefon.

Merlini
19-10-2011, 22:35
I sta sad da radim oO Sa ovim update sto mi sad trazi karticu ? Mislim kako da koristim sad telefon ? Telefon mi radio u srbiji ,sve dok nisma update i sad trazi aktivaciju

Sad mi nije bitno koja verzija mora , samo da radi. Jer prokleti apple ako nemoze napravi da telefon propisno radi a te pare , aj stavrno ne znam -.-

Sandi
19-10-2011, 22:36
Da li si kupio simfree ili nisi? Karticu ubaci(ako ima slot za istu)i vidi da li ce naci mrezu...

Merlini
19-10-2011, 23:08
Ok reci cu vam sve sto znam . I vi dajte najbolji odgovor i resenje samo da mi radi telefon opet , i briga me nas kom ce OS da radi.

-Telefon kad je kupljen doplato sam i da moze da radi van amerike i aktiviran je u apple store , i posle toga ,kad mi ga je sestra donela ,radio je bez SIm kartice. Sve sam mogao , sync muziku , filmove ,apps itd.
-Ima SIM case , i pokusao sam danas da napravim svoju karticu (isekao sam staru , ali nije bas ulegla najbolje , i nije radila )
-Sve sam mogao do update koji je uradjen danas , i to sa 43.5 bez ikavog jailbreak i to na OS5 i sad kad prikljucim mob moram SIM karticu ubacim da aktiviram.

Sad mi je samo bitno da mi telefon radi , nema veze na kom OS , samo recite resenje. I necu vise nikad update , samo vidim nevolje se javljaju. I nemam nikavu mini karticu.
I kako mogu proverim dal mi je telefon sim free ili ne

3gs
19-10-2011, 23:12
cekaj ae idi lepo da ti neko isece neku karticu pa ubaci u tel.... ako ti tel ne radi na nasim karticama onda nije sim free nazalost.... i onda posto si radio update softwera sigurno ne mozes softwerski otkljucati osim sa gevey karticom na koju naleze ova nasa pa onda radi....

rekao si sve sto znas ali moras probati prvo sa dobro isecenom karticom sa micro sim cutterom.... ako idalje ne nadje mrezu ili nece da aktivira fon onda ti nije sim free

Merlini
19-10-2011, 23:21
Ako nije sim free ,jel ima nacina da se izbegna original kartica ? Btw jel ima nacin da proveri dal je sim free pa da vam javim. Mada 95 % je sim free , jer je sestra rekla da ce se koristiti u Evropi , samim ti je i unlock uradjen + sad mi kaze sestra - trazila je da joj uplae da vidi dal radi , i oni su ga nekako preko pc upalili i radio je bez sim , samo kazu da nemog nista osim ko normlan ipod ga koristim , treba micro kartica da se kupi + NAGLASILA je da bas da treba za drugu zemlju. Tako garant je sim free , mada ne znam kako je radio bez kartice jer vas to zbunjuje.

Btw jel moze update da poremeti to sim free , tj ako je telefon bio sim free , da update to negira i da nemoze da radi an bilo kojoj kartici ?

edyman
19-10-2011, 23:33
ako izvadiš sim karticu možeš da koristiš telefon, kao ipod, ti samo nabavi microsim karticu ubaci ga, aktiviraj ga!

Merlini
19-10-2011, 23:40
Ok hvala ^^ mozete smao ostavite topic open dok ne potvrdim da sve radi sutra

.stefan
19-10-2011, 23:42
decko...ti ili si totalno dezinformisan ili su te oni zajebali ili ne znas sta pricas...

pricas sve vreme kako je telefon radio bez kartice...ok aktivirali su ga karticom preko kompa u apple store-u i usao je u glavni meni i tu se cela prica zavrsava...

znaci u njega nikad nije ubacena nijedna kartica osim te kada je on aktiviran...a da,aktivacija preko sms-a ne postoji...

ti si sve mogao a nista nisi mogao,znaci ti nisi glavnu stvar na njemu uradio,a to je da ubacis karticu i probas sa njim da telefoniras...to sto si ti pristupio glavnom meniju i syncovao sve i svasta to moze na svakom bilo da je simee ili ne...

sta ces ti da uradis...slusaj ovako...kupi bilo koju nasu karticu, odnesi kod nekog da je ljudski isece na microsim...

tvoj telefon da bi mogao da pristupis glavnom meniju mora da se aktivira,a ako je simfree to ces uraditi i aktivacija ce proci (mocices da pristupis glavnom meniju) tako sto ces zakaciti telefon na komp,otvoriti itunes,a pre toga ubaci tu karticu koju si isekao...

u itunesu ce ti pisati waiting for activation...nakon toga ako prodje onda ce biti aktiviran,...simfree telefon ovim procesom moze da aktivira bilo koja kartica...

ako ne prodje onda ces morati da nadjes at&t karticu i probati sa njom da izvrsis aktivaciju...pa onda da probas da ubacis nasu karticu..ako ne nadje mrezu,znaci da nije simfree i da ez gevey kartice neces moci da ga koristis...

za gevey nije potreban JB koji je inace legalan...a bez njega neces moci da instaliras nista besplatno..ako to zelis

Merlini
20-10-2011, 01:44
Ok hvala , mozda su moji postovi bili malo zbunjuci ,ali umoran sam ceo dan .

sharac1615
22-10-2011, 00:57
dobio sam tel. koji je bio na mrezi orange slovakia, na njemu je bio odradjen jailbrake, kada sam ubacio telenor karticu koju sam pre toga isekao bez problema je radio na nasoj mrezi, dali ce to biti slucaj i posle restorea koji sam odradio, koju bi proceduru trebao da ispratim i u kom slucaju je potrebna gevey kartica?

.stefan
22-10-2011, 12:49
koji je modem firmware telefona (settings/general/about pa procitas sta pise pod modem firmware)??

ako je 1.59.00 onda ces morati da odradis restore sa custom fw-om da bi se zadrzao taj baseband...ako je iznad onda ti treba gevey kartica...a ako je na tom telefonu iznad 1.59 onda je simfree sigurno tako da ti gevey ne treba...a nece ti trebati ni ako odradis ceo proces onako kako treba...;)