PDA

View Full Version : 3g 4.1 baterija



niksto90
18-10-2011, 22:04
ja se izvinjavam sto otvaram novu temu vezanu za bateriju jer ih je stvarno dosta, ali nisam nasao nigde resenje koje bi meni pomoglo. Presao sam sa 3.1.3, na 4.1fw. baterija drzi jedan dan. notifications OFF, location services OFF, cellular data OFF, 3G OFF, i ponovo jedva drzi baterija! pretpostavljam da nesto iz cydie kida bateriju ali ne znam sta...

Srecko
18-10-2011, 22:10
Ajd ispisi sta imas sve instalirano, pa mozda i skontamo sta crpi bateriju, a inace instaliraj batteryinfo(nisam sig za tacno ime) sa cydia-e i znaces na cemu si, koliko ima ciklusa,kapacitet i ostalo.
Mada u principu, baterija i drzi 1 dan... Sada zavisi koliko ga ti koristis razumes? Koliki ti je od prilike Usage?

niksto90
18-10-2011, 22:23
usage time since last full charge 2h29min. standby 11h24m. sada je na 20% bat. ma nemoguce da drzi jedan dan, na 3.1.3 mi drzala dva dana. nisam trenutno u mogucnosti da udjem u cydiu jer nemam wireless. napisacu cim budem mogao...

Srecko
18-10-2011, 23:40
Iskreno to je bas mali Usage, iscimaj se oko cydia-e,vidi programe koje imas i skontaces da li mu nesto smeta, Mada ako igras igrice npr i slusas muziku, nije ni cudo da imas 3h usage.

Sandi
18-10-2011, 23:48
Isto tako nemoj iskljucivati opciju da je baterija dotrajala i da mora da se menja jer ipak je to 3g model koji je stariji... Instaliraj batteryinfo kao sto ti je @Srecko rekao pa ces znati u kakvom je stanju sama baterija.

niksto90
19-10-2011, 11:31
@Srecko evo sta ima instalirano u cydia: activator, airplane sbsettings, appsync 4.0, apt0.7, base structure, big boss icon set, bourne again shell, bzip2, callerid fix, core utilities, cydia installer, cydia translations, darwin tools, debian packager, debian utilities, default hd sbsett. diff utilities, diskdev-cmds, essential, find utilities, gnu privacy guard, grep, gzip, hackulous resources, installous 4, iphone delivery, libhide, lzma utils, mobile substrate, new curses, pam modules, pcre, preference loader, profile directory, read line, saurik's source, sb settings, sb sett. toogles, sed, serious sbsett. hd, shell cmds, source gui, sqlite 3.x, system cmds, tape archive, uikit tools. :)

naravno da ce baterija da ima mali usage sa igricama i muzikom... koristim telefon za razgovore i poruke, nesto malo wireless. evo sada dok sam usao u cydiu da vidim programe otislo je 10%, znaci nemoguce! Ovaj activator mi smrdi mnogo, ali ako ga izbrisem brise automatski i sbsettings, a ako se ne varam kada sam imao 3.1.3 activator nije bio potreban za sbsettings...

technobuba
19-10-2011, 18:53
Tebi je aktivacija mobtela sigurno problem... Restore iPhone, pa setup new... Ja imam isto 3g, traje mi dan citav ali ga bas koristim... 3G, Wifi, Camera... Probaj da upalis location service neka radi stalno, probaj i push... Kazu da nekima radi ok baterija ako je upaljen location service...