PDA

View Full Version : savjet za iphone 3g



trale
30-09-2011, 18:08
Ovako zelim da mi napisete savjet od vase licno iskustvo i od to sto poznajete rad oko iphona imam iphone 3G 16 GB sa 3.1.2 i firmware 05.11.07 ocu da stavim novi softver koj mi je najbolji pritome da ima unlock da mi cita sve kartice i da nebude spor citao sam niz ovaj forum ima dosta korisne stvari al nemogu da eto nadjem sta d auradim pa bi vas zamolio ako eto nesto znate da mi kazete sa koi proglam mi je najlakse da uradim djeilbrejk i da abdejtujem na novi softver da bude 4 ku e sada koju neznam jer sam nesto citao d amoze i gsp da mi crkne neznam sta neznam ovo neznam ono eto to ej moe pitanje hvala vam unapred poz

chunga
30-09-2011, 20:35
Ako imas sacuvan SHSH za 4.1 ubaci bez problema ovaj i samo prati upustvo. :cool:

http://www.isrbija.net/showthread.php/13427-iPhone-3G-Custom-4.1-iOS-unlock (http://www.isrbija.net/showthread.php/13427-iPhone-3G-Custom-4.1-iOS-unlock)

trale
01-10-2011, 00:51
ako ti nie frka bratko da mi objasnis kako da zacuvam ssh za 4.1 kada ja imam 3.1.2 malo sam zbunjen mozda ti ovo smesno al bi te zamolio da mi objasnis naravno ako imas vreme zahvaljujem ti unapred pozdrav

dakysrb
01-10-2011, 01:24
Ja ti samo saverujem da ne ides nikako na 4.2.1 ... time 99% dizes BB na 6.15 i gubis GPS... ovo ti pricam zato sto zelis novi software tj IOS.
Druga stvar je da ce ti telefon biti mnogo sporiji naprimer na 4.2.1 nego sto je 3.1.2... (pogotovo ako budes imao multitasking)...
Sa druge strane 90% aplikacija sada zahteva 4+ ios... tako da... preporucujem i ako budes dizao dizi bez multitasking-a...

chunga
01-10-2011, 10:45
@trale
Pa udji u Cydia-u i vidi sta ti pise gore zelenim slovima na home stranici koje sve shsh imas sacuvane?

@dakysrb
Moze da odradi i restore ako hoce i ako ima sacuvan shsh na 4.2.1 ali samo custom da napravi preko snowbreeze-a. I ne dize mu se BB i nece imati potrebe za 6.15. ;)
Multitasking ne usporava toliko telefon, koliko usporava home screen. Imao sam 3G i najbolja varijanta je bila multitasking i baterry percent. ;) Naravno ako mu je multitasking potreban. :)


Sent from my iPhone 3GS White using Tapatalk

trale
01-10-2011, 17:43
ufff i sta sada da radim majkomu svi imaju razlicite mislejne ovako kada upalim cydiu imam sa zelene slova shsh:ios 4.0 4.0.1 4.0.2 4.1 i 4.2.1 kada kazete sacuvaj shsh ja podrazuemm da je sacuvam sa save to mi malo nie jasno e sada po ovaj post od chuga kolko sam svatio to cim mi pise da je automacki sacuvano znaci samo da pokrenem snowbreeze i da picim?hvala vma jos jednom na svima i izvinete ako smaram sa ovakvim pitanja Pozdrav

chunga
01-10-2011, 18:30
Super, znaci imas sacuvan shsh za 4.1. Ovi ostali znace da na sve te verzije fw mozes da ides. Ali posto ti nije sim free uvek ces morati da ubacujes cutom fw.

Prati ono upustvo iz mog prvog posta od @Buakuya i slobodno odradi restore na 4.1, ali prati obavezno upustvo kako sve ide korak po korak.
Preporucio bih ti verziju bez home screen-a, samo da ima multitasking i battery percent. Ako ti ne treba multitasking, onda samo ubaci verziju sa battery percent.

makavelins
01-10-2011, 20:37
Meni odlicno radi taj custom sa home screenom i battery percent-om. Dok nisam imao custom, tel je cesto zakucavao i to samo sa battery percentom.


Sent from my iPhone using Tapatalk

trale
01-10-2011, 23:35
kako mislis bez home screen sta ne bi imao ne bi mogo da ubacuem teme mislim ja znam sta znaci home screen al kad kazete bez mislim sta bi na tu mesto de mi home screen sada imao hvala vam probacu sutra pa pisem sta sma uradio hvala neizmerno puno bas ste drugovi izvinjavam se jos jednom na moj srpski iz mkd sam pa malo nelepo pricam al bar razuemte me:)hvala vam

DinoBg
01-10-2011, 23:38
Misle na wallpaper ne homescreen :D znaci ne bi imao sliku iza applikacija... Mozes da ubacis teme normalno preko winterborda...

Byakuya
01-10-2011, 23:40
Nemoj da brigas sve te razumemo:)

Nemoj stavljati sa wallpaperom zato sto oduzima mnogo memorije bezveze...najbolja kombinacija po meni je battery percentage+multitasking....s obzirom da sam ih ja i pravi poslusaj savet:)

Takodje jos jedan...kada se zahvaljujes svim ovim momcima imas dugme sa leve strane na kome pise Thanks tako drzimo forum urednijim:)

Javi sta si uradio...i prati lepo uputstvo...znaci sve ti pise...samo polako...

trale
02-10-2011, 00:00
jesam bratko zahvalio izvinjavm se eto nisam zapazio za dugme al koregirao sam e jos nesto jer treba da imam najnovija verzija na Itunes i sta bi trebalo da uradim da bi mi ostale slike muzika i app mada za app jer mejnam verzije nece raditi ili?ono kadqa ga ubacim na sinhronizaciju radi svoj beck up al reko da pitma jer prviput radim ovo pa da pitam.e da druze sa ovaj deo de pratim uputstvo skidam samo ono pod 2. Redsno0w 0.9.6 i ono sto ste mi preporucili 3.4 ima multitasking i battery percentage ali nema wallpaper neskidam onaj prvi 1. oficijalni fw 4.1. sta bi ovo znacilo 4.editujete Host file time sto ce te dodati jos jednu liniju:
74.208.10.249 gs.apple.com koi host file?

trale
02-10-2011, 21:46
uspeo sam stavio 4.1 e sada samo jedan mali problem a mozda i nie al meni jeste kada pustim maps da ide preko gprs non stop mi izlazi ono cellular data is turned off dok sam bio na 3.1.2 nie mi to izlazilo a gps radio super sada kada pusitm maps idem na ono d ame locira pojavi se ta plava kuglica medjutim mapa nema neotvara mi se e sada jel iam neka fora oko toga ili?hvala vam unpred

DinoBg
03-10-2011, 04:52
Verovatno ti je samo spor net pa moras sacekas... Skines SB Settings sa cydia-e i ukljucis i data i 3g i otvorice ti mapu, a za poruku sto ti izbacuje ima negde tutorijal na forumu ali ako ukljucis i data i 3g nece ti izlaziti...

trale
03-10-2011, 16:05
druze a zasto kada ukljucim i 3G i Data pada mi mreza na 1 do 2 crte kada iskljucim 3 G a samo je data onda mi mreza full pozdrav.

Goxy86
03-10-2011, 16:15
Pa zato sto je ocigledno slab signal 3g mreze tamo gde si ...

trale
03-10-2011, 17:47
ok fala bratko ja reko da ne je nesto do softvera pa zato pitao tnx