PDA

View Full Version : iPhone 4S utisci



Pages : [1] 2 3

vladastosic
15-10-2011, 16:31
Utisci iz prve ruke posle 24 casa koriscenja novog iPhone 4S modela:
1. znacajno je brzi i to se primecuje pri upotrebi, sajtovi lete, kamera je mnogo brza, sve na telefonu funkcionise kao naprimer na iMac-u
2. ceo telefon bolje lezi u ruci i nekako je cvrsci, vibracija je znatno bolje uradjena i oseca se da je kvalitetnija u odnosu na prethodni model
3. signal je izuzetan, imao sam prilike da testiram na nekoliko stranih mreza i net ide kao da ste na kucnom wireless-u
4. kamera je mnogo bolja i daje cistije slike sa lepsim bojama, cak i kada slikate neke veoma nezanimljive lokacije, osim toga veoma je brza i to se znacajno primecuje i laksi je rad nego na proslom modelu
5. Siri je kao virtuelna inteligencija, jednostavno mu kazete sta zelite i on to odradi, sta god vam padne napamet, iznenadjen sam kako to sve kvalitetno funkcionise, u toku voznje mozete da obavljate stvari zbog kojih ste pre morali da se zaustavite, morate probati uzivo, a sve se cini kao da je prirodno i nema potrebe da ista ucite.

Iskreno sam dobio znatno vise nego sto sam ocekivao u odnosu na iPhone 4 koji sam pre koristio i zadovoljan sam novim modelom.

P.S. Prebacite temu u news ako mislite da joj je tamo bolje mesto...

gasmias
15-10-2011, 16:43
narocito kada ih prodajes...:cool:

crni87
15-10-2011, 16:51
E ova druga stavka ti je najsmesnija

igne
15-10-2011, 17:00
::lol:: Sta reci osim ostaviti ovaj ruzni smajlic dok ga ne promenimo :D

OzzY
15-10-2011, 17:09
Je l' Siri zahteva internet za fraze tipa "Play <ime pesme> from <ime izvodjaca>.", "What time is it?", itd?

vladastosic
15-10-2011, 19:26
crni87: Telefon stvarno bolje lezi u ruci i drugaciji je osecaj, znam jer koristim iPhone 4 duze od godinu dana. Naravno mogu da kazem da sam bio pod utiskom, da sam zaludjenik i da malo ili mnogo preterujem ali razlika postoji.
Ozzy: Ja njemu ispricam svasta, a telefon u 90 posto slucajeva uradi to sto trazim od njega, dakle pricas sta ti padne napamet. Onih preostalih 10 posto mi uvek prijavi da me nije razumeo, a to mislim u bukvalnom smislu, jer engleski ipak nije moj maternji jezik. Ali navodno se prilagodjava glasu pa je sa vremenom sve bolje.

P.S. Siri je odvratno ime, ja glasam da se zove Jessica :)

gasmias
15-10-2011, 19:35
G1EBlCWBHHs&feature

cwq9ZwVOSUc&feature

OzzY
15-10-2011, 20:26
Vlado, nisi me razumeo, pitanje je bilo je l' Siri koristi internet da provali sta si rek'o ili se sve odvija na samom uredjaju? Je l' ona odradjuje posao i sa iskljucenim netom - naravno, ne kada je pitas za vremensku prognozu posto za to treba internet, ali ako pitas koliko je sati, je l' i za to treba net?

iphon
15-10-2011, 20:38
Za vremensku prognozu je 100% potrebna internet konekcija ili wi-fi...kako telefon moze drugacije da zna koje je vreme u nekom gradu?
http://www.youtube.com/watch?v=e1zLg4itgZA evo speed test ismedju iphona 4 i iphona 4s... 4s je znatno brzi nego cetvorka :)

vladastosic
15-10-2011, 21:08
Mislim da uvek konsultuje net za nesto, ali ne znam tacno kako radi. Sto znaci cak i kada se radi o pitanjima koja ne traze net. Sta tacno salje, ja ne znam. Ono sto mogu da pretpostavim je da se deo dogadja na telefonu, a drugi deo na serveru i da je tako zamisljeno od pocetka.
Cim ga podignete pored uveta i pritisnete home button, upali se "Jessica", samim tim nema cekanja i drzanja home dugmeta kao pre.

OzzY
15-10-2011, 21:08
@iphon: Cekaj, a sta sam ja napisao? Rekoh lepo da znam da za to treba net (logicno). Citaj malo. Deo koji mi nije jasan su pitanja koja ne bi trebala da traze net (koren iz 666, kol'ko je sati, pusti tu i tu pesmu, itd).
@vlada: Aj probaj da ugasis net i pitaj je nesto sto ne bi trebalo da zahteva isti.

vladastosic
15-10-2011, 21:29
Ja sam updatovao post, procitaj iznad opet.

djoni1980
15-10-2011, 22:57
@gasmias. stigao sam sad da pogledam samo klip sa poređenjem kamera. Wow, kamera na GS2 je bolja od I4S :eek: ovo je iznenađenje...

x3mwoman
16-10-2011, 13:11
Kamera na GS2 jeste bolja i to mnogo ali nedostaje image stabilizer, a i ako ga ima onda je sranje!

byMaX
16-10-2011, 13:43
Vibracija jeste bolja, ali sada ću instalirati moj OS, pa da uporedim ekrane... kažu da 4S ima svetliji i lošiji ekran od 4-ke, mada mi nije jasno kako, kad ih i dalje pravi LG...

Ninoslav
16-10-2011, 13:44
The iPhone 4S, so far, is a success. But could the iPhone 4S have a blockbuster weekend? Analysts are now estimating that yes, the iPhone 4S could be a big hit, telling Bloomberg Businessweek that the iPhone 4S could hit 4 million devices sold across the nation's three largest carriers by the end of the weekend.

studioton
16-10-2011, 13:50
G1EBlCWBHHs&feature

cwq9ZwVOSUc&feature

ma sgs2 je masincina i dalje... prvi android bez ijedne mane.. svim ostalim fali nesto .. cak ni sgs1 nema taj smooth i glatkost os-a.

sdruge strane 4s je pravi izazov za kupca ..

x3mwoman
16-10-2011, 13:57
Vibracija jeste bolja, ali sada ću instalirati moj OS, pa da uporedim ekrane... kažu da 4S ima svetliji i lošiji ekran od 4-ke, mada mi nije jasno kako, kad ih i dalje pravi LG...
Jeste da su ovo snimci iz ruke ali zaista se vidi da je boja na displeju kod iP4S prilično "isprana" :(
Jeftiniji IPS panel eto kako :)

milan64586
16-10-2011, 15:19
Moguce da je osvetljenje ili softverska obrada u pitanju. A i pitanje je kako to zaista u praksi izgleda, jer ipak je postoavljeno na youtube i proslo je kroz ko zna koje sve filtere i slicno.

byMaX
16-10-2011, 15:50
Jeste da su ovo snimci iz ruke ali zaista se vidi da je boja na displeju kod iP4S prilično "isprana" :(
Jeftiniji IPS panel eto kako :)

Pre će biti da je light panel i difuzor drugačiji. Možda da bi se uštedeo prostor, pošto to nema šta da bude jeftinije ili lošije... Po panel parts database-u na tftcentral.co.uk, LG.Display ne pravi više od jednog modula Retina display-a...

Ninoslav
16-10-2011, 16:20
Jeste da su ovo snimci iz ruke ali zaista se vidi da je boja na displeju kod iP4S prilično "isprana" :(
Jeftiniji IPS panel eto kako :)

Samsung Galaxy je poznat po tome da mu je kontrast boja totalno nerealan, nemoj da te zavara to.

igne
16-10-2011, 18:30
Ja sam juce video 4S kada sam aktivirao momku telefon koji je kupio i bio je odmah do mog i4 i nisam uopste primetio razliku :confused:

jelenac
16-10-2011, 18:35
Kakvu razliku mislis? U izgledu ?

applefan
16-10-2011, 18:37
Pretpostavljam da je mislio na ekran posto se o njemu komentarisalo da je losiji nego na iP4

nulled
16-10-2011, 18:50
Utisci iz prve ruke posle 24 casa koriscenja novog iPhone 4S modela:
1. znacajno je brzi i to se primecuje pri upotrebi, sajtovi lete, kamera je mnogo brza, sve na telefonu funkcionise kao naprimer na iMac-u
2. ceo telefon bolje lezi u ruci i nekako je cvrsci, vibracija je znatno bolje uradjena i oseca se da je kvalitetnija u odnosu na prethodni model
3. signal je izuzetan, imao sam prilike da testiram na nekoliko stranih mreza i net ide kao da ste na kucnom wireless-u
4. kamera je mnogo bolja i daje cistije slike sa lepsim bojama, cak i kada slikate neke veoma nezanimljive lokacije, osim toga veoma je brza i to se znacajno primecuje i laksi je rad nego na proslom modelu
5. Siri je kao virtuelna inteligencija, jednostavno mu kazete sta zelite i on to odradi, sta god vam padne napamet, iznenadjen sam kako to sve kvalitetno funkcionise, u toku voznje mozete da obavljate stvari zbog kojih ste pre morali da se zaustavite, morate probati uzivo, a sve se cini kao da je prirodno i nema potrebe da ista ucite.

Iskreno sam dobio znatno vise nego sto sam ocekivao u odnosu na iPhone 4 koji sam pre koristio i zadovoljan sam novim modelom.

P.S. Prebacite temu u news ako mislite da joj je tamo bolje mesto...

Hahahaha....nekako je cvrsci ;D

igne
16-10-2011, 18:57
Kakvu razliku mislis? U izgledu ?

Mislio sam na displej, ja nisam primetio nikakvu razliku, sto se kamere tice i razlike izmedju SGS 2 i 4S, 4S ima prirodnije i toplije boje, malo obratite paznju, SGS 2 ima hladnije boje, recimo da je na SGS 2 odredjena boja od neprirodne 7000K dok je na 4S 6000K sto daje mnogo prirodniju sliku, mnogima se cini bledje ali to ne treba da vas zavarava. Na 4S je zelena boja travnjaka prirodna dok za SGS 2 se to nikako ne moze reci.... :)

Sve zavisi kako ko gleda na to ali ja mislim da su prirodnije boje na 4S, nece se verovatno svi sloziti sa tom mojom konstatacijom :)

boko
16-10-2011, 19:00
koristim oba i skreno ne vidim razliku.

bahier
16-10-2011, 19:56
Slazem se za boje, na iP4S su prirodnije.
Sto se tice samsunga, mozda je za nijansu ostriji u snimanju, ali iP4S je ozbiljniji. Sigurno se sad neki pitaju 'kako ozbiljniji'?
Pogledajte snimak, kako je slika stabilizovana dok pomera telefon...
Oba telefona su trenutno naj, naj i svaki je za sebe najbolji. Nista ne fali ni tom Samsungu, sem te plastike koja je stvarno jeftina.
ja sam pre mesec ili dva prodao Samsung 2 za 450, i paralelno prodavao i iP4 koji sam teeeek kasnije uspeo da prodam.
Eto, Samsung se mozda brze proda, vise ljudi su za android i da ne nabrajam, dok iP trazi svog kupca. Ali, ko jednom koristi iPhone, uvek ce ga koristiti!

jelenac
16-10-2011, 21:08
E to je istina- ko jednom proba Iphone nece lako odustati od njega. Znam i da su Samsung ili HTC ,na primer, povoljniji i dosta dobri, ali nekako neverujem da bih odustala od Iphone-a. Nesto mi tu ne stima. I jedva cekam da IP 4s malo vise istestirate i da se prosiri malo ponuda ,pa da lepo pazarim jedan beli.

djoni1980
16-10-2011, 21:45
Jedno pitanje za vlasnike 4S: kakvi su vaši utisci sa korišćenjem Siri u Srbiji?
Engadget je objavio ovaj tekst: http://www.engadget.com/2011/10/15/siri-gets-lost-internationally-promises-to-do-better-next-year/ u kom kaže da su neki servisi koje Siri koristi (npr saobraćajna uputstva, poslovno pretraživanje, wolfram alpha itd ) vezani isključivo za US, ne znam koliko to utiče na njegovu funkcionalnost?

gasmias
16-10-2011, 21:46
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=e1zLg4itgZA" target="_blank">
http://www.youtube.com/watch?v=e1zLg4itgZAhttp://www.youtube.com/watch?v=e1zLg4itgZA (http://www.youtube.com/watch?v=e1zLg4itgZA)

mirzab
16-10-2011, 22:20
Cuj telefon bolje lezi u ruci...

vladastosic
17-10-2011, 00:12
Telefon bolje lezi u ruci i lepsi je osecaj zato sto je bolji balans samog materijala, to moze da oseti svako ko je koristio stari model. Naravno ja sam se ogradio da je to mozda malo preuvelicano zbog utiska. Ali kao sto vidite i bymax kaze da je vibracija kvalitetnija i bolje odradjena, prema tome nisam jedini zaludjenik.
Sto se tice Siri-a, on ne moze da nalazi restorane po Bg-u, kad ih nema na google-u niti restorane i njihove ocene u Yelp.com, znaci oni su problem, a ne Siri.
Uostalom kakav Siri, mislite na "Jessicu" :)

Kapetan
17-10-2011, 00:18
Telefon bolje lezi u ruci i lepsi je osecaj zato sto je bolji balans samog materijala.....

No comment.

woya90
17-10-2011, 00:21
po meni je osecaj u ruci isti... ali bas isti.. sto se tice boja slazem se sa igne-om... video mi je nekako bolji na 4s... bas zbog stabilizatora a i boja ;)

vladastosic
17-10-2011, 00:22
Kada je telefon iste prosecne gustine i tezine na svakom delu svoje povrsine, samim tim je bolje izbalansiran materijal. I to uopste nije lako, veoma je tesko izvesti tako nesto i zahteva mnogo vremena. Razlika nije revolucionarna, ali se osecaj primecuje makar u nekoj minimalnoj meri, naprimer pri vibraciji.

x3mwoman
17-10-2011, 01:13
Jeste oštrija slika na Samsungu ali je IS sranje i jesu toplije boje na 4S što je u ovom slušaju plus. Ali ću uvek prednost dati oštrijoj slici nego toplijim bojama. Njih je nekako lakše nabudžiti u PS-u nego izoštriti sliku da to izgleda zaista kvalitetno. To je bar moje mišljenje.

igne
17-10-2011, 01:24
Ja ne razumem o kakvoj vi ostrini pricate... Oba snimka su super kvalitetna stim da meni licno na 4S sve izgleda mnogo zivlje nego na SGS 2.

iMorris
17-10-2011, 01:27
Ja sam sa kolegom uporedjivao moj i4 i sg2 i sg2 ima mnogo bolju sliku...

igne
17-10-2011, 01:30
Ovde je rec o i4S :) Svejedno, ja mislim da su oba podjednako kvalitetna, mozda su u pitanju nijanse, u razlicitim uslovima imaju razlicite prednosti :)

vladastosic
17-10-2011, 01:37
Ako bas zelite da se bavite fotografijom, onda mozete da pogledate ovo http://www.dpreview.com/reviews/canoneos1dmarkIV/, ako ne onda uzivajte u 4S:)
Evo jos sample slika i videa:
http://web.canon.jp/imaging/eosd/samples/eos1dm4/
(http://web.canon.jp/imaging/eosd/samples/eos1dm4/)Naravno kome je to malo moze da kupi IMAX kameru i da ima ovakvu sliku:)
http://img136.imageshack.us/img136/284/00003m2tssnapshot010014.png

byMaX
18-10-2011, 01:16
razbija koliko brzo radi, Siri me oduševljava, a iOS5 je mnogo potpuniji na 4S-u, nema govora. Brže radi i baterija bolje podnosi kada su uključene notifiakcije i 3G nego na iP4. Doduše, videću da li sam 100% u pravu sutra u ovo vreme, ali za sada je sve i iznad očekivanja...

Ninoslav
18-10-2011, 10:59
byMaX, da li se 3G može ugasiti u settingsu ili ne?

vladastosic
18-10-2011, 12:19
Ja nikada nisam gasio 3G.

Sandi
18-10-2011, 12:46
Zanima ga, kao i mnoge druge, da li ima opciju za gasenje 3g protoka?

byMaX
18-10-2011, 13:03
byMaX, da li se 3G može ugasiti u settingsu ili ne?

Ne može... :(

Srecko
18-10-2011, 13:16
Iiii.... Kakav smor brate :/ A Inace jel moze notofication centar nekako drugacije da se spusta? Tj drugom komandom? Posto sam potpuno navikao na SBSettings a na tipican nacin se spusta kao i Notification centar...

vladastosic
18-10-2011, 13:26
Kod mene nema.

ipujdo
18-10-2011, 14:09
Ne verujem u teoriju zavere, ali da nemozes da iskljucis 3G, huh.....neznam
kao da usu ga mobile providers narucili, jer oni imaju najveci profit od smartphone-ova
ni sam apple nece zaraditi na 4s, koliko ce da ovi uzmu kinte na mesecnom nivou od protoka saobracaja

Ali se nekajem sto sam ga narucio, mada nisam odusevljen ni sa IOS5,
a ni hardware nije nesto poboljsan u smislu da je iP4 i dalje extra telefon

ali i takav je najbolji dok ne izadje iP5
PS Pitanje za caskanje da li ce na iP5 biti IOS5

e da nam je Steve sad ziv....

djoni1980
18-10-2011, 16:18
Ne verujem u teoriju zavere, ali da nemozes da iskljucis 3G, huh....
katastrofalna odluka... šta to znači, da će neko ko je na postpaidu kod nas da bankrotira kad kupi ovaj fon? :confused:

Sandi
18-10-2011, 16:18
Mislim da nije strasna stvar sto nema gasenja 3g protoka... Sa novim antena sistemom se nece ni osetiti kad prelazi na edge i obrnuto. Meni je ne vazna stvar u potpunosti. Samo da nema problema sa signalom i gubljenjem istog.

Napisite ponesto vezano za to vi koji koristite 4s.

@djoni uzmes paket sa mb i ne razmisljas.

priest77
18-10-2011, 16:49
katastrofalna odluka... šta to znači, da će neko ko je na postpaidu kod nas da bankrotira kad kupi ovaj fon? :confused:
Protok je isti i na 3G kao i na EDGE, jedion sto je 3G mnogo brzi, i ako telefon hoce nesto da skida, skidace to nevezano da li imas 3G ili EDGE.
Sada ne znam da li kada se iskljucuje data, gasi se automatski i 3G ili ne.

Ali na kraju krajeva zasto bi uopste i kupio iPhone a da ne koristis internet na njemu.

djoni1980
18-10-2011, 17:08
Ali na kraju krajeva zasto bi uopste i kupio iPhone a da ne koristis internet na njemu.
npr da koristiš samo wifi, hotspotova ima na svakom koraku danas u većim gradovima...
u svakom slučaju, dobro je imati izbor, a ovako moraš da razmišljaš da li ti neka aplikacija pravi protok na fonu, a da toga nisi ni svestan

Fisherman
18-10-2011, 17:08
Znam nekoliko ljudi koji koriste smartphones i naravno koriste internet, ali preko wi-fi konekcije iskljucivo i to u cilju smanjenja troskova prema mobilnom operateru.
E sad, ukoliko je na iPhone 4S konstantno ukljucena 3G konekcija, bez mogucnosti da se ista iskljuci, onda ce to za mnoge verovatno predstavljati problem, narocito u roamingu.

Da li je neko od korisnika iPhone 4S ispitao ove navode, odnosno, da li se moze iskljuciti "mobile internet" ili je koliko citam ovde to konstantno ukljuceno bez mogucnosti da se iskljuci?

Sandi
18-10-2011, 17:26
Da li imate problema sa signalom zbog nemogucnosti iskljucivanja 3g protoka i da li vam radi facetime kad ste na 3g-u?

priest77
18-10-2011, 17:27
@Fisherman (http://www.isrbija.net/member.php/14597-Fisherman)
Za roaming imas Data Roaming gde to iskljucujes i to ne predstavlja nikakav problem.
Mozda postoje ljudi koji telefon koriste samo na wifi, ali prava je steta to raditi, narocito ako imas para da kupis 4S a onda nemas para da kupis par Mb koji su sada cak i na prepaid-u dosta jeftini.
Po meni najveca prednost smartphone je ta sto mozes stalno biti online i na mail, i na chat i na fb....

Naravno da je uvek bolje ako imas mogucnost da izaberes, ali ako se gasi ceo protok kada se stavi data na off, onda to i nije neki nedostatak.

ipujdo
18-10-2011, 17:35
@Fisherman (http://www.isrbija.net/member.php/14597-Fisherman)
Za roaming imas Data Roaming gde to iskljucujes i to ne predstavlja nikakav problem.
Mozda postoje ljudi koji telefon koriste samo na wifi, ali prava je steta to raditi, narocito ako imas para da kupis 4S a onda nemas para da kupis par Mb

mislis GB a ne MB?
Ne radi se uopste o parama, nego o pravilima
Zamisli da imas sluzbenu broj, i da treba da objasnis sefu zasto imas 9999 RSD GPRS protoka
Napravili su ga u saradnji s carrier-ima i dele kintu
prvi veci minus od mene

Sandi
18-10-2011, 17:45
O cemu ti pricas? Mozes totalno da ugasis internet protok i da ne koristis mobilni internet. Ali kao sto kaze priest to je steta jer onda smartphone gubi svoj smisao i ogranicen je.

priest77
18-10-2011, 17:53
Meni je telefon non stop online i nikada nisam potrosio preko 300MB mesecno. Mozda ce ti i zatrebati GB, ali samo ako stalno gledas youtube preko 3G ili stalno skidas nesto.

Da ponovim, i ja podrzavam to da treba da imas kontrolu na 3g ili edge, ali ono sto sam hteo da kazem je to da iPhone bez interneta nije to to.

Posto ja nemam 4S, mogu samo da kazem da sudeci po ovom screenshotu, apple kaze da kada ugasis data na OFF, iskljucuje se ceo protok i sve se preusmerava na wifi sto bi trebalo da znaci da ne radi ni 3G. Ali bolje da nam to neko potvrdi ko ima 4S:

6423

studioton
18-10-2011, 17:57
malo su mi sumnjive ove tvrdnje .. jel zaista ne moze da se iskljuci 3g ili .. to jos niko nije sa sigurnoscu potvrdio?

Johnny Bravo
18-10-2011, 18:02
Imas svuda po netu, gomila ljudi se zali. Tipicna Apple glupost, oni znaju sta je najbolje za mene.

boko
18-10-2011, 18:30
Mislim da nije strasna stvar sto nema gasenja 3g protoka... Sa novim antena sistemom se nece ni osetiti kad prelazi na edge i obrnuto. Meni je ne vazna stvar u potpunosti. Samo da nema problema sa signalom i gubljenjem istog.

Napisite ponesto vezano za to vi koji koristite 4s.

@djoni uzmes paket sa mb i ne razmisljas.


Znam nekoliko ljudi koji koriste smartphones i naravno koriste internet, ali preko wi-fi konekcije iskljucivo i to u cilju smanjenja troskova prema mobilnom operateru.
E sad, ukoliko je na iPhone 4S konstantno ukljucena 3G konekcija, bez mogucnosti da se ista iskljuci, onda ce to za mnoge verovatno predstavljati problem, narocito u roamingu.

Da li je neko od korisnika iPhone 4S ispitao ove navode, odnosno, da li se moze iskljuciti "mobile internet" ili je koliko citam ovde to konstantno ukljuceno bez mogucnosti da se iskljuci?

koristim 4s i nemam nikakvih problema sa signalom,na vip mrezi sam.
inace ima opcija za iskljucivanje cellular data,tako da to nije problem nikakav.

vladastosic
18-10-2011, 19:51
Da vam objasnim, doslo je do zabune:
1. 3G ne treba gasiti jer je brzi i bolji kvalitet razgovora, brze se salje SMS i MMS i postoji mogucnost da koristitie internet dok razgovarate.
2. Naravno da postoji mogucnost da se internet ugasi u potpunosti.
3. Naravno da postoji opcija da se internet ugasi samo kad ste u inostranstvu, ali je sigurnije ugasiti ga u potpunosti kada ste u inostranstvu.

byMaX
18-10-2011, 19:56
Meni je telefon non stop online i nikada nisam potrosio preko 300MB mesecno. Mozda ce ti i zatrebati GB, ali samo ako stalno gledas youtube preko 3G ili stalno skidas nesto.

Da ponovim, i ja podrzavam to da treba da imas kontrolu na 3g ili edge, ali ono sto sam hteo da kazem je to da iPhone bez interneta nije to to.

Posto ja nemam 4S, mogu samo da kazem da sudeci po ovom screenshotu, apple kaze da kada ugasis data na OFF, iskljucuje se ceo protok i sve se preusmerava na wifi sto bi trebalo da znaci da ne radi ni 3G. Ali bolje da nam to neko potvrdi ko ima 4S:

6423

istina... kada se isključi data protok, vraća se telefon na 2G mrežu, tako da je ok, manje više...

byMaX
18-10-2011, 19:56
malo su mi sumnjive ove tvrdnje .. jel zaista ne moze da se iskljuci 3g ili .. to jos niko nije sa sigurnoscu potvrdio?

potvrdio sam ja pre nekoliko strana...

elem, ljudi, dosta manje traje baterija nego na ip4, ali me to podseća na ono kad sam jednom zeznuo iP4, pa sam morao da idem na setup as new. Vratio sam backup sa iCloud-a, pa je možda zbog toga... ali čemu onda iCloud ako ću uvek ići na setup as new... Mislim to je notorna glupost, kao, ajmo da se cimamo zato što Apple tu ne ume da uradi posao...

priest77
18-10-2011, 20:19
istina... kada se isključi data protok, vraća se telefon na 2G mrežu, tako da je ok, manje više...
Znaci sva ta panika kako ce nadrljati ovi sa prepaid je neosnovana, :) jedino sto sada ne mozes rucno da biras kada ce se prebaciti sa EDGE na 3G i obrnuto.
Moguce da to ima veze sa ovim novim antenama sto su predstavili, ali valjda ce ubaciti i tu opciju sa nekim update-om.

ipujdo
18-10-2011, 21:10
ma ne, to mu je plus, da samo srce bateriju
kao i ono sto je perfektno izbalansiran i bolje leze u ruci ili krivini whatever
ama ne zelim da mi telefon dobije IP adresu ukoliko nije iz opsega koji mogu ja da kontrolisem
dace bog ili saurik ba ce biti fix=a iz cydia-e

nego pitanje za bymaxa
Da li su istinite tvrdnje da ekran ima zutu primesu

https://discussions.apple.com/message/16416545?tstart=0#16416545?tstart=0
http://www.ianatomija.info/2011/10/problemi-sa-iphone-4s.html
http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=1251205

byMaX
19-10-2011, 01:17
Znaci sva ta panika kako ce nadrljati ovi sa prepaid je neosnovana, :) jedino sto sada ne mozes rucno da biras kada ce se prebaciti sa EDGE na 3G i obrnuto.
Moguce da to ima veze sa ovim novim antenama sto su predstavili, ali valjda ce ubaciti i tu opciju sa nekim update-om.

poenta je da oni ne bi stavili ni data off switch da ne moraju (jer neki korisnici ipak nemaju opciju sa megabajtima u paketu), a Siri se oslanja na data konekciju i potrebno im je da radi što brže. Da možeš da staviš na edge, na odgovor od Siri bi čekao 15-ak sekundi umesto uobičajene 2-4 sekunde...


nego pitanje za bymaxa
Da li su istinite tvrdnje da ekran ima zutu primesu

https://discussions.apple.com/message/16416545?tstart=0#16416545?tstart=0
http://www.ianatomija.info/2011/10/problemi-sa-iphone-4s.html
http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=1251205

Nema žutu primesu, nego su ljudi generalno, u proseku, neinformisani (da ne koristim oštriji termin). Ekran je samo bliži toploti boja od 6300K (Kelvina) nego ekran kod iP4... koji je na oko 7000K. Imaš ta podešavanja na svakom monitoru. Na iP4 je drugačije podešen, verovatno zbog kamere...

Inače, ja sam sada prvi put video čuveni žuti lepak na ekranu... prvih par sati korišćenja, u sivom meniju (settings), na donjem delu su se videle žute flekice (jako blage, ali ipak primetne). Nakon što se malo ugrejao, lepak je ispario i sad je sve idealno. Tako ti je to kad si early adopter...


Inače...

vrlo bitna informacija za sve vas... ne sviđa mi se autonomija. Negde posle oko 4 sata, baterija je mrtva. I to posle jedva 4 sata i 30-ak sati stand-by-a. Sa istom upotrebom, iP4, na istom OS-u i sa istim sistemom notifikacija (doduše 90% vremena mi je 3G bio na off kod iP4, a kod iP4S je stalno na ON) ide na oko 5 do 5.5 sati upotrebe i do dva dana na stand by-u... Dakle, moje iskustvo kaže da je osetnih 30% lošija, što je prilično primetno!

Johnny Bravo
19-10-2011, 01:28
Au bre, to za bateriju nije dobro...

priest77
19-10-2011, 01:42
mozda nakon 3 ili 4 ciklusa punjenja ce se malo popraviti jer na pocetku ne radi punom parom.

byMaX
19-10-2011, 02:00
sad mi ide drugi ciklus tek... probaću da ga ne držim ceo dan na 3G-u, da bih što bolje uporedio sa iP4... ali realno, stvarno imam osećaj da je dosta, dosta slabija...

mickey84
19-10-2011, 03:34
Da bi mogao uporediti bateriju iP4 i iP4S, najbolje ti je da koristis i iP4 (pod pretpostavkom da ga jos imas) na 3G-u stalno kao i iP4S. Opste je poznata cinjenica da 3G puno vise srce bateriju, tako da ti ocjena trenutno nije mjerodavna... Evo navescu svoj primjer: korisnik sam koji vas intenzivno koristi mob za sve osim igranja, znaci pozivi, sms, mail, net... Okvirno, mjesecni racun mi je oko 60 eurica... Sa iskljucenim 3g, usage mi u prosjeku bude 7-8h uz dan i po trajanje baterije. Sa ukljucenim 3G nisam "uspio" prebaciti 5h usage, plus sto se baterija traje manje od jednog dana...

boko
19-10-2011, 04:01
slazem se sa mickey,isto tako se i meni ponasao i4,a i4s danas je drzao citav dan,koristio sam ga bas dosta.

btw.siri je odlicna stvar,uveliko sam poceo da je koristim kos sms-ova.znam recimo da primaoc zna engleski,vozim auto,izdiktiram sms i odlicno!!!

Babakaj
19-10-2011, 04:12
Ajd ako moze neko od vas koji imate 4S da pita Siri 'what's the meaning of life/everything?' :) interesuje me hoce li odgovoriti 42. ;)

DinoBg
19-10-2011, 10:27
Imas na klipu na yotube-u onaj lik sto je pita.. Poslacu ti link kasnije... Pitajte je kad ce da proradi na iphone 4 :D


Tapatalk

byMaX
19-10-2011, 13:02
Da bi mogao uporediti bateriju iP4 i iP4S, najbolje ti je da koristis i iP4 (pod pretpostavkom da ga jos imas) na 3G-u stalno kao i iP4S. Opste je poznata cinjenica da 3G puno vise srce bateriju, tako da ti ocjena trenutno nije mjerodavna... Evo navescu svoj primjer: korisnik sam koji vas intenzivno koristi mob za sve osim igranja, znaci pozivi, sms, mail, net... Okvirno, mjesecni racun mi je oko 60 eurica... Sa iskljucenim 3g, usage mi u prosjeku bude 7-8h uz dan i po trajanje baterije. Sa ukljucenim 3G nisam "uspio" prebaciti 5h usage, plus sto se baterija traje manje od jednog dana...

Nemam više iP4, ali bilo je situacija kad sam ga ja koristio ceo dan na 3G i mislim da nije ovoliko brzo odlazila baterija. No, sinoć sam ga tek napunio, prošli put je moguće da nije odrađena kalibracija kako treba, pa će sada biti bolje... videćemo, još je rano da pričam sa sigurnošću...

jelenac
19-10-2011, 13:11
Nikako da se odlucim da li se uopste isplati uzimati IP4s ako vec imas IP4??? Nekako mi je velika razlika u ceni, a za neke normalne potrebe sasvim je dovoljana i cetvorka. Imam jos vremena da odlucim, a jedino sto bih sada uzela je beli IP4s, jer mi je crni vec malo dosadio.

studioton
19-10-2011, 13:20
bymax .. cim budes sigurniji za bateriju, javi ovde svoje misljenje

priest77
19-10-2011, 17:22
Jos jedna zanimljiva stvar na 4S je to sto su dodali i podrsku GLONASS


http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=17473

@byMaX (http://www.isrbija.net/member.php/61-byMaX)
Upravo sam procitao da na 4S ako se iskljuci Siri opcija Raise to Speak, baterija duze traje.

nulled
19-10-2011, 20:55
Nemam više iP4, ali bilo je situacija kad sam ga ja koristio ceo dan na 3G i mislim da nije ovoliko brzo odlazila baterija. No, sinoć sam ga tek napunio, prošli put je moguće da nije odrađena kalibracija kako treba, pa će sada biti bolje... videćemo, još je rano da pričam sa sigurnošću...

Kakva kalibracija??? Kalibracija baterije ti je provera napona u istoj ;) Mozda si hteo reci formirala,ali to ke jos apsurdnije jer se nijedna litijum jon/polimer baterija ne mora formirati.

priest77
19-10-2011, 21:02
Ne formiraju se baterije ali one dostizu pun kapacitet rada tek nakon tri ili cetiri ciklusa punjenja.

byMaX
20-10-2011, 01:30
Kakva kalibracija??? Kalibracija baterije ti je provera napona u istoj ;) Mozda si hteo reci formirala,ali to ke jos apsurdnije jer se nijedna litijum jon/polimer baterija ne mora formirati.

Znam dosta o baterijama, radio sam jako detaljan rad na tu temu :)

mislio sam na kalibraciju samog OS-a prema upotrebi baterije... znaš već za onu priču da je mnogima ovde trajala baterija i po 3x kraće nego što bi trajala inače kad su instalirali novi OS i kada su išli na restore from backup. To se i meni desilo, stara i proverena fora (i vrlo iritantna) - nakon nekog od restore-a, uradio sam restore from backup i trajala mi je tipa manje od dana baterija (kao da imam galaxy S :D)... i morao sam na kraju da uradim setup as new, i sve je proradilo kako treba... možda je to trebalo i sada da uradim :(

Što se same baterije tiče - mogu da kažem da je ipak sasvim ok. Izdržala je 5 sati i 23 minuta, a ceo dan je bila na WiFi / 3G, koristio sam Siri i location je bio uključen, a i oko sat i po vremena sam pričao sa drugaricom preko skajpa (video call). Dakle, jako, jako heavy usage. Juče je bez video call-a na skajpu (samo siri i location) pa je držao nešto malo više od 4 sata. I dalje mi je slabije nego u slučaju iP4, ali ne mnogo...

probaću sada da ugasim Raise to speak, valjda će to da pomogne, dodatno :)

ipujdo
20-10-2011, 22:08
evo jos nejih koji su primetili isto sto i ti

http://edition.cnn.com/2011/10/19/tech/mobile/iphone-4s-problems/index.html?hpt=hp_mid

.stefan
21-10-2011, 00:59
u vezi sa prethodnim postom i linkom iz istog...ova recenica je urnebesna:

We can only imagine how Siri's doing in Scotland!

:D

byMaX
21-10-2011, 01:31
Elem, danas ne mogu da kažem koliko je baterija bolja, ali je bolja. Isključio sam juče raise to speak i sada je na 3 sata i 52 minuta usage-a, 19 sati standby-a, a ostalo je 38%. Kapiram da će doći do oko 5 sati i 30 minuta, 36 sati standby (ipak sad ide noć) na nekih 2% baterije. To je već jako blizu nivoa iP4...

boko
21-10-2011, 05:16
i kod mene autonomija na i4s je slicna kao i kod i4,dakle uz iste uslove koriscenja,s tim sto sam kod i4 drzao 3g off.

igne
21-10-2011, 09:38
Ja se jos uvek razmisljam da li da zamenim moj i4 za 4S... :) Meni sve "mane" za sada u principu ne smetaju, imam 3G u paketu tako da mi ne smeta ako je stalno online jer mi je i sada i4 konstantno na mrezi sa aktivnim WhatsAppl, Viber i Skype, push itd, bateriju punim svaki dan :D Mislim da bi i i4S toliko izdrzao, a imam i externu bateriju tako da nemam sta da brinem :) Jedino se jos neckam iz razloga da li mi je potreban ili ne... Pogotovo sto je i4 jos "svez" jer sam ga kupio novog u Junu :)

pfc011
21-10-2011, 10:01
Menjaj Igne za 4S..... NECES POGRESITI!!!!

illusion
21-10-2011, 10:21
pricajte sta hocete ali iphone4 je zakon,najbolje sto moze da se uzme za normalne pare je ipad2 a ne nasminkani 4s

byMaX
21-10-2011, 15:27
Izdržao je 5 sati i 22 minuta, 26 sati standby... ali wifi i lokacije, kao i notifiakcije su stalno uključeni. I dalje nije kao iP4, ali šta da se radi. I ovo je podnošljivo...

ipujdo
21-10-2011, 16:24
u vezi sa prethodnim postom i linkom iz istog...ova recenica je urnebesna:

We can only imagine how Siri's doing in Scotland!

:D


[with Scottish accent]
Siri how to make haggis (http://en.wikipedia.org/wiki/Haggis) ?
Siri: fuj
:)

Mayonez
21-10-2011, 17:24
Kad smo kod utisaka. pogledajte :)

http://www.youtube.com/watch?v=elKxgsrJFhw (http://www.youtube.com/watch?v=elKxgsrJFhw)

Srecko
21-10-2011, 17:40
"Im sorry but what exactly is the point in this? Your dropping glass fronted devices on the front. what the hell did you expect to happen, it to bounce back up and say drop me again mo'fo i can take this shit?"

Najbolji komentar koji je napisan ispod klipa :D

kurbla
21-10-2011, 18:46
neki sanjaju i smrzavaju se u redovima kako bi došli do 4s,a ovaj ga baca iz obesti i uživa u tome.Strašno!

3gs
21-10-2011, 18:50
iiiiii opet smor sa bolesnim uporedjivanjima.... ala smorili ste sa androidovim sranjima

priest77
21-10-2011, 19:43
Znaci Samsung telefoni i igracke za malu decu prave se od istog materijala i mogu isto da se koriste, tj da se bacaju po podu, dok iPhone jeste lomljiv ali kada ga drzite u ruci bar nemate utisak da ste kupili igracku. :)

@Mayonez (http://www.isrbija.net/member.php/19299-Mayonez)
Drago mi je sto si se ovde registrovao samo da bi nam to pokazao :D

3gs
21-10-2011, 19:47
e ybg pa nemamo svi pare za iphone :) svako to pokazuje na sopstveni nacin.... eto ja nemam i4s a imam i4 i onda blatim po njemu kao da je bacanje para...
a opet nesto u meni bi volelo da posedujem tu spravicu koja na oko izgleda isto :)

glupiranja bez :P daj da cujemo jos utisaka :) pa da bale jos krenu

boko
21-10-2011, 21:36
@3gs
upravo tako,onog momenta kada budes u mogucnosti ti i neki koji sad misle da 4s nije nesto,ce promeniti misljenje.to je sasvim normalno ;)

iSavcic
22-10-2011, 00:15
Meni je iP4 ispadao i nije nikad doslo du pucanja stakla, bilo je pecki od pada al ne i pucanje stakla!!!
Mayonez ako ti je Samsung otporniji na udarce uzmi njega ili Ericson R310, sa iP se ne ide na skelu!

woya90
22-10-2011, 00:35
"Im sorry but what exactly is the point in this? Your dropping glass fronted devices on the front. what the hell did you expect to happen, it to bounce back up and say drop me again mo'fo i can take this shit?"

Najbolji komentar koji je napisan ispod klipa :D

najjaci hahhahaahahaaha

iSavcic
22-10-2011, 03:19
Evo ga Usage.

http://img585.imageshack.us/img585/3876/photo1co.th.png (http://imageshack.us/photo/my-images/585/photo1co.png/)


Standby nije veliki jer sam ceo dan visio na tel. min 2.5h razgovora i stalo sam bio na app store-u trazeci app.

Mislim da je ovo sasvim korektno za jedan telefon!

fury
22-10-2011, 05:57
ok ukratko

1. home button je bolje malo nema onog zvuka mekse je nekako
2. bolji prijem wi fi i generalno prijem
3. pusta video 1080p (tj film) preko hdmi cabla na plazmu bez seckanja (zato sam ga i uzeo)
4. sa camerom i hd recordingom se nisam zezao josh al je ok i na iphone 4
5. kad ubacis karticu koja nije podrzana odma se zakljucava tj deaktivira odma pali wii fii da proverava (cak i ako sam upalio airplane mode jako nezgodno)
6. siri asistent malo je nezgodno na ulici ili negde gde je bucno ima problem da prepozna imena pogotovo srpska haha nije losha zezalica kad si kuci i smoren
7. cini mi se da je safari malo brzi
8. ios 5 ok al nista revolucionarno al to vec znate (svidja mi se imessage useri plavi a ostali useri zeleni)

za mene jedini razlog kupovine je 1080p video jer dosta gledam filmove na 1080p na tvu inace ovako sta znam generalno je malo brzi al iphone 4 sa ios 5 zavrsava posao sasvim slobodno,neka pitanja tu sam

woya90
22-10-2011, 09:18
ovu 5. stavku nisam skapirao sta si hteo da kazes...

Srecko
22-10-2011, 09:47
Takodje. A vidis niko nije spominjao home dugme kako je, jel to moze jos neko da potvrdi?

kurbla
22-10-2011, 12:23
na belom je jako cvrsto i totalno drugacije,a koliko sam video na ifix,razlicit je i mehanizam :)

Sandi
22-10-2011, 12:33
Sto se tice pete stavke ja sam samo cekao da neko potvrdi jer @tyrant ima cetvorku zakljucanu i maticnu karticu a koristi gevey i kad je ubacio ios5 i aktivirao maticnom sve je proslo super ali odmah cim ubaci neku drugu karticu on se vrati na ekran za aktivaciju... Cim izvadi nasu karticu tel se opet aktivira. To je vezano za 5.0 a ne za novi iphone4s. ;)

Byakuya
22-10-2011, 12:43
Toga je inace bilo i sa iOS 4...nista novo...

Sandi
22-10-2011, 12:53
Kako kod mog drugara nije na od 4.2.1 do 4.3.5 bilo takvih problema? Ja uradim update sa maticnom i on se lepo aktivira. Zatim ubacim gevey i nasu karticu i telefon radi najnormalnije...

Byakuya
22-10-2011, 13:04
Pa zato sto tvoj drugar nije jedini koji ima iphone...najverovatnije...

Ocigledno ima razlicitih slucajeva...

MaXimuS
22-10-2011, 13:59
Mislio sam na displej, ja nisam primetio nikakvu razliku, sto se kamere tice i razlike izmedju SGS 2 i 4S, 4S ima prirodnije i toplije boje, malo obratite paznju, SGS 2 ima hladnije boje, recimo da je na SGS 2 odredjena boja od neprirodne 7000K dok je na 4S 6000K sto daje mnogo prirodniju sliku, mnogima se cini bledje ali to ne treba da vas zavarava. Na 4S je zelena boja travnjaka prirodna dok za SGS 2 se to nikako ne moze reci.... :)

Sve zavisi kako ko gleda na to ali ja mislim da su prirodnije boje na 4S, nece se verovatno svi sloziti sa tom mojom konstatacijom :)

Ja se u potpunosti slazem , pa ja ne znam kako netko ne moze vidjeti tu razliku.....meni je ekran na SGS2 ogavan sto se tice boja ....jednom rijecju boje su UMJETNE ,nerealne skroz....ono sto valja je crna ,ona je vrh

Byakuya
22-10-2011, 14:08
SGS II ima zivlje boje medjutim zbog toga su zrtvovali preciznos linija...na i4(i 4s) znate i sami da je svaka kontura precizna...no ovo nije tema za to...

woya90
22-10-2011, 15:46
Sto se tice pete stavke ja sam samo cekao da neko potvrdi jer @tyrant ima cetvorku zakljucanu i maticnu karticu a koristi gevey i kad je ubacio ios5 i aktivirao maticnom sve je proslo super ali odmah cim ubaci neku drugu karticu on se vrati na ekran za aktivaciju... Cim izvadi nasu karticu tel se opet aktivira. To je vezano za 5.0 a ne za novi iphone4s. ;)

znaci istripovao je lik da ima 4s ;) kul ;P

woya90
22-10-2011, 16:09
ako je neko zainteresovan za kupovinu iPhone4s 64GB za $700 ili 580 evra a da je iz USA... nek mi se javi na PM. kupovina je preko eBay-a aplacanje preko paypal-a(imam ja nalog) tako da je zastita 100% ... vise info na PM. najmanja porudzbina su 2 komada i zato mi treba neko ko je zainteresovan za kupovinu 4s-a...

Molim moderatore da ne obrisu post i bar da stoji nekih 3-4 sata ako nije problem jer znam da ce obrisati(jer post nije u pravoj temi i jer je post ispod posta)... ali sam stvarno u rush-u i preko taptalka.. izvinjavam se!

igne
22-10-2011, 16:38
Ako je cista dobra volja a ne zarada onda ce post da stoji, u suprotnom
DELETE :D

woya90
22-10-2011, 17:50
naravno da je dobra volja...jer ja nista ne zaradjujem..jer ni ne prodajem... nego sam naleteo na jako dobru ponudu... :)

hvala :)

fury
23-10-2011, 06:45
ovu 5. stavku nisam skapirao sta si hteo da kazes...

cim ubacis drugu karticu koja nije podrzana posle u zavisnosti od 5 do 15 secundi odmah deaktivira telefon

iLudak
24-10-2011, 16:38
Imam molbu jednu za vas koji ste uzeli 4S , ako mozete da istestirate signal da skinete futrolu koju god imate znaci na celavo i drzite na onom spornom mestu telefon i da nam kazete ima li neke razlike u odnosu na i4 posto me to kopka mnogo i da li imate uvek kad god drzite telefon u ruci na tom mestu pun domet ili ne ? Test sa futrolom i bez nje... Znaci molim vas za jedan signal test , hvala unapred :)

iPhon
24-10-2011, 17:12
imas na youtub te testove izgleda da je taj problem sa antenom odradjen pravo na 4S.
ima vise testova gdje 4 gubi totalno signal a 4s radi odlicno u opste ne gubi signal i stabilan je.

iLudak
24-10-2011, 17:23
Ajde daj neke likove ovde postavi u temi da vidim posle , moram na trening sad da palim ;) Hvala unapred :)

woya90
24-10-2011, 17:31
cim ubacis drugu karticu koja nije podrzana posle u zavisnosti od 5 do 15 secundi odmah deaktivira telefon

znaci ti imas zakljucan 4s ?!

djoni1980
24-10-2011, 22:11
dobar review :vb_kez:

http://www.youtube.com/watch?v=BFNnf-U3-xI

jelenac
24-10-2011, 22:43
Bas mi se svidja beli--- imacu ga garant....

kriket
24-10-2011, 22:45
Nemam IP4s, ali planiram da ga kupim - njega ili IP4. Jedino što me, da kažem, muči u vezi sa IP4s je autonomija koja je prema svim recenzijama primetno slabija na 4s. Moderni smartfonovi generalno imaju problem sa autonomijom, i to im je "usko grlo" što se tiče upotrebljivosti. iPhone je tu bio mnogo jači od Androida, koji jedva spajaju od ujutru do uveče, dok iPhone može da dogura i dva dana sa slabijom upotrebom, ali 1,5 dan standardne upotrebe bez problema. Kod IP4s je ta prednost smanjena, ali kako se generalno gledano telefon puni svaki dan, to možda nema toliki uticaj na upotrebljivost. Jedino kad je u pitanju heavy usage, recimo da non stop komuniciraš s nekim dok si na ulici, šalješ live video stream, fotke, VoIP itd. tu baterija vrlo brzo "strada". Autonomija je jedino što me brine u vezi IP4s i dovodi u dilemu da li ipak kupiti IP4 ili 4s.

Toplina prikaza boja na ekranu je možda namerno prilagođena, jer premda hladnije boje lepše izgledaju, one mnogo više zamaraju oči, posebno noću. Bilo bi dobro da korisnik sam može da podesi toplinu boja, da postoje bar dve opcije - jedna za dnevno i jedna za noćno korišćenje.

Nemogućnost isključivanja 3G nije problematična u smislu DATA protoka, ali naše mreže imaju problem sa random nedostupnošću za govorni poziv na 3G mreži. Negde više izraženo negde ne, ali ipak postoji. Znači dešava mi se da sam nedostupan iako mi je telefon uključen sa punim 3G crtama. Na 2G mreži tog problema nema. Ljudi su iz tog razloga isključivali 3G, a ne da bi ograničili brzinu DATA protoka.

Nadam se da će "Telenor pametna mreža" taj problem vremenom prevazići, ali on i dalje postoji - stanje nije kritično ali je problem prisutan.

Šta kažu vlasnici IP4s, da li je slabija autonomija u odnosu na prethodne modele problematična ili ne - da li je stavka pri odlučivanju?

Idule
25-10-2011, 14:08
Zanimljivo je to sto svi sada uzimaju beli :)
Verovatno zato sto 4 nije postojao dugo u beloj varijanti, a i da se vidi da je ipak drugi telefon u pitanju :D Ja cu sebi definitivno beli uzeti kada bude 400 i koji evro.. Ceka se dolazak u Hr. :)

igne
25-10-2011, 15:14
Video sam najzad i 4S i isprobao licno :) Displej je 100% identican kao i moj i4, inace, te razlike topla-hladna nijansa postoji jos iz doba 2G, 3G, 3GS i i4, npr na mom i4 su toplije boje a na supruginom i4 hladnije. Toliko o tome, ovo sam ja jos davno u nekoj temi konstatovao da su displeji na telefonima kako zapadne, razlog tome nije poznat nikome.
Sto se famozne autonomije tice, generalno, iOS 5 srce bateriju! Nadam se da ce neki od narednih update-a ispeglati to. Meni na i4 se barem za 20% brze trosi baterija, ja na to iskreno ni ne obracam paznju, WiFi mi je ukljucen non-stop, 3G takodje, push, skype, viber, whatsapp i jos tako te aplikacije koje povrememo koriste net. Brightness na malo vise od pola, dnevno imam po 1h razgovora i punim telefon svako vece, nekad i 2 puta dnevno.... Mislim da previse naduvavate ovo sa baterijom... Kao i ono za 3G, svejedno mi je hoce li biti upaljeno cellular data i 3G ili samo 3G, ili mi je upaljen net ili nije. Opustite se i ne razmisljajte o tome. Naduvavali su ljudi i problem sa signalom pa sada o tome niko ni ne prica ;)
Ja cu zameniti moj i4 za 4S samo je pitanje vremena :)

3gs
25-10-2011, 15:38
nije naduvan problem sa signalom.,.... Vec ima problem sa signalom...

cek druze imas i4 i nisi primetio da gubi signal kada ga drzis u ruci tojest spojis dve antene?

na i4s su to sada sredili

igne
25-10-2011, 15:50
Naravno da se primeti ali ne u toj meri kako se to naduvavalo u pocetku ;) Ja samo kazem da se neke sitnice preuvelicavaju... Nisam ni tada razmisljao o tom malom problemu sa antenom tako da ne vidim ni problem u svemu ovome sto se navodi :)

Daniel C
25-10-2011, 16:33
iPhone4
Steve
Is
Right
Inside

priest77
25-10-2011, 17:27
Sto se famozne autonomije tice, generalno, iOS 5 srce bateriju! Nadam se da ce neki od narednih update-a ispeglati to. Meni na i4 se barem za 20% brze trosi baterija

Meni uopste ne trosi vise bateriju iOS5, cak naprotiv, imam utisak da mi duze traje, a koliko sam video ovde komentare, mnogi imaju isto iskustvo.

studioton
25-10-2011, 17:30
pa kome sad da verujemo :P ..

Babakaj
25-10-2011, 20:38
Ja bih najradije da mi neko pokloni 300e pa da sam proverim :D

Srecko
25-10-2011, 22:19
Samo? Pa ti si dobar onda :D

jelenac
25-10-2011, 22:30
Xeexxe- pa to je za doplatu verovatno

ReCkA
25-10-2011, 23:05
Imam ja jedno pitanje za korisnike 4Sa...

Da li se zaista isplati uzeti ga? Planiram da zamenim moju četvorku od 16gb za 32gb, jer mi je ovo već postalo premalo, pa se lomim da li da lepo uzmem opet 4 za nekih 400-500 za koliko mogu da ga nabavim ili da se otvorim za još 200-300 i uzmem 4S...
Ovo, naravno, podrazumevajući da će u skorije vreme izaći jb za 4S, jer mi bez toga iPhone ne treba... :)

ipujdo
26-10-2011, 00:27
U review koji je djoni stavio, autor review lepo zavrsava i stavlja tacki na tvoje pitanje. U prevodu alo imas ip4 i opciju da dignes na ios5, realno ne treba ti ip4s
Kamera od 8 mpx ili brži procesor uz isti dizajn. Zeznuli su nas opasno za ip5, 2 godine bez novog iphone-a

priest77
26-10-2011, 01:24
A ako bi bio drugaciji dizajn onda bi bila velika razlika?

Ja bih voleo da se pojavio iP5 ali ni 4S uopste nije los telefon, narocito bih voleo da imam tu kameru koju ima jer stvarno rastura.

kriket
26-10-2011, 17:25
Sto se famozne autonomije tice, generalno, iOS 5 srce bateriju! Nadam se da ce neki od narednih update-a ispeglati to. Meni na i4 se barem za 20% brze trosi baterija, ja na to iskreno ni ne obracam paznju, WiFi mi je ukljucen non-stop, 3G takodje, push, skype, viber, whatsapp i jos tako te aplikacije koje povrememo koriste net. Brightness na malo vise od pola, dnevno imam po 1h razgovora i punim telefon svako vece, nekad i 2 puta dnevno....
To sa punjenjem je sve lepo kad si u gradu, gde možeš da ga puniš kad god ti dune. Kad si recimo na nekoj planinčini, ili na dužem putovanju, autonomija i te kako igra ulogu. Nije baš zgodno da ti se isprazni baterija u toku puta, ili na vrhu planine a nemaš gde da ga dopuniš.
Isto tako, ne daj bože da negde zaboraviš punjač - ostaješ bez telefona u roku od "vrlo brzo". Tako da, kao što rekoh, kad si u gradu/kod kuće, nije toliki problem, ali kad nisi - već može da bude.

jelenac
26-10-2011, 22:08
Zar nije lep beli u crnom bumperu??? Mene je odusevio http://tapatalk.com/mu/5d57927b-5a56-6002.jpghttp://tapatalk.com/mu/5d57927b-5a73-08a4.jpg
A utiske javljam kada ga malo vise ispitam

Srecko
26-10-2011, 22:20
@jelenac, stvarno, prelep je... Plus Manikir(Ili Pedikir ne znam sta je sta), totalno se slazhe :D

Zanima me kako izgleda crni sa belim bumperom :)

iLudak
26-10-2011, 22:21
Jelena , jesi uzela isti samo beli ili 4S ? Neka je sa srecom , uzivaj :)

jelenac
26-10-2011, 22:22
Xexex- hvala-manikir je u pitanju. A beli bumper na crnom nije toliko dobar kao ova kombinacija.

I da--- 4s je u pitanju -

Srecko
26-10-2011, 23:25
@jelenac, svi smo ljubomorni na tebe :) Cestitam !

Shke
26-10-2011, 23:28
@jelenac
I sta kaze SIRI? :-)


Sent from my iPhone

igne
26-10-2011, 23:32
Mislim da treba da promenis signature :D

Goxy86
26-10-2011, 23:34
Bas je lep....ali bez crnog bumpera.....da te lepo sluzi.... ;)

kurbla
26-10-2011, 23:37
skidaj crni bumper sa belog lepotana i uzmi neki roze,zeleni,plavi ili narandžasti :)

jelenac
26-10-2011, 23:45
Imam ja i rozi i drecavo zeleni i beli itd itd--stici ce sve na red--polako.:cool: A i ja sam sada zadovoljna (mada je jos rano za prave utiske). A Siri nema pojma---lepo sam joj rekla da prvo nauci Srpski,pa cemo lepo da pricamo....::lol::

Shke
26-10-2011, 23:46
Jelenac Vs SIRI 1:0 :-)


Sent from my iPhone

iLudak
26-10-2011, 23:57
Jelena , aj se menjamo za bumpere :) Imam ja plavi universal original , dam ti moj das ti meni zeleni ili narandzasti ako imas ? Jesu Apple-ovi ? :D

priest77
27-10-2011, 00:01
Cestitke i od mene za prvi 4S u Vrscu :)

jelenac
27-10-2011, 00:04
priest77---ko zna da li je prvi,ali ipak hvala
Iludak---- ne volim plavu boju i moji nisu Apple-ovi vec iz Isrbije naruceni.

iLudak
27-10-2011, 00:06
Aaa jbg , nista onda :)

3gs
27-10-2011, 09:17
mali off

ko pravi rewiev za mobilni svet za iphone? jer je taj covek prsnuo.... ne mogu da verujem ko sve pravi rewiev.....
kazu u rewievu za iphone 4s ovako:

iOs 5 je dostupan za preuzimanje od 12. oktobra za iPhone 3G/4, oba iPad-a, iPod Touch 2G/3G

3g ios5 a da nije whitedoor.... odma im dam 500 eura ako mi oni to ubace
:brickwall::crash::confused:

no1livz4ever
27-10-2011, 10:15
Eldar Murtazin i ekipa sa Mobile review :). E sad, pitanje prevoda je već nešto drugo ...

isake
27-10-2011, 12:18
cestitke na bijelom :-)

malo je njesra sto Siri pokazuje mape i weather samo za usa.... ja sam je iskljucio

Nemoj pisati post ispod posta!
Byakuya

jelenac
27-10-2011, 12:27
I ja sam Siri iskljucila- dok ne nauci Srpski necemo da pricamo -xexexe

iMorris
27-10-2011, 13:29
Telefon je najlepsi bez icega. A ne da nosi ove dugacke gace :D




btw, uzmite sledeći broj Mobilnog Magazina, ja sam pisao iP4S review :D

Here it is :)

jelenac
27-10-2011, 13:32
Ma da- jeste i meni najlepsi bez icega, ali ipak kada je imalo zasticen je sigurnije....

Srecko
27-10-2011, 14:05
Pa bar da ga ocuvamo koliko toliko... Jeste da je on najlepsi npr samo sa folijama, ali ipak... :)

iMorris
27-10-2011, 14:43
Ja samo foliju stavljam ;)

kurbla
27-10-2011, 14:56
bg prednja i zadnja i to je to!

iMorris
27-10-2011, 14:59
Samo zadnja. Sta ce ti prednja. NEces valjda da ga nosis u dzep sa kljucevima...

Sandi
27-10-2011, 16:16
Ja bas to radim i zato imam obe folije. :D

iLudak
28-10-2011, 02:12
Folije obe obavezno i bumperica je keva kombinacija ;)

woya90
28-10-2011, 06:44
najlepsi je osecaj bez icega da ga nosis...ali onda pomislis u glavi da ti tel od 600-700 evra slusajno pada na tonBe i onda kuku lele... po meni je najbolje korisititi neku slikonsku futrolu jer ona najvise ublazava bilo koji pad... u kombinaciji sa OBE folije...:)

mikee
28-10-2011, 08:46
znaci siri odprilike beskoristan kod nas???

jelenac
28-10-2011, 09:13
Pa zavisi koliko znas engleski, ali u svakom slucaju nije toliko koristan kao Amerikancima. Bilo bi stvarno extra kada bi ubacili nas jezik

Srecko
28-10-2011, 09:29
Zamisli Siri pishe komande cirilicom! :D

mikee
28-10-2011, 10:06
recimo da odlicno baratam engleskim jezikom...da li mi siri u tom slucaju pruza sve one cool mogucnosti...provera vremena,text sms,mape,podsetnici...?

jelenac
28-10-2011, 10:09
nema podatke o nasoj zemlji. Barem je meni tako rekla-xexexe

no1livz4ever
28-10-2011, 11:10
Čekaj, kako nema podatke da pošalje sms, mail, postavi reminder i sl? Kontam da ne može da nađe piceriju, striptiz klub i sl ... ::lol::

jelenac
28-10-2011, 13:04
Pa to, nema nas za restorane i to, ali ovo sve drugo mozes,i slanje sms-a i mail-a i podsetnik itd itd. S'tim da ti se naravno sve upisuje na engleskom. Meni licno puno ne znaci- ali ukusi su razliciti.


Tapatalk

no1livz4ever
28-10-2011, 13:06
Pa da ... slanje sms i mail-a sigurno ne, da se ne pravimo Englezi :). Može da bude korisno za neka pitanja ili podsetnik i sl.

ddak
29-10-2011, 06:58
Ako je off topic previse, neka moderatori izbrisu, ali evo vijesti u vezi baterije iPhonea 4s

http://www.guardian.co.uk/technology/2011/oct/28/iphone-4s-battery-apple-engineers?newsfeed=true

Goxy86
29-10-2011, 13:28
Sto se baterije: vrlo je slicno trajanje baterije sto se tice usage time kao na i4 (pod uslovom da mu je ukljucen 3g). Problem je sto, iz ne znamo kog razloga, i4s ima samo 200 sati standby time, naspram 300 sati kod i4 i tu se pravi razlika o ukupnom utisku trajanja baterije... Pitanje je da li to moze uopste da se promeni nekim software-skim upgrade-om... verovatno ne...

kurbla
29-10-2011, 13:43
može,samo da vrate opciju 3g data on/off i sve će biti u redu :)

no1livz4ever
29-10-2011, 13:54
Probajte u location services da iskljucite timezone, traffic i sl sranja koja vam ne trebaju. Kao i da podesite na "don't send diagnostic ... bullshit ... usage". Kazu da se popravlja batt dosta, narocito ako stavite timezone na off. Problem je sa nasim prokletim carrierima. Prosle god u Sloveniji, gde god da odem, 3g na fullu. A ja zivim u centru NS i nekad mi ispadne 3g na edge ... e TO je problem. Kada tel stalno mora da se vrti izmedju UMTS i Edge signala ....

jelenac
29-10-2011, 14:12
Pa cemu sluzi to time zone i slicno u location-u?


Tapatalk

no1livz4ever
29-10-2011, 14:13
Da moze automatski da menja vreme kada se promeni lokacija - vremenska zona :-). A to za nas tesko da moze da ima znacaj. Samo za ljude koji putuju po svetu cesto.


Tapatalk

jelenac
29-10-2011, 14:20
I sta sad od svega ovoga ne treba da bude ukljuceno???http://tapatalk.com/mu/5d57927b-e190-e69f.jpg


Tapatalk

no1livz4ever
29-10-2011, 14:23
Ja imam iskljuceno i location based iAds. Sta ce mi da mi ucitava i-reklame na osnovu gps-a. I imas u general (mislim da je u usage ili about) diagnostics&usage, stavi na don't send.


Tapatalk

Proday
03-11-2011, 10:33
MAxo evo ti resenje za bateriju; bio si u pravu da krace traje nego na 4 http://www.gsmarena.com/apple_acknowledges_battery_life_issue_in_ios_5_pro mises_a_fix-news-3343.php

Južni
04-11-2011, 09:57
Da li neko zna kada se očekuje izlazak novog modela I phone 5 ?

Byakuya
04-11-2011, 10:07
sledece godine...

Južni
04-11-2011, 10:12
Vlado napisao si da si pre 4S godinu dana koristio Iph 4, jel mozes da mi kažeš koje su konkretne razlike izmedju I phona 4 i 4S ? Hvala

Byakuya
04-11-2011, 10:23
Ovo su razlike:


http://www.gsmarena.com/iphone_4s_over_iphone_4-review-664.php

3gs
04-11-2011, 10:47
kad smo vec kod razlika imam pitanje koje su promene na blututu 4? :/

Byakuya
04-11-2011, 11:10
Pa kao 4s podrzava novi standard bt ali i dalje nije predvidjeno za slanje/primanje podataka za drugih telefona...

3gs
04-11-2011, 11:27
ma to nikada nece dozvoliti... samo me zanimalo koje usluge pruza bt 4..

Byakuya
04-11-2011, 11:30
http://en.m.wikipedia.org/wiki/Bluetooth_low_energy

ovo sam pronasao...

AnaBG
05-11-2011, 12:25
Oko 3G-a jedno pitanje.. To sto ne moze da se iskljuci na 4S, da li to vazi i za i4 koji je na ios 5? Da li je softverska ili hardverska stvarcica?
Hvala unapred!

jelenac
05-11-2011, 12:48
To je samo za IP 4s- na IP 4 ostaje kao sto je i bilo


Tapatalk

byMaX
05-11-2011, 21:37
Ja sada imam problem da mi je standby vreme isto kao i usage vreme... ovaj iOS5 je pun bagova kada je energy management u pitanju. Probao sam hard reset, običan reset i to sa i bez punjača, i već dva dana mi je ovako. Inače, baterija je ok kada se telefon dosta koristi. Možda i bolja nego kod iP4. Samo je standby vreme loše...

BiTrAtE
05-11-2011, 21:59
Nije to do ios5, meni se to desavalo i prije na obicnoj cetvorci. Cini mi se da sam to rijesio tako sto sam pustio da se baterija totalno isprazni ali nisam siguran...

Srecko
05-11-2011, 22:29
Ja imam pitanje za korisnike 4S-a... A Koji su imali pre njega 4... Jel osecate drasticnu razliku izmedju ta dva uredjaja, i kako bi ste me posavetovali, da li ga uzeti, toliko noviteta i skroz se isplati, ili ste kao u fazonu, pa malo nabudzena cetvorka...? Nadam se da ste razumeli pitanje, Hvala puno unapred.

jelenac
05-11-2011, 23:34
Po meni jeste malo jaca cetvorka- ima tu dosta stvari koje su bolje, ali za neko svakodnevno koriscenje nema neke drasticne promene. Bolja kamera,(stvarno dobra) , brzi internet , brze pokretanje aplikacija itd. Ali ipak po meni nije nista spektakularno. Samo sam iznela svoje misljenje, mozda se ostali nece sloziti- svako ima razlicite kriterijume


Tapatalk

kurbla
06-11-2011, 01:57
sve je mnogo brze i momentalan odziv,al ako imas cetvorku koja ti radi,ne isplati se prelaziti :)

iMorris
06-11-2011, 01:58
Pa ako imas dobru kombinaciju nije lose preci sa 4 na 4s.
sad moze da se proda za 400-420 a 4s u Svici je 530. Ako imas kako da nabavis onda je ok ;)

Srecko
06-11-2011, 03:36
Ma pare nisu problem, ok dacu ja i vise... Ali dacu ako je npr promena kao lupam sa 3gs-a na i4... Ali razmisljam i stvarno ne znam da li mi je bas potreban nesto brzi telefon,bolja kamera ... Kada sam zadovoljan ovim koriscenjem... Razmislicu pa cu javiti. Mozda na kraju krajeva uzmem iPad neki... Ali i za njega nemam sada neku potrebu,vec bi bilo cisto igranje i gubljenje vremena...

byMaX
06-11-2011, 04:59
Meni je impresivno koliko se brzo podiže sistem kod 4S-a... mislim da se startuje za oko 8 sekundi. Četvorci je potrebno bar 15-16 sekundi!

Srecko
06-11-2011, 11:14
Kako kojoj... Ja npr kada je ne gasim dugo, onda treba i do 30ak sec a mozda i jace, dok ako sam gasio lupam pre 2 dana onda mnogo brze startuje...

DeVLAX
06-11-2011, 14:49
Ta razlika u podizanju sistema ili startovanju aplikacija je toliko mala, da ne vredi da se spominje. Ip4 npr. otvori aplikaciju za 5 sekundi, a 4s za 3.8, sto je neprimetno bolje vreme. Za sada ne vidim razlog zasto bi neko menjao svoj ip4 za 4s!

purkerfc
06-11-2011, 16:22
Pozz svima,
evo posle nedelju dana korišćenja IP4S želeo sam da sa vama podelim neke utiske.
E sad, ne znam koliko će biti realne, jer je prelazak sa IP3G na IP4S veliki korak za mene
Sa baterijom sam imao malih problema samo prvog dana, kamera je odlična, o brzini da ne pričam.
Jedina stvar, koja neće uskoro doživeti potpunu primenu kod nas je Siri, mada ni druge zemlje nisu toga poštedjene ( izuzev, engleskog, nemačkog i francuskog govornog područja)
Sve u svemu, lep i funkcionalan aparat za nekoga ko je zadnje 3 godine koristio IP3G

byMaX
06-11-2011, 20:32
Ja ne znam zašto se bunite za Siri... savršeno mi pomaže i ovde kod nas. setujem remindere non stop, odgovaram na poruke, fb statuse... sve živo... i sve me u 99% situacija savršeno razume.

crni
06-11-2011, 21:01
razume te na srpskom?

DinoBg
06-11-2011, 21:03
Razume razume i kafu ti skuva... Pa citajte ljudi malo pre nego sto pitate... Na engleskom pricas s njom...

mikee
06-11-2011, 21:04
lol naravno da nije na srpskom...covek hoce da kaze da je onome ko barata engleskim jezikom siri jako korisna stvar...

Srecko
06-11-2011, 21:34
Hahahhahahaha, "i kafu ti skuva" hahahahahhaha :D

crni
06-11-2011, 23:34
Pa kaže komentariše po facebook-u, i tako odgovara svima, pa neću odgovarati materi mojoj na engleskom, jedva otvori poruke da pročita na srpskom. Pitanje je na mestu, i nije glupo, zato nemojte više da posvećujete pažnju na to što sam pitao. Hvala :D

SPW Spartan
07-11-2011, 00:08
Negde ...

Boža Koža : Djes mala, ša ima ?
Siri: ????
Boža Koža : Hello mala
Siri : Hi
Boža Koža : Vone kofi
Siri: O.k 2min Please
Siri :Sorry, with sugar?
Boža Koža : da sa cukerom
Siri: ???
Boža Koža : Wit sugar

:cool:

Sadasnja Siri je Beta

Ko zna mozda je i unaprede do savrsenstva :cool:

Shke
07-11-2011, 00:23
Crni, legendo, 100% si u pravu!! :-)

Za konverzaciju na engleskom verujem da je SIRI odlicna stvar, ali odgovarati na sms kod nas... malo mi je to bezveze...


Sent from my iPhone

byMaX
07-11-2011, 00:54
eh, Srbijo :D

rasha91
07-11-2011, 22:26
Ja da mi 4s nije beli ne bih znao koji sam uzeo u ruku(tj znao bih posto mi na 4 neradi pola stvari)
4s mi stalno ipadao iz mreze sim failure, 4 sa istom seceno karticom nikada, jutros uzmem micro mts i sad je ok,

Shke
07-11-2011, 22:28
Siri je ipak genijalna :)

XBRXA8zmJr8

no1livz4ever
09-11-2011, 11:36
Evo mojih prvih utisaka: brze je sve, mada to bas i nije uvek primetno, i ono sto je meni najbitnije, ZNATNO je poboljsan kvalitet signala. Naime, na 4-ci, u mom stanu signale je umeo da padne na Edge, pa ode na 3g, pa padne na jednu-dve crte. A sad je konstantno na 3g, na 4 crtice najčešće, nekad 5 a nikad do sada ispod 3 ...

Kurta
09-11-2011, 22:38
Pozdrav ljudi, imam ja jedno pitanje, mozda ce nekome biti glupo, mozda ne.. :) Cini mi se da sam jedne prilike na youtubu video klip kako lik prica sa Siri, tj diktira joj poruku koju da iskuca, naravno on se sluzi engleskim jezikom, a na telefonu pise na Srpskom...Je l' to moguce ili sam mozda sanjao ? :D Inace, korsitim i4 i rado bih presao na i4S, jer sto je vec napomenuto, ako imas dobru kombinaciju i kes, zasto da ne.

Goxy86
09-11-2011, 22:41
Sanjao si :) Diktira ali sve je na engleskom... :)

Kurta
09-11-2011, 22:46
Kad bi samo moglo da ti njoj diktiras, a pise na srpskom, to bi bilo full :D

Idule
12-11-2011, 12:14
Vidim da se mnogi zale na to sto je 3g stalno upaljen, sto mozda i jeste shit, jer ja 3g koristim jednom u mesec dana..
Ali, kontam da je apple onemogucio gasenje zbog Siri, jer njoj za vecinu komandi treba net.. Gresim li?

djoni1980
12-11-2011, 13:54
ne grešiš, ali moguće je da je to urađeno i zbog interesa mobilnih provajdera...
ne znam kakva je situacija sa mobilnim internetom u USA, da li je uobičajen flat rate u USA ili račun zavisi od protoka. Ako je ovo drugo u pitanju, onda 3G znači gotovo sigurno veći protok=veći račun=veći profit provajdera
kao što i newsstand nije nikakvo značajno unapređenje u ios 5, nego su ga stavili zbog interesa novinskih izdavača kako bi pospešili prodaju, pošto se kupovina elektronskih izdanja do sada pokazala kao potpun promašaj

no1livz4ever
13-11-2011, 08:31
Samo ste delom u pravu. 3g je pre svega ukljucen zato sto je iPhone 4s i CDMA tel a ne samo GSM, a CDMA mreza je po defaultu 3g.


Tapatalk

byMaX
13-11-2011, 14:03
Nije bre zato, aman :) radio čip u 4S-u obavlja funkcije koje su nekad posebno obavljali GSM i CDMA čipovi. Novi čip ima sve mogućnosti koji je poseban GSM i poseban CDMA čip imao. Po tvojoj logici, sutra kad bude jedan čip za GSM, CDMA i LTE, i GSM će morati da bude stalno na 4G vezi? :) Ne funkcioniše to tako... moderni mikroprocesori sa više odvojenih logičkih celina mogu ne samo da imaju različite taskove i rade nezavisno jedan od drugog, već mogu da imaju i različite takt generatore - možda znaš da, recimo, grafički procesor (GPU) unutar Core i3 i Core i5 procesora ne radi na istom taktu kao i njegov CPU deo... i da se svaki nezavisno može overklokovati. Isto tako je i kod discrete GPU-ova - GeForce GTX570 ima takt osnovnog dela procesora od 790 MHz, dok CUDA jezgra, tj. shaderi rade na 1580 MHz... to što su "pod istom kapom" je samo zato da bi se smanjila cena proizvodnje, zatim gabariti samog čipa i potrošnja čipa, a povećala funkcionalnost.

Silence
13-11-2011, 14:34
jel hoce siri da vam poziva brojeve iz imenika? meni ne..

kurbla
13-11-2011, 15:23
nece nikome da poziva iz nepoznatih razloga :)

byMaX
13-11-2011, 22:09
Da, a SMS šalje bez problema.

Silence
14-11-2011, 19:35
a ni mape ni nista u srbiji ne koristi, pu!

a jel vam radi lepo microsoft exchange, meni nesto ne stizu mailovi odmah...

mikee
16-11-2011, 13:05
ima li neko trajno resenje za trajanje baterije za 4s,ios 5?
ne moze ni dan da izgura,a ne koristim ga preterano...

Nesha
16-11-2011, 13:57
Nije istina da ne moze dan da izgura 4s na iOS 5.0.1
Mislim da se stvara prevelika fama oko toga.

Mogla bi biti bolja al nije, mislim da je u rangu cetvorke

mikee
16-11-2011, 14:03
znaci resenje je da se predje na taj novi ios?!

crni87
16-11-2011, 14:14
Zar ne vidis da pise da ti je telefon bio dopunjavan u medjuvremenu.

jelenac
16-11-2011, 15:30
Ma kako ne izdrzi dan?! Baterija bi stvarno mogla da bude malo bolja, ali nije bas takva katastrofa kako se pise. 24h standby bez problema i oko 5-6h usage -mislim da nije bas za dizanje tolike fame.


Tapatalk

Nesha
16-11-2011, 15:37
Zar ne vidis da pise da ti je telefon bio dopunjavan u medjuvremenu.
Bukvalno 1min dok sam prekopirao video klip na komp, tako da to sigurno nije uticalo. No uradicu update kad sledeci put chargujem. Ne znam nacin da prebacim video na komp bez kacenja a samim tim i chargovanja na non JB Tel.

crni87
16-11-2011, 15:43
Ako je tako onda je to sasvim ok.

Silence
16-11-2011, 16:18
meni je 7 sati usage i 22 standby - vrh, sve popaljeno, cak i bt slusalica... ios 5.0.1

byMaX
16-11-2011, 18:20
Ma kako ne izdrzi dan?! Baterija bi stvarno mogla da bude malo bolja, ali nije bas takva katastrofa kako se pise. 24h standby bez problema i oko 5-6h usage -mislim da nije bas za dizanje tolike fame.


Tapatalk

Usage time je ok. Meni izdrži 5-6 sati upotrebe i oko 23-25 sati standby. Pre mi je držao isto toliko upotrebe ali sa dva dana standby-a... Iskreno, pre sam i manje koristio telefon, jer mi notifikacije nisu bile uključene.

Babakaj
16-11-2011, 19:06
Jedini utisak o 4S je baterija dakle. Niko brzinu i kamericu ne pominje...?

Nesha
16-11-2011, 19:12
Slike sa kamere sam predstavio u temi iPhoto, a brzina posle 3GS je kao kad sam kupio iMac posle krsa od PC-a koji dugo koristih :)

studioton
16-11-2011, 19:18
Ja sam primetio i neverovatan drop signal u okolini grada, nekim zgradama kao i na putu.. Gori nego na iph4 .. i to na nekoliko razlicitih 4s .. Prosto mi nista nije jasno, 3 antene

Zakljucak posle svega je da je iphone 4s namenjen americkom trzistu i njihovim mobilnim standardima...

Babakaj
16-11-2011, 19:33
Sve u svemu...

Silence
16-11-2011, 19:51
sve u svemu, telefoj ne full.. uvek i kod svih ce da se provuce po neka mana ali tako je to.. moje misljenje da bateriji nista ne fali..
jedino ako niste ocekivali ovo:
http://www.youtube.com/watch?v=r0RqPhr-hdA

applefan
16-11-2011, 19:59
^ ma idi bre pa to moze i auto da upali :D

kurbla
16-11-2011, 20:12
Jednog dana ce apple izbaciti update i resiti problem.Potpisujem :)

djoole
16-11-2011, 22:29
Ja sam primetio i neverovatan drop signal u okolini grada, nekim zgradama kao i na putu.. Gori nego na iph4 .. i to na nekoliko razlicitih 4s .. Prosto mi nista nije jasno, 3 antene

Zakljucak posle svega je da je iphone 4s namenjen americkom trzistu i njihovim mobilnim standardima...

A da nije zbog konstatno upaljenog 3G-a ?

Mada moze da bude i do samog OS-a...Recimo, meni od kad sam stavio 5.0 signal uzasno baguje. Puca mi veza dosta cesto, cak i izgubi mrezu na kratko (No service) dok mi se na starijim FW-ovima to nikad nije desavalo...

jelenac
16-11-2011, 22:31
Ja za sada nemam problema sa signalom - Telenor je u pitanju


Tapatalk

bekilence
16-11-2011, 23:45
Ljudi u velikom sam iskusenju, lik mi nudi zamenu, da mi da iP4s simfree 16GB za moj iP4 simfree 32GB uz neku pristojnu doplatu, naravno moju.
Ja iskreno u iP4s ne vidim nista toliko specijalno osim naravno siri i bolje kamere koju i retko koristim.
Sta vi mislite, da li je vredno menjaze i doplate?

Shke
16-11-2011, 23:54
Zavisi kolika je ta pristojna doplata.

Po meni, 32gb na cetvorci je mnogo korisnije nego bolja kamera na 4s, npr...ali opet, nov telefon za polovan, nije losa zamena.


Sent from my iPhone

task016
16-11-2011, 23:56
kao sto je rekao Shke zavisi kolika je ta doplata.
ali ti znas koliko sta koristis na iPhone-u i da li ti treba bolja kamera na 4s ili sta vec.

bekilence
17-11-2011, 00:17
Iskreno trazi mi 100e, mada i ja sam razmisljao o toj memoriji kao sto je Shke rekao, moj iP4 je stvarno u perfektnom stanju, tako da...
Kao na svakom telefonu, koristis kameru prvih par dana a posle i zaboravis da je imas :)
Au lik me ubi sad sa tim, kud mi i rece....

Byakuya
17-11-2011, 00:36
ne znam sta da ti kazem...koristio sam malo 4s...po meni je pametnije sacekati i5 nego bacati pare za nesto brzi telefon sa nesto boljom kamerom...

bekilence
17-11-2011, 00:42
odustao sam definitivno, mada sam razmisljao i o tome, ako sad uzmem 4s manje cu morati da se "otvorim" za i5 :)