PDA

View Full Version : Iphone4 4.3.3 ne prima poziv a moze da pozove



zabrljanje
02-10-2011, 11:38
Imam iPhone4 (nov iz AT&T), bb 04.10.01, uradjen jb i GEVEY karticu sa original Telenor microsim. Od pocetka je primao pozive i mogao da zove ali nakon dve nedelje pokusam da zovem i sve je oko ali ako ga pozovem sa drugog telefona on javlja da pretplatnik nije dostupan iko mu stoji Telenor mreza sa full signalom. Pokusam onda da zovem sa njega i to radi i na drugi telefon mi stize poruka da je broj ponovo dostupan. Pokusam da ga pozovem i opet nije dostupan...znam da zvuci konfuzno ali to je sustina. Povezan je na comp, radi sa iTunes i ostalo je ok. Da li neko ima predstavu sta se desava ili da ga nosim u kosovsku?

dzenopoljac
02-10-2011, 11:42
Da nisi nešto sa Cydie instalirao što ti je napravilo problem?

zabrljanje
02-10-2011, 12:05
Ne osim activatora, app sync for 4.0+, installous, sbsettings i WifiFoFum ali pre nekoliko dana i tad sam imao neke propustene pozive sa nepoznatih tel (verovatno greske pri okretanju broja). hteo sam da instaliram callerID fix (sa kog repoa je najsigurniji) kada sam ovo primetio

a da sad je primio pa po prekidu napisao colud not activate cellular data network (mada mislim da to nema veze)

iSpirit
02-10-2011, 12:10
Kad instaliras Installous sa Cydia,on ce pre njega instalirati app sync,znaci ne moras app sync instalirati posebno...ako te ne mrzi,uradi restore na 4.3.3 i pici,ne vredi da mozgas...napravi backup naravno..i ivdeces sta je problem.

zabrljanje
02-10-2011, 12:19
Znam, tako je i radjeno (installous) ali imam samo sacuvane shsh preko kisobrancica ali za 4.3.5 a ne 4.3.3 koji je moj original. takodje nisam siguran kako raditi restore i sta mogu da pokvarim. Cime praviti backup (sa iTunes-znam da zvuci piglu ali ipak da pitam)

dzenopoljac
02-10-2011, 12:19
Probaj da ugasiš 3G pa da vidiš onda. Dešava se da, kad je uključen 3G, ne bude čovek dostupan.
Ako ni to ne pomogne, onda restore, naravno uz backup ;)

iSpirit
02-10-2011, 12:22
4.3.5 ima samo tethered JB,bolje onda brisi program po prgram iz Cydia,posle svakog na respring,pa vidi...na 4.3.3 bar imas untethered JB....to kazem,jer nemas SHSH za 4.3.3 pa ne mozes na restore :(

zabrljanje
02-10-2011, 12:26
...cim sam ugasio 3G (peko sbsettings) odmah je dostupan.. kad da ukljucim 3G i cemu sluzi (imam 2Gb ukljucenih u paket i koliko znam 3G mora da se ukljuci za telenor internet).
Sta da instaliram sa cydia da mi prepozna brojeve iz kontakata

dzenopoljac
02-10-2011, 12:26
Može preko iFaith da sačuva shsh za 4.3.3 i da uradi ipsw za taj fw, ali pošto se čovek (još uvek) ne snalazi bolje da testira ovo sa 3G.

Preteče me :) Kucaj brojeve sa prefiksom +381 da bi ti ih prepoznao.

zabrljanje
02-10-2011, 12:38
Bez obzira na thanks dugme, hvala i na srpskom...
Cim sam ukljucio iPhone citao sam i krenuo sa iFaith da sacuvam ali mi se desilo da nece da udje u DFU i odjednom je sve postalo crno i nece da se upali (trajalo je 15-ak min a meni kao vecnost) i kad je prihvatio da se upali nisam imao hrabrosti da ponovo pokusam mada bih stvarno hteo da sacuvam original 4.3.3 (kada sam pitao u Kosovskoj za taj nacin rekli su da to nisu nesto radili, mozda je i covek bio smoren sa svim pitanjima pocetnika koji je nesto kao citao)
stavio sam +381 znam za to ali sa kog repoa da skinem CallerIDfix (big boss ili nesto drugo).. citao sam i da je Byakuya lepo postavio i file koji treba zamenti (svaka cast)

Goxy86
02-10-2011, 14:06
Dfu mode i jeste kad je sve crno... :)
Skini callerid sa big boss repo...

Sandi
02-10-2011, 21:11
Samo zbog gevey ces morati i jedan plist file da izmenis da bi radio caller id fix. Imas tutorial kako da odradis taj deo posle instalacije callerid-a.

zabrljanje
02-10-2011, 21:26
...posto je telenor kartica izgleda da ne mora posto je posle callerid sve prepoznao...
Goxy86 znam da je dfu mod kad je sve crno ali je iFaith napisao da tel nije usao u dfu

Goxy86
02-10-2011, 21:38
Kod dfu moda moras biti bas tacan i precizan...
A za tu izmenu plista nismo tacno utvrdili kome treba, jer nekom radi odma callerid, a nekom ne, jednostavno vidis kad instaliras, srecom tebi radi bez izmena...