PDA

View Full Version : Backup skripta by me :)



siklosi
30-09-2011, 16:02
Pre neki dan mi se desilo da mi je puko imenik i pretpostavljam da je razlog bio program "call delete" i naravno backup-a nigde nema i... sam sam kriv... i malopre se setim tuznog dogadjaja i resim da napravim neku olaksicu za backup...

skripta nije bas user friendly, nema restore i nije bas za pocetnike... ali je meni vise nego dovoljna.... i mozda se jos nekom svidi

skripta se sastoji iz par fajlova a kada se podesi dvoklik pravi pokupi sms, adressbook i calendar sa telefona i spakuje u zip sa danasnjim datumom. Na telefonu je potrebno da je instaliran openssh.

Dakle objasnjenje fajlova i nacina rada

samo backupovanje vrsite pokretanjem ibackup.exe file-a (ili ibackup.au3 izvornog koda ukoliko instalirate autoit http://www.autoitscript.com (http://www.autoitscript.com/)) ibackup pokrece
psftp.exe i kompresuje fileove nakon preuzimanja u zip). Psftp.exe je program koji sftp protokolom (openssh koji je instaliran na telefonu omogucava ssh/sftp) omogucava download file-ova sa telefona. psftp je moguce namestiti da radi automatski koriscenjem komandi u file-u (-b komanda) u konkretnom slucaju komande.txt za skidanje "bitnih" fileova. Kacenje na sam telefon preko psftp.exe komande se izvrsava batch file-om

sftp.bat

@echo off
psftp [email protected] -pw alpine -b komande.txt


promenite ip adresu sa 192.168.1.105 u adresu vaseg telefona na vasoj lokalnoj mrezi i password alpine u svoj pass (nadam se da niste ostavili default pass alpine na telefonu ;) )

komande.txt

cd /var/mobile/Library/AddressBookget AddressBook.sqlitedb
get AddressBookImages.sqlitedb
cd /var/mobile/Library/Calendar
get Calendar.sqlitedb
cd /var/mobile/Library/SMS
get sms.db
quit

editovanjem ovog file-a mozete podesiti sta ce se sve preuzeti sa telefona (obratite paznju da se u ibackup.exe/au3 ti fajlovi takodje moraju dodati za zipovanje i brisanje)

ibackup.au3


#include "zip.au3"
;preuzimanje fileova sa iphone-a
ShellExecuteWait( @scriptdir & "\sftp.bat")


$Zip = _Zip_Create(@ScriptDir & "\" & @YEAR & "_" & @MON & "_" & @MDAY & ".zip") ;Kreiranje zip file-a sa nazivom danasnjeg datuma YYYY_MM_DD.zip
;dodavanje fileova u zip file
_Zip_AddFile($Zip,@ScriptDir & "\AddressBook.sqlitedb")
_Zip_AddFile($Zip,@ScriptDir & "\AddressBookImages.sqlitedb")
_Zip_AddFile($Zip,@ScriptDir & "\Calendar.sqlitedb")
_Zip_AddFile($Zip,@ScriptDir & "\sms.db")
;brisanje file-ova
FileDelete(@ScriptDir & "\AddressBook.sqlitedb")
FileDelete(@ScriptDir & "\AddressBookImages.sqlitedb")
FileDelete(@ScriptDir & "\Calendar.sqlitedb")
FileDelete(@ScriptDir & "\sms.db")
Exit


i na kraju sve spakovano u zip... pa ako nekom treba nesto ovako...

http://siklosi.users.sbb.rs/ibackup.zip

Lazar
30-09-2011, 16:15
thx ovo moze da bude korisna stvar... moze da ide pod sticky ako se ja pitam...

rikee
30-09-2011, 19:35
...a sad malo vezbaj i napravi i naplati za pocetak cydia aplikaciju :-) sretan rad

dzenopoljac
30-09-2011, 20:58
Auuu, svaka čast Janoše :)
Bolje uradi neku app za AppStore, čini mi se da su tu pare ;)