PDA

View Full Version : Ipad usb problem



MojTata
05-10-2011, 14:37
Ima iPad prve gen 16gb wifi, na njemu se trenutno nalazi 4.3.2(8h7). Uradjen jb a problem je usledio kada sam posle par dana od zadnjeg itunes synca povezao na usb port i nista se ne desava, niti otvara itunes niti pokazuje not charge. Promenim port,kabal,komp,resete sve moguce hard sof nista. Jedino cega mogu da se setim da sam sa cydie skino Wi-Fi sync ali ga nisam konektovao niti instalirao program za pc, naravno unistalirao sam ga ali nista. Jos nestao kada ga bacim u restore tada ga prepozna itunes i camera conection kit radi savrseno. E sada ako neko ima ideju ili resenje za problem bio bih zahvalan jer mi se ne radi restore.

mallena
05-10-2011, 14:39
Kada otvoris iTunes, da li ti vidi iPad?
Mislim da iPad ne mozes da punis preko kompa,neka me ispravi neko ako gresim!

MojTata
05-10-2011, 14:46
Samo ga vidi u restore modu, a inace kada je sve ok ne puni ali pise not charging a sada nista kao mrtav kabal

mallena
05-10-2011, 14:47
Cini mi se da ces morati restore :(...

MojTata
05-10-2011, 17:48
Uradio restore sa custom ios, sve sljaka u naj redu...

3gs
06-10-2011, 09:20
jedna mala ispravka ipad se puni na komp.... :)

Sandi
06-10-2011, 23:15
Puni se ali mora neki tweak i neki programcic na racunar da se instaliraju.

macemoje
29-01-2012, 12:55
Drugari imam i ja problem, dobio sam Ipad iz Nemacke, koriscen al nov, radio je kad je dosao ovamo, medjutim kad ga upalim prikazuje mi USB kabal da ga konektujem na iTunes, medjutim komp ga uopste ne prepoznaje, a dalje ga ne pali uopste. Inace kad povezem na punjac radi, probao sam i drugi kabal za usb, jel moze neka pomoc? Posto ne poznajem mnogo sve te stvari, cini mi se da je konstantno u recovery mod-u. Hvala puno

macemoje
29-01-2012, 18:43
E sad, posto je brat bio koji ga je zadnji koristio, dobio sam informaciju sta je uradio, hteo je da obrise sve, pa je uradio u setingsu reset(mozda jos neko brisanje, ne bi mecudilo)...od tada stoji ovako kao sto sam vec pisao...ima li ko resenje?

AppleFan
30-01-2012, 22:39
Prva stvar je da proveris da li je iTunes najnoviji koji imas...Poslednja verzija je 10.5...
Druga stvar... Kada konektujes iPad daj mu malo vremena dok se instaliraju svi drajveri jer predpostavljam da koristis PC....

Kada odradis ove dve stvari pokusaj ponovo konekciju na PC i proveri da li ga iTunes prepoznaje. Ako je zadatak bio uspesan na tebi je da uradis RESTORE! U slucaju da nisi uspeo nista moja preporuka je da probas na nekom drugom racunaru jer je moguce da ti neka od aplikacija, tipa antivirus, blokira iPad. Nije retka situacija veruj mi! Ako nijedna od opcija ne uspe, kontaktiraj me u INBOX pa cemo da pronadjemo iduce moguce resenje!