PDA

View Full Version : iPhone 4S utisci



Pages : 1 [2] 3

Shke
16-11-2011, 23:52
to je tacno. :-)


Sent from my iPhone

Srecko
16-11-2011, 23:53
A Jel ti je rekao razlog sto bi on menjao 4s za 4?

dzenopoljac
16-11-2011, 23:59
@bekilence: manje ćeš morati da se otvoriš za ip5, ali bi sad dao 100€, tako da nije baš malo kada oba otvaranja sabereš :)

bekilence
17-11-2011, 00:06
Ma njemu je neko poslao ovde da ga proda, tel je neotpakovan, ima kupca za moj i4 tako da bi oba telefona prodao...uglavnom juri neku kintu na sve nacine :)

dzenopoljac (http://www.isrbija.net/member.php/5119-dzenopoljac) : Apsolutno, ali lepse je sad dati 100e pa za par meseci za iP5 jos 100-150 nego odjednom 200 :)

priest77
17-11-2011, 00:57
A da nije zbog konstatno upaljenog 3G-a ?

3G signal kod nas je uglavnom los i to treba imati u vidu kada se poredi signal na dva telefona.
Ja kod mene kuci ako drzim na iP4 ukljucen 3G imam max 2 linije, a kada ga ugasim imam pun signal.

studioton
17-11-2011, 01:03
na 4s se bar kod mene ne desava nista kada iskljucim cellurar data.. signal je isti

a takodje primetio sam da na drugom uredjaju sa ukljucenim 3g znatno stabilniji signal.. ne smeta mi.. ali tek da se zna da 3 antene nista ne znace :(

priest77
17-11-2011, 01:36
Verovatno kada iskljucujes celullar data, iskljucuje samo protok.

Takodje 4s nema tri, vec cetiri antene (cellular, Bluetooth, GPS, Wi-Fi) od kojih je ova za GSM podeljena na dva da bi se izbegli problemi sa death grip-om, sada telefon sam bira i ukljucuje onu antenu koja ima bolji signal.

Dodata je i podrska za CDMA ali to kod nas nista ne znaci jer mi imamo samo GSM mreze.

studioton
17-11-2011, 07:21
ok , sta god da su uradili, u srbiji bar ja nisam primetio, i dalje mi se desava isti efekat sa signalom cak stavise jos izrazeniji death grip.. to primecujem jer sam stalno na putu .. u gradu i sl. to ne moze da se primeti

3gs
17-11-2011, 07:52
heh ako nisu sredili to sa antenom onda :brickwall: nisu ni trebali da prave nov iphone

zasto lepo ko kod nokie ne stave nazad antenu....
apple se pravi pametan i stavi okolo,da kao hvata vecu mrezu msm sve mreze
a oni ga ujebali... jer mi ljudi moram0 nekako da drzimo taj telefon XD

igne
17-11-2011, 08:09
Ne znam kako kod vas ali recimo ja idem madjarsku dosta cesto i do segedina nijedan telefon nema signal kada vozim do tamo ali na mom i4 je uvek telenor signal na 1-2-3 crte bez problema ;) Mozda ima neki zez sa tim mestom kada se uhvati "nezgodno" ali ima bolji prijem signala od bilo kojeg telefona koji sam imao priliku da isprobam u toj situaciji a bilo ih je desetak, pogotovo kada idem sa drugarima, oni nemaju signac maltene cim se udaljimo od granice dok kod mene stizu poruke i pricam bez problema :)

mikee
17-11-2011, 08:14
i kod mene signal sljaka bez problema

studioton
17-11-2011, 08:37
.. samo kazem da ne sljaka nista bolje od obicne cetvorke.. jer vidim da mnogi napamet navode tu cinjenicu kao razlog kupovine..

MaXimuS
17-11-2011, 09:41
Ako je nadoplata 100-150€ svakako se isplati jer je telefon puno brzi od 4-orke u radu, u samom OS-u.....sve otvara instantno i ja sam se čak malo zacudio kako je tako brz....kamera je ludilo isto.

priest77
17-11-2011, 10:25
@igne (http://www.isrbija.net/member.php/2945-igne)

Jeste, iP4 ima jako dobar prijem upravo zbog toga sto je antena velika i spolja, i ne samo za GSM vec i WiFi signal hvata skoro kao laptop. Death grip je primetan kada se koristi 3G mreza, ipak nije nesto sto ce ti smetati u svakodnevnom koriscenju, dobra stvar je ta sto su to na 4S sredili.


ok , sta god da su uradili, u srbiji bar ja nisam primetio, i dalje mi se desava isti efekat sa signalom cak stavise jos izrazeniji death grip.. to primecujem jer sam stalno na putu .. u gradu i sl. to ne moze da se primeti
Ne znam sta ti podrazumevas pod death grip, ali onaj death grip o kome se pricalo na iP4, vise ne postoji na 4s. Odradjeni su testovi svugde po netu i svi do jednog potvrdjuju da to vise ne postoji.

studioton
17-11-2011, 10:31
jos kada bi imali mrezu kao sto su imali tamo gde su testirali bilo bi super.. meni ni na iph4 to nije smetalo, niti sada.. ali ne mogu da kazem da sam primetio da je bolje.. padovi signala se desavaju, dij na drugim snartphonovima ne..

evo u centru sam Kraljeva, imam konstantno 4 crte od 5 sa ili bez cellular data.. dok na s2 recimo konstantno full sa ukljucenim 3g

probao sam 3 4s-a i na svakom isto .. tamo gde je slabiji signal inace je izrazenije..

priest77
17-11-2011, 10:37
Te crte nisu kod svih telefona iste, i kao sto je rekao @igne, na iPhone imaces signal tamo gde ostali nemaju a death grip je nesto sasvim drugo i to je sredjeno na 4S.

PEti-XpYlZs

3gs
17-11-2011, 10:42
evo jutros sam imao priliku da uporedim i4 sa i4s
isto se desava kada ga drzim onako nezgodno gubi se signal na oba iphonea
mozda se to desava izgleda samo u ove moje bangave ruke...

Ja sam se lcno uverio nista ne pisem dok se licno ne uverim!
ne razumete meni je prirodan polozaj da drzim iphone kada pricam onako tacno da pokrijem taj deo i onda hoce nekad da mi se gubi sagovornik... a nekad vrlo retko pukne veza zbg toga...

do duse da navedem nisam probao da li bi se tako ponasao 4s jer to nisam probao... samo ovo drzanje

da napomenem oba su bila na 3g!

Byakuya
17-11-2011, 11:16
Ako je nadoplata 100-150€ svakako se isplati jer je telefon puno brzi od 4-orke u radu, u samom OS-u.....sve otvara instantno i ja sam se čak malo zacudio kako je tako brz....kamera je ludilo isto.

Sta znaci puno brzi??? 2 sekunde brze otvori nesto...negde se razlika ni ne primeti...A ako hoce neko vec jaku kameru neka uzme fotoaparat...Ima sada vec za 7-8k solidan...

Nije da hejtujem ali pravio sam fotke po losijem osvetljenju i u vecini slucajeva cini se da su iste...na par komada i4 vodi...i samo na jednoj je 4s bio bolji...
Snimak ne racunar...tu ima razlike...

dzoni.tattoo
17-11-2011, 11:42
kamera je jedva bolja i to u maks uvecanju,pretpostavljam da se u nekim uslovima osvetljenja to primeti ali...brzi malo jeste ali niko me ne juri...sirri je super ali ne funkcionalna sem za zabavu i da se pohvalis a cemu to ?...moras da menjas pola imenika da bi mogla da raspoznaje,da znas engleski sa korektnim izgovorom i da ljudi kojima saljes poruke takodje znaju engleski....i sve sto radis moras da otpratis pogledom na ekranu da ne bude ovo-ono...sve u svemu mesec dana stara 4 32g za 4s 32g-doplata 3 glave e,ne vredi po meni...za sad :-)

Nesha
17-11-2011, 11:51
Evo recite da sam ja lozac, ali meni siri radi posao za pravljenje kalendara, remindera, setovanje tajmera, pitanje kakvo je vreme napolju i jos par sitnica. Verovatno nisu dizajnirali Siri za lokal patriote iz Srbije vec ljude sirom sveta koji smatraju da je znanje Engleskog normalna stvar.

To da je brzina nebitna sam isto ja mislio dok sam imao 3g kada je izasao 3gS, pa sam na kraju prodao 3g za 3gS jer je sistem postao zahtevniji.

A slike sa 4s, evo par primera:
http://upload.nesha.info/yom9
http://upload.nesha.info/yYqn
http://upload.nesha.info/lQtS
http://upload.nesha.info/wjeg
http://upload.nesha.info/XzJb

evo ga i moj 1080p snimak, pre uploada na youtube je jos bolji:
rcVx2nvLs9M

i jedan 1080p u makro modu
qsPgshp3no4

U svakom slucaju ja sam sa 3gS presao na 4s i uzivam (strpljivo sam preskocio cetvorku) ali i da sam imao cetvorku ne bih sad hejtovao 4s kao vecina vas. Verovatno ne bih ni ja presao sa 4 na 4s tako lako, ali ne bih ni pljuckao sa strane...

Byakuya
17-11-2011, 11:53
Reci cemo da si lozac:) Da si citao ovu temu from the start znao bi da se pomenuo primer prelaska sa 3g na 3gs...i da to uopste nije slucaj ovde...tamo je razlika bila ogromna...medjutim izmedju 4 i 4s i nije toliko...osim ako ne igras igrice stalno...tada znaci...

Cool je to da predjes sa 3gs na 4s...ali je poenta price da li je isplativo prelaziti sa 4 na 4s...

Shke
17-11-2011, 11:55
Sad samo treba jos da se Apple fanovi medjusobno prozivaju da su hejteri :) Prelazak sa iP4 na iP4s je samo pitanje racionalnog izbora i pojedinacnih potreba svakoga od nas...verujem da svako ko ima iP4 moze da priusti jos 150-200+ eur da se ponovi sa iP4s, ali pitanje je da li mu je to potrebno.

Byakuya
17-11-2011, 11:56
Upravo to...

Nesha
17-11-2011, 12:03
Byakuya, zamisli citao sam celu temu od pocetka cak i pre nego sto me tvoj signature na to podsetio...
Voleo bih za god dana da je procitamo opet i vidimo ko je pogresio.

Silence
17-11-2011, 12:11
Ja sam za prelazak.. Ko moze da priusti zasto da ne predje, pa i ako je razlika mala a nije..

kurbla
17-11-2011, 12:16
za mesec dana kad malo cene popadaju i svi nabavite 4s,pričaćete drugu priču :)

dzoni.tattoo
17-11-2011, 12:16
ludaku :-) niko ne hejtuje,mi ih svi volimo,uostalom,tolike pare davati je ljubav prema jabuci :-) samo kazem da imam druga koji zna engleski ali ga sirri nista ne razume,jbmli ga,mumla covek,mene sve razume,ako ce mo u sitna crevca, galaxy s 2 ima bolju i video i photo kameru pa ga necu uzeti, uporedjivao sam slike sa 4 i 4s i jedva se vidi razlika a i moj diler iphone-a se vratio sa 4s na 4.3.3 :-.) meni se puno svidja sirri ali se jos razmisljam koliko je funkcionalna ali realno :-) veliki pozz svima

Silence
17-11-2011, 12:19
Na sgs2 je mnogo jak kontrast boja i slike su katastrofa.. Jesu hd ali nisu ni blizu i4s

dzoni.tattoo
17-11-2011, 12:23
video snimak u hd-u na 4s trza malo,na s2 ne...gledao sam jedan vs drugi hd video negde...uostalom,nije poenta rasprave da li 4s vredi nego da nam korisnici istih pomognu i objasne nam realnu funcionalnost sirri pa da se i mi pojacamo :-) pozz

Silence
17-11-2011, 12:26
Ja siri uspesno koristim za remindere, kalendar, alarm, note, sms.. Iako mnogi ne znaju eng dobro, nije problem kada im posaljes proste poruke tipa 'ajmo na kafu, stizem, kasnim isl.. Za mnoge stvari me mrzi da kucam tako da dosta pomaze..

Shke
17-11-2011, 12:27
@kurbla
Mozda se i uzme ako naleti ok ponuda, ali to ne menja cinjenicu da ga najvise hvalite vi koji ste dali i najvece pare za njega...a koliko vidim vecina se ispruzila za citavih 16gb ;)
Cast izuzecima na objektivnosti.

Silence
17-11-2011, 12:29
Meni ne treba vise od 16, nikada nisam napunio, imam 5 gb muzike i to je sve..

Nesha
17-11-2011, 12:31
Stvarno ne vidim kakve veze ima koliko ko ima GB i koliko se ko ispruzio (nepristojno je o tome pricati po meni), ja sam prodao 3gS od 32 GB koji nikad nije bio popunjen vise od 16 GB. Po Shke ispada najveci baja onaj ko ima 64 GB... A i realno smatram da je besmisleno dati 100e vise za razliku jedino u velicini storage-a.

Shke
17-11-2011, 12:36
Zato sto se mesaju zabe i babe :) Kurbla potencira da neki nisu odusevljeni sa iP4s jer je trenutno skup, pa kad padne cena pricacemo drugu pricu (i to je nepristojan komentar, zar ne? :) )...Ja kazem da mi je to nebitno (verujem i vecini drugih), vec mi je bitnije da li mi je zaista potreban. A iskreno, bitnije mi je vise prostora, nego milisekunda brze otvaranje neke app...ili SIRI...

dzoni.tattoo
17-11-2011, 12:38
...recimo,kako sirri moze da pomogne u kolima za zvanje,jel´bolje kapira voice od 4ke ?

kurbla
17-11-2011, 12:42
pogledaj par mojih prethodnih postova u ovoj temi(str.14,post 2),pa ćeš videti moje mišljenje,a sa tobom da se raspravljam nemam nameru :)

Nego,kako je to neko uspeo da vrati 4s na 4.3.3??

Nesha
17-11-2011, 12:45
Siri uopste ne moze da pozove brojeve iz imenika u nasoj zemlji iz za sada nepoznatog razloga.

Da videh i ja to za 4s da je vracen na 4.3.3 sto je nemoguce jer kada je izasao 4s, nije bilo moguce sacuvati SHSH za 4.3.3

dzoni.tattoo
17-11-2011, 12:49
vratio se na 4ku generalno,nije 4s vratio na 4.3.3...

Shke
17-11-2011, 12:49
pogledaj par mojih prethodnih postova u ovoj temi(str.14,post 2),pa ćeš videti moje mišljenje...

Pa sta ti onda treba da pises bezvezan komentar i generalizujes stvari.. ;)
Opusti se, caskamo.

Meni se na iP4s ipak najvise svidja 8mpx kamera :) Toliko sam navikao da slikam sa iP, da mi digitalac skuplja prasinu.

dzoni.tattoo
17-11-2011, 12:51
hvala,kapiram i p.s. u zivotu se ne bih raspravljao sa iphonistom,to je bre brat :-)

ja sam juce prodao svoj canon d400 slr,skuplja prasinu,toliko o kameri na iphoneu...:-)

Shke
17-11-2011, 12:55
:)
Ja digitalac nosim samo kad necu da mi familija cacka iP da bi slikala...
A tek kako dobre fotografije pravi u odnosu na HTC (uporedio sa Desire HD i Desire S)... :) Ali to je vec ocekivano i dozvoljeno reci na ovom forumu... :)

sorry za off-ove :)

Byakuya
17-11-2011, 13:01
Oket...necemo vise offovati...znaci ovo su utisci o 4s...ako ih imate napisite...:)

kurbla
17-11-2011, 13:06
a i moj diler iphone-a se vratio sa 4s na 4.3.3
meni je ovaj tvoj deo rečenice izgledao kao da je on vratio 4s na 4.3.3 :)

U slučaju da idem negde gde znam da ću mnogo slikati,kao što su na primer putovanja i kojekakvi događaji,tu je dobri i stari canon g10 koji mi je prirastao srcu koliko sam se navikao na njega i ne planiram da ga menjam,sem možda za neku novu G seriju,al ovako u većini slučajeva koristim kameru na telefonu,jer su one sad više nego ok i mogu se napraviti sasvim solidne fotografije u odnosu na neke ozbiljnije fotoaparate:)

Silence
17-11-2011, 13:25
Zvanje sa siri ne radi iz nepoznatih razloga..

djoni1980
17-11-2011, 16:45
evo jutros sam imao priliku da uporedim i4 sa i4s
isto se desava kada ga drzim onako nezgodno gubi se signal na oba iphonea
mozda se to desava izgleda samo u ove moje bangave ruke...
nisi jedini, ima još snimaka na netu korisnika koji imaju isti problem

http://www.youtube.com/watch?v=6Us2ZD_TRl0

studioton
17-11-2011, 16:55
ja pricam da se isto desava kao na iph4 i da ne vidim razliku , ali ispada da ja ne znam sta je ovo a sta ono :) dobro , nema problema :)

Zbog zemljotresa , zgrada u kojoj drzim kafic je renovirana i ojacani zidovi mrezama i betonom otkud znam .. i sada kada udjes u kafic od svih ti zidina dodatnih, signal drasticno padne.. jedino na iph4 a mogu reci i cesce na 4s se desava takav drop da jednostavno izbaci no service, ili searching .. i to sam probao na 3 razlicita 4s-a i sve potpuno isto .. u pitanju je telenor mreza, skoro pa centar grada .. iskljucio sam 3g odnosno cellular data , i isto .. kao da nista nisam uradio :( dok sdruge strane, na sgs2 se desava drop, ali ne toliko da nestane mreza i da ne mogu da pricam .. sasvim normalno moze da se koristi ..

To je moje iskustvo i ono sto mi se desava .. nazalost

Ja ga uopste nisam testirao na ovaj nacin .. jednostavno mi cesto stizu poruke o propustenim pozivima :) ali ponavljam, samo tamo gde inace je los signal, ali ne toliko da se ovo desava ..

kurbla
17-11-2011, 16:59
još jedna teška glupost u nizu svih ovih koje sam do sad čitao i gledao :)

Na samom snimku se vidi da je prijem užasno loš i bez držanja tog čuvenog dela.Nakon držanja i otpuštanja tog čuvenog dela,signal se i dalje ne vraća,tako da je očigledno da na tom mestu nije baš neka pokrivenost.

Upravo sam probao svoj 4s,držao sam ga 2 minuta,3g je upaljen,signal je pao za jednu crticu i vratio se posle par sekundi i tako jedno 5-6 puta za to vreme,tako da,molim vas,nemojte postavljati ovakve gluposti i tvrditi nešto što nema veze sa istinom :)

Nateraćete me da snimim ovo što pričam i postavim na youtube,iako me užasno mrzi :)

studioton
17-11-2011, 17:04
pa ja to i pricam .. tamo gde je signal inace los .. ali ne toliko los da se ovo desava dok razgovaras .. ili da si nedostupan, pa dostupan i sl ..

3gs
17-11-2011, 17:07
pa vidis da pada... samo sto drzis telefon u ruci! sam kazes da se gubi

a negde gde je slaba mreza tek bi puklo! i onda bi mogao da ti pukne razgovor ili tako nesto

nemoj pricati gluposti ne moze on namestiti da se gubi signal namerno
osim da ga drzi rukom.... i vidi se sta se desava.... nije ti to photoshop XD pa da mozes da obradjujes deo slike... i nije fake snimak tojest obradjivan

nisam jedini sto je probao ovo i uverio se...


ne mora znaciti na svakom da drnda ovo
meni na cetvorci se desava i jutros na 4s bas sam probao oba...
a naprimer kod mog druga na 4ku kako god da ga drzim stezem nece ni jedna crtica da spadne


e sada kako je to moguce ne pitajte

kurbla
17-11-2011, 17:07
Što je još interesentanije on ima upaljen wifi,a ne edgde ili 3g...to znači da je tu signal zaista užasan i gotovo da izumire :)

@3gs,ako hoćeš da se nađemo i da ti pokažem o čemu pričam,javi se,jer me zaista mrzi da se raspravljam sa ljudima :)

3gs
17-11-2011, 17:11
ali to je dokaz da nisu sredili antena gejt.... ne drzim ni ja upaljen 3g i edge koj ce mi.... znaci kada treba da razgovaram prvo palim 3g i edge i onda nazovem nekog? ...es ti taj poso onda

dostupan je taj problem e sada mozda kod nekih se to ne desava ali ja sam jutros svoje oci uverio u ovo sto pricam sada...
mozda je negde manje izrazen a negde vise

i da napomenem u samom centru novog sada nece da se gubi signal ma kako ga god drzao
tako da ima faktora druze
koje ne uzimas u obzir

studioton
17-11-2011, 17:19
jer me zaista mrzi da se raspravljam sa ljudima :)

Cemu tolika nervoza druze, ovde smo da razmenimo iskustva .. stay cool :)

byMaX
17-11-2011, 20:12
4S definitivno ima bolji signal od četvorke, mada ja ni sa četvorkom nisam imao većih problema... dešavalo se par puta da se prekine poziv, ali to mi se čini mi se češće dešava sa službenim SGS Plus koji je takođe na Telenoru, tako da ne vidim čemu glupave priče i onaj retardirani video klip...

evo idem i ja da "dokažem" da mi (ubaci-ime-telefona) gubi signal. Odem u garažu kod mene, ispod zgrade, gde nijedan telefon nema signal, nađem mesto gde je jedna crtica i uhvatim ga rukom oko antene. Trt Milojka.

priest77
17-11-2011, 20:40
ali to je dokaz da nisu sredili antena gejt.... ne drzim ni ja upaljen 3g i edge koj ce mi.... znaci kada treba da razgovaram prvo palim 3g i edge i onda nazovem nekog? ...es ti taj poso onda


Ne gubi se signal kada je 3G iskljucen na iP4 vec kada je ukljucen.
I ako si ti testirao kao i onaj na video klipu onda to nije nikakav dokaz da antenagate nije sredjen na 4S. Cak su i ovi iz Consumer Reports, (koji su prosle godine zestoko kritikovali iP4 zbog antene) prosle nedelje dali izjavu da je to na 4S stredjeno i da je prosao sve njihove testove.


video snimak u hd-u na 4s trza malo,na s2 ne...gledao sam jedan vs drugi hd video negde...
Upravo obrnuto. :)
Citiracu sebe: "SGS2 posto nema stabilizaciju imas mnogo upadljivije talasanje slike, stalno masi focus, WB takodje, pa imas nebo ponekad skoro zelene boje i cesto ga i sprzi skroz i postane belo zbog slabe dinamike."
-TJxgaZD7Tk

Takodje evo screenshot iz ova dva videa da bi video razliku, nema potrebe da naznacim koji telefon je pitanju za svaku sliku posebno :):
http://www.youtube.com/watch?v=P2E6pzPB56A
http://www.youtube.com/watch?v=V-tQ81qiB1c

http://www.dodaj.rs/f/1V/10o/bWY03qO/clip6.jpg
http://www.dodaj.rs/f/1K/LA/4jasabwW/clip77.jpg

dzoni.tattoo
17-11-2011, 22:54
uzeo sam 4s na probu i sve o cemu pricamo cu da probam sam,iz svoje ruke pa ce mo da vidimo cija ovca crnu vunu prede i ko kome jamu kopa. pa javljam :-)

dzoni.tattoo
17-11-2011, 23:03
za ove snimke si potpuno u pravu,prepeku se...

MaXimuS
18-11-2011, 01:30
ludaku :-) niko ne hejtuje,mi ih svi volimo,uostalom,tolike pare davati je ljubav prema jabuci :-) samo kazem da imam druga koji zna engleski ali ga sirri nista ne razume,jbmli ga,mumla covek,mene sve razume,ako ce mo u sitna crevca, galaxy s 2 ima bolju i video i photo kameru pa ga necu uzeti, uporedjivao sam slike sa 4 i 4s i jedva se vidi razlika a i moj diler iphone-a se vratio sa 4s na 4.3.3 :-.) meni se puno svidja sirri ali se jos razmisljam koliko je funkcionalna ali realno :-) veliki pozz svima

Gdje si ti samo pročitao da S2 pravi bolji video i Photo od i4s?
Baci oko na gsmarenu i njihov zadnji usporedni test 8mpx kamera....trenutno najbolju kameru u svim segmentima ima i4s

dzoni.tattoo
18-11-2011, 08:47
negde sam gledao,neki test,jbmli ga gde,uglavnom,neko je napravio test hd-a na kome sgs2 ima video bez a 4s malo koci kako se kamera okrece...mozda je taj neko hteo da to tako ispadne,snimao sa profi kamerom,napisao ispod sgs2 i tako...

applefan
18-11-2011, 10:01
Mislim da si pobrkao jer sam i ja gledao taj snimak cini mi se i da je kontra da na SG2 koci na na iP4S ne ;)

priest77
18-11-2011, 11:52
To kocenje zavisi i od toga da li je taj pre aplouda koristio neku kompresiju fajlova i ima frame drop.

ipujdo
18-11-2011, 12:27
ovako treba da testirate signal
:)

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=yBk_iHJU4tM

dzoni.tattoo
19-11-2011, 00:44
konacno: ceo dan sam imao 4s na probi i stvari stoje ovako: kamera bolja,dve nijanse,obrada grafike brza,siri manje vise neupotrebljiva,sve u svemu,odusevljen sam svojim 4g,ne menjam , za sad :-) veliki pozdrav za sve !

Goxy86
19-11-2011, 00:49
Da si ti ziv i zdrav, a 4g ce valjda biti iphone5... ;)

dzoni.tattoo
19-11-2011, 00:52
e,za to sam vec poceo da skupljam kintu :-)

macak
23-11-2011, 01:00
Da li znate kada ce da izadje Iphone 4s simfree u Americi?

Goxy86
23-11-2011, 01:09
Izasao je, nego ga je tesko naci... :)

priest77
23-11-2011, 01:39
Ako ne moze da ga nadje u prodavnici, moze da proba online:
http://store.apple.com/us/browse/home/shop_iphone/family/iphone/iphone4s

(http://store.apple.com/us/browse/home/shop_iphone/family/iphone/iphone4s)

Byakuya
23-11-2011, 01:41
Lepo je rekao Goksi ali ga nisi razumeo...jeste izasao...ali ga je Tesko naci...drugar je sada hteo da uzme kada je dolazio...zove apple shop oni kazu mozda u vecim gradovima ima kod nas jos uvek ne...

macak
23-11-2011, 01:50
Hvala puno,vidm sad da ima i da se ceka 2 nedelje,a drugar dolazi 20 decembra,tako da moramo pozuriti :)
Da li je dovoljno 16 gb? kolebam se oko toga samo,a pada beli :)

Byakuya
23-11-2011, 01:51
Meni je oduvek bilo dovoljno...

macak
23-11-2011, 01:52
Pa realno, 480e ispadne u americi simfree,ne znam dal se jos nesto placa sem te cene?

Byakuya
23-11-2011, 01:53
649$ te ispadne...ti sad racunaj koliko je to u evrima...definitivno najpovoljnije...

macak
23-11-2011, 02:04
480e ispadne,nego sam mislio da ima jos neki troskovi pored,i jos ne znam dal da uzmem onu garanciju od 2 godine,posto bih ga proddavao cim izadje 5tica,dal to uzimati ?

Goxy86
23-11-2011, 02:04
2 nedelje je shiping, ili navodno dok izadje iz fabrike, a onda do 5 radnih dana se ceka dostava...
Macak: tvoja volja, retko ko to uzima...

macak
23-11-2011, 02:11
Pa necu da bacam pare na gluposti,bolje da uzmem jos nesto uz :)
Hvala puno na informacijama,samo da ga ne smaraju na carini

Byakuya
23-11-2011, 02:22
Ako hoces da ga ne smaraju neka izvadi tel iz kutije skine folije i stavi ga u dzep...

Kada se zahvaljujes imas dugme Thanks da desne strane, tako drzimo forum urednijim...

macak
23-11-2011, 02:24
Evo komsija zahvalio sam se :)
Aj nekako da ga izvadi iz kutije al vec foliju da mi skine pa umrecu bre :)
Mnogo je jeftinije tamo,tek sad vidim koliko se ovde ljudi ugradjuju :)

Fisherman
23-11-2011, 15:00
Narucio sam juce 4S iz CAN, treba da stigne za koju nedelju, online preko apple store. Cena je 649 USD ili CAD plus sales tax. U Kanadi full cena iznosi sa ukljucenim sales tax-om (Ontario Toronto) 733,37 CAD, sto mu dodje cca 525e.
U Americi, u zavisnosti od drzave u kojoj kupujete sales tax varira od 6-7% do 11%. U Seattle-u je recimo sales tax 9,5%. Prema toj racunici treba dodati cca 10% sales tax prilikom kupovine, sto mu dodje 713,90 USD sa porezom odnosno cca 528e.
Nisam jos cuo za mogucnost da se u Americi kupi nesto a da se ne plati sales tax. ako neko zna za takvu mogucnost, neka javi.

Nesha
23-11-2011, 15:49
baci pogled u susednu temu
http://www.isrbija.net/showthread.php/24479-iTunes-Tax-Free

Fisherman
23-11-2011, 16:06
znam za delaware. Nisam doduse znao da funkcionise i za iTunes odnosno za apple naloge. Ipak, i ja imam problem kao i nekolicina njih koji su se izjasnili na temi, jer adresa na kartici se ne poklapa sa adresom "boravka".
Inace, preko delaware su uvezeni i mnogi automobili koji se kod nas voze na americke tablice. Mislim da slicna fora postoji i za Floridu i jos po neku US drzavu.

P.S. za obicne smrtnike je to ipak komplikacija, nazalost :(

Markoms
23-11-2011, 16:24
Narucio sam juce 4S iz CAN, treba da stigne za koju nedelju, online preko apple store. Cena je 649 USD ili CAD plus sales tax. U Kanadi full cena iznosi sa ukljucenim sales tax-om (Ontario Toronto) 733,37 CAD, sto mu dodje cca 525e.
U Americi, u zavisnosti od drzave u kojoj kupujete sales tax varira od 6-7% do 11%. U Seattle-u je recimo sales tax 9,5%. Prema toj racunici treba dodati cca 10% sales tax prilikom kupovine, sto mu dodje 713,90 USD sa porezom odnosno cca 528e.
Nisam jos cuo za mogucnost da se u Americi kupi nesto a da se ne plati sales tax. ako neko zna za takvu mogucnost, neka javi.

U Oregonu sigurno nemas porez,ja sam uzeo tamo iPad 2 i platio ga po ceni sa Us Apple sajta bez poreza.

U USA postoje drzave koje uopste nemaju porez,razlicito je od drzave do drzave.

U CAN - Torontu je porez 11%.

Fisherman
23-11-2011, 16:35
U Torontu je zapravo 13% - tako mi je i iskazano na racunu.
Postoje drzave kod kojih se placa samo Federal Tax, a postoje i one kod kojih i svaka drzava posebno na fed tax doda i svoj porez od nekoliko procenata. Gledao sam to na netu, ima za svaku drzavu posebno koliko iznosi porez i koliko se placa.
Nazalost, nemam priliku da cesto putujem u USA i u Portland ili vec negde slicno.... mada sam bio tamo proletos, a ko zna kada cu opet :)

Markoms
23-11-2011, 16:37
Moguce da su u torontu povecali,ja sam bio pre par godina.
kazem ti,u Portlandu nema nikakog poreza,pa mozda to nekome znaci nesto.
Pozz

mikee
23-11-2011, 22:22
e jedna stvar mi je upala u oko a tice se reminder-a.Kada hocete da ukucate novi i okrenete telefon kako bi kucali u landscape modu(po meni je tako mnogo lakse kucati) to ne moze da se ostvari jer tastatura ostaje u portret modu...mozda je glupost ali mene nervira :)

Hertzog
24-11-2011, 15:42
649$ te ispadne...ti sad racunaj koliko je to u evrima...definitivno najpovoljnije...

Ja sam narucio u USA simfree, 649 dolara, plus 57,60 dolara taksa, tako da izadje 706,60 dolara i ceka se 1-2 sedmice, salje se standardnom postom, ne znam za ostale drzave sto pricate da su takse drugacije, ovo je u New Yorku... Ispod narudzbe (cene) pise:

*In CA and RI sales tax is collected on the unbundled price of the iPhone

Edit: Stize u New York, ne ovde

ReCkA
24-11-2011, 22:15
Dakle, trebao drug da mi donese 4S iz Amerike, ali se nije na vreme raspitao šta i kako, pa mi je to propalo i sada gledam šta mi je činiti...

Naime, glavni razlog što sam uopšte počeo da razmišljam o zameni moje četvorke jeste memorija. Jednostavno mi 16GB više nije dovoljno. Rekoh, kad već menjam, daj da uzmem novi model...
Međutim, sada kada mi je propalo to iz Amerike, treba pući ovde oko 200 evra više, pa mi treba pomoć da prelomim konačno.

Kakva su iskustva na kraju sa novopečenim vlasnicima 4S-a koji su imali 4? Vredi li prelaziti? Odnosno, vredi li ulagati 300-350 evra samo za upgrade (što ne radim olako) ili da jednostavno uzmem time capsule koji mi je potreban i sačekam i5?

MaloOvakoMalloOnako
26-11-2011, 12:16
Imam jedno verovatno glupo pitanje (pitanje ne moze da bude glupo samo odgovor moze :p), zapravo JB NA i4s?????? NE???? DA??? :D
Unapred Hvalaaaaaa :D

ReCkA
26-11-2011, 13:49
Ne još. A ja još ne dobih odgovor...

Goxy86
26-11-2011, 18:26
Sve se na kraju svodi na individualnu odluku, jer je situacija moze, a i ne mora... :)

Silence
28-11-2011, 21:48
ok , sta god da su uradili, u srbiji bar ja nisam primetio, i dalje mi se desava isti efekat sa signalom cak stavise jos izrazeniji death grip.. to primecujem jer sam stalno na putu .. u gradu i sl. to ne moze da se primeti

danas sam i ja primetio death grip a do sada je sve bilo ok.. cak mi je 2-3 puta danas prekinuo vezu.. ista situacija i sa i bez 3g.. izvadio sam karticu i vratio je i sada ne spada cak ni ona jedna crtica koja je spadala... videcu koliko ce da traje..

ipujdo
30-11-2011, 10:02
Da li je neko vracao porez za iphone iz Kanade, koja je procedura kupovine i vracanje poreza ovde?

Fisherman
30-11-2011, 12:08
neko je spominjao upravo tax return iz Kanade - kupis artikal, prijavis na izlasku iz kanade, posaljes overen racun nazad i onda ti uplate nakon nekoliko nedelja - ako se dobro secam tog posta. Naravno, treba da NE budes kanadski drzavljanin.

edit: ne mogu da nadjem post u kojem se pricalo o tome, ali sam gotovo siguran da je pojedinosti izneo jedan od moderatora nickname: ".stefan", pa mozda bi on mogao vise detalja da podeli sa nama o tome.

M L A D E N
02-12-2011, 14:51
evo jedno glupo pitanje, imam neke šeme da mi ga frend dobavi iz canade, pa me zanima kako ubaciti naš jezik?
jamstvo sam čuo da vrijedi u svakom apple servisu u EU, al me zanima u vezi jezika i punjača, dali se samo ubaci naš punjač umjesto usa ili ?

Sandi
02-12-2011, 15:43
Samo kupis dodatak koji kosta 2€ za punjac a jezik mislim da jos nema Srpski ali ima Hrvatski definitivno.

kovacevic031
02-12-2011, 15:54
Meni je telefon pila i pol. Na iOS 5 sam, baterija traje duže nego na četvorci.

dzoni.tattoo
03-12-2011, 00:33
mislim da time kapsula ima 2gb memeorije,zasto ne dignes na ios 5 i koristis i-cloud ili drop box ... po meni tesko da vredi...ali ko voli...

dzoni.tattoo
03-12-2011, 00:37
Ne još. A ja još ne dobih odgovor... mislim da time kapsula ima 2 gb a kosta oko 100e,ako je do podataka,a kapiram da jeste,zasto ne odes na ios 5 i koristis cloud ili dropbox... po meni ne vredi ali ko voli ...

Sandi
12-12-2011, 03:32
Utisci posle 24h koriscenja su odlicni... Osetno je brzi od cetvorke, vibracija je nekako drugacija da kazem finija... Home taster je isto mnogo lepsi za stiskanje i nema bagova naravno. Imam osecaj da je speakerphon glasniji ali nisam poredio. Kamera je savrsena i ako ja nisam neki fotograf ali slike deluju nestvarno dobro. Baterija na 5.0 drzi pristojno odnosno isto kao na cetvorci uz identicno koriscenje i svi servisi popaljeni. Nije izjednacen usage i standby za sada i nadam se da nece biti. :) Siri i ako obogaljena u Srbiji radi odlicno ono sto moze da odradi.

dmostaarc
12-12-2011, 09:31
Po mom misljenju mogla bi baterija malo duze da traje ali mislim da ce to ispraviti u nekom narednom update IOS-a.
Prezadovoljan sam sto nisu menjali dizajn sa cetvorke posto je po meni ovo najlepsi i najkvalitetnije izradjen telefon u poslednjih nekoliko godina.(a ako androidi i dalje ostanu na plastici onda ce ih Iphone tuci i u narednim godinama)

Kad vec ovde pisem ima li neko iskusniji da mi pomogne: stalno mi se na desktop posle sinhronizacije kreira folder kontakti koji sam sam kreirao kad sam kupio telefon i prebacivao kontakte sa PC na iphone 4s preko outlook-a.Zna li neko kako da trajno izbrisem ovaj folder i da se posle prikljucivanja iphone na itunes ovaj folder ne pojavljuje vise na mom PC.
Hvala

ipujdo
12-12-2011, 10:15
Standby time za Ip4s je za 100 sati manji nego za Ip4
:(

7758

Goxy86
15-12-2011, 01:34
Usage bez cellular data i location services...
Klasika pozivi, poruke, push, notification, 80% ovog usage-a bio na wifi, sat vremena igrice... Ja zadovoljan...

http://img.tapatalk.com/5fb45a2d-4096-c700.jpg

Goxy86
17-12-2011, 19:43
Sad videh na netu pa da podelim sa ostalima:
Settings/general/accessibility/speak selection-on
Skala ispod podesava brzinu govora...
To vam omogucava da kad selektujete neki tekst iz safarija imate opciju da siri procita taj tekst... Nije bog zna sta, ali moze biti od koristi ako posecujete strane sajtove a mrzi vas da citate... Moze se koristiti i u ibooks ako imate knjige na engleskom... Moze i tekst na nasem jeziku da "cita" ali onda izgovara neki izmisljen jezik :D

supersonic
17-12-2011, 20:18
Samo da pitam koja je cijena ovoga uredjaja od 8 gb? U slobodnoj prodaji?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Goxy86
17-12-2011, 20:39
Ne postoji i4s od 8 gb... ;)

supersonic
17-12-2011, 20:57
Ja bas nesto mislio da postoji... Ne znam zasto. A ovaj od 16 gb?


Sent from my iPhone using Tapatalk

applefan
18-12-2011, 09:25
Imas ga u sekciji iProdaja pa pogledaj :P

Takkyy
18-12-2011, 12:04
Utisci posle prvog punjenja... Blaga katastrofa, skinem telefon sa punjaca, odem sa ortakom na partiju bilijara i on smakne 20%!!!

mikee
18-12-2011, 12:17
onda bolje idi na stoni tenis:)
Iskljuci iz notifikacija nepotrebno pa vidi kako se ponasa,takodje iskljuci locations gde ti nisu potrebne pa javi kako je..
Ukoliko ti je nov ip sacekaj par ciklusa i punjenja i bice bolje.
Probaj ovo pa javi utiske...

Gizmo967
19-12-2011, 22:19
7906

iPhone 4S. Prezadovoljan baterijom... otprilike 15ak punjenja poslije kupovine.

Edit: Nisam siguran zasto je slika malena? Evo ga ovako:

http://i44.tinypic.com/zxmo0z.png

radmilop
19-12-2011, 23:44
Deluje mi potpuno nestvarno

kurbla
19-12-2011, 23:58
nema data protok :)

Gizmo967
20-12-2011, 01:02
Nema jer sam sve ugasio na 1%. Inace, rade sve notifikacije stalno, WiFi kad sam kuci, cellular data kad sam van kuce. Takodjer Push mail i Find my phone. Nocu izgubi max 3% na standby, otprilike kao i iPhone 4 kad sam imao. Btw grad je pokriven 95% 3G i u stanu mi je 3G, tako da je i to dodatno crpilo bateriju.

macak
20-12-2011, 19:56
Da li na Iphone 4s kada se kupi,uz onu standardnu foliju koja je preko celog ekrana dobije jos jedna ispod folija,posto imam utisak kada sam skinuo onu veliku foliju da ispod imam jos jednu,pa me zanima
da li se tripujem ili stvarno postoji?

Goxy86
20-12-2011, 20:07
Ma tripujes se... :) Kakva druga folija... :)

macak
20-12-2011, 20:11
OHO sad si online sad si gotov :)
MA brate ko da ima jos jednu foliju bre garant :)

sevosm
21-12-2011, 16:57
Najveca moja greska je sto sam zamenio 4 za 4S samo iz razloga sto ovo sranje od 3G ne moze da se iskljuci..signal je nestabilan,baterija se brze trosi..ma nemam reci..jeste tel brzi,kamera brza,vibracija pitomija i sl..e jedino ako i kada izadje JB pa mozda budu mogle ove stvari da se poprave..ovako tesko,tesko sranje..da ne govorim o app koje sam imao naviku svakodnevno po dva-tri puta da procackam..ovako cekamo taj Jb pa da se onda tel pokaze u pravom izdanju.Pricati o utiscima je nekako sturo,siromasno bez JB..izvinjavam se onima kojima JB nista ne znaci ali prave perfomanse ovoga modela tek onda dolaze do izrazaja..Sto se mene tice onaj ko ima dobru 4 nema apsolutno razloga da prelazi na 4S,budite strpljivi i cekajte PETICU..

ipujdo
21-12-2011, 18:48
Ma moze da se isključi 3G na i4s, samo što mora da se SIM izvadi ;)

Nadam se sa će JB to srediti predpostavljam iz SBSettingsa (daj bože)

topmaster
21-12-2011, 18:52
Restore preko iTunes na 5.0.1(9A406) 100% resava trajanje baterije.Stalno ukljucen prenos podataka(3G) jos mi i signal nije ceo-3 crte, stalno ukljucen push mail i traje kao i kad sam imao cetvorku.Iskljuceni iCloud i Diagnostics & Usage.

jelenac
21-12-2011, 19:11
A jos nema nikakve najave za 5.1???

sevosm
21-12-2011, 20:24
Ma kakav restore i ostale poluresavajuce zajebancije...spas je samo u JB!!!E onda je to telefon za RESPECT...do tada App store pa ako nesto na njemu ima-ima..

kurbla
21-12-2011, 20:40
dajes 600e za telefon,a neces da das jos 30e i da uzivas u svemu onom sto ti nude aplikacije koje platis dolar ili 2?

to ti je kao da kupis bmw i vozis ga stalno na rezervi.Za mene je to iskreno malo...:)

Goxy86
21-12-2011, 20:46
Jb nisu samo besplatne aplikacije sa appstore, ali da ne ide prica u tom smeru, nema smisla...

sevosm
21-12-2011, 21:55
30e...?pa za BiteSms i Sbsettings bih dao i vise...prijatelju moj ja nemam problema sa parama vec nemam gde to da kupim..zato mi treba JB..e sad ovo zvuci malo neskromno ali kao sto kazes Kurbla iskreno...ja sam sve sto imam na tel kupio na App storu (osim BiteSms koji sam takodje kupio,nike krekovan)ali mi ove dve app znace vise nego sve ostale zajedno..opet kazem iskreno da me neko pogresno ne shvati

Fisherman
22-12-2011, 11:54
Ne mogu da se otrgnem utisku koji su ovde ostavili dugogodisnji i dobro verzirani korisnici iPhone - veoma protivrecno je sve. Od fenomenalnog do potpuno razocaravajuceg. Namece se da su iz APPLE ipak malo pozurili sa izbacivanjem aparata usled cele situacije sa SJ, da bi njegovo ime stajalo u potpisu i sada se problemi resavaju naknadnim upgrade-ima. Takodje, utisak je da su malo dezorijentisani u celoj "borbi" sa JB ekipom jer nekolicinu dobrih stvari koje je donosio JB nisu uspeli ili ne zele da inkorporiraju u iOS nikada. S druge strane, cela prica oko 3G protoka koji ne moze da se iskljuci je najverovatnije odradjen u saglasju sa ekipom iz telekomunikacionih kompanija (citaj AT&T) kako bi se povecala potrosnja i kolicina novca koja se prihoduje. Koliko god da su bili u prednosti nad Androidom, sada su sopstvenim potezima sebi skratili noge.

Ocekujem u petak da dobijem 4S, pa cu vam i moje utiske preneti.

kurbla
22-12-2011, 12:22
sa at&t sigurno nisu u dogovoru,jer je to najgore pokrivena mreza u americi i u vecini slucajeva ima 3 crtice,a o 3g prijemu necu ni da govorim!

Takodje kod vecine ozbiljnih operatera odavno postoji unlimited opcija data protoka,tako da ti i to donekle pada u vodu.

Razlog zbog nepostojanja opcije je jednostavno u tome sto su hteli da zaista sve brzo radi,pa i internet!:)

Fisherman
22-12-2011, 12:29
...a zanemarujuci cinjenicu da je njihov najveci pojedinacni provajder korisnika upravo AT&T - i onda ostave 3G always ON iako oni imaju "slabu" pokrivenost, a zarad bolje usluge i rada aparata? Pa nesto tu opako nije u redu... Ako su hteli da sve radi kako treba, a pokrivenost 3G signalom ni u jacim evropskim drzavama nije 100%-tna, onda ne vidim kako su uspeli u tome, vec samo da su vise problema stvorili i korisnicima i sebi.
Ali ne zelim da idem u pljuvacinu, jer mi to nije ni bila namera. Ocekujem da se te stvari rese narednim update-ima ili eventualno sa JB.

ipujdo
22-12-2011, 13:10
@Kurbla
Vidis ja bas vozim najnovijeg BMW-a ali to ne znachi da cu dozvoliti u servisu da mi menjaju filtere, spone, akumulator (citaj BATERIJU) na 1000km

To sto provajderi imaju pakete u koje je ukljucen odredjena kolicina protoka je super za one koje se opredele za to, ali ja zelim, da moj xyGB protoka potrosim na nesto drugo a ne da mi telefon bez kontrole ide na NET, ili da mi potrosi bateriju trazeci 3G, to je isto kao da mi onaj gore pomenuti BMW vergla samo zato sto ja imam pare da kupim najnoviji BMW

I da konstantujem, siguran sam da ce vratiti opciju za 3G kao na I4, i jos sto-sta, jer je suvise nezadovoljnih korisnika

Pravice omi SJ od blata

Silence
22-12-2011, 15:36
Ne ne, to je kao kada bi ocekivao da ti bmw trosi 3 litra a ne 10 i kukao i navijao za jb da bi mogao da zavrnes potrosnju iako je napravljen da ide brzo i trosi 10..


Sent from my iPhone using Tapatalk.

ipujdo
22-12-2011, 17:01
ne ne

i ja ocekujem da trosi 10 i da ide koliko trosi, a ne da trosi 32l na 50km i gde ima auto puta (3G) i po seoskoj dzadi, kao i da cu ja da biram po kom putu cu voziti, a ne neko ko ima korist od mog novca

rdl123
22-12-2011, 18:39
A možda je u pitanju to da Qualcomm MDM6610 baseband nema opciju biranja izmedju Edge/3G već isključivo može da odradi samo fallback u nedostatku 3G signala.

Gizmo967
22-12-2011, 20:56
To ne moze biti jer lijepo gdje nema 3G ili slab 3G uredno prebaci na edge :)

1024
22-12-2011, 22:40
@Gizmo967: Upravo si napisao definiciju "fallback-a" iz prethodnog posta. :confused:

Gizmo967
22-12-2011, 22:53
Da.. Istina previdio sam dio koji sam opisivao. U moju obranu, pisao sam sa iPad zakacenog na hotspot od 4S dok sam cekao u autu pa uvijeti nisu idealni :P I isprika za quote posta iznad, lekcija naucena :)

Btw zar "fallback" ima ikakvog smisla? Prije bih rekao da je "fallback" rezultat softwarea a ne hardwarea..

1024
23-12-2011, 10:32
Koliko smisla ima ili nema ne mozemo da pretpostavimo jer nemamo nikakve informacije o tome, samo spekulisemo o mogucim razlozima.

Mada najverovatnije je da je Apple-ov stav "3G signal je toliko rasprostranjen da nema smisla gasiti ga. Ukoliko 3G signal nije toliko rasprostranjen, procitati ponovo prethodnu recenicu."

Takkyy
23-12-2011, 11:23
Ma ovo je nemoguce!!!

zemomak
23-12-2011, 19:06
Imam jedno pitanje. Moze li se iPhone 4s aktivirati bez itunesa, znaci ona prva aktivacija kad se tek kupi??? Pozzz


Sent from my iPad using Tapatalk

Goxy86
23-12-2011, 19:11
Moze, samo moras biti na wifi...

zemomak
23-12-2011, 19:40
Okej hvala, a da te pitam ima li kakva aplikacija za iPad koja isti moze pretvoriti u wifi ruter?


Sent from my iPad using Tapatalk

Life
23-12-2011, 20:12
Ako mislis da 3G net od iPada dijelis na neki drugi uredjaj to mozes hotspotom, ako sam dobro shvatila pitanje xd


Sent from my iPhone using Tapatalk

Wahad
23-12-2011, 22:23
Dap, ne moras da koristis neku aplikaciju, mozes preko ios podesavanja u networking da namestis da delis konekciju i radi savrseno. Delio na laptop i 2 mobilna istovremeno.


Tapatalkin' w iPhone 4s.

zemomak
24-12-2011, 00:18
hvala puno, pokusavao sam to da podesim ali ne znam da si pita ! :(


Sent from my iPad using Tapatalk

imikica
25-12-2011, 11:32
Od juce sam vlasnik iPhone 4S i moram da svij skepticizam po pitanju istog podelim sa vama kao impesiju!!!!
Ne znam da li modeli iz USA imaju nesto drugo, ali ja u Nisu, u delu grada gde je 3G ocajan toliko da na drugim telefonima cak ispara imam pun signal, maksimum pad e jedna crtica.
Sto se baterije tice, od juce od 12h je sa fabrickim punjenjen dosao do 12% sada, a cekog dana je juce razgovarano i pisane porike kao i surf na wifi-u.
Moram da priznanm da sam odusevljen i pozitivno iznenadjen.

Silence
25-12-2011, 15:13
Vrh, u zdravlje da ga nosis i da te dobro sluzi ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk.

Fisherman
26-12-2011, 10:16
Evo i ja da podelim utiske konacno sa vama :) U petak uvece sam konacno dobio mesec dana cekani 4S i mogu da vam kazem da se isplatilo.
Karticu sam morao da secem (zbog nekih administrativnih prepreka u Telenor-u) i veliko hvala jos jednom iphone-srbija shopu.
Dakle, telefon se aktivira bez kacenja na kompjuter i iTunes, preko wi-fi, sto je odlicna novina u odnosu na 4-ku, odnosno na iOS 4. Kontakte sam bez ikakvih problema syncovao sa Gmail-a i nemam nikakav problem sa Caller ID (za sada). Baterija (fabricko punjenje) bese na skoro 80%, i to je trajalo skoro 24h uz svo igranje sa telefonom oko primarnih podesavanja i skidanja aplikacija. Za sada se ne zalim (ukljucene su push notifikacije, iskljucene location services) na trajanje.
Signal u Beogradu, na telenor mrezi, za sada ne predstavlja nikakav problem, koliko znam pokrivenost je skoro 95% u gradu sa 3G signalom, pa se telefon ne muci.
Internet tethering proradio iz prve nakon unosenja parametara, takodje.
Ukoliko se jos necega setim, pisem.

Pozdrav svima.

P.S. Mozda ce nekome biti interesantno:
telefon je porucen 22.11.2011, a isporucen na odgovarajucu adresu 08.12.2011
u telefonu je ucitano:
iOS 5.0.1 - (9A405)
Modem Firmware: 1.0.13

Kapetan
26-12-2011, 12:01
@Fisherman

Mozes li da napravis par testova brzine 3g mreze na Telenoru sa 4s? Hvala

mikee
26-12-2011, 12:06
Evo ubacio sam screenshoot od telenor 3g speed testa...
http://img823.imageshack.us/i/imagemdoy.jpg/

Fisherman
26-12-2011, 12:58
posto jos uvek nisam provalio kako se radi screenshot na IP, sledi copy/paste:

Test Date: dec 26, 2011 12.51
Connection Type: Cellular
Server: Belgrade
Download: 9.20 Mbps
Upload: 0.45 Mbps
Ping: 89 ms

Fisherman
26-12-2011, 13:00
Jos jedan test je pokazao sledece:

DL: 8,42 mbps
UL: 0,95 mbps
ping: 88ms

DinoBg
26-12-2011, 13:05
Pritisni home+lock dugme u isto vreme

kovacevic031
26-12-2011, 13:09
posto jos uvek nisam provalio kako se radi screenshot na IP

http://lmgtfy.com/?q=iphone+screenshot

:D

Fisherman
26-12-2011, 13:12
8046

evo i prvog screen shot-a :)

macak
26-12-2011, 15:39
Samo da javim da iphone 4s kada ga kupis bar se to meni desilo,dolazi sa folijom napred,znaci pored one 2 standardne koje moras da skines,
postoji i prednja folija :)

mikee
26-12-2011, 15:42
@fiserman koliko ja vidim ti si izmerio wifi a ne 3g protok...nemoguce da ti je na 3g download 9 MB/s

Takkyy
26-12-2011, 16:04
@macak
Dolazi sa folijama napred i pozadi, ali one nicemu ne sluze, posto jezicak dole bas viri, a i nemaju otvor za home dugme i zvucnik... Nema nikakvu trecu foliju sem te dve, izgleda je tebi neko dodatno stavio

jelenac
26-12-2011, 16:49
3g - telenorhttp://img.tapatalk.com/6d5d02e9-9789-6823.jpg

cikajwoa
26-12-2011, 16:53
Jedno hitno pitanje, da li je mnogo iphone 4s ,mesec dana star 500e? Covek ga dobio na poklon i netreba mu. sim free naravno

DinoBg
26-12-2011, 16:56
Nije mnogo uopste... Uzimaj ako je sve ok...

cikajwoa
26-12-2011, 17:09
pitam ga za serijski br, i poslao mi ovaj iphone 4s :DNQGJSQVDT.. ,ovaj je format izostavio sam namerno dva zadnja slova.
Kakv je ovo forma, jel to drugacije nego na 4? kaze da mu pise ovo na serial number i da nema drugi..
kada odem ovde
https://selfsolve.apple.com/agreementWarrantyDynamic.do

(https://selfsolve.apple.com/agreementWarrantyDynamic.do)da proveri izbacuje mi gresku a ovde mi izbaci sve podatke

http://www.chipmunk.nl/klantenservice/applemodel.html

N (http://www.chipmunk.nl/klantenservice/applemodel.html)eko ,hitno??!:crash: Hvala :* :D

macak
26-12-2011, 20:23
@Takkyy (http://www.isrbija.net/member.php/10373-Takkyy) Nema sanse da mi je neko stavio posto sam iz radnje uzeo telefon vakumiran,i bilo mi cudno kad ono ima folija ?:)

Gizmo967
26-12-2011, 21:21
Da nije slucajno bio refurbished? Svaki iPhone od prvog do 4S sam dobivao sa folijama koje je Takkyy opisao..

Fisherman
26-12-2011, 21:23
@fiserman koliko ja vidim ti si izmerio wifi a ne 3g protok...nemoguce da ti je na 3g download 9 MB/s

ako pogledas dobro na screenshot videces da je "network: CELLULAR" - u trenutku merenja, naravno da sam iskljucio wifi connection, inace biste videli DIA konekciju sa simetricnim protokom od 6Mb/s koju imam na poslu.
Pozz :)

DinoBg
26-12-2011, 21:24
pitam ga za serijski br, i poslao mi ovaj iphone 4s :DNQGJSQVDT.. ,ovaj je format izostavio sam namerno dva zadnja slova.
Kakv je ovo forma, jel to drugacije nego na 4? kaze da mu pise ovo na serial number i da nema drugi..
kada odem ovde
https://selfsolve.apple.com/agreementWarrantyDynamic.do

(https://selfsolve.apple.com/agreementWarrantyDynamic.do)da proveri izbacuje mi gresku a ovde mi izbaci sve podatke

http://www.chipmunk.nl/klantenservice/applemodel.html

N (http://www.chipmunk.nl/klantenservice/applemodel.html)eko ,hitno??!:crash: Hvala :* :D

Ne lici mi to na serijski od iphone-a mozda se nesto menjalo od 4s ali ranije sigurno nisu izgledali tako... Sta ti izbaci kad ukucas na appleovom sajtu?

Fisherman
26-12-2011, 21:29
moj je kombina brojki i slova:C38GT4KT.....

mikee
26-12-2011, 21:31
Pa koja je mreza kada je protok 9mb?odmah prelazim na nju :))))))

cikajwoa
26-12-2011, 22:04
evo vam ceo serial, pa probajte na oba sajta, na apple izbacuje gresku a na ovom drugom izbaci sve validne podatke

DNQGJSQVDTCO

probajte, u cemu je fora?

zadnja cena je 480 e , mnogo mi to jeftino.. na slikama je kao nov

jelenac
26-12-2011, 22:20
Pa koja je mreza kada je protok 9mb?odmah prelazim na nju :))))))

Kod mene Telenor

Kapetan
26-12-2011, 22:26
Pa koja je mreza kada je protok 9mb?odmah prelazim na nju :))))))

Telenor na nbg ima 8-9 mbit/s.

Kod mene na Vozdovcu je manje 3-5 mbit/s....

mikee
26-12-2011, 22:35
Ja imam telenor takodje i maksimalna izmerena brzina je 3,5 MB

kurbla
26-12-2011, 23:38
vip u određenim delovima grada Beograda ima brzinu od oko 1 MB :)

jelenac
27-12-2011, 07:42
Ovde kod mene u Vrscu varira od 4-9- telenor

Fisherman
27-12-2011, 13:41
8071
evo i potrosnja baterije. Ovo je nakon drugog "full charge" punjenja.
Ja sam zadovoljan sa baterijom i mislim da 4S ima sasvim korektnu autonomiju cak i za zahtevnije korisnike (iako ja ne spadam u takve).

shusha
27-12-2011, 16:25
Ovo je katastrofa lose, ja na iP4 imam redovno preko 6h usage sa konstanto upaljenim edge, wifi, location itd. sad ne znam dal je razlog ios5 ili 4s???

Fisherman
27-12-2011, 17:53
koliko znam i po specifikaciji na apple-ovom sajtu se vidi da su usage i stand by manji nego na IP4.
Buduci da ima brzi procesor i, da ne kazem bolje, ali drugacije funkcije i sl, 4S ima po meni sasvim zadovoljavajucu potrosnju.
Pretpostavljam i da je iOS 5 mnogo zahtevniji od prethodnih verzija.
S druge strane, baterija koja izdrzi 36 sati sa koriscenjem na smartphone-u po meni je dobra baterija - nije kao da idemo u sumu na prezivljavanje 7 dana pa nam treba baterija koja ce toliko da drzi.

iMorris
27-12-2011, 20:14
Bitno je da izdrzi jedan dan. Verujem da svako od nas ima naviku da telefon stavi na punjenje kad ode da spava...

Life
27-12-2011, 20:52
Neznam po meni je isto to jako slabo... Evo za usporedbu danas mi je 3G cijeli dan ukljucen(trebao mi) na mom i4 znaci koristenje maila,fb,twitter, takodjer lokacije i obavijesti ukljucene i imam trenutno jos 29% baterije i 5 i pol usage-a.... Kad ugasim 3g ide redovno preko 6h....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Fisherman
27-12-2011, 22:12
Meni je stalno ukljucen 3G na iP4S i imam 4h + usage. Meni je dovoljno. Mada, kazem opet, ja nisam zahtevan korisnik

Byakuya
29-12-2011, 02:56
Ljudi drzite se teme...nemojte vise offovati...znaci iPhone 4s UTISCI

imikica
29-12-2011, 10:45
Neznam po meni je isto to jako slabo... Evo za usporedbu danas mi je 3G cijeli dan ukljucen(trebao mi) na mom i4 znaci koristenje maila,fb,twitter, takodjer lokacije i obavijesti ukljucene i imam trenutno jos 29% baterije i 5 i pol usage-a.... Kad ugasim 3g ide redovno preko 6h....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kako gasis 3G na iPhone 4S?!

djoole
29-12-2011, 15:11
Ja muku mucim sa baterijom. Za noc mi svuce izmedju 10 i 25%. Katastrofa!

iMorris
29-12-2011, 15:39
Verovatno je vec pisano... Vibracija je mnooogo bolja. Nema vise onog zvrndanja :)

Fisherman
29-12-2011, 16:26
Kako gasis 3G na iPhone 4S?!
pa iskljuci se cellular data, koliko ja znam :)

Serbiaman
30-12-2011, 17:00
da zato sto je 3g i cellular data sada zajedno sto je po meni malo bezveze dok je kod iphone 4 sve to odvojeno.....

martin75
04-01-2012, 21:23
Serbiaman, koliko se ja razumem, to je softverski "problem", ispravi me ako gresim, ali izgleda mi tako...
Meni se najvise svidja Siri. Ahahha, slusajte ovo : Ja : "I'm glad Steve Jobs died, he is such a bitch!" (ne mislim stvarno, samo sam hteo da vidim reakciju), SIRI : "I'm glad to hear that!" o.O AHAHAHAHHA puk'o sam od smeha :D ..

Serbiaman
05-01-2012, 01:01
ma nema veze to je po mom misljenju hardwerski problem jer kada instaliras 5.0.1 na iphone 4 opet imas odvojeno cellular data i 3g dok je kod iphone 4s sve zajedno........pozzzzzzzzz

Serbiaman
05-01-2012, 01:02
SIRI je po meni fenomenalna ali u srbiji skoro nepotrebna jer smo mi zadnja rupa u svetu pa nista nece kod nas da funkcionise kako treba :D

Serbiaman
05-01-2012, 01:16
ehhhh evo jedno interesantno ali pomalo glupo pitanje :D da li je moguce imati delivery report za porukice na iphone 4s bez jailbreaka?

mmilos82
05-01-2012, 01:17
moze... pre teksta poruke pises *!#

djoole
05-01-2012, 13:03
pa iskljuci se cellular data, koliko ja znam :)

Cellular data ne gasi 3G, vec samo blokira internet saobracaj preko GSM-a/UMTS-a.

Ali u svakom slucaju usage je duplo veci kad se koristi net samo preko WI-FI-a.

ipujdo
06-01-2012, 14:23
*!# ovo je extra nisam znao za ovaj trik
a ovo s 3G ce da nam poubija zivotni vek baterija

kurbla
06-01-2012, 15:10
danas sam uspeo da postignem sledeći rezultat pre punenja:
stand by:1 dan i 20 sati
usage:7.45
Ovo je odlično.Govorim o normalnom korišćenju :)

Bobap1988
06-01-2012, 15:38
to je vrhunski

zemomak
06-01-2012, 15:41
i moj ima nekih 6,5 sati usage time...


Sent from my iPad using Tapatalk

justkidding
06-01-2012, 15:55
Realno tesko je izvuci jedinstven zakljucak o ip4s-u citajuci postove mogu reci da na svim verzijama ios5 sad sam na zadnjoj 5.0.1 nista od navedennih problema nisam imao baterija mi drzi duze bar 20% vise isto uobicajeno koriscenje telefona ka i na ip4,jedini bag koji se desio samo tri puta do sad da pocne da zvoni kad me neko zove i posle prvog zvona se utisa skroz,ali posto imam dosta knap koznu futrolu mozda ja stisnem neko dugme dok ga vadim to jos nisam utvrdio posto se problem neponavlja(srecom..),inace definitivno bolji tel od ip4 po svim aspektima harverski i softwerski i najvaznije razlika se ustvari vidi u svakodnevnom koriscenju i nezaboravite kad izadje jb mogucnosti ovog telefona ce biti dodatno povecanje raznim tweakovima itd...

Bobap1988
06-01-2012, 17:11
mene 4ka odusevljava svakodnevno a mogu misliti koliko je to savrsen telefon.. :(

Ninoslav
06-01-2012, 18:59
Pošto imam mogućnost da nabavim 4S iz Švice iz Apple store, da li je taj 100% simfree?

I da li mi se isplati da prelazim na 4S ili da čekam, sad sam na 3G... Ako uzmem 4S koliko će ga biti lako/teško prodati kad izaše 5ica, po vama?

justkidding
06-01-2012, 19:22
Pa sto se tice apple store kupovine ako ti ga prodaju kao 100% simm free onda to i jeste ali nisam siguran gde sve u kojim zemljama prodaju sim free telefone mozes da proveris na apple sajtu za par minuta,sto se tice prodaje pa 3gs prodaju za 250e mislim da ti to sve govori....

iMorris
06-01-2012, 19:40
Losa je baterija pri koriscenju 3G-a.
A cini mi se da ni software nije najbolji. Puca mi Safari, baterija pokazuje 97% a ceo dan na punjacu, i desava mi se da me sagovornik slabo cuje...

Serbiaman
06-01-2012, 20:56
jeste simfree u bilo kojem apple storu naravno ja sam moj 4s od 32gb uzeo u cirihu i prezadovoljan sam......cekam 5 pa da ga udam :)

priest77
09-01-2012, 22:52
U iOS 5.1 b3 izgleda da su najzad vratili toggle za iskljucivanje/ukljucivanje 3G mreze:
http://www.idownloadblog.com/2012/01/09/ios-5-1-beta-3-enable-3g/

ipujdo
09-01-2012, 23:56
Znao sam da će vtatiti enable/disable 3G.

Mnogo je ljudi na puno foruma pljuvalo odluku apple što na 5.0 i 5.01 se ne može isključiti 3g (ja sam ih tu stalno kritikoavao ne samo na ovom forumu.

Lepa vest


Sent from my iPhone using Tapatalk

Sandi
10-01-2012, 21:17
Meni je glupo sto vracaju opciju jer mislim da nema potrebe da postoji u OS-u. Da neko pogresno ne shvati, na cetvorci da nema opciju gasenja svi koji drzali ukljuceno bili bi nedostupni 80% posto vremena ali sa 4s je to nesto posve drugo jer prelazi sa edge na 3g i obratno potpuno neprimetno za korisnika niti steti kvalitetu razgovora... Ja nikad nisam palio 3g na cetvorci ali edge je non stop bio na ON jer mi je glupo da imam smart phone a da nemam internet svo vreme ma gde se nalazio, pa tako sad na 4s imam stalno ukljucen cell data i savrseno mi odgovara jer ako je 3g dobar ja ga koristim a ako nije onda cepa edge i u toliko je bolje jer ne moram da razmisljam uopste o tome...

applefan
10-01-2012, 21:32
Vidis to nisam znao da na 4S tako radi. Znaci na 4S neprimetno prelazi sa 3G na E a da se ne gubi veza ? Da li je to 100% tako . Za 4 ku sam siguran da gubi jer je imam ali bi voleo da jos neko potvrdi ovo sto je Sandi rekao za 4S :P

Sandi
10-01-2012, 21:44
Matori, ja sam oko toga strahovao dok sam cekao da mi stigne 4s ali vec posle deset minuta koriscenja sam shvatio da uopste ne treba obracati paznju na signal ili drzanje telefona... Po meni je to jedna od najbitnijih stvari zbog cega treba preci sa cetvorke... Nije uopste vazno da li ne pokazuje ni jednu crtu signala na 3g jer si i dalje dostupan a zatim predje na edge i bude normalan signal. Sve to se desava bez ikakvih problema po korisnika, dostupnost ili kvalitet veze. Stvarno vrh!:)

applefan
10-01-2012, 21:58
Hmm u cemu je stos da to lepo radi na 4S a na 4 ci ne ?

studioton
10-01-2012, 22:00
4s,bar moj primerak, ne oseca prelazak, niti sam imao problem do sada..

Sandi
10-01-2012, 22:17
@applefan

Potpuno novi antenski sistem je na 4s...

Goxy86
10-01-2012, 22:20
Hmm u cemu je stos da to lepo radi na 4S a na 4 ci ne ?

Jesi cuo za antennagate na svim i4?
iphone 4s ima potpuno novi sistem antena...
U principu delim misljenje sa Sandijem, ali ipak ostaje cinjenica da kad se koristi 3g baterija se svlaci veoma brzo... Jedino zbog toga je pozeljan switch taster, a ne zbog dometa...

applefan
10-01-2012, 22:21
Da znam za to ;) Jedino sto nisam znao da to toliko bolje radi :)
Jos cete me napaliti da predjem na 4S ccc :)

Sandi
10-01-2012, 22:30
Pod hitno da predjes ako imas uslove i mogucnosti!:)

@Goxy

Iskren da budem, ja isto koristim 4s kao ip4 sto sam koristio i meni je baterija ista mozda cak za nijansu bolja nego na cetvorci...

iMorris
11-01-2012, 01:08
http://imageshack.us/photo/my-images/713/imageuwj.jpg/

Sa upaljenim 3G-om i GPS-os baterijama mi je drzala kao na ovoj slici. Danas sam drzao ugasen 3G, par puta ga palio i koristio nekih 40min i evo rezultata. Razlikuje se za duplo.

Fisherman
11-01-2012, 11:10
Vidis to nisam znao da na 4S tako radi. Znaci na 4S neprimetno prelazi sa 3G na E a da se ne gubi veza ? Da li je to 100% tako . Za 4 ku sam siguran da gubi jer je imam ali bi voleo da jos neko potvrdi ovo sto je Sandi rekao za 4S :P
Mislim da je jedan od moderatora vec objasnio da je u pitanju "fallback" u raspravi da li treba da postoji toggle za iskljucivanje 3G. Po meni taj toggle nije potreban jer telefon zaista sam prelazi na EDGE onda kada mu 3G signal nije dostupan bez ikakvih prekida u konekciji.
Baterija koliko vidim kod mene, nakon 3 nedelje koriscenja, u proseku ima oko 4-5h usage sa standby preko 28h - mislim da je sasvim korektno.
Sa ukljucenim GPS-om je znacajno smanjena autonomija, ali mislim da je to bio slucaj i na prethodnim modelima (na mojoj i zeninoj 4-orci).

kriket
11-01-2012, 19:35
Da rasčistimo, meni i stari 3G neprimetno prelazi sa 3G na E, u toku razgovora bez pucanja veze. Naravno desi se nekad i da pukne veza ali to nije zbog samog prelaska sa 3G na E, već nekih drugih okolnosti.
Znači sama promena 3G na E i obratno ne povlači sama po sebi pucanje veze.

applefan
11-01-2012, 19:53
Bogami kod mene prekine veza istog momenta kada prelazi sa 3G na E na iPhone 4

Silence
11-01-2012, 20:02
I meni se prekidala veza povrememo ali mi je 5.0.1 new build resio problem..


Tapatalk.

Sandi
11-01-2012, 20:10
Imao si problem sa tim na 4s?

Silence
11-01-2012, 21:48
Da, par puta dnevno mi se prekine veza i posle nemam domet 15ak sekundi.. Resio sam sa new build.. Ne desava se vise..


Tapatalk.

Serbiaman
11-01-2012, 23:05
isti problem sam imao i ja preko mt:s-a,trazio im drugu microsim i uradio restore sa novim buildom i evo sada extra radi :cool:

Sandi
12-01-2012, 03:44
Meni se to nije dogodilo nijednom. Bio sam na 5.0 i bilo je normalno a sad sam na 5.0.1 stari build(znog ota update-a)i isto radi perfektno... Mikro sim mts. To je od uredjaja do uredjaja. Nemaju svi taj problem a i novi build ga je resio.

Silence
12-01-2012, 04:25
Bas tako.. Od uredjaja do uredjaja, mreze do mreze, pozicije do pozicije.. A build ga jeste resio..


Tapatalk.

imikica
14-01-2012, 14:53
Restore sa 5.0.1 (9A405 - 9A406) menja base band sa 1.0.13 na 1.0.14...

zexx0r
14-01-2012, 21:54
Ma SimFree zakon ^^ :) Ne mogu da kažem da mi je bila frka dok sam "brinuo" oko verzije basebanda zbog unlocka, ali sada mi je banja kada ne moram da se cimam da li će baseband da se updatuje ili ne :) Svako ko može da odvoji malo više novca treba da priušti sebi lepotu simfree telefona, a kažem ovo kao student koji je radio 7 meseci u servisu da bi zaradio novac za telefon :)

duka.bazuka
15-01-2012, 20:18
Cao,

Izvinjavam se ako vec ima pokrenuta tema ali nemam bas dosta vremena da svrljam po sajtu pa cu zamoliti za pomoc prijtelja :P

Uzeo sam s4 sim free ali neznam kako sa kog sursa da instaliram cydiu i instalius, to sam imao na 3gs ali sam sve seme pozaboravljao jer je bilo podavno...

Ps. hvala aktivnim clanovima koji su uvek tu da pomognu ;)

pozz

applefan
16-01-2012, 18:08
Za 4S jos uvek neba jb tako da nema ni cydia ;)

iMorris
16-01-2012, 18:36
Od kako sam uzeo 4S desava mi se na svakih nekoliko dana da me sagovornik ne cuje. Ili da me jedva cuje kao da sam 2 metra od telefona. Dosao je sa novim buildom.

Jel ima jos neko ovakav problem?

Gizmo967
16-01-2012, 21:00
http://www.isrbija.net/showthread.php/26264-iPhone-4S-problem-sa-odlaznim-pozivima-(iPhone-4S-Outgoing-call-no-audio)

zemomak
19-01-2012, 20:14
evo moje upotrebe i stand by :)


Sent from my iPad using Tapatalk

deki4321
20-01-2012, 15:26
Vredi li menjati iPhone4 za 4S?


Sent from my iPhone using Tapatalk

dado
20-01-2012, 15:28
Uz "razumnu" doplatu naravno.:)

Sandi
20-01-2012, 15:28
Ako imas mogucnosti treba da zamenis. To je moje subjektivno misljenje.

deki4321
20-01-2012, 15:55
Hvala na brzom odgovoru.


Sent from my iPad using Tapatalk

ipujdo
20-01-2012, 16:47
Vredi li menjati iPhone4 za 4S?


Sent from my iPhone using Tapatalk

To jeste subjektivno mishljenje, ali u mom slucaju moje mishljenje je da treba preskociti 4s, i meni su savetovali isto, ali ja nisam poslusao

sad se razmisljam da prodam 4s, to sa pozivima se svima desava, samo ne primate svi.
baterija je veliki minus zbog 3G, fix koji su napravili za bateriju na 4s je super za I4 koja je na IOS-5, drzi joss duze
siri je neupotrebljiva sem alarma i reminder-a
mozes da posaljes poruku, ali ne mozes da zoves kroz siri
kamera je bolja, ali samo bolja, nista posebno, slike su kao i sve slike s skupih telefona

ostani na I4, i to samo zato sto I4 je extra telefon, bez bug-a sada s JB

Sandi
20-01-2012, 17:35
Jesi ti koristio ili imao ip4s ili pricas nesto sto si procitao na netu?

Ti "problemi" koje si naveo nisu nista strasno i reseni su sa 5.0.1, sto se tice baterije meni traje apsolutno isto kao ip4. A kamera je mnogooo bolja na 4s. Onaj koga nervira problem sa antenom na ip4 treba da predje na 4s jer taj problem vise ne postoji i jako je lepo kad mozes tel da drzis kako ti se prohte. O brzini mislim da ne treba ni pricati... 4s ubija koliko je brz. Podize sistem za 12-14 sekundi a ip4 nekad i preko 30 mu treba da se upali. Subjektivno misljenje je jedno a cinjenice su nesto posve drugo. Ako neko moze sebi da priusti 200+ eura doplate za 4s onda treba to da uradi.

Sto se tice ispadanja iz mreze to je samo do uredjaja kakav ti zapadne i nemaju svi taj problem(koji je resen kako sam napisao gore), ja recimo nisam imao problema ni na 5.0 ni na 5.0.1 i stari i novi build. Uvek tel radi najnormalnije.

Silence
20-01-2012, 18:00
Slazem se sa sandijem.. Ne treba se dvoumiti izmedju 4 i s. a problem sa signalom neko ima neko ne. Ja sam imao i resio buildom..


Tapatalk.

Hertzog
20-01-2012, 18:34
Imam i4s i mislim da ne vredi menjati i4 za ovaj model, mala je razlika, da bi se kupovalo, pogotovo u nasim uslovima, gde je iPhone jos uvek skup... Brzi jeste i to dosta od i4, ali to je jedino sto na njemu vredi za razliku od i4... Siri je zanimljiva ali samo na pocetku, pola reci ne razume, a i nije nesto korisna kod nas... U svakom slucaju moj glas za preskakanje i4s

ipujdo
20-01-2012, 18:47
Znači kao prvo, da se razumemo, kao što sam i napisao, imam i iphone 4 i iphone 4s. Oba koristm i oba su sim free

Pravo je pitanje upravo s 200 eut, da li ih vredi dati

Moje je mishljenje da ne. Sve je to ok 4s je brzzi kamera bolja, ali ne vredi 200 i plus.

Druga je stvar da nema iphone ili da je na 3gs

Oćete neki uporedni test?

dzenopoljac
20-01-2012, 21:57
Ja sam se zbog baterije najviše brinuo u vezi 4S-a. Evo jutros sam ga skinuo sa punjača i prilično sam ga drndao (sve na ON), igrice, surf, poruke, pozivi... Još ga večeras u iščekivanju jb-a ne ispuštam iz ruku :)

http://img.tapatalk.com/b2952016-d512-8a0f.jpg

Zadovoljan sam :)

mikee
23-01-2012, 20:26
Meni isto baterija 7h sa drndanjem,+ sada sa jb-kom mozes da redukujes 3g...A siri mi poziva najnormalnije iz imenika od kada imam caller id fix...

Goxy86
23-01-2012, 23:34
Jb nije uticao na bateriju... :)
Evo ga danasnji heavy usage...
http://img.tapatalk.com/5fb45a2d-e022-c464.jpg

Serbiaman
24-01-2012, 18:07
Goxy86 super ti je usage ne mogu da verujem;) koji build imas 406 ili 405....?

Goxy86
24-01-2012, 18:39
406 build, restore-set as new phone
Jailbreak-samo par osnovnih stvari ubacio, znaci bez divljanja sa tweakovima...i super sljaka... ;)

Serbiaman
24-01-2012, 18:43
super definitivno si me usmerio ka 406 buildu jer se dvoumim koji da stavim......evo sada radim restore ;) pa javim utiske.....pozzzzzz

zemomak
26-01-2012, 20:53
kako se ubacuje ta verzija 406, kod mene stoji 9A405? jel sigurno bolja?


Sent from my iPad using Tapatalk

Hertzog
26-01-2012, 22:01
Najlakse ti je preko iTunesa... Spojis telefon i odradis restore... Pre toga uradi backup da sacuvas podatke i da ih posle mozes ubaciti u tel

Filipp
27-01-2012, 11:37
Imam jedno pitanje, trenutno imam i4 i imam ponudu da za 200e menjam za 4s pa me zanima misljenje ljudi koji imaju 4s, koliko mi se ovo isplati ciniti? :)

Byakuya
27-01-2012, 12:10
Koliko je star tvoj i4? Koliko gb? U kakvom je stanju i za koji 4s bi menjao?

.stefan
27-01-2012, 13:12
ako je simfree ne isplati se nikako...ovde ljudi ubise boga sa cenama novih 4s-ova,prodavci se ugradjuju po 100 i vise evra po telefonu sto je na ovu cenu iskreno mnogo...

bekilence
27-01-2012, 13:41
Ja sam hteo da menjam svoj iP4 32GB simfree za 4s 16GB simfree uz moju doplatu od 150€, medjutim srecom na vreme mi doslo iz du**ta u glavu da zaista glupo menjati u ovom slucaju. Najveci razlog zasto sam hteo da menjam za 4s je zbog eventualnog iP5 kada izadje, radi manje doplate :D


---
I am here: http://maps.google.com/maps?ll=44.847410,20.373974
Sent from my iPhone using Tapatalk

djoni1980
27-01-2012, 18:36
Ko hoće da kupuje 4S, sad je dobar trenutak. Dostupan je jailbreak, može besplatno da se dođe do kvalitetnog softvera, mogu da se "isprave" neke mane nejailbreakovanog iphona (tipa gašenja 3G, caller id, itd).

Filipp
27-01-2012, 19:11
Pa ovako moj je star 8 meseci, ali bukvalno je kao nov, nema tackicu na sebi 16 gb, simfree, full oprema... Za 4s star 20 dana simfree 16 gb, full oprema :)

AppleFan
27-01-2012, 23:11
Ako imate nekog u Svajcarskoj odlicna je prilika za shoping iPhona 4s... Za 16gb model potrebno je izdvojiti 649CHF ili ti 540 evra... Cenu za druge modele mozete pogledati na www.apple.ch! ;-) Naravno sve su SIM FREE modeli.