PDA

View Full Version : IOS5 - reminders



dakysrb
13-10-2011, 17:24
Sa IOS5 dosao je i reminders, kako sam gledao na offiicijalnom videu moguce je postaviti podsetnik i za locations... ( lokaciju).

npr. Hocu da me podseti kada dodjem kuci da uplaim bojler.

Sve je to ok, upisem ja podsetnik idem na location on ali kako on da zna gde mi je kuca ?!! :) kako i gde to da podesim...

dakysrb
14-10-2011, 17:38
Dal je moguce da niko ne zna ? :S

SPW Spartan
14-10-2011, 17:42
Za bojler i te stvari . Najbolje da se vratis na stari provereni tefter, ili porukice na frizideru :D

mihailo.t.tosic
16-10-2011, 18:34
Sa IOS5 dosao je i reminders, kako sam gledao na offiicijalnom videu moguce je postaviti podsetnik i za locations... ( lokaciju).

npr. Hocu da me podseti kada dodjem kuci da uplaim bojler.

Sve je to ok, upisem ja podsetnik idem na location on ali kako on da zna gde mi je kuca ?!! :) kako i gde to da podesim...



Moze u imeniku npr u stavku Kuca ili fixni ili sta vec da ukucas svoju adresu...i posle kad pravis reminder tako ubacis adresu..nije nikakva nauka..

dakysrb
16-10-2011, 23:40
Nece tako da nadje ulicu... kaze da ne postoji.

iMorris
16-10-2011, 23:44
Pa unesi punu adresu u kontakt...

dakysrb
17-10-2011, 00:05
Nece da je nadje... probaj sam "Kamenicka 6" beograd...

KOliko trosi bateriju kada se stavi podsetnik na lokaciju posto vidim da je location (strelica) u procesu non stop ...

iMorris
17-10-2011, 00:09
Meni drzi 7h usage i standbay 18h sa ukljucenim WiFi i Location.

Probacu sutra to za home. Mislim da sam podesio....

ssf01
20-10-2011, 14:05
ima li kakve novosti oko ovoga?
kako se podesava na 3gs-u? i da li radi? :)

dakysrb
20-10-2011, 14:24
nema sanse da lociram tacno kucu, ulicu da ali kucu nece nikako ... zna li neko resenje...


poslato sa pametnog telefona

nulled
20-10-2011, 15:06
Ukljuci Gps kad si u dvoristu pa sacuvaj location ;)


Sent from my iPhone

dakysrb
20-10-2011, 16:29
sacuvam, ali on sacuva samo Belgrade, Serbia. ne i ulicu, i kad ga sledeci put zadam ode u centralnu srbiju :)

no1livz4ever
20-10-2011, 17:24
Meni je radilo precizno u brucu sa ukljucenim wi-fi-jem (kontam da je zajednicki cip). Ali onda UBIJE bat.


Sent from my iPhone using Tapatalk

3MAJ
26-10-2011, 13:00
Napisao sam isti post i na drugom forumu, u potrazi za odgovorom...

Konačno sam prelomio i instalirao iOS5 i polako već rešavam problemčiće, ali sam naišao na jedan zanimljiv i za sad nerešiv sa Reminders/Maps.
Imam već za neke kontakte unešene pune adrese. Kada iz Maps kliknem kliknem na phonebook ikonicu u Search polju i odaberem neki kontakt sa adresom, dobijem poruku "No Results Found" (pošto telefon uradi copy&paste cele adrese u Search polje). Kada ponovo pritisnem Search bez ikakve izmene te adrese, pronađe mi adresu i stavi pin (uglavnom) tačno gde treba.

Problem ne bi bio toliko izražen da Reminders ne koriste pretragu na Google Maps po istom principu, i zbog toga nemogu postavljati location based remindere, jer mi ne pronalazi adresu iz prve pretrage.

Da li je još neko naišao na ovaj problem i uspešno ga rešio i kako?

vikhiiz
11-01-2012, 13:14
^da... ja sam naišao na ovaj problem!
Imam gomilu promblema u vezi sa ovom temom!
Kao prvo, sve što unesem u imenik a u vezi sa mapama i lociranjem, navede kao Češka Republika!

Dalje, i ja sam se interesovao za reminder i nema šanse da ga podesim.
Kada hoću da sačuvam adresu za neki kontakt, naizgled sve radi kako treba. Nađem, bacim pin, sačuvam i to je to (ovo sam pokušavao na sopstvenoj lokaciji, za lični kontakt). Međutim kada kliknem posle toga (save procesa) na taj link, pošalje me na totalno nebuloznu adresu.

Totalno sam zbunjen sa svim ovim stvarima oko mapa i lociranja.

BTW, ne znam kako ih nije sramota (Apple) da toliko godina nisu ni pipnuli određene app, a između ostalog i mape! Šta je sve moguće uraditi na Android-u sa mapama, mi možemo samo da sanjarimo o tome! -nebitno!

Kažem, ne rade mi dobro te mape, niti reminder, a o lokacijama za kontakte - ne želim ni da razgovaram! Ne znam šta je i kako da se reši problem? :/

mikee
11-01-2012, 13:56
Remainderi vezani za lokaciju ne rade u srbiji...dzabe pokusavate da ih podesite.za sad' je jednostavno tako...

goranagf
11-01-2012, 14:10
Izasao je dodatak (http://www.limera1n.cc/2012/01/integrate-maps-into-reminder-app-to.html) preko Cydie za Reminders zove se Map reminders, koji valjda rijeseva ovaj problem, t.j. dodaje mapu u podsjetnik, ali se placa. Pokusao sam instalirati krekovan, ali imao sam problema oko licence, tako da ga nisam uspio ni probati, nekao neko drugi pokusa pa nek javi.

vikhiiz
11-01-2012, 14:27
Non JB iOS :/

dakysrb
11-01-2012, 16:16
i ja imam osti problem sa licencom, jedino da se kupi ali...


_____________________
poslato preko tapatallk programa

dejan.kv
03-03-2012, 11:21
ja koristim reminders redovno i ekstra je. Ne koristim podsetnik po lokaciji, ali mi se desava da mi se non stop pojavljuje steleica pored baterije za location services i baterija mi traje krace. Da li neko zna sta je u pitanju.
Nemam ni jedan podsetnik sa zadatom lokacijom!

NikolaSRB
03-03-2012, 11:27
Probaj da udjes u settings / location / proveri da li ti je omogucen location za aplikaciju

njikolaj
05-03-2012, 20:12
Remainderi vezani za lokaciju ne rade u srbiji...dzabe pokusavate da ih podesite.za sad' je jednostavno tako...
Hmm... kod mene radi. Danas sam testirao. :)

mikee
05-03-2012, 23:35
u srbiji?????

acim
05-03-2012, 23:50
Zaboravljaš da Srbija nije zvanično podržana.

mikee
05-03-2012, 23:51
pa covek kaze da kod njega radi...

acim
06-03-2012, 01:15
Ne stanuje na istoj lokaciji, možda je njegova kuća pokrivena mapom.

Silence
06-03-2012, 01:47
Ne radi u Srbiji, ali..
Skinite app sa Installousa koja se zove '2Do' u kojoj radi location servis savrseno.. Trosi 15ak-20% vise baterije dnevno jer non stop ceka da se priblizite lokaciji ali ja bih bez toga zaboravio 10 stvari dnevno pored kojih prodjem da odradim..


Tapatalk.

njikolaj
06-03-2012, 15:13
Hmmm. da ne bude zabune: Bio sam home - Becej. Stavio sam Reminder + at a location When I arrive. Otisao sam da radim i kad sam se vratio kuci podsetnik se javio.

iLaki
06-03-2012, 15:25
@njikolaj mora li da radi wifi?

mikee
06-03-2012, 15:26
a nemas nikakav tweak?

bokica
06-03-2012, 18:07
Ljudi, gde vam je ta opcija za locations u Reminders?

mikee
06-03-2012, 18:32
kada postavis reminder udjes na njega i onda ides "remind me" i imas ponudjeno "at location" i "at time" ti biras at location...

Johnny Bravo
06-03-2012, 18:42
Jeste, al ja to ne nadjoh na iPhone 3GS-u, a na iPhone 4 (i 4S) postoji ta opcija. A bokica ima 3GS.

bokica
06-03-2012, 22:08
Nazalost! 3gs. I sad vi meni recite zbog ceka ne moze 3gs da ima tu opciju? Uzas!

njikolaj
07-03-2012, 15:27
@njikolaj mora li da radi wifi?

Ne nemora da radi wifi. Evo sad sam probao iskljucen wifi nalazi me najnormalnije i moze da se postavi. Ne treba ni mobilni net.(Kad ima net, onda ispisuje grad gde sam, kad nema net ispisuje geografske oznake)

Nemam nikakav tweak instaliran za Reminders..

mikee
07-03-2012, 15:29
ne mogu da verujem posto da bi prepoznao lokacije kod nas mora da ima tweak.Drugacije ne moze...

njikolaj
08-03-2012, 09:01
Samo za nevernog mikee-a:

9897

9898

Šta još da ti slikam?

Lista instaliranih packages sa cydie: Activator, AirBlue, Airblue Stack, Appsync, BatteryInfo, Bigboss icon set, cydia icons, cydia installer, cydia translations, default HD SBSetting, Erica utilities, gui-gpg-sec, Hackulous resources, iBookFix2, iFIle, installous 4, iphonedelivery, mobilesubstrate, ringer/silent sbsetting, sbsettings, sbsettingstoggles, serious sbsettings HD, source GUI, Substrate Safe Mode, WeeFlaslight.

To je to. Ako medju njima postoji tweak za Reminders, onda imam tweak. :D

mikee
08-03-2012, 10:23
Taman posla da ja tebi neverujem...Neverovatna mi je cinjenica da si to uspeo u srbiji kada nam je svima poznato da kada unesemo tu opciju on kaze sorry i can't provide maps in serbia(ili locations ili tako nesto)...Govorilo se ranije o tome na forumu i niko nije znao zasto je to tako...
Hocu reci,meni to radi,ali teko posto sam instalirao neki tweak iz cydie.Pre toga sam lupao glavu 1000x da nekako ovo resim,ali pre jb-a jednostavno noje bilo nacina.Meni je ovo jedna od najkorisnijih stvari.Recimo memorisem joj gde mi je posao i kazem Siri sta da me sve podseti kada stignem u kancelariju.
A hvala na ss-ovima i objasnjenju.U svakom slucaju odlicno je da ti to radi :)

Johnny Bravo
08-03-2012, 15:00
Nazalost! 3gs. I sad vi meni recite zbog ceka ne moze 3gs da ima tu opciju? Uzas!

Apple politika. Isto kao za Siri, izmedju ostalog. Sta da ti kazem. Product differentiation.