PDA

View Full Version : Iphone 4 gevey sim i iOS 5



carlito
16-10-2011, 14:09
Da li je iko presao na iOS 5 sa gevey sim karticom i customize ipsw fajlom da bi sacuvao baseband?
Bilo kakva informacije je dobro dosla..

toscana
16-10-2011, 14:19
Da si listao forum nasao bi...
http://www.isrbija.net/showthread.php?t=24131

carlito
16-10-2011, 14:27
Thx. Probacu i ja danas pa javljam rezultate :)

Law
16-10-2011, 15:01
Ja sam odradio update sa 4.3.5 na 5 uz pomoc sn0wbreeze. Napravio sam custom fw, stiklirao hacktivaciju (posto nemam originalnu sim karticu) i update je prosao bez problema. imam i tethered jailbreak (bootujem sa ibooty), nisam morao da aktiviram, Gevey radi bez problema.

tsmr
16-10-2011, 16:35
nikako ne mogu da nadjem temu cistu vez Gevey kartice.... imam simfree i ubacio sam iOS 5.0 sad hocu da mogu da ubacujem krekovane igrice itd... to je valjda jailbrake... :D... koliko se secam.. e dal moze neko da mi posalje na mail ili nekako uputsvo odakle i kako da to odradim... da dobijem cydiju itd...
hvala unapred ([email protected])

edyman
16-10-2011, 16:53
ako imas simfree iphone ne treba ti geveey kartica :P
potrazi malo po forumu, imas dosta pisano o tome cime se radi JB
pogledaj ovaj sajt
http://jailbreak-me.info/

tsmr
16-10-2011, 22:04
tnx.... znam da mi ne treba nego nisam nasao temu bez kartice .... ali eto potrazicu na tom sajtu... i jel zna mozda neko (sad smaram) neki program ili sta vec... da se pri menjanju ekrana vrte ikonice... jako je zanimljiv ali ne znam sta je to dal tema ili program ...

nasao sam i izbacilo mi ovo
Yes! Your iPhone is jailbreakable! Available jailbreak software: redsn0w 0.9.9b4 [TETHERED] (http://jailbreaktools.com/download-jailbreak-software-windows-redsn0w-0.9.9b4.html) , sn0wbreeze 2.8b8 [TETHERED] (http://jailbreaktools.com/download-jailbreak-software-windows-sn0wbreeze-2.8b8.html) .

sta izabrati? :D

ddak
16-10-2011, 22:19
snOwbreeze, lagan je :)

:)

tsmr
16-10-2011, 22:56
hvalaaaa....

vlada2907
16-10-2011, 23:20
Verovatno mislis na BAREL tvik iz cydije za vrtenje ikonica prelaskom na drugu stranu kako si naveo...

idjole
16-10-2011, 23:55
Da barel iz cidye je to sto trazis....

tsmr
17-10-2011, 02:50
JEEEEEEEJ napokon!!! hvalaaaa..... drugar ima to a dao je liku da mu sve zivo usnimi pa ne zna kako se zove... alie to :D... extra ... :D sorry za zvrljanje po ovoj temi ali eto saznao sam dosta toga ;)

tyrant
17-10-2011, 15:00
Ovako imam problem sa iphone 4 . naime koristim gevey karticu da otkljucam telefon i sad problem nastaje kada sam podigao firmware i sacuvao baseband 3.10.01 ali sad kad god izvadim aktivacionu karticu originalnu Tmobil i stavim gevey opet mi trazi aktivaciju iphone 4....
kako to da resim ispada da svaki put moram da ga aktiviram a trebao bi samo jednom jel tako?

lakobra
18-10-2011, 21:24
citao sam dosta ovde na forumu, al nisam nasao nigde gde pise dal moze iOS5 na iphone4 sa gevey karticom ili ne?:(( ja imam trenutno 4.3.5 i kupio sam nov tel , nemam nikakav jailbrake ,niti bilo sta tako da kad odem na ummbrela izbacuje mi da nemam shsh nemam sta da sacuvam, pa me interesuje jel mogu ja da stavim iOS5 ili ne jos uvek???:((molim vas odogovor
P.S. ukoliko mogu ako moze link sa tutorial kako to da odradim. hvala

vlada2907
18-10-2011, 21:49
Mozes ali preko Snowbreeza, moras da sacuvas baseband, ako imas aktivacionu karticu onda mozes bez jb ako ne moras jb, i onda palis telefon posle svakog gasenja preko kompa...

tsmr
18-10-2011, 22:39
hmm... otvorio sam Snowbreez medjutim trazi mi IPSW file ja nemam to jer sam upgrade uradio preko iTunes-a legalno i normalno na 5.0... dal moram da skidam restore na komp ili mogu nekako da ga potrazim ... sta da radim? ponavljam sim free je fon ... ;)

Sandi
18-10-2011, 22:50
Sta ce ti snowbreeze na simfree tel? Jel ti hoces jb ili sta?

tsmr
18-10-2011, 23:17
hocu da mogu da ubacim Cydiu i krekovane igrice to je valjda JB koliko se secam.... ovde mi je receno da upotrebim taj program... e sad... nemam pojma sta da radim...

Sandi
18-10-2011, 23:19
Skini redsnow 0.9.9b6 i uradi jb... Telefon je aktiviran i radi na 5.0?

tsmr
18-10-2011, 23:23
L
ma da sljaka sve super... sad sam provalio i precicu za kameru u lock modu... :D...
znaci to skinem na komp ? i to je to? jel lako ?

Sandi
18-10-2011, 23:30
Da, skini taj redsnow i uradi jb. Nadam se da znas da je to tethered varijanta i da ces pri svakom paljenju uredjaja morati da ga kacis na komp.

I nemoj raditi quote posta iznad svog vec jednostavno napisi novi.

tsmr
18-10-2011, 23:41
hmm... onda se ne isplati otkljucavati ... hvala na informaciji... jel se zna kad ce da izadje normalan JB?

Sandi
18-10-2011, 23:55
Ne zna se. I jailbreak je jedno a otkljucavanje posve drugo jedino sto otkljucavanje ne moze bez jb-a.

tyrant
20-10-2011, 02:05
JBT dal je moguce da niko bas niko nece da odgovori na moje pitanje ako ista zna,a postavio sam ga na 6 postova ovde i svi ga obilaze ko kisa oko kragujevca....
DAl je moguce da ima nesto sto ovde na forumu jos uvek ne znaju!?

Sandi
20-10-2011, 09:23
Aj napisi tacno sta sve uradis posle ubacivanja t-mobile kartice. Da li zavrsis one korake na na svezem ios5.0?

tyrant
20-10-2011, 13:34
kad telefon zatrazi insert sim with pin nesto znaci posle onih koraka location eneble/disable,wifi ukljuci itd....znaci kad ne mozes dalje bez originalne sim kartice,ja ubacim tmobil karticu,i on aktivira telefon,onda pocnu pitanja hoces da ga setujes kao potpuno nov telefon,icloud setup itd....dok mi ne poruci da sam spreman da koristim najbolji mobilni OS na svetu. KRAJ.

posle toga mi je upaljen ekran imam slide to unlock ,ikonice sve...
E sad posto sam sve video i sve radi.
Hocu da ga otkljucam sa gevey ko i svi ostali.posto je baseband sacuvan 3.10.01
izvadim tmobil karticu,stavim Mts i gevey u custom sim tray i ubacim ga u iphone....
prvo se nista ne desava kao ja mogu da drndam tamo u setingsu jos nesto.
e onda ako sam na pocetnom ekranu prijavi sim fail.
udjem u setings on iskljuci/ukljuci carrier-a, ja odem u phone setings nema onih opcija koje imaju kao sim aplication.
izadjem ukljucim airplane mode i posle par sekundi CAP !!!! Zakljuca iphone pojavi se logo jabuke i kaze "Activation Requried"
prvi put kad se desilo iznerviram se sto moram sve iz pocetka.....i cim izvadim gevey on kao "no sim card" i iphone je aktiviran.
i ponovo mogu sve da radim
tako da moj problem je sto ne mogu proces gevey da zavrsim do kraja da me iphone ne prekine.


Ponavljam MTS kartica radi i sad je koristim sa nokia nekim modelom,gevey je sljako kao leptir na 4.2.1! gevey je onaj stari jedan od prvih gevey kartica.



P.S
drugar je doneo na par minuta da probamo Gevey ultra uspeo je da dobije sim aplication u phone setings,izbacio mu je acept meni i posle nekoliko pokusaja uspeo je da zavrsi proces gevey otkljucavanja i onda iz cista mira opet "ACtivation Requried"
i mora da izvadi gevey....

P.S 2
zahvalio sam ti se posto si prvi da se uopste zainteresovao na ovom forumu da pomognes!

kap45
20-10-2011, 14:51
Probaj hard reset...

Sandi
20-10-2011, 15:27
@tyrant

Pokusaj opet da napravis custom i u snowbreeze cekiraj samo baseband preservation mode bez aktivacije i uradi ponovo restore. Ako ti se opet bude dogadjala ista stvar onda ces ponovo praviti custom ali sa aktivacijom i moci ces da koristis tel. A push ces resiti sa SAM.

Edit:@kap45 ne moze da uradi hard reset jer ima tethered jailbreak i pri gasenju mora da boot-uje sa redsnow.

3gs
20-10-2011, 16:28
Ne zna se. I jailbreak je jedno a otkljucavanje posve drugo jedino sto otkljucavanje ne moze bez jb-a.

mala ispravka moze otkljucavanje uz gevey bez jaillbrake ;)
tojest ako sacuvas bb :P

Sandi
20-10-2011, 16:37
A da bi sacuvao baseband moras napraviti custom koji dolazi sa cydia ili jailbreak-om tako da...

tyrant
20-10-2011, 17:38
@tyrant

Pokusaj opet da napravis custom i u snowbreeze cekiraj samo baseband preservation mode bez aktivacije i uradi ponovo restore. Ako ti se opet bude dogadjala ista stvar onda ces ponovo praviti custom ali sa aktivacijom i moci ces da koristis tel. A push ces resiti sa SAM.

Edit:@kap45 ne moze da uradi hard reset jer ima tethered jailbreak i pri gasenju mora da boot-uje sa redsnow.



ne mogu snowbreeze vec bi ga probao koristim MAc os x i redsnow mi je jedina opcija....
vec 2 puta sam podigao 5.0.
ista stvar uvek....razlika je sto sam prvi put uradio jailbrake a sada nisam i ako je moguce ne bih da jailbrakujem ...bar dok ne bude untethered.
Cak sam jednom pokusao da spustim na 4.3.5 i ne moze sve uradi ali nece da izadje iz recovery mode ,cak i uz upotrebu tinyumbrella(exit recovery)

DA nije Ovaj Tmobil kartica nesto sjebana ili je procedura promenjana aktivacije na IOS5 ili moj mozda uopste nije s TMOBIL nemacka??? MC603DN

P.S
jos nesto cudno mi je da posle izbacivanja Tmobil kartice jos uvek mi stoji Telekom.de 11.0 pod opcijom carrier u general/About
zar ne treba da iskljuci nakon izbacivanja kartice. a pod Phone stoji NO SIM

Sandi
20-10-2011, 21:32
Aj probaj da kad ga aktiviras sa tmobile izvadis nju i restartujes telefon pa onda gevey. I ne bi se aktivirao da nije sa te mreze sa tom karticom tako da imas pravu stvar i nije u tome problem. A koliki je problem doci do racunara sa win os?

tyrant
20-10-2011, 22:23
probao i ne moze cim u general/phone postavi one dodatne opcije trazi activation requried sve posle restarta.

pa pazi meni je to dosta teska stvar s obzirom da sam se preselio u novi grad i ne znam nikog.

i sad me opet doterao do ekrana "only compatible sim from a suported carrier may be used to activate iphone"

Sandi
20-10-2011, 22:27
Sta bude posle restarta? Upali se i sve normalno dok ne ubacis gevey?

tyrant
20-10-2011, 23:00
Da sve ok ja sve mogu da radim cim izbacim gevey....cak i ne moram da restartujem on se sam aktivira cim malo izbacim gevey .

znaci cim ga ubacim (gevey) posle nekoliko recimo 10-20sekundi on logo jabuke...ona onako kao iskoci prema meni ....i vrati me tamo kad ga prvi put palis gde treba aktivacionu karticu da ubacim i cim izbacim gevey ono kao sve ok (ekran slide to unlock pocetni)

meni fakticki sada vise uopste ne treba aktivaciona ,znaci nije da svaki put moram da ubacujem Tmobil karticu .

Sandi
21-10-2011, 09:48
Aj proveri jos jednom koji je baseband... Tu gevey nesto brljavi i verovatno bi treba da probas sa drugim.

cikaaca
21-10-2011, 11:16
kako da odradim bez jb-a ios5 a da ne updatujem bb u pitanju je gevey verzija? posto tiny umbrella ne potpisuje shsh za 5icu ne mogu nikako da odradim restore 2005 3xxx greske itd...sacuvao bi bb da bi mi radio gevey a nebi da jeilbreakujem...poz

Byakuya
21-10-2011, 11:46
Pa koristi snowbreze...

cikaaca
21-10-2011, 11:52
ahahaha ne verujem da sam zaboravio za ovo :) hvala

tyrant
21-10-2011, 12:11
Aj proveri jos jednom koji je baseband... Tu gevey nesto brljavi i verovatno bi treba da probas sa drugim.

[ 3.10.01 i soft. 5.0(9A334) ]

Sandi
21-10-2011, 15:26
Znaci ja ne znam sta vise da ti kazem da pokusas sem druge gevey kartice jer nista mi drugo nema smisla pogotovo sto je tel normalno aktiviran maticnom karticom. Postoji samo mogucnost da je ios5 tako dizajniran kad su zakljucani telefoni u pitanju pa da ga deaktivira pri ubacivanju neke druge kartice ali to mi je bas naucna fantastika a i pisao bi neko negde o tome do sada... Probaj bez gevey da ubacis karticu i javi sta se desi. A pre nego sto zamenis gevey za drugi napravi custom sa aktivacijom i onda probaj gevey.

tyrant
21-10-2011, 17:04
bez gevey samo mts ista stvar cap..... activation requried!
bukvalno si sad napisao ono sto se meni desava...ostaje mi snowbreeze ili drugi gevey a ako i to ne radi onda smo zasli u to sto kazes naucnu fantastiku i moguce da sam ja prvi kome se to desava a da ce se tek javiti jos njih...

Sandi
21-10-2011, 18:25
Brate, ako tebi vrati na aktivaciju bez gevey onda nije do njega vec do kartice koja nije podrzana ili ti nije ona sa kojom si aktivirao. Uradices drugacije. Napravices custom sa aktivacijom i onda koristiti gevey. A za push notifikacije ces kontaktirati moderatora CJay da ti objasni kako da sacuvas sad svoje sertifikate posle legalne aktivacije i onda ih ubacis kad zavrsis haktivaciju sa custom. Danas sam procitao da je to uspesno izveo sa tudjim sert. i da mu radi sve odlicno na ios5 i gevey. Ja nisam bas upucen u tu pricu oko cuvanja i ubacivanja ali ne verujem da je nesto komplikovano.

tyrant
21-10-2011, 19:37
znaci mislis da je do TMobil kartice da probam da nadjem drugu ili snowbreeze custom+aktivacija.
Da nije ova kartica slucajno Neaktivna na maticnoj mrezi pa on kao uradi ali u stvari ne uradi do kraja aktivaciju.

cikaaca
21-10-2011, 20:41
ja instalirao danas ios5 + gevey,aktiviran sa maticnom karticom,sacuvan bb sa sn0wbreeze,nije jb...radi extra ne znam kako te to vraca na aktivaciju..vadio svoj gevey,gurnuo opet pojavi se activation,odmah nadje signal

Sandi
21-10-2011, 22:34
@tyrant

Ne mislim da je do tmobile kartice jer on ili prihvata karticu za aktivaciju ili ne prihvata... Nema trece opcije. Koliko god lupao glavu ne mogu da skontam sta bi moglo biti... Uradi ono iz prethodnog posta koji sam pisao. Ili probaj varijantu koju je @cikaaca napisao. Znaci pravis custom bez aktivacije i bez install cydia pa onda aktiviras maticnom... Mozda ta varijanta prodje mada cisto sumnjam.