PDA

View Full Version : iPhone 3G mozda malo spor



oujea09
10-10-2011, 15:13
Pozdrav

Kupio sam Jailbreakovan i otkljucan iphone 3g prije par dana, i sve super radi (osim GPSa zbog basebanda 6.15), ali ocekivao sam od njega da bude brzi. Nikad ranije nisam korisito iphone, ali nekako mi se cini da je morao biti brzi. Npr kad udjem u Settings, otvori se prvo prazan ekran, pa nakon par sekundi popune se meniji, kad udjem u kameru cekam 4-5 sekundi dok se otvori, ista stvar i sa iFile, ulaskom u kucanje poruka itd... iOS je 4.2.1, je li ovo normalno, ili postoji neki nacin za optimizaciju (ili drukcije receno je li postoji razlog zasto radi sporije nego sto bi trebao)? ili je pak sve normalno?

chunga
10-10-2011, 15:16
To je sasvim normalno za 3G, ako hoces da ti bude brzi malo ugasi homescreen (wallpaper) i multitasking. Za 3G ti je najbolji 3.1.2 ili 3.1.3 fw.


Sent from my iPhone 3GS White using Tapatalk

oujea09
10-10-2011, 15:18
Je li moguce i koliko je "bezbolno" staviti mu taj stariji iOS? i koliko je uopste to pametno uraditi?

EDIT: mozda je glupo pitanje, ali kako da ugasim wallpaper i multitasking? :D

chunga
10-10-2011, 15:27
Pa ako hoces da ti bude brzi, stavi. Ali problem je sto je vecina danas aplikacija pravljeno za iOS4, a izasao je i iOS5. Pogasi ovo sto sam ti rekao, ako ti je ukljuceno i bice ti brzi. ;)

EDIT:
Mozes preko winterboard, ili myOS. Ali najbolje ti je da izmenis samo jedan file preko iFunbox-a na kompu.
Imas na Youtube dosta tutorijala. Samo kucaj enable multitasking i homescreen on iPhone 3G i ti umesto tamo u zagradi da kucas enable ti kucaj false i posle restartuj telefon i neces imati vise. ;)

Sent from my iPhone 3GS White using Tapatalk

oujea09
10-10-2011, 15:40
instalirao sam ztoggle, multitasking je bio iskljucen, wallpaper ugasio, nije nesto pretjerano ubrzalo ga. ustvari ne primjecujem nikakvu razliku :D

oujea09
10-10-2011, 16:13
sto se tice vracanja na 3.1.2 ili 3.1.3, da li je to ostvarivo (s obzirom na moj baseband 6.15) i koliko je rizicno? hocu li ga morati kasnije opet JB ili otkljucati i koliko je to komplikovano? ne trazim uputstva kako to raditi, nego cisto onako neku ocjenu iz vaseg ugla... koje aplikacije recimo ne bi radile, neke bitnije ili igre i te zezancije?

BTW je li uopšte moguće bez rizika da zeznem mob vratiti na neki stariji OS? da li će ovaj moj baseband od iPada praviti probleme?