PDA

View Full Version : Procesi koji rade u pozadini



misko_mtc
11-10-2011, 18:42
Zdravo svima,
Ja sam sveži korisnik Iphone-a i ovog fenomenalnog foruma. Kupio sam 3G 16Gb skoro. Do sad nikad nisam bio u kontaktu sa ovim telefonom i uopšte sa Apple proizvodima. Trebao mi je neki telefon gde mogu instalirati navigaciju, zbog posla, a ujedno i stabilan telefon u koji mogu da se "kunem"! :) Mnogi su mi preporučivali neke androide i sl, ali koliko vidim, ovo je nešto malo više od svega toga (moje početničko mišljenje). Sve u svemu, prezadovoljan sam.
Da predjem na stvar. Ovaj model koji ja imam otvara sporije SMS poruke, dok sa mail-ovima nemam nikakvih problema. Verujem, a i čitajući na ovom forumu, to je manje - više normalna stvar za ovaj model. Ono što sam primetio, proces koji koristi mail program radi u pozadini, pa je to sigurno razlog njegovog bržeg otvaranja. Da li postoji mogućnost ubacivanja programa da radi u pozadini, recimo za SMS?
Da dodam, verzija softvera na mom telefonu je 4.2.1.
Hvala.

Srecko
11-10-2011, 18:58
Prvo dobrodosao. Drugo, ti na iOS 4... Tacnije na 4.2.1 dobijas takozvani multitasking, tj ostaju ti programi otvoreni u pozadini (da se tako izrazim),e sada, moguce da ti zatvaras "Messages" pa kada ti dodje poruka on non stop otvara, ostavi ga neka ti radi u pozadini, on je uvek otvoren i kada ti stigne poruka ti kliknes da je procita i op on ga samo podigne i to je to... Inace multitasking proveravas dva puta klikom na home dugme. A najbolje bi bilo da instaliras SBSettings sa "Cydia-e" i on ti pokazuje sve procese koji ti rade u pozadini.

Patt
11-10-2011, 19:10
Posto koristis 4.2.1 software, moj savet ti je da ga spustis na neki whited00r-ov nizi, jer ti na tom sigurno sve otvara sporo.. Sa ovim iOS-om ces moci da radis sve to isto samo sto ce biti jako brzi, eventualno neces moci da instaliras neke aplikacije koje su napravljene za iOS4.. Ja svim ljudima koji koriste 3G i dodju da im odradim restore ubacujem taj software i nema greske.. ;)

misko_mtc
11-10-2011, 19:34
Bolje vas našao!
Koristim SBSettings, korisna alatka. Pitanje, kako ostaviti "Messages" da radi u pozadini?

misko_mtc
11-10-2011, 19:38
Posto koristis 4.2.1 software, moj savet ti je da ga spustis na neki whited00r-ov nizi, jer ti na tom sigurno sve otvara sporo.. Sa ovim iOS-om ces moci da radis sve to isto samo sto ce biti jako brzi, eventualno neces moci da instaliras neke aplikacije koje su napravljene za iOS4.. Ja svim ljudima koji koriste 3G i dodju da im odradim restore ubacujem taj software i nema greske.. ;)

Hvala na savetu. Još uvek nisam toliko napredovao da mogu da reinstaliram softver na ovom telefonu, čak što više nemam pojma. Radio sam to na HTC-u i drugim WM i Android telefonima, ali ovde je drugačije izgleda. Sačekaću malo, pa ako u skorije vreme počne da me nervira, što ne bi trebalo da bude skoro, odradiću instalaciju, nekako :)

1024
11-10-2011, 21:06
Da se nadovezem na Srekov post: multitasking ne dolazi ukljucen na 3G-u. Medjutim, Mail aplikacija radi u pozadini i bez podrske za multitasking jos od ranije.

Uz pretpostavku da je na uredjaju uradjen jailbreak, mozes da aktiviras multitasking "rucno" tako sto instaliras zToggle iz Cydia, i onda ce veci broj aplikacija (ukljucujuci konkretno i Messages aplikaciju koja tebi treba) ostajati ukljucene u pozadini, pa ce se samim tim i brze aktivirati. Imaj u vidu samo da na iPhone-u 3G ukljucivanje multitaskinga donekle usporava uredjaj.

misko_mtc
11-10-2011, 21:26
mozes da aktiviras multitasking "rucno" tako sto instaliras zToggle iz Cydia, i onda ce veci broj aplikacija (ukljucujuci konkretno i Messages aplikaciju koja tebi treba) ostajati ukljucene u pozadini, pa ce se samim tim i brze aktivirati. Imaj u vidu samo da na iPhone-u 3G ukljucivanje multitaskinga donekle usporava uredjaj.

Ok, uspeo sam da instaliram aplikaciju i probao je. Baš kao što je rečeno, aplikacije ostaju aktivirane u pozadini sve dok ih ne ugasim iz zToggle multitask menija. Ok, ovo nije toliko loša varijanta, ja sam mislio da postoji neka varijanta bez dodatnog softvera, nešto iz os-a. Malo poredim sa Windows-om i start up procesima.

Srecko
11-10-2011, 21:29
@1024, hvala na dopuni, ja sam se malo prebacio.
@miscko_mtc izvinjavam se na dezinformaciji.

1024
11-10-2011, 23:18
Noviji modeli iPhone-a podrzavaju multitasking bez ikakvih dodatnih intervencija. 3G ima malo memorije da bi to radilo onako kako su u Apple zamislili, pa na njemu ne postoji.

misko_mtc
23-10-2011, 20:48
E ovako, uspeo sam da rešim moj problem na 3G-u sa smeštanjem aplikacija da rade u pozadini radi bržeg startovanja. Mnogo me je nerviralo što kad kliknem na "Messages" čekam po nekoliko sekundi da to otvori. Hteo sam da postavim neke aplikacije koje će non stop biti u pozadini. Nešto kao "multitasking", ali ne da svaka aplikacija koju otvorim bude u pozadini (zToggle) pa da je moram kasnije gasiti is procesa u SB Settings-u, nego samo ona koja se meni sviđa da bude tamo.:)
Da pređem na stvar, ne znam da li ovo postoji na forumu negde, ali pokušaću da objasnim kako sam to uspeo. Našao sam na net-u lep tutorijal za to, a on ide ovako:

1. Otvori se Cydia:

6529

2. Izabere se "System" sekcija:

6530

3. Nadje se "Backgrounder" paket

6531

4. Instalira se:

6532

5. Kad se završi instalacija ide "Restart SpringBoard"

6533

6. Kad se završi sa instaliranjem "Backgruonder"-a dovoljno je samo startovati željenu aplikaciju koju želite da vam bude u pozadini, u mom slučaju "Messages" i zadržati "Home" dugme dok se na ekranu ne pojavi "Backgrounding Enabled". Tada je aplikacija (proces) uspešno postavljena u pozadini što za rezultat ima brže startovanje.
Za isključivanje dovoljno je samo opet otvoriti aplikaciju koja je postavljena da radi u pozadini i zadržati "Home" dugme dok na ekranu ne pojavi "Backgrounding Disabled". A može i iz SB Settings - Processes.