PDA

View Full Version : cenio bih vasu strucnu pomoc ... 3gs posle dekodiranja ne radi



Igor Danilovic
01-10-2011, 12:26
Pozdrav svima...Dobio sam nedavno nov 3gs i odnesem ga liku na dekodiranje jer je bio zakljucan na jednu svicarsku mrezu...i sledeci dan zove me on sa pricom da ne radi niti wi-fi niti ima signala i sta ti ja znam sta jos... jedino sto znam da je bio na 4.3.3 e sada neki drugi majstor mi kaze da moram menjati maticnu plocu..ima li nekakav nacin da se to popravi ili stvarno moram plocu da menjam.Hvala

darkozlopi
01-10-2011, 13:09
da li mozes uopste da upalis tel, ako mozes pogledaj koja je sada verzija fw i koji je bb?

mobilnins
01-10-2011, 14:28
samim procesom otkljucavanja, jb-a, restora etc. ne moze da se zezne wi-fi, bb cip ili bilo sta na ploci. iphone jednostavno rikne sam od sebe. tako da taj serviser verovatno nije kriv niti je to njegova greska osim ako ti nije podvalio neku njegovu crknutu plocu. najbolje resenje je da se nadje ispravna ploca i zameni se.

Srecko
01-10-2011, 15:09
Uh strucna pomoc... Pa iskreno brate... Moze biti sta hoces. Tj mozda je neki majstor koji ti je to uvalio pa ti sada kaze ne valja to... Ako mozes da ocitas baseband onda je ok ploca... Vec je on mozda zeznuo restore... A Trebao si to pre nego sto si mu dao da proveris da li je ok wifi...

3gs
01-10-2011, 15:20
samim tim sto si ti njemu odneo na dekodiranje predpostavljam da je iphone funkcionisao sasvim normalno sem da nije imao mrezu (dekodiranje=otkljucavanje)

da li je tebi radio wifi pre nego sto si mu ti odneo na otkljucavanje?

ako ti je radio lepo jednu motku umocis dobroooo u balegu pa udri....

jer softwerski je NEMOGUCE da ga sprzi vec je on nesto cackao unutra u iphone i sjebao ili je uzeo i stavio ti plocu neku crknutu

trazi da ti vrati iphone u prvobitno stanje i onda cemo mi probati da ti pomognemo....

mnogo servisera hoce da uebe korisnike koji se ne razumeju

cikaaca
01-10-2011, 15:41
zasto svi odma napadaju servisere ??? velika verovatnoca je da je decko kupio od nekog,imao na ekranu konect to itunes,trebao da se otkljuca ...i taj sto mu je prodao tel mu je vrv i uvalio

Igor Danilovic
01-10-2011, 16:27
da,imao sam onu itunes ikonicu,ali tel je bio zapakovan,nov,kupio mi brat u svici...znaci nije niko dirao prije...sada je on kao otkljucan,vidim meni i ostale aplikacije,uradjen je i jb...ali ja nemam uopste signal od bilo koje mreze niti mogu wi-fi da hvatam...odnjeo sam kod jednog druga,i dobijam ga nazad u ponedeljak navece...ako ne bude nista pomoglo javicu vam sve informacije koje ste trazili...javim se u ponedeljak navece... hvala puno svima

Srecko
01-10-2011, 16:42
Pa ako je uzet u Svici i zapakovan kako nemas neku garanciju? Ako imas menjaj to...

mobilnins
01-10-2011, 19:57
proveri imei broj sa kutije i imei broj telefona (ako moze da ti ucita) ako ti se ne poklapaju brojevi onda te je serviser zeznuo.

DinoBg
01-10-2011, 23:32
Proveri serial sa kutije i iz telefona kao sto pise u prethodnom postu mozda ti je uvalio drugi telefon... Ako se poklapa salji na garanciju...

eLfid
02-10-2011, 02:42
Nema sanse da ti je ista menjao :) ili je toliki glupson da ti uvali plocu :)

uspirit
03-10-2011, 19:00
Telefon je bio najverovatnije zakljucan na tu mrezu,znaci trebao je samo da ubaci sim karticu(sa te mreze)i da sa cydie doda nekoliko repoa,ili ako cydia nije ubacena da je instalira...a ko zna sta se dogodilo u medjuvremenu...

Igor Danilovic
04-10-2011, 18:57
6073 evo ove informacije imam kada udjem u about... ima li neko savjet ??? hvala

Igor Danilovic
04-10-2011, 19:23
i pored svega iphone se sada gasi svakih nekoliko minuta i sam se posle toga pali... serial No. je isti na kutiji i u telefonu. preko tiny umbrella programa sam saznao da je baseband 5.16.02-6.4- m3s2 i pise da je 4.3.3

mirzab
04-10-2011, 21:30
Da li si probao da napravis restore sa originalnim firmware-om? Ovdje ti pise 4.1 na slici. Ja bih rekao da je taj prvi koji je radio zeznuo stvar sa nekim customom. Ako imas shsh probaj sa originalnim 4.3.3, ako ne, onda imas opciju dizanja na 6.15 ako ti to ne smeta.

Igor Danilovic
04-10-2011, 23:29
kao sto i pise ja sam novajlija ;) tako da ne razumem tacno sta govoris nazalost...ako neko ima volje i vremena da mi pojasni malo ili dadne detaljna upustva bio bih zahvalan.jer vec dve sedmice svakakvim likovima dajem telefon,a to nije bas preporucljivo.hvala.sada mi ni i tunes ne prepoznaje iphone :(

mallena
04-10-2011, 23:52
Procitaj ovde http://www.isrbija.net/showthread.php/22673-Najcesca-pitanja-i-Resenja! i ovde http://www.isrbija.net/showthread.php/2822-iPhone-termini

.stefan
05-10-2011, 00:03
poslao sam ti i pm...znaci odradi restore na oficijalni fw i salji to na zamenu bez ikakvog razmisljanja i daljih peripetija

Igor Danilovic
05-10-2011, 01:14
posto mi ga nije ocitavao u itunsu pokusao sam restore preko iphone,to jest preko opcije iz menija...sada kada upalim tel samo logo od apple-a stoji...i to je to????