PDA

View Full Version : Error 3194 we meet again



zolab
17-10-2011, 18:45
Pomagajte ljudi! Pokusavam da apdejtujem iphone 4 SIM FREE na ios 5 i izbacuje mi error 3194 sta god da probam.
Trenutni firmware mi je 4.3.5 jailbreakovan naravno, probao sam da izmenim hosts file i opet izbacuje gresku.
Znam da je pricano o ovome po forumu dosta ali nisam uspeo da nadjem resenje...

Hvala unapred :)

MIX
17-10-2011, 18:52
Otvori host file i obrisi zadnji red,gdje ti pise apple.com pa cijeli taj red obrisi,restartuj racunar i probaj ponovo.

yasig
17-10-2011, 18:55
Ist problem sam imao, resio sam ga ovako http://support.microsoft.com/kb/972034 zatim restart racunara, i da obrisati tragove hosts.umbrella radice bez ikakvih problema. Kod mene je odmah proradilo.

zolab
17-10-2011, 19:10
Sve sam to uradio jos ranije, upravo sam uspeo tako sto sam iz dfu moda u itunes-u isao na shift+restore.
I dalje mi nije jasno sta nije bilo u redu ali sada nije ni bitno.
Hvala na brzim odgovorima :)

Crobex
17-10-2011, 21:27
Da i ja sam imao tih problema sa 3194 errorom,pizdio sam 2dana jel mi je stalno nakon pokusaja updatea to izbacivalo...srecom,slucajno je netko na nekom forumu stavio svoj host za download koji sam preuzeo i zamjenio sa svojim i zacudo,proradilo je

pitam se sto bi bilo da se nije pojavio taj lik koji je uploadovao svoj host,nebi do danas imao iOS5
ono sto me muci,zasto sam uopce ja(i svi ostali) morali mijenjati te hostove???

cemu sluze ti hostovi,zasto je itunes sinonim za komplikacije,jel moguce da je tiny umbrella spremila nesto svoje u host file i da zbog toga mi se javljala ta greska?

ja nisam imao JB,ni unlock,nista,samo tu tiny umbrellu,jel ima netko na forumu ko nije imao ni tiny umbrellu a da je dobio 3194 error?
pitam to zato sto mi je stvarno vise navrh glave kod svakog updatea neki vrag ispravljat,iskljucivat antiviruse,mjenjat USB portove,ovo,ono,pa ako netko ko nema tiny umbrellu i uspio je iz prve stavit 5icu javi,jel namjeravam maknut sve te pizdarije i umiru obaviti update:)
,a kada dode untethered 5.0 to obavit i miran sam godinu dana

recimo,kod updatea na 4.3.5. mi je javljalo gresku za koju sam skuzio kasnije da se javlja jel sam iz kosa za ***** vracao IPSW od starijih softwera

takoder,zanima me dali cu sa sljedecim updateom normalno moc updateat mobitel il cu opet mijenjat te hostove?

Sandi
17-10-2011, 23:43
Tiny umbrella pravi svoj host i to buni apple server pri pokusaju cistog update-a ili restore-a. Ja recimo sam imao jednom gresku pri pokusaju na ios5 i to bas 3194 pa nisam hteo da se zamaram sa editovanjem nego sam lepo obrisao sve sto se nalazilo u folderu etc(win7)i samo kliknuo na update i on je odradio. Napisao sam to i u onoj temi "stigao ios5" ali tamo je dzungla i nije pregledno. Ako posle uspesnog update-a nisi pokretao TU to znaci da svaki sledeci put kad budes hteo cisti update ili restore neces imati gresku. A host je potrebno editovati pri spustanju na firmware koji nije poslednji oficijalni jer on prevari server da se radi o legalnom update-u ili restore-u.

Crobex
18-10-2011, 00:01
znaci-ako vracam stariji softwere na mob preko tiny umbrelle automatski se mjenja host kojeg prije sljedeceg updatea ili restorea treba promjenit kako itunes nebi javio gresku?

jos 1 pitanje-kako znati koje fajlove treba obrisat,ti si napisao da si obrisao sve u etc(win7) i da ti je itunes uspjesno updateao,ali ja sam to napravio pa nije uspjelo,bas sam morao zaljepit neki tudi host

Sandi
18-10-2011, 00:05
Umbrella napravi svoj host file koji treba obrisati pre cistog update-a ili restore-a. Kad si obrisao sve iz etc da li si restartovao racunar?

Crobex
18-10-2011, 01:26
mislim da nisam,mozda zbog toga nije uspilo
ma ja jedino sto sam napravio je zaljepio host file od nekog forumasa umjesto mog hosta,cak sam ostavio UMBRELLA file unutar etc-a,tak da sam imao srecu sto sam uopce stavio 5icu,

nego Sandi,vidim da znas dosta toga pa da pitam,kad bi ja npr obrisao/nanovo instalirao itunese dali bi mi onda se obrisali svi hostovi od umbrelle,i stvorili se originalni od appla?
i npr. ja sam mob dobio sa 4.3.5.,dal to znaci da cu ja uvjek,npr. za godinu dana kad god mi se sprdne moci preko tiny umbrelle spremiti SHSH od 4.3.5.,ili ce nakon nekog vremena tiny umbrella maknut mogucnost 4.3.5.
zapravo me zanima dali se tiny umbrella veže uz mobitel,pa prema njemu odreduje koje SHSH moze dati,ili se veze uz neke servere koji nemaju veze s mobom?

sry na offtopicu,al da ovdje pitam kad sam vec poceo:)

Sandi
18-10-2011, 01:36
Objasnio sam ti u PM.

Crobex
18-10-2011, 01:50
jao,nisam gledao,poslao sam 2 put isto pitanje,tu i tebu u PM::lol::

lcf13
20-10-2011, 10:15
bitna stvar kod koristenja TU je da ako zelite cist restore bez errora u iTunesu,(ja ne zelim jer ode BB u PM), jednostavno otvorite TU/advanced/uncheck box set host to cydia server on exit i rijesen problem!

iSpirit
20-10-2011, 22:47
Sve sam probao,non stop mi izlazi error 3194.sta da radim?
imam bb 6.15
jel mi nece dizati bb ako odem na update?

ssf01
20-10-2011, 22:58
sa tim bbom ne mozes da updatujes preko itunsa, moras preko costoma :)

iSpirit
20-10-2011, 23:04
Ali non stop mi izbacuje 3194....odradio sam host kao sto treba6486

Goxy86
20-10-2011, 23:18
Nisi, obrisi poslednji red, sacuvaj promene, restartuj komp, ubaci tel u dfu mode, u itunes klikni shift restore i izaberi custom sto si napravio sa snowbreeze...

mobilmega
24-10-2011, 01:36
Ja imam sim free i sredio sam host file, resetovao komp i pokusao shift + restore, medjutim opet problem

6537

BaneK
24-10-2011, 01:42
Probaj iz dfu moda...

mobilmega
24-10-2011, 01:53
upravo probao i opet nece :brickwall:

Sandi
24-10-2011, 02:10
Probaj shift+update pa izaberi ipsw.

mobilmega
24-10-2011, 11:47
Ja imam 4.3.3 i nisam hteo da prelazim na recimo 5.0 nego da samo osvezim mašinu


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

mirzab
24-10-2011, 13:11
Ja konstantno imam probleme sa TU i host fajlovima na svom kompjuteru, dok na poslu odradim sve bez problema. Jedino u sta ja sumnjam je to sto mi je win7 64bit a na poslu 32bit.